سلاح ویرانگر (شیطان2) روسیه رونمایی شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5715 بار

سلاح ویرانگر (شیطان2) روسیه رونمایی شد

پست توسط iron_man63 »

به نقل از روزنامه «پاکستان»، دانشمندان روسیه سلاحی هسته ای و ویرانگر موسوم به «شیطان۲» ساخته اند که قادر است که عرض چند ثانیه کشوری را نیست و نابود کند.


تصویر


شبکه تلویزیونی «جیونیوز» گزارش داده است روسیه در تدارک برای آزمایش این سلاح هسته ای ویرانگر است. این سلاح به پیشرفته ترین سیستم های هوشمند مجهز است که رادارهای آمریکایی نیز قادر به ردیابی آن نیستند.

رسانه ای روسی اعلام کرده اند نام اصلی این سلاح «آر اس ۲۸» است که به شیطان ۲ معروف است. اگر این سلاح هسته ای به سوی ایالت «تگزاس» آمریکا و یا فرانسه شلیک شود در چشم بهم زدنی آنها را نیست و نابود می کند.
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4512
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4697 بار
سپاس‌های دریافتی: 8725 بار

Re: سلاح ویرانگر (شیطان2) روسیه رونمایی شد

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

بعضیها اگر این جور سلاحها گیرشون میومد ....
به قول لاریجانی بگم بگم ؟
اما نه , نگیم بهتره
:D
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های خودرو
صرفه‌جویی دهها میلیونیِ هزینه‌های زندگی
برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهمِ تنظیمات اندروید
جسارتاً آموزشتوبه به زبان ساده
توصیه‌های بسیار مهم امنیتی
توصیه‌های بسیار مهم سلامتی
سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج
سیستم آبرسانی ساختمان (پمپ،مخزن،روشهای‌نصب،عیب‌یابی،تعمیر،هشدارها،توصیه‌ها)

دوستِ عزیز،چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد
همه ما آسمونی هستیم و شمارش معکوس برای بازگشتمون از همون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده
و حسابرسیِ بسیار دقیقی هم در انتظارمون هست. 
یه آسمونیِ فعال باش که امتحانِ دنیا تکرار شدنی نیست که نیست

اگه باور نمی‌کنی، برو همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
باز هم قبول نداری ؟!
این شما و این هم دنیا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

Re: سلاح ویرانگر (شیطان2) روسیه رونمایی شد

پست توسط shafagh »

البته اینکه یک بمب اتمی بتواند یک کشور را نابود کند هرچند هم که قدرتمندترین بمب اورانیومی یا هیدروژنی باشد بسیار بعید است. زیرا بر طبق معیار های قابل قبول، قویترین این نوع بمب شعاع عمل تخریبی نهایتا 10 تا 20 کیلومتر داشته باشد که البته تا شعاع 50 الی 100 کیلومتر اخطار الودگی های رادیو اکتیو دارد و منطقه ایزوله می گردد ( لطفا توجه شود اعداد و ارقام مذکور با توجه به تصور قویترین بمب اتمی ممکن امروزی و ازمایشاتی که بیشتر امریکا انجام داده است تخمین خود اینجانب می باشد. البته سه قدرت اتمی مطرح جهان یعنی روسیه و چین و امریکا هریک سعی دارند در بعد تبلیغات نظامی مقداری در معرفی بمب های اتمی خود غلو کنند و لذا احیانا اعداد و ارقامی که انها اعلان می کنند ممکن است فراتر از مقدار واقعی باشد بر اساس یک تخمین متعادل تر همان اعدادی را که بنده گفتم بیشتر واقعی بنظر می رسد.)

یکی از چیزهایی که قدرت انفجار بمب های اتمی را محدود می کند فشار اتمسفر و هوای تقریبا سنگین یک منطقه است. بخش مهمی از انرژی انفجاری بمب های اتمی رو به بالای جو ازاد می شود زیرا ترکش و موج انفجار هر نوع بمبی تمایل به حرکت به سمتی دارد که فشار مخالف کمتری در مقابل ان قرار داشته باشد. بدلیل انکه فشار هوا رو به بالا کمتر می شود و معمولا هوای سنگین تر در روی زمین قرار می گیرد غالبا مقدار زیادی از انرژی بمب رو به بالا ازاد می شود. یکی از دیگر عواملی که بخش مهمی از انرژی بمبها بویژه بمب های اتمی را رو به بالا هدایت می کند سطح اتکاء زمین است.

همانطور که میدانید بر اساس اصل نیوتن، اگر به یک جسم نیرو وارد شود نیروی مخالف با ان جسم در جهت مخالف ایجاد می شود. نیرویی عمودی که بمب بر زمین وارد می کند یاعث ایجاد یک نیروی معکوس از جانب زمین بر گازهای گرم حاصل از انفجار و همچنین هوای موجود وارد می شود که انها را بشکل عمودی رو به بالا حرکت می دهد. اگر به فیلم ازمایش این نوع بمب ها توجه فرمایید می بینید که قبل از اینکه موج های انفجاری بتواند مسافت زیادی را بصورت افقی روی زمین بپیماید، ترکش، امواج انفجاری، گازهای گرم و غبار ناشی از انفجار مسافت زیادی را رو به بالای جو می پیمایند. همانطور که گفته شد هوای روی زمین سنگین و فشرده تر از طبقات بالایی جو است. فشردگی و سنگینی ملکول های هوای روی زمین مانع قابل توجهی در مقابل موج و ترکش های انفجاری بمب های اتم محسوب می شوند و چون انرژی ازاد شده بمب چاره ای جز انتشار در محیط اطراف را ندارد و هوای سنگین روی زمین مقابل ان مقاومت بیشتری دارد لاجرم مفدار زیادی از انرژی بمب رو به بالای جو می رود.

پروژه قویتر کردن بمب های اتمی با همین مشکل مواجه است. سرعت انفجار،حرکت امواج و ترکش های انفجاری در هر نوع از این بمب ها چیز تقریبا ثابتی است و اشیاء روی زمین از جمله هوای سنگین مماس بر سطح زمین قادر نیستند سرعت شکست هسته ای و لاجرم انرزی ازاد شده و سرعت حرکت ترکش و گازهای گرم را تقلیل دهند اما بدلیل مقاومت بیشتر نسبت به هوای سبکتر بالاتر، انرژی اضافی را رو یه سمت بالای جو هدایت می کنند.
حالا می توان پرسید این چه بمب اتمی جدیدی است که روسیه ساخته که می تواند حتی با وجود مقاومت هوای روی زمین و گریز انرژی ان رو به سمت بالا اثراتی تخریبی در حد چند صد کیلومتر داشته باشد؟

از طرفی استفاده از سلاح اتمی یک چیز بسیار بعید است. مردم امریکا معتقدند بدلیل انکه دولت انها هشتاد سال قبل از بمب اتمی علیه ژاپنی ها استفاده کرد هنوز که هنوز است مردم دنیا دولت امریکا را دیو و عفریته خطاب می کنند و این نکته باعث سوء سابقه انها بنا بر داشتن چنان دولت هایی در جهان شده است.
جنگ اتمی یک چیز ساده نیست که دولت های دارای سلاح های اتمی حتی فکر ان را هم به ذهنشان خطور دهند. وحشت از بروز چنین جنگی چنان به جان این کشورها افتاده که راه را بر هر خطای عمده سیاسی و نظامی بر خود بسته اند. اگرچه این کشورها گاهی در تبلیغات های نظامی و جنگ های روانی جلوه هایی از سلاح های اتمی خود را ظاهر می کنند اما سعی بسیار دارند با هم سر شاخ نشوند و تنش ایجاد نکنند.

بهر حال بنا معیار های علمی و مواردی که عرض شد، ساخت چنین بمبی که در جا یک کشور را نابود کند غیر ممکن است.
از طرفی من تا بحال ندیده ام بجز کره شمالی که مدتی بر اثر دخالت ها و تهدیدات امریکا و کره جنوبی بر افروخته شده بود و امریکا را تهدید به حمله اتمی کرد کشوری مثل روسیه چنین علنی روی اور تهدیدات اتمی شود. اگر خبر واقعیت داشته باشد لابد جزء همان رجز خوانی هایی هست که طی سال ها امریکا و روسیه و چین در مقابل هم داشته اند و البته عامل اصلی و شروع کننده اینگونه سخنان و تبلیغاتی امریکاست.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 233
تاریخ عضویت: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۸, ۷:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: داهات
سپاس‌های ارسالی: 6318 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار
تماس:

Re: سلاح ویرانگر (شیطان2) روسیه رونمایی شد

پست توسط Ali$amir »

سلام :razz:
نابودی یک کشور با یک بمب دور از ذهن هست البته اگر اون کشور وسعت کمی داشته باشه اونم با بمب هایی مثل تزار امکانش هست !!!! و قطعا در دنیای امروز با بمب های پیشرفته تر.
البته چیز بعیدی هم نیست با این بشر تخریب گر :
اینها جالب هستند:
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
خرم آن روز کزین منزل ویران بروم
تصویر
راحت جان طلبم وز پی جانان بروم
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1741
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3422 بار
سپاس‌های دریافتی: 5849 بار

Re: سلاح ویرانگر (شیطان2) روسیه رونمایی شد

پست توسط shafagh »

لطفا به این عکس دقت شود و ببینید حداکثر شعاع این بمب اتمی چقدر خواهد بود؟ تا این مرحله از انفجار نهایتا 3 الی 4 کیلومتر کمی بیشتر و کمتر. و اگر حاکثر دامنه این انفجار تا مرحله فرو کش کردن انرژی انفجاری بمب را در نظر بگیریم ممکن است 10 تا 20 کیلومتر باشد که البته من 20 کیلومتر اختصاص به جدیدترین و قویترین بمب امروزی میدهم.

[External Link Removed for Guests];


عادی ترین چیزی که می تواند قدرت بمب های اتمی را افزایش دهد اضافه کردن مواد اورانیومی ان است که البته بهمان نسبت که اورانیوم ان اضاف می شود بمب یا کلاهک هم بسیار حجیم تر و سنگینتر خواهد شد که مشکل حمل و نقل تا هدف یا موشک بسیار بزرگی با توان فوق العاده را در پی خواهد داشت که هر دو محدو دیت عملی دارند.
معمولا بدلیل وجود هواپیماهای شکاری جدید که سقف پرواز انها از بمب افکن ی سنگین نیز بیشتر و سرعت انها چتدین برابر بیشتر و بسیار تند و تیز عمل می کنند و همچنین سیستم های راداری بسیار پیشرفته که از فواصل دور می توانند بمب افکن های سنگین را شناسایی کند و ریسک ساقط شدن ان هواپیماها بالاست در تئوری حملات اتمی، موشک را گزینه مطلوب قرار می دهند. حال اگر فرض کنیم با امکانات واقعی و عملی بخواهد بمبی ساخته شود که قادر به تخریب یک کشور باشد بمبی حاصل می اید که وزن ان بایست چند هزار تن و حجم ان به اندازه یک کوه کوچک یا تپه بزرگ باشد! انوقت برای حمل چنین بمبی حدس بزنید چه بمب افکنی با چه حجم و قدرتی و یا چه موشکی با چه اندازه و حجم و وزن و قدرتی لازم است. همین الان برای حمل هر کیلو بار به فضا گفته می شود وزن موشک فضایی با سوخت ان یک چقدر و چقدر افزایش می یابد. موشک های بالستیکی هم که بایست تا حدی در اتمسفر بالا بروند و مقداری مسافت را هم بصورت افقی بپیمایند همین طور هستند و یا برای حمل بار محدودیت دارند و یا بایست به حجم و وزن و قطر و طول انها افزوده شود. لذا کلاهک های اتمی که البته بدلیل تجهیزات درونی ذاتا سنگین هستند وزن فوق العاده ای ندارند و الا موشک مربوطه قادر به حمل ان نخواهد بود. لذا بمب های اتمی که با هواپیما حمل می شوند بدلیل منظور کردن قدرت انفجاری بیشتر در انها سنگین تر از کلاهک های اتمی که با موشک حمل می شوند می باشند اما همانطور که گفته شد در برابر هجوم تعدادی از شکاری های جدید و حتی علیرغم استفاده از اسکورت بدلیل وجود موشک های هوا به هوا و یا زمین به هوای پیشرفته نظیر S-300 و یا S-400 که از فواصل دور می توانند اهداف یزرگی مثل بمب افکن های سنگین را هدف قرار دهند ریسک استفاده از انها بالاست. حتی بمب افکن های مافوق صوت و رادار گریز امریکا اولا بدلیل محدویت حمل بمب با وزن خیلی سنگین و و دوما وجود رادارهای جدیدی که قادر به شناسایی و کشف این نوع هواپیما ها هستند ریسک پذیری بالایی دارند.

حالا به این عکس نگاه کنید. آیا ساختن چنین بمبی با چنین قدرتی که بتواند باعث تخریب یک کشور شود امکان پذیر است؟! حدس می زنید وزن و اندازه یک چنین بمبی چقدر خواهد بود؟! یا هواپیما یا موشکی که بتواند بمبی با چنان قدرت و اندازه و وزنی را حمل کند چه اندازه و وزنی خواهد داشت؟! اگر ما فقط فرض کنیم ساخت چنین بمب و یا چنان هوا پیمای صد موتوره امکان پذیر باشد چنان هواپیمایی دو سه هزار چرخی نیازمند یک باند فرود به پهنای نصف شهر نیویورک و طول 200 300 کیلومتر می باشد!

[External Link Removed for Guests];

نتیجه انکه در حال حاضر و و حتی دهه های بعد نیز ساخت بمب های اتمی با تفاوت قدرت عمده با بمب های فعلی بنا به دلائلی که عرض شد امکانپذیر نخواهد بود.

در پایان عرض ایکنم همه تقصیرات تشویب و تشویش جهان متوجه امریکا و بطور اعم دنیای غرب است. اگر امریکا از نظر اتمی خود را خلع سلاح کند قول میدهم روسیه و چین و حتی کره شمالی فورا حاضر به اوراق کردن و نابود سازی بمب های اتم خود شده و برای رفاه بیشتر مردم خود مواد اورانیومی را در کارخانه های برق مصرف کنند. اما حیف که امریکا با قدرت طلبی های و فتنه گری های خود و تهدیداتی که برای روسیه و چین و کره شمالی ایجاد کرده است بقولی مانع " جهانی عاری از سلاح های هسته ای" شده است. امریکا در اصل در ردیف اوی کشورها از نظر ساخت و ازمایش سلاح های اتمی قرار دارد و امید است که روزی دستگاه حاکمه امریکا بر اثر فشارهای بین المللی مجبور به تبعیت از قانون جهانی مبرا از بمب اتمی شود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”