تعداد نيروهاي نظامي ايران در سوريه چقدراست؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 54
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۶:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 55 بار
سپاس‌های دریافتی: 93 بار

تعداد نيروهاي نظامي ايران در سوريه چقدراست؟

پست توسط حامد2000 »

[HIGHLIGHT=#B8CCE4]سردار پاكپور فرمانده نيروي زميني سپاه در مصاحبه اي با خبرگزاري فارس گفت ما در همه ابعاد مستشار نظامی در سوریه داریم.به سخنان وي توجه كنيد: 
ما در همه ابعاد مستشار نظامی در سوریه داریم
سردار پاکپور تصریح کرد: با توجه به تمام این مسائل، دشمنان چنین برنامه‌ای در خصوص سوریه داشتند و ما هم نمی‌توانستیم دست روی دست بگذاریم و نظاره‌گر باشیم که سوریه را به عنوان جبهه و خط مقدم مقاومت از بین ببرند. همانطوری که حضرت آقا فرمودند، جمهوری اسلامی در همه ابعاد به سوریه کمک کرد و در بُعد نظامی هم کمک‌های مستشاری انجام می‌شود.
وی درخصوص کمک های مستشاری و تعریف این کمک‌ها به سوریه نیز اظهار داشت: کمک مستشاری تنها در بُعد طراحی نیست بلکه در تکنیک و تاکتیک هم هست و برای همین نیروها باید در میدان حاضر باشند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: شما وقتی می‌خواهید به ارتش یک کشور در جنگ کمک مستشاری بدهید، باید در صحنه حضور داشته باشید و ما هم در ابعاد مختلف مثل طراحی، فنی، تخصصی و تاکتیکی و تکنیکی در سوریه مستشار داریم.
* همکاری نیروی زمینی و نیروی قدس سپاه در سوریه
سردار پاکپور درخصوص نقش نیروی زمینی سپاه در سوریه نیز گفت: یک جنگ ابعاد مختلفی دارد که مهمترین بخش آن بخش زمینی است و ما هم در این بخش به کمک نیروی قدس رفتیم و از برادران باتجربه زمان جنگ و درگیری‌های چند سال اخیر شمال غرب و جنوب شرق کشور -که شکل آن با جنگ سوریه نزدیک بود- به عنوان مستشار به سوریه فرستادیم که الان هم آنجا هستند و باز هم اعزام خواهیم داشت و تا زمانی که نیاز داشته باشند کمک مستشاری خودمان را ادامه می‌دهیم لذا وقتی می‌گوییم «مستشار»، نباید تصور 4-5 نفر را داشته باشیم.
وی تاکید کرد: ما در همه ابعاد برای اینکه جبهه مقاومت شکسته نشود، مستشار می‌فرستیم و هر کمکی هم از دست‌مان برآید، انجام خواهیم داد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه درخصوص اعزام نیرو از یگان ویژه صابرین نیز گفت: نیروهای صابرین دارای تجربه بسیار خوبی هستند و از نظر علم نظامی، جایگاه بلندی دارند و این توانمندی را در مقاطع مختلفی نشان دادند. لذا اکنون برخی آنها به عنوان مستشار در حوزه‌های تاکتیک و تکنیک مشغول هستند.
* نیازی به اعزام یگان نظامی از ایران به سوریه نیست
وی افزود: تروریست‌ها و تکفیری‌ها عددی نیستند که ما بخواهیم یگان‌های سازمان یافته به منطقه اعزام کنیم. نیروهای مردمی و ارتش سوریه، علی‌رغم اینکه چند سال است درگیر جنگ هستند، توان خوبی دارند و نیازی برای اعزام یگان نظامی به این کشور نیست.
* افسران ایرانی مانند برادر در کنار ارتش سوریه هستند
فرمانده نیروی زمینی سپاه درخصوص همکاری و نوع برخورد فرماندهان ارتش سوریه با ایرانی‌ها خاطرنشان کرد: غالب ارتش‌های دنیا اقبال زیادی به پذیرش مستشار نشان نمی‌دهند چون عمدتا مستشارانی که به کشورهای دیگر می‌روند -مثل آمریکایی‌ها- رویکردشان استکباری است و کشور مقصد را یک کشور ضعیف و بدون علم می‌بینند ولی ارتش و نیروهای مردمی سوریه دید دیگری به نیروهای ما دارند و می‌دانند سپاه فقط برای کمک مستشاری به آنجا رفته است و هدفشان فقط و فقط کمک به جبهه مقاومت و ارتش سوریه است و هماهنگی بسیار تنگاتنگی بین ارتش سوریه و مستشاران سپاه وجود دارد.
سردار پاکپور ادامه داد: آنها تشنه برگشتن برادران ایرانی هستند چون رفتار و منش نیروهای ما، رفتار و منش اسلامی است و با آنها بسیار خوب برخورد می‌کنند و عین برادر کنار آنها هستند و هدفشان فقط کمک به آنهاست.

[HIGHLIGHT=#DBE5F1]الان دوستان ... اين سوال مطرح ميشود كه في الواقع ما چه حجم نيرو از ايران براي جنگ در سوريه اعزام كرده ايم. مثلا وقتي يگان صابرين در سوريه حضور دارد ديگر يك افسر و چند افسر نيست كه براي مشاوره دادن رفته باشند. بلكه نيروي زيادي هستند كه براي جنگ رفته اند . وقتي ميگوييم نيروي قدس . اين نيرو چه تعداد هستند و در كجا بسر ميبرند. الان كه بحث انتخاب رئيس جمهور ميشود يك صحبت اين است كه سياست مداخله ما در سوريه چه ميشود. آيا يك اطلاع رساني شفاف ازسوي دولت در اين رابطه خواهيم داشت؟ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”