آیا روس ها در ترور بدرالدین دست داشتند؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5715 بار

آیا روس ها در ترور بدرالدین دست داشتند؟

پست توسط iron_man63 »

منابع نزدیک به دستگاه اطلاعاتی اسرائیل ادعا می کنند که سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله لبنان، احتمال می دهد نیروهای ویژۀ آمریکا با همکاری روسیه، شهید مصطفی بدر الدین فرماندۀ حزب الله در سوریه، را ترور کرده اند.

پایگاه صهیونیستی "دبکا فایل"، در تحلیلی، 6 نکته را برای تأیید این گمانه زنی خود منتشر کرده است.
یکم: هیچ نیروی هوایی یا زمینی ویژه ای نمی تواند بدون هماهنگی قبلی با نیروی هوایی روسیه و سامانۀ دفاع ضد هوایی این کشور در سوریه، در منطقۀ دمشق دست به اقدامی بزند. به عبارت دیگر، روس ها از ابتدا از این عملیات اطلاع داشتند اما آن را به ایرانی ها، سوری ها و، طبیعتا، حزب الله اطلاع نداده اند.

تصویر
دوم: آمریکا در روزهای گذشته، نیروهای ویژۀ خود را به همراه بالگردهای تهاجمی در پایگاه هوایی "رمیلان" نزدیک شهر "الحسکه" و در منطقۀ تحت کنترل کردها مستقر کرده اند. استقرار این نیروها به آمریکا امکان می دهد که در مناطق مختلف سوریه علیه هر طرفی وارد عمل شود. در همین حال، حزب الله معتقد است که ترور بدر الدین می تواند اولین عملیات نیروهای آمریکایی باشد.
سوم: آمریکا سه سال پیش نام مصطفی بدر الدین را در فهرست موسوم به "خطرناک ترین تروریست ها" جای داده بود. در 30 تیر 94 هم آمریکا، به بهانۀ اینکه بدر الدین فرماندۀ حزب الله در سوریه است و به شکل هفتگی در جلسات هماهنگی با اسد و نصر الله شرکت می کند، ضمن اعمال تحریم هایی علیه او، دارایی هایش را در مناطق مختلف جهان مصادر کرد. به بیان دیگر، حزب الله اعتقاد دارد که بدر الدین در صدر اهداف ترور آمریکا قرار داشته است.
چهارم: مکانی که بدر الدین در آن ترور شد، بسیار سری بوده است. با وجود این، حزب الله می دانست که روسیه، آمریکا و اسرائیل می توانند اطلاعاتی دربارۀ این مقر به دست آورند.
پنجم: ترور فرماندۀ یکی از نیروهای نظامی حامی اسد (ارتش سوریه، روسیه، ایران و حزب الله) پیام روشنی دارد: کسی که بدر الدین را ترور کرده، به دنبال تضعیف توان نظامی اسد بوده است. بر اساس اطلاعاتی که "دبکا فایل"، چند ساعت پس از ترور فرماندۀ حزب الله منتشر کرده است، بدر الدین قصد داشت نیروهایش را از جبهه های مختلف سوریه خارج و در مناطق مرزی سوریه و لبنان متمرکز کند. "دبکا" مدعی است که اکنون، و پس از ترور بدر الدین، حزب الله روند انتقال نیروهایش به مرز سوریه و لبنان را تسریع خواهد کرد و این مسأله تأثیر منفی بر توان نظامی اسد خواهد داشت.
ششم: "دبکا" مدعی است که احتمالا مقتدی صدر در سفر اخیر خود به لبنان و در دیدار با سید حسن نصرالله وبدر الدین امکان کمک گرفتن از نیروهای حزب الله برای یاری پیروان خود در عراق را مطرح کرده است. "دبکا" در نهایت، براساس ادعاهای خود نتیجه گرفته است که ترور بدر الدین از سوی کسی انجام شده که تلاش داشته است مانع رخ دادن تمام این تحولات شود. این ادعا در حالی از سوی منابع اسرائیلی مطرح می شود که کاخ سفید، جمعۀ گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شایعات منتشر شده دربارۀ ترور بدر الدین توسط جنگنده های آمریکایی بی اساس است. البته در این بیانیه سخنی از نفی ترور بدر الدین با شلیک موشک زمین به زمین نیامده است.
از سویی، حزب الله شنبه گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که فرمانده اش با گلولۀ توپ به شهادت رسیده است.
از زمان اعلام خبر شهادت بدر الدین، صهیونیست ها تلاش بی سابقه ای را برای تبرئۀ خود از دست داشتن در ترور او انجام داده اند.


اطلاعات دقیق حاکی از آنست که شهید مصطفی بدر الدین، پنجشنبه شب، زمانی هدف ترور قرار گرفته است که جلسۀ او در یکی از قرار گاه های حزب الله در نزدیکی فرودگاه دمشق پایان یافته بود.پس از آن جلسه، اغلب همرزمان شهید از وی جدا شدند و در حالی که او همچنان در حیاط قرار گاه بود، انفجار شدید رخ داد که اکنون مشخص شده عامل آن یک موشک هدایت شوندۀ بسیار پیشرفته بوده که در فاصلۀ دو متری شهید بدر الدین فرود آمده است.

به نوشته این روزنامه، موشک مذکور عملکردی شبیه "بمب های خلأ" داشته و بدون آنکه ترکشی از آن به بدن قربانی اصابت کند، سبب بروز یک انفجار داخلی در بدن او می شود.

تصویر
با انتقال پیکر شهید بدر الدین به بیمارستان هم مشخص شد که تنها چند ترکش کوچک به شکم و پشت سر او برخورد کرده، اما خون از چشم ها و بینی شهید خارج شده است. این وضعیت نشان دهندۀ فشاری است که انفجار به اعضای داخلی بدن وارد کرده است.

بر اساس اطلاعات موجود، چنین موشکی برخلاف گلولۀ توپ یا خمپاره، از یک سکوی پرتاب معمولی قابل شلیک نیست، بلکه کاملا هدایت پذیر است و بر اساس رصد دقیق موقعیت هدف شلیک می شود.


این نوع موشک و به کارگیری آن، نیازمند تکنولوژی بالایی است که تنها در اختیار ارتش کشورهای پیشرفته است و به نظر می رسد این موشک پیشرفته، از سوی برخی سرویس های اطلاعاتی و نظامی منطقه ای یا غربی، با هدایت و گرای گروه های تروریستی فعال در سوریه شلیک شده است.
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
Captain II
Captain II
پست: 1848
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 450 بار
سپاس‌های دریافتی: 5715 بار

Re: آیا روس ها در ترور بدرالدین دست داشتند؟

پست توسط iron_man63 »

پس از اعلام خبر شهادت شهید مصطفی بدر الدین از سوی حزب الله، روزنامۀ صهیونیستی "یدیعوت آحرنوت" با انتشار گزارشی، تغییراتی در "فهرست گزینه های تحت تعقیب برای ترور" توسط اسرائیل اعمال کرد. در جدیدترین تصویر از لیست ترور اسرائیل، روی عکس شهید بدر الدین، عبارت «ترور شد» درج شده است.

تصویر

بر اساس تصویر جدید منتشر شده از سوی "یدیعوت احرونوت"، هنوز سه نفر در لیست ترور اسرائیل قرار دارند: محمد ضیف فرماندۀ گردان های شهید عز الدین قسام که شاخۀ نظامی حماس است، سردار قاسم سلیمانی فرماندۀ سپاه قدس و مصطفی مغنیه فرزند بزرگ عماد مغنیه که پس از شهادت برادر کوچکترش جهاد، اکنون جای او را گرفته است.
"یدیعوت احرونوت" دربارۀ مصطفی مغنیه می نویسد: «به تدریج، به گنجینۀ اسرار دایی اش مصطفی بدر الدین و یکی از یاران نزدیک او تبدیل شده است».
  سوریه از یمن میگذرد « اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن » « لعنة الله علی عدوک یا علی »  
آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
[External Link Removed for Guests]
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”