ماجراجویی لاکهید با ترکیب اف 22 و اف 35؛ قوز بالاقوز یا برتری مطلق هوایی؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1649
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸, ۱۱:۱۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 14935 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

ماجراجویی لاکهید با ترکیب اف 22 و اف 35؛ قوز بالاقوز یا برتری مطلق هوایی؟

پست توسط oweiys »

به نام خدا
با ارزیابی تاریح اولین پرواز برخی از جنگنده های ایالات متحده:

اف 15 اولین پرواز 1972،
اف 16 اولین پرواز  1974
اف 18 اولین پرواز 1978،
اف 117 اولین پرواز 1981،
اف 22 اولین پرواز 1997،
اف 35 اولین پرواز 2006،

سوالی که به ذهن برخی از علاقه مندان به صنایع هوایی می رسد این است که چرا امریکا مدتی است که جنگنده جدیدی را معرفی نکرده است؟

چرا اف 22 که بیش از 20 سال از سال ساختش می گذرد و اصولا متعلق به قرن پیشین است؛ علی رغم توسعه بخش هایی از آن چرا نوع B یا C آن ساخت نشده و پروژه های ارتقا سازی لغو شده است؟ (در مورد اف 18 ارتقاع به C/D حدوداً 9 سال)

مشکلات اف 35 (نظیر آتش سوزی موتور اف 35 در 2014 در پایگاه اگلین) و اف 22 (نظیر نقص سیستم اکسیژن رسانی) آیا این دو جنگنده را به سرنوشت اف 117 دچار می نماید؟

عدم وجود رقبای جدی و عدم احتیاج به برتری هوایی بیشتر، کمتر کردن هزینه ها، تمرکز روی نسل 6 با توجه به انقلاب های تکنولوژیکی و البته احتمالاً وجود و تَکرار نقص های احتمالی در انواع بعدی از جمله پاسخ های سوال های بالا بود.

اما لاکهید با این خیر پایین حداقل جواب بخشی از سوالات بالا را داد:
................................................................................................................
به گزارش سرويس بين الملل [External Link Removed for Guests] به نقل از شبکه خبری راشا تودی ؛ آمریکا برای مقابله با آنچه "تهدیدات روسیه و چین" می نامد در اندیشه تولید یک مدل جدید از هواپیماهای جنگی با ترکیبی از دو مدل جت های جنگنده اف-22 و اف-35 است.
این شبکه در پایگاه اینترنتی خود نوشت: آمریکا طبق گزارش ها برای مقابله با "تهدیدات روسیه و چین" در اندیشه تولید هواپیمایی است که ترکیبی از دو جت جنگنده نسل پنجم -- اف-22 و اف-35 -- خواهد بود. اما ترکیب این دو مدل ، که هر دو مشکلات فنی بسیار دارند ، ممکن است نتیجه مطلوبی نداشته باشد.
نشریه دیفنس وان به نقل از "منابعی که اطلاعات دست اول از این هواپیما دارند" اعلام کرد شرکت اسلحه سازی بزرگ لاکهید مارتین این هواپیمای ترکیبی را به ارتش آمریکا پیشنهاد کرده است. این هواپیما اساسا یک هواپیمای اف-22 رپتور اصلاح شده است که تغییرات نامعینی روی چارچوب آن داده شده و در آن از اویونیک (الکترونیک هوابرد) مدرن هواپیمای اف-35 لایتنینگ 2 استفاده شده است.
بر اساس این گزارش، این هواپیما طبیعتا به عنوان یک ابزار قدرتمند "برای مقابله با تهدیدات روسیه و چین" فروخته می شود. هرچند دو نوع هواپیمای اف-22 و اف-35 سپرهای بلای مطلوب ارتش آمریکا، به ویژه در تلاش برای کسب بودجه بیشتر هستند، معلوم نیست نیروی هوایی آمریکا دقیقا به چه دلیل ممکن است به یک جت جنگنده نسل پنجم جدید برای مقابله با این تهدیدات نیاز داشته باشد. مسکو و پکن جت های نسل پنجم را تولید کرده اند اما هر دو هنوز فاقد ناوگان قابل توجهی از این نوع هواپیماها هستند.
[External Link Removed for Guests]
 
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
Novice Poster
Novice Poster
پست: 62
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 83 بار

Re: ماجراجویی لاکهید با ترکیب اف 22 و اف 35؛ قوز بالاقوز یا برتری مطلق هوایی؟

پست توسط reza128128 »

چیز خاصی نیست یک بروزرسانی برای اف 22 با استفاده از اویونیک پیشرفته تر اف 35 . قبلا هم در یک بروزرسانی از پوشش رم اف 35 برای اف 22 استفاده شده بود. در واقع تمامی جنگده ها بعد از مدتی بروزرسانی می شوند
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”