معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
پست: 268
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۲:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 266 بار
سپاس‌های دریافتی: 1105 بار

معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط reza4231 »

با سلام خدمت دوستان عزیز . هفته ای که سپری کردیم پر بود از اخبار و حواشی مختلف چه در زمینه خاورمیانه و چه بحرانهای موجود و در میان این خبرها سفر رسمی وزیر دفاع کشورمان جناب امیر دکتر دهقان به روسیه و دیدار با مقامات روس ،بخاطر شرایط خاص منطقه و نتایجی که از لحاظ نظامی و دفاعی می توانست برای کشورمان در بر داشته باشد از اهمیت بسزایی برخوردار بود.
خیلی از هموطنان منتظر شنیدن اخبار خوش از بسته شدن قراردادهای نظامی جدید و تعیین تکلیف قراردادهای قبلی بودند و با وجود اینکه امیر در صحبتهای خود فرمودند که بیشتر تایم این دیدار رسمی به مسایل مربوط به بحران سوریه و اتخاذ تدابیر مشترک در جنگ علیه تروریسم در این کشور اختصاص یافته ، اما با وجود این تقریبا کلیه صاحبنظران دفاعی داخلی و خارجی در تفسیر این سفر از احتمال آغاز همکاری های دو کشور در زمینه تقویت بنیه نظامی جمهوری اسلامی ایران توسط روسیه خبر میدادند.
حتی عده ای از دوستان پا را از این فراتر نهاده و با دید خوشبینانه تری به قضیه نگاه میکردند و منتظر بودند جناب وزیر با قرارداد های بسته شده ی سوخو 30 و 35 ها به کشور بازگردد!!!
در همین راستا و در حین این دیدار رسمی خبری جالب بر روی خروجی تمامی خبرگزاری ها اعم از داخلی و خارجی قرار داده شد :اولین محموله سامانه پدافند برد بلند S-300، پنجشنبه به ایران می آید!
این خبر به قدری خوشحال کننده بود که سایر گمانه زنی ها در مورد قراردادهای دیگر را کاملا تحت شعاع قرار داد و حتی عده ای از خبرگزاری های معتبر داخلی و خارجی،مسیر تحویل این سامانه را ازراه دریای خزر نیز اعلام کرده و جناب وزیر دفاع را جزو مشایعت کنندگان این محموله در راه ورود به کشور میدانستند.
خیلی ها مثل بنده حقیر که چهارشنبه شب را تا فردا صبحش با بیم و امید سپری کردیم و منتظر بودیم تا بالاخره این استوانه های جادویی بالاخره بعد از گذشت قریب یک دهه وارد خاک کشور عزیزمان شود . اما باز هم اتفاق تکراری و تلخ بدعهدی روسها آنهم در شرایطی رخ داد که جناب وزیر در همین سفر اخیر خود اعلام کردند روابط استراتژیک بین دو کشور در بهترین حالت ممکن قرار دارد!!
خیلی جالب است که بزرگترین شریک راهبردی یک کشور چنین معامله ای بکند و در این شرایط حساس منطقه ای برای تحویل این جنگ افزار دفاعی تقریبا قدیمی بهانه تراشی کند.سامانه ای که علی رقم کارایی بالای آن در رهگیری هواپیماهای تا نسل چهار و نیم ، طبق اظهار نظر کارشناسان نظامی در برابر جنگنده های پنهانکار نسل پنجم کارایی چندانی نداشته و این مسئله در تهاجم اف 35 های اسرائیل به دمشق کاملا اثبات شد.
بهانه روسها برای این بدقولی این است که ایران مبلغی که باید در متن قرارداد پرداخت می کرده را پرداخت نکرده است ! یک سوال در این رابطه در ذهن بنده و شاید بسیاری از عزیزان ایجاد می شود: پس این سفر های رسمی بین دو کشور و نمونه اش همین سفر اخیر سردار دهقان برای چه اموری صورت می پذیرد؟ مگر این دیدار ها برای هماهنگی در مورد امور اینچنینی نیست؟یعنی روسها بعد از خداحافظی با جناب وزیر دفاع ایران تازه به یاد طلبشان افتاده اند؟ ویا متن قرارداد به زبان روسی بوده و سردار متوجه نشده اول باید پول مربوطه را پرداخت کند و بعد در بندر آستاراخان جشن پیشواز برای این سامانه بگیرد!!
واقعا نمی شود گفت که این وسط مقصر کیست و به چه دلیل اینچنین افکار عمومی به بازی گرفته میشود! یعنی حتی نمیشد این موضوع را تلفنی حل کرد تا بدین شکل رسانه ای نشود و موجبات ریختن آبروی سیاسی کشورمان توسط ظاهرا بزرگترین متحدش نشود؟
در این موضوع خاص به واقع باید مقامات بلند پایه کشورمان دست از سکوت برداشته و با اتخاذ موضع جدی نسبت به این قبیل رخداد ها واکنش نشان دهند. مسئولین کشور باید بدانند که روسیه همیشه در حد حرف متحد ما بوده و در مقام عمل هیچ نشانه ای از این اتحاد دیده نشده است.
وقتی خبر عقد قراردادهای خرید چند ده فروندی کشور با ارباس منتشر شد، عده ای از دوستان داخلی در بوق و کرنا کردند که چنین است و چنان است و حال که قرار است هواپیمای مسافربری بخریم چرا از دشمن دیرینه خود که همیشه سنگ انداز مذاکرات هسته ای بوده می خریم و چرا از روسها که متحد ما بودند نمی خریم. بنده کاری به درست یا غلط بودن قرارداد با ارباس ندارم اما آقایان دلسوز! آیا قبلا برای همین خریدها به سراغ روسها نرفته ایم؟ کشور ما بارها برای خرید انواع توپولوف های 204/214 و سوپر جت 100 ابراز تمایل کرده و هر بار با جواب سربالای روسها مواجه شده است.
علاقمندان به جنگنده ها و صنایع هوایی می دانند که روسیه چندین بار در آستانه قرارداد خرید سوخو 30 ها از بستن آنها طفره رفته و هر بار دست ما خالی مانده است. دوستان واقعیت امر این است که حاصل این اتحاد استراتژیک بین ما و روسها در این دو دهه یکسری سامانه از مد افتاده مانند تور ام یک و تعدادی میگ 29 و سوخو 24 است که به گفته یکی از خلبانان ، به لعنت خدا هم نمی ارزند! همین و بس!
بنده به واقع نمیدانم که راز معمای این سامانه ها و عدم تحویلشان از سوی طرف روسی چیست و آیا بالاخره روزی کشورمان موفق به دریافت آنها خواهد شد یا خیر. اما این را مطمئن هستم روسها از دیرباز حداقل در مورد کشور ما عهد شکن بوده و هستند.و این قضیه هیچ ارتباطی به اعمال فشار احتمالی غرب و اسرائیل به آنها برای عدم همکاری با ایران ندارد.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 157
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۰, ۷:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 16 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط masoud-35 »

یک جا خونده بودم آمریکا قبل از اینکه f14را تحویل ارتش خودش بده تحویل ایران داده بود یا آمریکا متحد خوبی بود یا رژیم گذشته خوب کارشا بلد بود
Major II
Major II
پست: 268
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۲:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 266 بار
سپاس‌های دریافتی: 1105 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط reza4231 »

با سلام خدمت شما دوست عزیز! بله حرف شما صحیح است و تامکت ها برای اولین بار قبل از ارتش امریکا به خدمت نیروی هوایی ارتش ایران در آمد و حتی نیروی هوایی ارتش امریکا به دلیل قیمت سرسام آور و هزینه نگهداری بالای تامکت ها نتوانست اونها رو به خدمت بگیره و اف 15 رو ترجیح داد اما قیاس شما قیاس مع الفارق است. در آن برهه زمانی بخاطر بحبوحه جنگ سرد میان ابرقدرتهای غرب و شرق و با توجه به اینکه ایرانه متحد امپریالیسم،درخط مقدم مبارزه و نفوذ کمونیسم در منطقه قرار داشت و شاه سابق روابط بسیار نزدیکی با ایالات متحده داشته و در بسیاری از پروژه های نظامی و از جمله همین پروژه رهگیر اف 14 مشارکت داشت، امریکایی ها ناگزیر ازپاسخ مثبت به درخواست های مکرر شاه برای خرید جنگ افزارهای تراز اولشان و تحویل آنها به ایران بودند. خیلی از کشورها هم این التزام را نداشتند و به ایران سلاح نفروختند ! مثل آلمان غربی که از فروش تانکهای لئوپارد 1 خود به ایران امتناع کرد و شاه مجبور شد تانکهای ضعیفتر چیفتن انگلیسی را بخرد!
یک سیاست جالب هم امریکای اون زمون داشت که به دکترین نیکسون معروف شد به این شکل که ایران به عنوان ژاندارم خلیج فارس حافظ منافع امریکا در منطقه باشد و بدون حضور فیزیکی این ابرقدرت ،سیاست های امریکا را با زور نظامی به اجرا درآورد! خوب مشخص است که ارتش ایران به عنوان لژیون ونماینده ارتش آمریکا در منطقه خاور میانه و خلیج فارس بایستی مجهز به پیشرفته ترین جنگ افزار های غربی باشد تا کسی جرات مخالفت با سیاست های امریکا را در منطقه نداشته باشد. بدین صورت بود که سیل سلاح های پیشرفته غربی با یک اشاره شاه به کشور سرازیر میشد. بهای بالای نفت و خریدهای نقدی و گاه پیش خریدهای مشارکتی با دلار های نفتی و همچنین شکل دولت شاهنشاهی غیر دینی و لائیک ایران هم از دیگر دلایل سهولت خریدهای نظامی آن دوران به شمار می آمد.
هر چند درسته که سلاح های تحویلی به ایران کاملا مشابه نمونه امریکایی نبودند ولی همان زمان هم شوروی سابق در حق همپیمانان خود جفای بسیاری می کرد و سلاح های تحویلی به اونها از لحاظ کیفی تفاوت فاحشی با نمونه تحویلی ارتش سرخ داشتند. گواه این مدعا جنگهای اعراب واسرائیل و جنگ ایران و عراق بود که عیار بد این جنگ افزارها به وضوح نمایان گشت. الان به نظر بنده روسیه در دوراهی حمایت یا بی تفاوتی به جمهوری اسلامی ایران گیر کرده .
از یه طرف به متحدی قوی و کاریزماتیک مثل ایران در منطقه احتیاج داره و از طرف دیگه می ترسه با اتحاد با ایران دوستی با کشور های متمول عربی و غربی مخالف با ایران رو از دست بده و دچار ضرر و زیان و خسارات سیاسی و اقتصادی زیادی بشه! بنابراین به بیان عامیانه با دست پیش میکشه و با پا پس میزنه!!!
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1102
تاریخ عضویت: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: ارومیه
سپاس‌های ارسالی: 12686 بار
سپاس‌های دریافتی: 11782 بار
تماس:

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط kayvan6079 »

 با سلام

masoud-35 نوشته شده:یک جا خونده بودم آمریکا قبل از اینکه f14را تحویل ارتش خودش بده تحویل ایران داده بودنیروی دریایی ایالات متحده اولین تامکت های خود را در 8 اکتبر 1972 تحویل گرفت (گردان آموزشی VF-124 در پایگاه میرامار)، در حالیکه اولین تامکت های ما در 26 ژانویه 1976 تحویل شدند!


موفق باشید
 
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4537
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4703 بار
سپاس‌های دریافتی: 8730 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
کانال روسیه ( RT ) گفت هنوز پولش واریز نشده
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 367
تاریخ عضویت: جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۸۵, ۵:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 339 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط jamal_khodamam »

reza4231 نوشته شده: الان به نظر بنده روسیه در دوراهی حمایت یا بی تفاوتی به جمهوری اسلامی ایران گیر کرده .
از یه طرف به متحدی قوی و کاریزماتیک مثل ایران در منطقه احتیاج داره و از طرف دیگه می ترسه با اتحاد با ایران دوستی با کشور های متمول عربی و غربی مخالف با ایران رو از دست بده و دچار ضرر و زیان و خسارات سیاسی و اقتصادی زیادی بشه! بنابراین به بیان عامیانه با دست پیش میکشه و با پا پس میزنه!!!


با سلام

مساله ی ارتباط و دوستی با کشورهای عربی یه چیزه و مساله ی فروش تسلیحات به این کشورها یه چیز دیگه اس

به نظر من تا زمانی که کشورهای اروپایی نظیر سوئد-المان-فرانسه و انگلستان در بازار رقابت هستن طبعا جایی برای بازاریابی روسها در زمینه انتقال فناوری و صنعت و تکنولوژی باقی نمیمونه

از طرفی هم خود امریکا که کلا یه سیستم جدایی از تمامی کشورها در زمینه ی تسلیحات محسوب میشه و مشتریان دائمی خودش رو از تمامی کشورهای عربی داره بجز چندتاکشور محدود و الباقی که همه مصرف کننده ی کالاهای امریکایی هستن(هرچند که فروش تسلیحات به کشورهای عربی حتما میبایستی با نظر اسرائیل باشه و تمامی جنگ افزارها و تسلیحات فروخته شده میبایستی یک درجه پایینتر از نمونه ی تسلیحات فروخته شده به اسرائیل باشند(-نمونه ی این قصه، فروش F15 به عربستان بود که با دخالت اسرائیل به یک نمونه ی کاملا ضعیف شده و بمعنای واقعی درجه 3 تبدیل شدند) اما در کل باز هم نمونه ی تسلیحات ضعیف شده ی اروپایی و امریکایی 1000 برابر به نمونه های روسی و چینی شرف داره

از طرفی محصولات متنوع در تمامی زمینه ها-استانداردهای جهانی-خوش قولی-خدمات پس از فروش خوب و....همه و همه باعث میشن که به معنای واقعی کشور روسیه توی حیاط خلوت و یا پشت در معاملات کشورهای عربی و سایر کشورها باشه
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان
Major II
Major II
پست: 268
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۲:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 266 بار
سپاس‌های دریافتی: 1105 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط reza4231 »

دوست عزیز حرف شما تا حدودی صحیح است و برخی تسلیحات غربی قابل معامله در بازار اسلحه بهتر از نمونه های شرقی است اما جنگ افزارهای شرقی هم جذابیت های خاص خودشون رو دارند مثل قیمت پایینتر، فراوانی، دسترسی راحت تر ، سهولت درآموزش و وجود مدلهای قبلی این جنگ افزارها در بدنه ارتش برخی کشورها و در نتیجه همخوانی راحت تر آنها که باعث میشه تسلیحات شرقی هم از آمار فروش خوبی بخصوص در میان آن کشورهایی که سالها از سلاحهای شرقی استفاده کرده و یا از روابط استراتژیک خوبی با کشور سازنده سلاح بهره می برند برخوردار باشند.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 141
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۰, ۸:۵۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29 بار
سپاس‌های دریافتی: 306 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط sazan1978 »

AK47 اسطوره سلاح های انفرادی ، دوست و یار چریک ها ، اسلحه مقاوم و بی ادعا . هنوز که هنوزه بعد از 50 سال بی همتاست که ساخت شوروی میباشد ، کلا سلاحهای زمین پایه روسیش حرف نداره، کاتیوشا ها برای خودشون دبدبه کبکبه ای دارند که حزب ا... لبنان با هین سلاح های قدیمی پوزه اسرائیل و خاکمال کرده است . سلاحهای هوا پایه امریکاییش حرف نداره ، هنوزه که هنوزه جت های فانتوم استخون دار بعد از 50 سال قابل اعتماد و بی ادعا هستند. تامکت های زیبا و قدرتمند سلطان آسمانها هستند .به نظر بنده ما باید بهترین ها رو از تمام دنیا به دست بیارییم. هواپایه غربی ، زمین پایه شرقی.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 117
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۷:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 296 بار
سپاس‌های دریافتی: 203 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط جنگال »

اینکه روسها در برخی موارد بدقولی کرده اند شکی نیست.مثلا عدم تحویل اس 300 در دوره ای که قراداد را بستن و پیش پرداخت را گرفتن تحت هیچ شرایطی قابل توجیح نیست.اما مساله این است که ما هم به اطلاعات محرمانه دسترسی نداریم تا ببینیم همه مشکل واقعا از روسیه است یا ما هم در این مشکلات نقش داریم.اما باید اول حساب روسیه را از شوروی جدا کنیم.اشتباهی هست که ای دو را یکی میدانند.روسیه فعلی هرگز توان شوروی را نداره و میزان اثر پذیریش از رقبای غربیش نسبت به شوروی خیلی بیشتر است.در نتیجه یک فشار هماهنگ طرف غربی و اسرائیلی میتونه روی تصمیمات این کشور اثر بگذاره.حالا این هنر ایرانه که با اقداماتی ان را خنثی کنه.مثلا در مورد قرارداد خرید سوخو ما نمیدونیم اصلا تعداد ان چقدر است.اصرار ایران برای تولید داخل ان برای طرف مقابل صرفه داره یا نه.مطمئینا به نفع روسها است در این انزوایی که قرار گرفتن هر چه بیشتر متحدینی پیدا کنند که قدرتمند باشند و ایده ال برای انها این است که این متحد پول این قدرتمند بودن را هم داشته باشه و نیازمند صدقه و در نتیجه منجربه فشار به اقتصاد روسیه نشه!!
وقتی فروش تعداد محدودی اس 300 پدافندی به ارزش حداکثر 1 میلیارد دلار با این فشار غرب مواجه میشه دیگه حساب کنید فشار اینها برای فروش سوخو 30 را.من قبلا هم گفتم مذاکره برای گرفتن بیشترین امتیازات خوبه ولی نباید اونقدر طولانی بشه که فرصت برای همیشه از دست بره.وضعیت نیروی هوایی ایران طوری هست که باید با یک قرارداد بزرگ دست به نوسازی ان بزنیم.خرید تعداد محدود که به معنای سود محدود برای روسها است و از طرفی تازه کلی چانه زدن که همینها را هم در ایران بخواهند تولیدکنند اگر درکنار فشار طرف غربی بر روسها بگذاریم نتیجه را میشه از همین حالا پیش بینی کرد.هر چی باشیم از مصر فلاکت زده که دیگه عقب تر نیستیم ببینید در همین دو سال اخیر قراداد 50 تا میگ 29 و یک اسکادران رافال را امضا کرده.
خرید حداقل 4 اسکادران(24 فروندی)مولتی رول سوخو 30 و دو اسکادران برتری هوایی سوخو 35 کلا شرایط را برای ماتعقییر میده.فلانکرها متوسط 40 میلیون دلار و سوپر فلانکر ها را 60 میلیون ارزش اسمیشون میشه حدود 7 میلیارد دلار با اموزش و قطعات یدکی شاید تا 8.5 میلیارد هم افزایش پیدا کنه.مدت واگذاریشون را هم 10 سال در نظر بگیریم یعنی متوسط باید زیر یک میلیارد دلار برای نیروی هوایی خرج کنیم.و تازه این تمام نیازهای ما نیست بلکه نوسازی 50درصد نیروی هوایی است اما این فرصت را میده که هم خریدهای گسترده هوایی همسایگان را خنثی کنیم هم فرصت کافی و طولانی برای تولید جنگنده داخلی را فراهم کنیم.بعیده هیچ فشاری باعث بشه روسها از خیر چنین قراردادی بگذرند.اما اخرش میبینم باز این قدر طولش میدن که کلا خرید منتفی بشه یا صرف خرید تجهیزات با اثر گذاری کم مثل تانک میشه!!!!
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4537
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4703 بار
سپاس‌های دریافتی: 8730 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
این قانون حدودِ 70 ساله که در منطقه داره اجرا میشه :
هیچ کشوری نباید سلاح سرنوشت ساز داشته باشه
S300 یه زمانی سرنوشت ساز بود برای همین بود که ندادند به ایران
اگر اومد ایران یعنی دیگه سرنوشت ساز نیست و دوره اش به پایان رسیده
سلاح سرنوشت ساز يعنی بمب اتم و سلاحی که برتری بده به دارنده اش ضد صهیونیستها و باعث برنده شدن در یک جنگ بشه
هــــــــیچوقت اجازه نمیدند که کشوری در منطقه ی ما سلاح سرنوشت ساز داشته باشه
فقط سلاحهائی میاد توی کشورهای متطقه که باهاش توی سر و کله ی هم بزنند اما کسی برنده نشه (جنگ فرسایشیِ بدونِ برنده )
ایران با کمک دیگران ناو جماران ساخت , کلی زیردریائی ساخت موشک بالستیک دربائی ساخت , هواپیمای شکاری ساخت , رادارهای جورواجور خرید یا با کمک دیگران ساخت , توپ ساخت , تانک ساخت , قایق پرنده ساخت , پهپاد ساخت اما نه امریکا نه صهیونیستها اعتراض نکردند به اینها چون میدونند اگر جنگ بشه اینها همه ش اسباب بازیه و میشه ظرف چند روز یا چند هفته همه رو منهدم کرد
سعودیها و سایر اعراب هم همینطورند
همه ملتهای منطقه فریب خورده اند و خبر هم ندارند
با پولهائی که خرج سلاح شده در دهها سالِ گذشته , میشد برای همه ی مردم منطقه ویلاهای دو طبقه ی 500 متری ساخت
اما پولها رفت غرب و شرق و به جاش سلاح اسباب بازی اومد و توی انبارها کهنه شد و خاک خورد یا فرود اومد بر سر خود ملتهای منطقه
==============================
نگین امریکا و صهیونیستها فتنه میندازند
اگر کینه و نفرت و دشمنی نبود بین مردم منطقه اونها هییییچ غلطی نمیتونستند بکنند
و این کینه و نفرت رو حکومتهای منطقه در دل مردمشون کاشتند و میکارند
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط Mohammad 1985 »

sazan1978 نوشته شده:AK47 اسطوره سلاح های انفرادی ، دوست و یار چریک ها ، اسلحه مقاوم و بی ادعا . هنوز که هنوزه بعد از 50 سال بی همتاست که ساخت شوروی میباشد ، کلا سلاحهای زمین پایه روسیش حرف نداره، کاتیوشا ها برای خودشون دبدبه کبکبه ای دارند که حزب ا... لبنان با هین سلاح های قدیمی پوزه اسرائیل و خاکمال کرده است . سلاحهای هوا پایه امریکاییش حرف نداره ، هنوزه که هنوزه جت های فانتوم استخون دار بعد از 50 سال قابل اعتماد و بی ادعا هستند. تامکت های زیبا و قدرتمند سلطان آسمانها هستند .به نظر بنده ما باید بهترین ها رو از تمام دنیا به دست بیارییم. هواپایه غربی ، زمین پایه شرقی.

همون کلاش هم کپی سلاح آلمانی ها در جنگ دومه جهانیه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Major II
Major II
پست: 268
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۲:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 266 بار
سپاس‌های دریافتی: 1105 بار

Re: معمایی به نام S300! بدقولی های تمام نشدنی روسها!

پست توسط reza4231 »

با سلام مجدد خدمت دوستان با برخی از نظرات عزیزان موافقم و با برخی نه!

خرید های نظامی یک پروسه بسیار پیچیده و تخصصی است و مثلا در مورد خرید یک جنگنده ،المان های خرید ، فقط محدود به تحویل صرف هواگرد نیست و پشتیبانی فنی، دوره های آموزشی خلبانان ، کرو و نفرات فنی ، تامین قطعات، چکهای سنگین دوره ای ، و تامین جنگ افزارها و در نهایت انواع آپگرید های احتمالی از جمله اونهاست که در قراردادهای خرید قید میشه و همه اینها پروسه ای طولانی و زمانبره و اینطور نیست که در زمان محدود بشه به توافق رسید(البته استثناهای مثل جنگ در این موارد موجود داره). شما حتی بتونید اف 22 هم بخرید و تحویل بگیرین بدون داشتن موارد بالا این سوپرجنگنده فقط به درد نمایشگاه میخوره!
پس اصل مسئله در واقع پشتیبانی فروشنده بعد از تحویله که کیفیت این خدمات هم بسته به قدرت کشور خریدار و میزان نفوذ اون در عرصه بین المللی زمین تا آسمون فرق میکنه. بیشتر مشتریان جنگ افزار های روسی همیشه از پشتیبانی بد روسها گله مند هستند دلیلش اینه که همشون از کشورهای ضعیف و فقیر دنیان و بخاطر موضع ضعیفشون در مجامع بین المللی باید با این کاستی ها بسوزن و بسازن!
یک مثال خدمتتون عرض می کنم: کشور چین و اوگاندا هر دوشون از کاربران سوخو 30 هستند اما آیا کیفیت این جنگنده های همسان در این دو کشور
قابل مقایسه با هم هستند؟ مسلم است که خیر!
این مسئله در مورد میگ 29 های وطنی نمود بیشتری داره و این جنگنده ها به خاطر پشتیبانی فاجعه بار روسها ازشون تقریبا به هیچ دردی جز دود کردن موتورهاشون در مانور های روز ارتش نمی خورن!
متاسفانه روسها از این موضع ضعف کشورما بدترین سوء استفاده رو کردند و میکنند و عین خیالشون هم نیست.
قرارداد اس 300 ها 9 سال پیش بسته شده و پولشم پرداخت شده ! تمام و کمال. اما آیا اگه این خرید رو کشوری مثل هند یا ترکیه ازشون میکرد جرات داشتند 9 سال اونو بلوکه کنند و تحویل ندهند؟
اینها واقعیات تلخیست که نمیشه نگفت . اصرار مقامات ایرانی برای تولید داخل و انتقال تکنولوژی به خاطر همین قضایاست دوستان! که طرف دوباره نزنه زیرش و سر نیروهای مسلح دوباره بی کلاه نمانه.
و یا قراردادهای اجاره به شرط تملیک ایرباس ها که خیلی ها گفتند چنین و چنانه و طرف فرانسوی سود هنگفتی کرد و ما پول یامفت ریختیم به خزانه اونها نه دوستان اینطور نیست. ما مجبور بودیم قرارداد بزرگ ببندیم تا بتونیم بدون پیش پرداخت هواپیما تحویل بگیریم و طی سالها قسط به قسط پولش رو بدیم تا فردا روزی اول پول رو پرداخت نکنیم و طرف هواپیماهامون رو تحویل نده به این بهانه که فلان موشک رو چرا فلان جا تست کردید و نقض فلان قطعنامه کردید و ماهم تحویل نمیدیم و فعلا حاجی حاجی مکه..!
در جواب دوستمون مهرداد خان عزیز باید عرض کنم اینطورهم نیست که سلاح تاپ نفروشند. خود تامکت ها روزی سلاحی سرنوشت ساز بودند . این جنگنده به قدری استثنایی بود که خود امریکایی ها اسمش رو گذاشته بودند تاپ گان یعنی سلاح برتر . اون دوران هیچ رهگیری توان رویارویی با اف 14 رو نداشت و مانند اف 22 الان بود.
امریکایی ها هم علی رقم میل زیاد کشورهایی مثل سعودی ها و حتی اسرائیل برای در اختیار گرفتن این جنگنده هرگز به اونها نفروختند. اما با شرایط خاصی که ایران ذر اون مقطع داشت کنگره با فروشش به شاه موافقت کرد و تاپ گان یانکی ها وارد ایران شد.
در مورد موشکهای ساخت داخل چه بالستیک و چه بقیه، شاید به کار بردن واژه اسباب بازی کمی بی انصافی باشه اما قدر مسلم بدونید سلاحی مثل موشک عماد جزو برترین ها در دنیاست و کل آزمایشهای موشکی و نشان دادن سیلوهای زیر زمینی و انبار پر از موشک تو این چند ساله، به اندازه آزمایش این موشک قاره پیما عکس العمل و اعتراض غربی ها رو در پی نداشت و حتی دیروز جان کری اشاره کرد که در صورت آزمایش دوباره اون امریکا بهش پاسخ خواهد داد.
قطعا این موشک که مجله معتبر ورلد میلیتاری برد اونرو 4500 کیلومتر و شعاع خطای اونو فقط 20 متر عنوان کرده جزو اون سلاح های سرنوشت سازی هست که شما از اون یاد کردید . مطلب آخر هم در مورد جنگ های خونین قومی و فرقه ای در منطقه است. اونهایی که خاورمیانه رو مرزبندی کردند همون زمان هم تخم نفاق و کینه رو در دلش کاشتند. یا حق!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”