نیروی دریایی مصر دومین فروند از ناو میسترال را دریافت کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

نیروی دریایی مصر دومین فروند از ناو میسترال را دریافت کرد

پست توسط marshal1987 »

Naval Technology
September 19, 2016


لینک: [External Link Removed for Guests]نیروی دریایی مصر در هفته های اخیر دومین فروند از ناوهای جنگی بالگرد بر کلاس Mistral کشتی ساز فرانسوی DCNS دریافت نمود. این شناور که با نام انورسادات نام گذاری شده است در حالی تحویل ارتش مصر می گردد که اولین فروند از این کلاس چند ماه قبل با نام "جمال عبدل ناصر" وارد خدمت در نیروی دریایی مصر شد.

این کشتی جنگی با دارا بودن تناژ 22000 تن، قادر است با سرعت 18 گره دریایی به انجام ماموریت بپردازد. این شناور بالگرد بر مجهز به یک بیمارستان است که میتواند جهت پشتیبانی برای درمان نیروهای منتقل شده به آن به خوبی نقش خود را ایفا کند. همچنین جابجایی طیف وسعی از محموله ها از جمله بالگردهای سنگین، تجهیزات نظامی و نیروهای پیاده از دیگر قابلیت های ان است. همچنین سیستمهای ارتباطی پیشرفته مستقر شده در این ناو، به آن این امکان را میدهند که در نقش واحد فرماندهی دریایی در ماموریت های این نیرو عمل نماید.

بنا به خبرهای منتشر شده نیروی دریایی مصر در ماه های آینده در بندر اسکندریه با استفاده از ناوو جمال عبدل ناصر اقدام به برگزاری تمرینات مشترک با نیروی دریایی فرانسه خواهد نمود. گفتنی است که ارتش مصر این خریدهای نظامی را با حمایت مالی عربستان سعودی در قالب یک بسته کمک اقتصادی 4میلیارد دلاری، انجام می دهد.

به گفته پیتر رابرتز، یک محقق ارشد تحقیقاتی علوم دریایی و عضو سابق نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، ارتش مصر در اندیشه گسترش دامنه فعالیت خود در منطقه و خارج کردن تمرکز خود بر ناحیه سیناست و این ناو بالگرد بر پس از تجهیز یکی از بازوان نیروی دریایی مصر برای دخالت در مناقشاتی همچون جنگ یمن و لیبی خواهد بود تا بدین وسیله ارتش مصر در مسیر بازگشت به جایگاه پیشرو بودن در بین ارتشهای عربی قرار گیرد.

 تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”