آمریکا، کره و ژاپن راههای مقابله با کره شمالی را بررسی کردند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ تیر ۱۳۸۹, ۸:۰۴ ب.ظ
محل اقامت: تربت حیدریه
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 572 بار
تماس:

آمریکا، کره و ژاپن راههای مقابله با کره شمالی را بررسی کردند

پست توسط IrIsT »

[External Link Removed for Guests]، در حالی که خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ) از گفت وگوی تلفنی «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا و «یون بیونگ سه»، همتای کره ای اش خبر داده و محور این مذاکرات را محکومیت و بررسی راه های مقابله با اقدامات اخیر کره شمالی اعلام کرده است، منابع رسمی در ژاپن نیز از ارتباط توکیو با واشنگتن در این رابطه خبر داده اند.
بر این اساس منابع رسمی در ژاپن اعلام کرده اند که «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن و «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در خصوص آزمایش بمب هیدروژنی توسط کره شمالی گفت وگوی تلفنی داشتند و اینکه طرفین توافق کرده اند برای شکل دهی به اقداماتی مشخص علیه پیونگ یانگ هماهنگ تر عمل کنند.
«آبه» در سخنان خود خواستار عملکرد صریح و قاطع جامعه بین الملل در قبال اقدامات کره شمالی شد و تاکید کرد که نظام بین الملل باید در این رابطه پیامی قوی به پیونگ یانگ ارسال کند.
در حالی که به باور بسیاری از کارشناسان، عامل اصلی اقدامات تنش زای کره شمالی، مداخله های مستمر آمریکا در امور شرق آسیاست، «اوباما» آزمایش اخیر پیونگ یانگ را تهدیدی جدی برای امنیت بین المللی توصیف کرده است.
او در موضعی مداخله جویانه گفته است که آمریکا گام های لازم برای اطمینان از امنیت ژاپن و دیگر هم پیمانان خود در منطقه را انجام خواهد داد.
از سوی دیگر وزارت امور خارجه کره جنوبی نیز از توافق «جان کری» رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا و «یون بیونگ سه» همتای کره ای او برای دادن «پاسخی قاطع» به اقدامات کره شمالی خبر داده است.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه کره جنوبی خطاب به همتای آمریکایی خود تاکید کرده است که جامعه بین الملل و شورای امنیت سازمان ملل متحد باید ضمن مجازات سریع کره شمالی، زمینه اعلام موضع دیگر کشورها در این رابطه را فراهم سازد.
«جان کری» نیز اقدام کره شمالی را حرکتی بر خلاف موازین بین المللی و در تضاد آشکار با قطعنامه های سازمان ملل متحد توصیف کرده و بر لزوم همکاری نزدیک جامعه بین الملل در مقابله با پیونگ یانگ تاکید کرده است.
تاکید آمریکا بر پایبندی کره شمالی به مقررات بین المللی در حالی ابراز می شود که به رغم اقدام واشنگتن در تحریم های اقتصادی و مالی این کشور، انجام آزمایش های نظامی از سوی پیونگ یانگ تغییری نکرده و به باور بسیاری از کارشناسان توقف کارشکنی های آمریکا در این رابطه راهکار اساسی مهار کره شمالی است.
در این میان کره شمالی بارها تاکید کرده است چنانچه آمریکا حاضر به امضای معاهده صلح دائمی باشد تنش ها در شبه جزیره کره فروکش خواهد کرد و صلح و آرامش برای همیشه در این منطقه حکمفرما می شود.
اما آمریکا درخواست های مکرر کره شمالی در باره معاهده صلح را رد کرده و هر اقدامی در این زمینه را منوط به پایان بلندپروازیهای های هسته ای کره شمالی دانسته است.
کره شمالی یک روز پس از انجام اولین آزمایش بمب هیدروژنی خود که قدرت آن معادل یک زمین لرزه ۴٫۲ ریشتری برآورد شد، اعلام کرد: اولین کشوری نخواهد بود که علیه طرف دیگر از سلاح هسته ای استفاده می کند.
پیونگ یانگ یادآور شد که استفاده از چنین سلاحی زمان صورت می گیرد که از جانب کشوری مورد حمله واقع شود.

منبع : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] 

[External Link Removed for Guests]

  تلگرام : [url]@AmirAm67[/url] - ایمیل : mailto:?subject=&body= 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”