مشخصات «اژدر» جدید نیروی دریایی ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

مشخصات «اژدر» جدید نیروی دریایی ارتش

پست توسط TD »

به گزارش مشرق، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: اژدر جدید نیروی دریایی ساخته شده و مراحل آزمایشی و تست میدانی را با موفقیت گذرانده است.

وی با بیان اینکه این اژدر یکی از پیشرفته‌ترین نوع اژدرهای موجود در سطح جهان است، افزود: این سلاح که قابلیت هدف‌گیری مطلوب علیه اهداف را داراست از توانایی انتقال آسان اطلاعات برخوردار بوده و می‌تواند با دقت اهداف را تا نقطه اصابت دنبال کند.

فرمانده نیروی دریایی در خصوص موارد استفاده از این سلاح گفت: از این اژدر در دو نوع عملیات زیرسطحی به زیرسطحی و زیرسطحی به یگان‌های شناور سطحی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سابقه کشور ما در استفاده از این نوع تسلیحات به دو دهه قبل بازمی‌گردد، افزود: با توجه به این سابقه محدود، به نظر می‌رسد پیشرفت ایران در حوزه ساخت و تولید نسل جدید اژدرها جهشی بوده است، و جوانان ما توانستند به‌طور مطلوبی به علم و فناوری لازم در این رابطه دست یابند.

دریادار سیاری در ادامه گفت‌وگو با دفاع پرس، با بیان اینکه تولید انبوه سامانه کنترل آتش ثامن در دست اقدام است، افزود: این سامانه در مرحله اول بر روی ناوهای موشک‌انداز و ناوشکن‌ها نصب شده و سپس بر دیگر شناورها عملیاتی می‌شود.

وی افزود: این سامانه قابلیت‌های لازم را در شناسایی، رهگیری و انتخاب سلاح متناسب با اهداف را داراست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه از رونمایی زیردریایی فاتح در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: این زیردریایی از توانمندی‌های لازم در غوص کردن در عمق مناسب، سرعت و قدرت مطلوب در زیر دریا، قدرت شناسایی اطراف و همچنین قابلیت حمل سلاح‌های مورد نیاز برخوردار است، و با قدرت ماندگاری که دارد به‌عنوان یک سلاح استراتژیک در توان دفاعی کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی جوانان متخصص در ساخت ناوشکن‌های جماران، دماوند و سهند افزود: نیروهای مسلح در تامین تجهیزات خود باید با تکیه بر جوانان مستعد روی پای خود بایستند و همان‌طور که مشاهده می‌کنیم تجربه ثابت کرده هر چیزی که نیاز نیروهای مسلح باشد، جوانان ما با ابتکار و خلاقیت آن‌ را می‌سازند.

دریادار سیاری استفاده زیردریایی‌ها را بخشی از توان دفاعی کشور برشمرد و افزود: ما امروز این توان را داریم که با زیردریایی‌های‌مان در شمال اقیانوس هند و مناطق ماموریتی ارتش حضور داشته باشیم، که این به‌طور طبیعی توان ما را ارتقا می‌بخشد.

وی در پایان به توسعه سواحل مکران اشاره کرد و در این رابطه گفت: سواحل مکران دروازه طلایی ورود ما به آب‌های آزاد است و امروز نیروی دریایی در جهت پیشرفت دریامحور کشور به‌عنوان طلیعه‌داران توسعه این سواحل در آن منطقه مستقر شده و تاکنون با کمک دولت جمهوری اسلامی به پیشرفت‌های مطلوبی در این حوزه دست یافته است.
****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”