توان تسلیحاتی حزب‌الله به روایت تلویزیون اسرائیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5715 بار

توان تسلیحاتی حزب‌الله به روایت تلویزیون اسرائیل

پست توسط iron_man63 »

کانال دو رژیم صهیونیستی در دهمین سالروز جنگ 33 روزه علیه لبنان (2006)، به این جنگ از زاویه انبار تسلیحاتی حزب‌الله و افزایش تعداد موشک‌ها در طول یک دهه گذشته پرداخت.

در این گزارش آمده است: حزب الله در آغاز جنگ 2006، 15 هزار موشک در اختیار داشت که این تعداد در پایان جنگ به 7 هزار موشک رسید اما با گذشت یک دهه از جنگ، حزب الله این موشک‌ها را به 150 هزار عدد رسانده است.

طبق این گزارش، حزب‌الله در جنگ 33 روزه حدود چهار هزار موشک به اسرائیل شلیک کرد که حاکی از حجم تلاش‌های این جنبش برای تسلیح خود پس از عقب‌نشینی ارتش رژیم صهیونیستی از لبنان در سال 2000 تا برافروزی جنگ در سال 2006 بود.

کانال دو رژیم صهیونیستی در ادامه اعلام کرد: پس از عقب‌نشینی‌مان از لبنان برخی سلاح‌های ممتاز خود مانند تانک‌ها و نفربرها را در لبنان رها کردیم و به دست حزب‌الله افتاد، حزب‌اللهی که عملیات تسلیح را از لحظه‌ای که احساس کرد اعمال فشار مستقیم اسرائیل به پایان رسیده، شروع کرد.
تصویر


تصویر
«الی‌ کرمون» پژوهشگر پژوهشگاه سیاست و استراتژی رژیم صهیونیستی درباره سلاح‌های حزب الله در جنگ 33 روزه که به گفته وی از منابع مطمئن برای سایت «2 Online» جمع‌آوری کرده، گفت: بر اساس آمارها حزب‌الله در آغاز جنگ ما بین 10 تا 16 هزار موشک در اختیارداشت که 20 درصد آنها دوربُرد بودند مانند موشک‌هایی که حیفا و الخضیره را هدف قرار داد؛ نیروی هوایی اسرائیل در سه ساعت اول جنگ موفق شد بیشتر زرادخانه موشکی دوربرد حزب الله را هدف‌گیری و تخریب کند واین کار را با معلومات اطلاعاتی که در اختیار داشت انجام داد.تصویر
حزب الله در این جنگ از موشک‌های هجومی مانند «زلزال 3»، «فجر 5»، « c-80» استفاده کرد و ما بین 24 تا 30 سکوی پرتاب موک داشت.

تصویر


تقویت و ترمیم زاردخانه موشکی

کرمون در ادامه اعلام کرد: اسرائیل به این اطمینان رسیده که حزب‌الله تا نوامبر گذشته حدود 150 هزار موشک و راکت در انواع مختلف جمع کرده همانگونه که تعداد نیروهای نظامی‌اش را به 50 هزار عدد رسانه که 15 هزار نفر آن نیروی ویژه هستند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حزب الله هزاران موشک دارد که قادر است «النقب» در [جنوب] فلسطین اشغالی و حتی دورتر از آن را هدف قرار دهد و همانگونه که همچنان تسلیح خودش را با موشک‌ها زمین-هوا از نوع « 17SA- و SA-22» به علاوه موشک‌های ساحل به دریا از نوع «یاخونت» ادامه می‌دهد؛ موشک‌هایی که قواعد بازی را کلا تغییر می‌دهد.

کانال دو رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: حزب‌الله به محض ورود به سوریه به عنوان یکی از طرفین جنگ، اقدام به ذخیره موشکی کرد که به وسیله شبکه‌های تونل با لبنان در ارتباط است؛ به عنوان مثال یکی از زرادخانه‌های موشکی در شهر «القصیر» سوریه است که پس از بیرون راندن داعش در این شهر ایجاد شد.

طی روزهای گذشته که همزمان است با دهمین سالروز آغاز جنگ 33 روزه یا جنگ تموز علیه حزب‌الله در سال 2006، مقامات اسرائیل به طرق مختلف درباره توانمندی موشکی حزب‌الله ابراز نگرانی می‌کنند.
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5715 بار

Re: توان تسلیحاتی حزب‌الله به روایت تلویزیون اسرائیل

پست توسط iron_man63 »

حزب‌الله و تحولات گسترده تشکیلاتی

رهبری حزب الله لبنان در صدد انجام تعیین و انتصابات و نیز ایجاد ساختار گسترده نظامی در داخل حزب است که مراکز متعددی را در داخل لبنان در برخواهد گرفت.

به نقل از روزنامه الاخبار، حزب الله لبنان به دلیل گسترش دایره حضور، افزایش نیروها، افزایش پرونده‌هایی که در دایره توجه رهبری آن قرار دارد و همچنین به دلیل ماموریت اساسی رویارویی با دشمن اسرائیلی شاهد نقل و انتقال‌های گسترده و گسترش تشکیلاتی و سازمانی است.

این در حالی است که حزب الله همواره درصدد بهسازی و انجام تغییرات مورد نیاز خود بوده است اما تحولات سوریه و اوضاع منطقه در دو سال گذشته موجب به تعویق افتادن برگزاری کنگره عمومی آن شده است.

در این میان هرچند بعید است کنگره حزب الله در آینده نزدیک برگزار شود اما بعد از بسته شدن پرونده انتخابات شوراهای شهر، تصمیم گرفته شد کارگروه تشکیلاتی ایجاد شود و بر این اساس کمیته‌های ویژه محور کار خود را بر بازنگری در وضعیت ساختاری و تشکیلات و بررسی نیازمندی‌ها، امکانات و واقعیت‌ها متمرکز سازند.


تصویر

نکته قابل توجه اینکه این تغییرات گسترده نشان می‌دهد که حزب الله به توان خود اعتماد دارد به ویژه اینکه با وجود تهدیدهای اسرائیل و مشکلات داخلی لبنان با قدرت در جنگ علیه تروریسم تکفیری در سوریه حضور دارد.

افزایش نقش آفرینی حزب الله از لبنان تا سوریه و عراق

همچنین روشن است که نقش آفرینی حزب الله در سال‌های گذشته از صحنه و میدان لبنان فراتر رفته؛ سوریه، یمن و عراق را نیز در برگرفته و شامل ماموریت مبارزه با تروریسم تکفیری نیز می‌شود به اضافه اینکه حزب الله تلاش دارد این روند بر آمادگی مقاومت در رویارویی با دشمن اسرائیلی هیچ تاثیر منفی نگذارد.

همزمان با این تحولات، ساختار حزب الله توسعه و تعداد نیروها و موسسه‌های وابسته به آن به ویژه بعد از ورود به جنگ سوریه افزایش یافته است در نتیجه همه این موارد بررسی تعدیل‌های بزرگ در تشکیلات و ساختار سازمانی و ایجاد سازوکارهای جدید را برای تعامل با وضعیت نیروی انسانی رو به افزایش و گسترش پهنه حضورش در لبنان و سوریه را به عنوان یک ضرورت مطرح می‌سازد.

3 محور اصلی فلسفه تغییرات

اول: گسترده شدن نقش خارجی حزب الله به ویژه در سوریه.

حزب الله متناسب با این تحول، ساختار تکمیلی و همپوشانی را ایجاد کرده که شامل واحدهای سازمانی، اجتماعی، نظامی و امنیتی است که این نیازمند انتقال کادر با تجربه و ورزیده در همه بخش‌ها به سوریه است.

دوم: بازسازی ساختار شورای جهادی پس از شهادت «مصطفی بدرالدین» معروف به «ذوالفقار» که مسئولیت‌هایی را در واحدهای نظامی و امنیتی در لبنان وسوریه برعهده داشت.

اکنون باید جانشین وی برای مدیریت و فرماندهی یگان‌های نظامی و امنیتی در سوریه تعیین شود به اضافه اینکه فرماندهانی که معمولا نام آنان پنهان می‌ماند برای اداره یگان‌هایی که تحت نظارت شهید ذولفقار در لبنان قرار داشتند، تعیین شود.

در این چارچوب انتظار می‌رود بازنگری وسیعی در ساختار و تشکیلات واحدهای شورای جهادی حزب الله صورت گیرد و ماموریت‌ها و اختیاراتی که برعهده شهید بدرالدین بود به مسئولان دیگر واگذار شود و البته همه این اقدامات تحت نظارت فرماندهی و دبیرکل حزب الله صورت می‌گیرد.

سوم: توسعه اختیارات برخی اعضای شورای حزب الله و ایجاد معاونت‌های جدید با هدف کاهش وظایف سنگینی که سیدحسن نصرالله در پیگیری بیشتر پرونده‌های حزب الله در لبنان و خارج از لبنان بر عهده دارد.

شورای اجرایی حزب الله و معاونت‌ها

در چارچوب محور سوم، در ساختار شورای اجرایی حزب الله که اکنون «سید هاشم صفی الدین» ریاست آن را برعهده دارد، بازنگری گسترده‌ای صورت خواهد گرفت.


تصویر

واحدهای سازمانی، آموزشی، تربیتی، فرهنگی، اجتماعی، اتحادیه‌ها، موسسه‌های فنی و حرفه‌ای و رسانه‌ای زیرمجموعه شورای اجرایی حزب الله قرار دارد.

در چارچوب تغییرات در این شورا، ایجاد معاونت‌ها و واحدهای تشکیلاتی و سازمانی جدید در مناطق مختلف و حذف برخی واحدها ضروری است.

معاونت سازمانی و اداری به ریاست «الحاج سلطان»، معاونت تربیتی و آموزشی به ریاست «عبدالله قصیر» معاون سابق پارلمان و رئیس سابق شبکه المنار که مسئولیت پرونده دانشجویان، دانشگاه‌ها، مدارس و موسسه‌های آموزشی و پرورشی اسلامی را برعهده دارد و معاونت اطلاع رسانی به ریاست «محمد عفیف» که ماموریت آن برقراری روابط رسانه‌ای و نظارت بر واحدها و موسسه‌های رسانه‌ای اعم از مکتوب، دیداری، شنیداری و الکترونیکی است، زیر مجموعه شورای اجرائی حزب الله هستند.

تصویر
در چارچوب تغییرات وتحولات، دایره فعالیت‌های فکری و فرهنگی گسترش خواهد یافت و برخی از ماموریت‌ها به شیخ «نبیل قاووق» نایب رئیس شورای اجرایی و «احمد صفی الدین» معاون اجرایی جدید سپرده خواهد شد.

انتظار می‌رود در ساختار و پرونده‌های شورای سیاسی حزب الله هم بازنگری شود و در این چارچوب «محمد سعید الخنسا» به عنوان مسئول پرونده روابط با احزاب مسیحی تعیین و جایگزین «غالب ابو زینب» شود که حدود ده ماه قبل از این مسئولیت استعفا کرد.

ایجاد ساختار جدید نیازمند تشکیلات و سازماندهی جدید است و نخستین و بارزترین آن تعیین مسئول نظامی جدید حزب الله در سوریه پس از شهادت بدرالدین است.

فرمانده جدید از پیشکسوتان و نسل اول و موسسان حزب الله نخواهد بود تا روند انتقال تجربه از نسلی به نسل دیگر در داخل مقاومت فراهم شود.

در همین ارتباط سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنرانی خود به مناسبت هفتمین روز شهادت فرمانده بزرگ شهید ذوالفقار به آن اشاره و تاکید کرد که در حزب الله نسلی از فرماندهان وجود دارد.

مسئول نظامی جدید ساختار و مواضع نیروهای مقاومت در سوریه را منطبق با این اصل مورد بررسی قرار می‌دهد که وجود حزب الله در سوریه کامل کننده و شامل امور نظامی و سازمانی مشابه معمول در لبنان است.

مسئول جدید باید تشکیلات و ساختار مناسب را برای اداره میدان نبرد ایجاد کند بر اساس رویکردی که سید حسن نصرالله آن را اظهار داشته است مبنی بر اینکه خون شهید بدرالدین ما را به حضوری بزرگتر و قوی تر در سوریه فرا می‌خواند و نسبت به گذشته فرماندهان بیشتری عازم سوریه خواهند شد، در شکل‌های مختلف در سوریه حاضر خواهیم بود و نبرد را تکمیل می‌کنیم.

بر این اساس، تشکیلات و سازماندهی نظامی در سوریه موازی با تشکیلات لبنان خواهد بود و فرماندهان حزب الله بین سوریه و لبنان منتقل و جابجا می شوند و تغییرات زیادی در ساختار سازمانی و سیاسی حزب الله صورت خواهد گرفت.

تعدیل‌ها و جابجایی‌ها

اول: سید احمد صفی الدین مسئول منطقه جنوب به عنوان معاون جدید رئیس شورای اجرائی منصوب می‌شود و شیخ «عبدالمنعم قبیسی» به عنوان مسئول جدید منطقه جنوب که دارای ساختاری وسیع سازمانی و مردمی است و بخش بزرگی از تشکیلات حزب الله را تشکیل می‌دهد، تعیین خواهد شد.

شیخ نبیل قاووق نائبس رئیس شورای اجرائی حزب الله هم قبلا مسئول منطقه جنوب حزب الله بوده است.

دوم: انحلال منطقه پنجم حزب الله (جبل لبنان) که شیخ حسین زعیتر ریاست آن را برعهده دارد.

استان جبل لبنان به علت تعداد اندک شهرک‌ها و روستاها به یک سازمان منطقه‌ای مانند جنوب لبنان، بقاع و بیروت نیاز ندارد و به دلیل نزدیک بودن به پایتخت می‌تواند به منطقه بیروت پیوند زده شود.

سوم: به دلایل اداری و پزشکی، استعفای «محمد یاغی» (ابوسلیم) مسئول منطقه بقاع (شرق لبنان) و از موسسان حزب الله پذیرفته شده است
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5715 بار

Re: توان تسلیحاتی حزب‌الله به روایت تلویزیون اسرائیل

پست توسط iron_man63 »

«اسحاق گرشون» که در جنگ سال 2006 با حزب‌الله لبنان، فرماندهی جبهه داخلی نیروهای رژیم صهیونیستی را بر عهده داشت، به رادیو اسرائیل گفت که طی آن نبرد، روزی نزدیک به 160 موشک به شهرهای اراضی اشغالی شلیک می‌شد، اما با توجه به افزایش توان حزب‌الله،‌ «باید انتظار داشته باشیم که در جنگ احتمالی آتی، روزی 1200 موشک به اسرائیل شلیک شود- مسئله‌ای که سناریویی کاملاً‌ متفاوت از آنچه که ما می‌دانیم، را پیش‌روی ما قرار می‌دهد.»

این مقام ارشد نیروهای رژیم صهیونیستی در ادامه اظهار داشت: «ما بیش از حفاظت فیزیکی، به آمادگی و شجاعت روانی نیاز خواهیم داشت.»تصویر
«ویکلی استاندارد» در شماره‌های اخیر خود گزارش کرده بود که حزب‌الله زرادخانه‌ای به ظرفیت بیش از 130 هزار راکت در اختیار دارد. این میزان شامل راکت‌های دوربرد و موشک‌های بالستیک «ام-600» می‌شود؛ موشک‌هایی که هر کدام از آنها قادر است «بخش مهمی از میدان تایمز نیویورک را نابود کرده و تمامی افرادی را که در فاصله‌ای معادل طول 4 زمین فوتبال قرار گرفته‌اند، از بین برده و یا به شدت زخمی کند.»
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”