روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3574
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4760 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام .

قرائن و شواهد نشان می دهد که طی روزها ، هفته ها و ماههای جاری شاهد وقوع تحولات بزرگی خواهیم بود :
 
1- با وجود شکست های اخیر روسیه در جنگ اوکراین ، به نظر نمی رسد روسها چندان از این شرایط غافلگیر شده باشند . ظاهراً آنها در حال وقت کشی هستند تا با شروع تدریجی فصل سرما و افزایش فشار اقتصادی و مشکل تامین انرژی در اروپا ، دور جدیدی از جنگ را در اوکراین آغاز کنند . آنها هم اکنون در حال برگزاری همه پرسی الحاق مناطق اشغالی به روسیه هستند ، همه پرسی که نتیجه آن کاملاً مشخص است و بعد از آنکه مورد تایید دومای روسیه قرار بگیرد ، کوچکترین حمله از سوی ارتش اوکراین به نواحی همه پرسی برگزار شده ، تعرض به خاک روسیه خواهد بود . پوتین با اعلام بسیج عمومی محدود نیروهای ذخیره ارتش را فراخوانده و در حال پر کردن پادگان هاست . شاید این نیروها در آینده نزدیک قابلیت شرکت در عملیات تهاجمی را نداشته باشند اما به فرماندهی ارتش روسیه اجازه می دهد تا یگان های بیشتری را به جنگ اوکراین اختصاص دهد .

2- تهدیدات چین نسبت به جزیره تایوان رو به افزایش است و ارتش سرخ در بالاترین سطح آماده باش نظامی قرار دارد . هیچ بعید نیست موج حمله جدید روسیه در اوکراین با حمله چین به تایوان همزمان شود . شرایط جزیره تایوان به گونه ایی است که بدون کمک متحدانش بیشتر از چند روز توان مقاومت ندارد و اگر روسیه و چین در این دو نبرد هماهنگ عمل کنند کشورهای غربی باید بین دو گزینه تسلیم یا جنگ جهانی یکی را انتخاب نمایند .

3- در مقیاسی کوچکتر ، اما مهمتر برای ایران ، جمهوری آذربایجان در حال آماده شدن برای حمله به خاک ارمنستان است . بعد از شکست ارامنه در جنگ اخیر قره باغ و بعد از آن ، ناتوانی ارتش ارمنستان در مقابله با حملات آذربایجان به مواضع حساس مرزی ، حالا باکو با پشتیبانی آنکارا ، برای یک سره کردن کار قره باغ و همچنین اشغال منطقه زنگه زور کاملاً آماده است . سقوط زنگه زور به معنای قطع ارتباط زمینی بین ایران و ارمنستان است و زیان اقتصادی و استراتژیکی سنگینی برای ایران به دنبال خواهد داشت . ایران بارها تهدید کرده است که با تلاش آذربایجان برای اشغال زنگه زور مقابله خواهد کرد ، اما در صورت وقوع درگیری نظامی بین ایران و آذربایجان ، مطمعناً شهرها و مناطق ترک نشین شمال غرب کشور دچار ناآرامی و هرج و مرج خواهد شد .

با این تفاسیر به نظر می رسد حوادث اخیر در داخل کشور بی ارتباط با آنچه در آینده رخ خواهد داد نمی باشد . نظر شما چیست؟
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Junior Poster
Junior Poster
پست: 118
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۷:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 296 بار
سپاس‌های دریافتی: 203 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط جنگال »

حمله آذربایجان به ارمنستان نقشه شوم اسرائیل و ترکیه و متحدان عربش برای ایجاد یک تله برای ایرانه.
می خوان ایران را وارد باتلاق ‌کنند.همونطور که ما پروکسی هایی برای محاصره اسرائیل ایجاد کردیم اونها اینجا ما را تو تله آذربایجان گرفتار کنند مثل بلایی که سر روسیه تو اکراین درآوردن.
اینجا چند نکته وجود داره
۱-بعضی وقتها جنگ اجتناب ناپذیره.در این مورد خاص با توجه به طرح کانال جعلی زنگزور که همه جوره به ضرر ایرانه نمیتونیم بگیم چون تله هست پس بشینیم خونه هیچکاری نکنیم.پس با وجود دانستن نقشه دشمن مجبوریم واکنش بدیم.
۲-ایران باید مداوم چه بصورت علنی چه در پیام های واضح دیپلماتیک به آذربایجان و ترکیه هشدار بده دخالت نظامی میکنه.از جمله به ترکیه بفهمانه ما پاسخمون شامل فعال کردن پروکسی ها در عراق و سوریه در جنوب این کشور میشه.اردوغان توهم نزنه این جنگ ایران و آذربایجان هست که اگر آذربایجان پیروز شد دالان تورانیش را به دست میاره اگر هم نشد حداقل ایران توان نظامی و اقتصادیش فرسایش پیدا میکنه در نتیجه نفوذش در عراق و سوریه کاهش پیدا میکنه.ترکیه باید بدونه هزینه سنگین مستقیم میده
۳-اگر به هر دلیلی عقب ننشستن و واقعا تصرف جنوب ارمنستان را شروع کردن در صورت تقابل نظامی مستقیم با حکومت باکو همون ساعات اولیه با شدت تمام زیرساخت های نظامی و انرژی و اقتصادی و ارتباطی آذربایجان باید نابود بشه.
به روسیه نگاه کنید تلاش کرد با کمترین خرابی ظرف مدت کوتاهی کار را یکسره کنه ولی به حریف زمان داد خودش را پیدا کنه حالا که گیر کرده تازه یادش افتاده زیرساخت هایی مثل شبکه برق یا تاسیسات بندر اودسا را بکوبه.یا خود ما زمان جنگ با عراق رسما اعلام کردیم فلان شهر مذهبی را نمی‌زنیم و ...این نباید تکرار بشه حریف باید مطمئین باشه ایران با همه توان همه آذربایجان را در هم میکوبه بلکه بیخیال ماجرا بشه
۴-هیچ نگرانی در مورد اذری های ایرانی ندارم چون در طول تاریخ نشان دادن به شدت ایراندوست هستند.صفویه و افشاریه و قاجار و حتی پهلوی از همین ترکها بوده.اینها تفکر جدایی ندارند بلکه بسیاری از سلسله ها از همین اقوام بوده.در طول جنگ تحمیلی هم دیدیم برای ایران چه کردن.
پس نباید دچار بازی‌های روانی حریف شد که در جنگ احتمالی اینها طرف بیگانه را بگیرند اما قبول دارم نفوذی ها ممکنه مثل زمان جنگ که تو خوزستان بمب میگذاشتن این نفوذی ها هم بخواهند کارهای ایضایی بکنن که با شدت سرکوب میشن.
پس فریب بازی های رسانه ای را نخوریم همین اذریهای ایران برای جمع کردن الهام دماغ کفایت میکنن.نباید تصورات اشتباه در مورد واکنش منطقه آذری شمال غرب تصمیم مسئولان را در مقابله با طرح شوم دالان تورانی متزلزل کنه.
اما یک راه کم هزینه هم وجود داره اونهم اینه که ارمنستان قراردادی با ایران ببنده در صورت تهدید تمامیت ارضی این کشور ایران بتونه دخالت کنه.یعنی ما نیروهای آذربایجان را فقط داخل خاک ارمنستان بزنیم و اگر خاک ما مورد حمله قرار نگرفت در خاک اذربایجان عملیات انجام ندیم یعنی اگر جنگی هم رخ داد محدود به داخل خاک ارمنستان بشه.البته در گذشته ترکیه و آذربایجان دنبال گرفتن نواحی مرزی ایران و ارمنستان بودن که منطقه ای هموار هست برخی پیشنهاد تاسیس پایگاه نظامی ایران در این بخش یعنی جنوب سیونیک داشتن ولی الان به نظر طرحشون فرق کرده ممکنه از قسمت شمالی تری که حداکثر طولی ۲۰ کیلومتری داره و کوهستانی هست ولی از مرز ایران دوره بخوان تصرف کنند در اینصورت داشتن پایگاه در ناحیه مرزی در خاک ارمنستان هم برای ایران فایده نداره.باید دولت ارمنستان مجاب بشه در هر بخشی که آذربایجان خواست مرزهاش را نقض کنه ایران بتونه مداخله کنه.که البته توی این طرح مهره ای مشکوک مثل پاشینیان یک نقطه ابهام هست!!
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3574
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4760 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

جناب جنگال عزیز ، تحلیل شما تا حدود زیادی درست است . البته شخصاً گزینه جنگ با آذربایجان را دوست ندارم (هرچند ممکن است ضرورت یابد) چون اولاً خون های زیادی ریخته خواهد شد و دوماً مطمئناً ترکیه بیکار نخواهد نشست ، و جنگ با ترکیه سختی ها و پیچیدگی های خودش را دارد (البته شکست دادن ترکیه آسان تر از چیزی است که فکرش را بکنید!)

نکته ایی که بنده می خواهم به آن برسم این است که ارتباط حوادث اخیر در داخل کشور با این رویدادهای قریب الوقوع آینده چیست؟

برخی عناصر گروهکی دستگیر شده در روزهای اخیر اعتراف کرده اند که از یکی-دو ماه پیش آماده وقوع آشوب بوده اند و صرف نظر از اینکه اتفاق تلخ رخ داده برای خانم امینی عمدی یا سهوی بوده ، آنها از نظر تشکیلاتی آماده شده بودند تا با بروز کوچکترین بهانه ایی اعتراضات منجر به اغتشاش و درگیری را کلید بزنند . تماشای شبکه های ماهواره ایی ضد انقلاب هم نشان می دهد که تمامی گروهک های مخالف جمهوری اسلامی پای کار آمده اند و تحلیلشان این است که این بار نباید مثل دفعات قبل کار را نیمه تمام رها کرد! (هرچند که واقعیت میدانی در سطح شهرها چیز دیگیری می گوید!) . واکنش های بین المللی از سوی سران و رسانه های غربی هم خیلی سریع و شتابزده شکل گرفته و نشان می دهد آنها کاملاً برای وقوع این دست حوادث در داخل ایران آماده بوده اند .

با این توضیحات تحلیل بنده این است که یک نقشه کلی پشت حوادث اخیر قرار داشته و دارد . غرب شدیداً نگران شرایط زمستان است . اگر جمهوری اسلامی قبل از زمستان سقوط کند (خوابش را ببینند) هم روسیه و چین یک متحد مهم را از دست می دهند و هم یک منبع انرژی مهم و احتمالاً رایگان (حکومت ضد انقلاب جایگزین برای اتحاد با غرب حاضر خواهد بود هر نوکری را به جان بخرد!) بدست خواهند آورد . اما آنها بخوبی می دانند که سقوط جمهوری اسلامی به این راحتی نیست ، اما درگیر بودن در داخل هم امتیازات زیادی برای آنها خواهد داشت . کمترینش این است که مداخله احتمالی ایران در مسئله زنگه زور ، باعث افزایش تنش های داخلی خواهد شد . مطمئناً که اکثریت مردم کشورمان و بخصوص آذری زبان ها طرفدار جدایی طلبی و اغتشاش نیستند ، اما اولاً حوادث اخیر برای آن مسئله حکم آتش زیر خاکستر را پیدا می کند که گروهک های تجزیه طلب می توانند به راحتی دوباره آن را گر بدهند . دوماً هموطنان آذری و بخصوص قشر جوان صرف نظر از مسائل و ملاحظات سیاسی ، علاقه زیادی به هم زبانان شمالی شان دارند و پذیرش جنگ با آنها برایشان دشوار بوده و به راحتی تحریک پذیر خواهند بود حتی اگر با گروهک های تجزیه طلب مخالفت کنند .

به هر صورت جمهوری اسلامی سقوط هم نکند ، نداشتن توان مقابله و نقش آفرینی در حوادث آینده برای ایران ، یک امتیاز مهم برای دشمن خواهد بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط Mohammad 1985 »

جنگال نوشته شده: یک‌شنبه ۳ مهر ۱۴۰۱, ۸:۵۹ ب.ظ حمله آذربایجان به ارمنستان نقشه شوم اسرائیل و ترکیه و متحدان عربش برای ایجاد یک تله برای ایرانه.
می خوان ایران را وارد باتلاق ‌کنند.همونطور که ما پروکسی هایی برای محاصره اسرائیل ایجاد کردیم اونها اینجا ما را تو تله آذربایجان گرفتار کنند مثل بلایی که سر روسیه تو اکراین درآوردن.
اینجا چند نکته وجود داره
  وقتها جنگ اجتناب ناپذیره.در این مورد خاص با توجه به طرح کانال جعلی زنگزور که همه جوره به ضرر ایرانه نمیتونیم بگیم چون تله هست پس بشینیم خونه هیچکاری نکنیم.پس با وجود دانستن نقشه دشمن مجبوریم واکنش بدیم.
  باید مداوم چه بصورت علنی چه در پیام های واضح دیپلماتیک به آذربایجان و ترکیه هشدار بده دخالت نظامی میکنه.از جمله به ترکیه بفهمانه ما پاسخمون شامل فعال کردن پروکسی ها در عراق و سوریه در جنوب این کشور میشه.اردوغان توهم نزنه این جنگ ایران و آذربایجان هست که اگر آذربایجان پیروز شد دالان تورانیش را به دست میاره اگر هم نشد حداقل ایران توان نظامی و اقتصادیش فرسایش پیدا میکنه در نتیجه نفوذش در عراق و سوریه کاهش پیدا میکنه.ترکیه باید بدونه هزینه سنگین مستقیم میده
  به هر دلیلی عقب ننشستن و واقعا تصرف جنوب ارمنستان را شروع کردن در صورت تقابل نظامی مستقیم با حکومت باکو همون ساعات اولیه با شدت تمام زیرساخت های نظامی و انرژی و اقتصادی و ارتباطی آذربایجان باید نابود بشه.
به روسیه نگاه کنید تلاش کرد با کمترین خرابی ظرف مدت کوتاهی کار را یکسره کنه ولی به حریف زمان داد خودش را پیدا کنه حالا که گیر کرده تازه یادش افتاده زیرساخت هایی مثل شبکه برق یا تاسیسات بندر اودسا را بکوبه.یا خود ما زمان جنگ با عراق رسما اعلام کردیم فلان شهر مذهبی را نمی‌زنیم و ...این نباید تکرار بشه حریف باید مطمئین باشه ایران با همه توان همه آذربایجان را در هم میکوبه بلکه بیخیال ماجرا بشه
  نگرانی در مورد اذری های ایرانی ندارم چون در طول تاریخ نشان دادن به شدت ایراندوست هستند.صفویه و افشاریه و قاجار و حتی پهلوی از همین ترکها بوده.اینها تفکر جدایی ندارند بلکه بسیاری از سلسله ها از همین اقوام بوده.در طول جنگ تحمیلی هم دیدیم برای ایران چه کردن.
پس نباید دچار بازی‌های روانی حریف شد که در جنگ احتمالی اینها طرف بیگانه را بگیرند اما قبول دارم نفوذی ها ممکنه مثل زمان جنگ که تو خوزستان بمب میگذاشتن این نفوذی ها هم بخواهند کارهای ایضایی بکنن که با شدت سرکوب میشن.
پس فریب بازی های رسانه ای را نخوریم همین اذریهای ایران برای جمع کردن الهام دماغ کفایت میکنن.نباید تصورات اشتباه در مورد واکنش منطقه آذری شمال غرب تصمیم مسئولان را در مقابله با طرح شوم دالان تورانی متزلزل کنه.
اما یک راه کم هزینه هم وجود داره اونهم اینه که ارمنستان قراردادی با ایران ببنده در صورت تهدید تمامیت ارضی این کشور ایران بتونه دخالت کنه.یعنی ما نیروهای آذربایجان را فقط داخل خاک ارمنستان بزنیم و اگر خاک ما مورد حمله قرار نگرفت در خاک اذربایجان عملیات انجام ندیم یعنی اگر جنگی هم رخ داد محدود به داخل خاک ارمنستان بشه.البته در گذشته ترکیه و آذربایجان دنبال گرفتن نواحی مرزی ایران و ارمنستان بودن که منطقه ای هموار هست برخی پیشنهاد تاسیس پایگاه نظامی ایران در این بخش یعنی جنوب سیونیک داشتن ولی الان به نظر طرحشون فرق کرده ممکنه از قسمت شمالی تری که حداکثر طولی ۲۰ کیلومتری داره و کوهستانی هست ولی از مرز ایران دوره بخوان تصرف کنند در اینصورت داشتن پایگاه در ناحیه مرزی در خاک ارمنستان هم برای ایران فایده نداره.باید دولت ارمنستان مجاب بشه در هر بخشی که آذربایجان خواست مرزهاش را نقض کنه ایران بتونه مداخله کنه.که البته توی این طرح مهره ای مشکوک مثل پاشینیان یک نقطه ابهام هست!! 

در کل به هیچ وجه ایران نباید اجازه بده ارمنستان ارتباط زمینیش با ایران قطع بشه یا مرزهای بین المللی تغییر کنه


 
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط Mohammad 1985 »

bamn نوشته شده: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱, ۹:۱۳ ق.ظ برخی عناصر گروهکی دستگیر شده در روزهای اخیر اعتراف کرده اند که از یکی-دو ماه پیش آماده وقوع آشوب بوده اند و صرف نظر از اینکه اتفاق تلخ رخ داده برای خانم امینی عمدی یا سهوی بوده ، آنها از نظر تشکیلاتی آماده شده بودند تا با بروز کوچکترین بهانه ایی اعتراضات منجر به اغتشاش و درگیری را کلید بزنند . تماشای شبکه های ماهواره ایی ضد انقلاب هم نشان می دهد که تمامی گروهک های مخالف جمهوری اسلامی پای کار آمده اند و تحلیلشان این است که این بار نباید مثل دفعات قبل کار را نیمه تمام رها کرد! (هرچند که واقعیت میدانی در سطح شهرها چیز دیگیری می گوید!) . واکنش های بین المللی از سوی سران و رسانه های غربی هم خیلی سریع و شتابزده شکل گرفته و نشان می دهد آنها کاملاً برای وقوع این دست حوادث در داخل ایران آماده بوده اند .

اینگونه اعترافات فاقد اعتبار هست و فقط مصرف داخلی برای یه عده خاص داره
در مورد ارمنستان توان دفاع از خودشون دارن منتها باید بهشون کمک بشه مثل کمک پهپادی
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3574
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4760 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

Mohammad 1985 نوشته شده: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱, ۴:۰۲ ب.ظ
bamn نوشته شده: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱, ۹:۱۳ ق.ظ
برخی عناصر گروهکی دستگیر شده در روزهای اخیر اعتراف کرده اند که از یکی-دو ماه پیش آماده وقوع آشوب بوده اند و صرف نظر از اینکه اتفاق تلخ رخ داده برای خانم امینی عمدی یا سهوی بوده ، آنها از نظر تشکیلاتی آماده شده بودند تا با بروز کوچکترین بهانه ایی اعتراضات منجر به اغتشاش و درگیری را کلید بزنند . تماشای شبکه های ماهواره ایی ضد انقلاب هم نشان می دهد که تمامی گروهک های مخالف جمهوری اسلامی پای کار آمده اند و تحلیلشان این است که این بار نباید مثل دفعات قبل کار را نیمه تمام رها کرد! (هرچند که واقعیت میدانی در سطح شهرها چیز دیگیری می گوید!) . واکنش های بین المللی از سوی سران و رسانه های غربی هم خیلی سریع و شتابزده شکل گرفته و نشان می دهد آنها کاملاً برای وقوع این دست حوادث در داخل ایران آماده بوده اند .

اینگونه اعترافات فاقد اعتبار هست و فقط مصرف داخلی برای یه عده خاص داره
در مورد ارمنستان توان دفاع از خودشون دارن منتها باید بهشون کمک بشه مثل کمک پهپادی
با سلام .

دوست عزیز ، اگر اعترافات پخش شده از شبکه های داخلی را هم قبول ندارید ، این کلمات " واو به واو " توسط ابراهیم علیزاده از مسئولان ارشد کومله در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفته شده است :

" ... تفاوت اساسی که این حرکت با بقیه اعتراضاتی که سال های گذشته در سطح ایران داشته اینه که این حرکت آگاهانه ، رهبری شده و سازمان داده شده بوده و روز و ساعتش هم معین بوده و نتیجه اش هم معینه ... "

و در مورد ارمنستان ؛ اتفاقات دو سال اخیر نشان داده که ارمنستان به هیچ عنوان از نظر نظامی توان مقابله مستقل با آذربایجان را ندارد . کشورهای غربی با همه وعده هایی که داده اند تاکنون کوچکترین قدمی برای حمایت از ارمنستان بر نداشته اند ، و واکنش های روسیه و ایران هم به علت سیاست های نامتوازن و ضعیف نخست وزیر فعلی ارمنستان چندان کارساز نبوده است .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Junior Poster
Junior Poster
پست: 118
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۷:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 296 بار
سپاس‌های دریافتی: 203 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط جنگال »

Mohammad 1985 نوشته شده: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱, ۳:۵۶ ب.ظ
جنگال نوشته شده: یک‌شنبه ۳ مهر ۱۴۰۱, ۸:۵۹ ب.ظ حمله آذربایجان به ارمنستان نقشه شوم اسرائیل و ترکیه و متحدان عربش برای ایجاد یک تله برای ایرانه.
می خوان ایران را وارد باتلاق ‌کنند.همونطور که ما پروکسی هایی برای محاصره اسرائیل ایجاد کردیم اونها اینجا ما را تو تله آذربایجان گرفتار کنند مثل بلایی که سر روسیه تو اکراین درآوردن.
     
در کل به هیچ وجه ایران نباید اجازه بده ارمنستان ارتباط زمینیش با ایران قطع بشه یا مرزهای بین المللی تغییر کنه


 
امیدوارم آذربایجان و ترکیه اینقدر عاقل باشن که هم برای خودشون شر درست نکنن هم برای ما.
اما اگر اتفاق افتاد دیگه باید آماده جنگ تمام عیار با هر دوشون باشیم.به نظر اگر الان که خبری نیست ایران بتونه این آمادگی را تو کله اینها بکنه و بدونن جنگ محدود و کم دامنه وجود نداره و تمام زیرساخت های باکو زیر ضربه قرار میگیره ترکیه هم نمیتونه گوشه ای بشینه و نگاه کنه حداقل جنوب این کشور با پراکسی ها از عراق و سوریه به آشوب کشیده میشه شاید بشه جلوی جنگ را گرفت.وگرنه اینکه فکر کنیم جنگ محدود میشه به داخل خاک ارمنستان و اسرائیلی‌ها این فرصت را برای تحریک علیف از دست میدن کاملا در اشتباهیم.
اگر اتفاق افتاد پای برادری و تاریخ مشترک و.. وسط کشیده نشه و باید از همون لحظات اول تمام زیرساختهاش برای تسلیم کردنش در هم کوبیده بشه.وگرنه مثل روسیه تو اکراین گیر یک جنگ فرسایشی می افتیم که بخوایم رهاش کنیم باختیم بخوایم ادامه هم بدیم باز باختیم.غرب و اعراب و اسرائیل از طریق گرجستان میتونن سیل کمک های نظامی را روانه باکو کنند فرصت بدیم خودشون را پیدا کنن شر میشه.روسها این اشتباه را تو اکراین کردن ما نباید بکنیم.
فکر میکنم اگر ترکیه و باکو واقعا این نوع واکنش ایران براشون قطعی باشه بیخیال این ماجراجویی تورانیشون بشن.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط Mohammad 1985 »

البته آذربایجان در حد اکراین نیست از هیچ نظر
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3574
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4760 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

باز هم می گویم که جنگ با ترکیه سختی ها و پیچیدگی های خودش را دارد و البته باز هم می گویم که خیلی آسان تر از چیزی است که فکر می کنید! اما راه حل آن چیزی که شما فکر می کنید نیست!

اگر منظورتان از پراکسی های عراق و سوریه ، نیروهای مقاومت است ، اولاً بین نیروهای مقاومت و متحدان ایران در عراق و سوریه ، و ترکیه ، کردها و گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه قرار دارند و دقیقاً نقش همان ضربه گیری را بازی خواهند کرد که ترکیه برایشان مشخص کرده است . دوماً بخشی از توان نیروهای مقاومت عراق متاسفانه درگیر فتنه جریان صدر هستند (که مطمئن هستم این هم بخش کوچکی از آن نقشه بزرگتر است) و پشت کردن به این فتنه می تواند مشکل ساز باشد . اگر هم منظورتان کردها هستند ، درست است که دشمنی کردها با ترکیه می تواند وسیله خوبی باشد ، اما فراموش نکنید پر و بال دادن به گروه های مسلح کرد همانقدر که برای ترکیه خطرناک خواهد بود ، برای سوریه و عراق و ایران هم خطرناک است و همین الانش هم کلی مشکلات وجود دارد .

اما ترکیه کم دشمن ندارد! تقریباً هیچ کشوری در اطراف ترکیه نیست که با آنها دوست و متحد باشد و ترکیه هیچ وقت نمی تواند تمام توان نظامی اش را برای جنگ با یک کشور بسیج کند . بنابراین اگر مجبور به رویارویی نظامی با ترکیه شویم ، با تمام توان نظامی آنها روبرو نخواهیم شد!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Junior Poster
Junior Poster
پست: 118
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۷:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 296 بار
سپاس‌های دریافتی: 203 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط جنگال »

bamn نوشته شده: پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱, ۵:۴۸ ب.ظ
دوباره سلام .

باز هم می گویم که جنگ با ترکیه سختی ها و پیچیدگی های خودش را دارد و البته باز هم می گویم که خیلی آسان تر از چیزی است که فکر می کنید! اما راه حل آن چیزی که شما فکر می کنید نیست!

اگر منظورتان از پراکسی های عراق و سوریه ، نیروهای مقاومت است ، اولاً بین نیروهای مقاومت و متحدان ایران در عراق و سوریه ، و ترکیه ، کردها و گروه های مسلح مورد حمایت ترکیه قرار دارند و دقیقاً نقش همان ضربه گیری را بازی خواهند کرد که ترکیه برایشان مشخص کرده است . دوماً بخشی از توان نیروهای مقاومت عراق متاسفانه درگیر فتنه جریان صدر هستند (که مطمئن هستم این هم بخش کوچکی از آن نقشه بزرگتر است) و پشت کردن به این فتنه می تواند مشکل ساز باشد . اگر هم منظورتان کردها هستند ، درست است که دشمنی کردها با ترکیه می تواند وسیله خوبی باشد ، اما فراموش نکنید پر و بال دادن به گروه های مسلح کرد همانقدر که برای ترکیه خطرناک خواهد بود ، برای سوریه و عراق و ایران هم خطرناک است و همین الانش هم کلی مشکلات وجود دارد .

اما ترکیه کم دشمن ندارد! تقریباً هیچ کشوری در اطراف ترکیه نیست که با آنها دوست و متحد باشد و ترکیه هیچ وقت نمی تواند تمام توان نظامی اش را برای جنگ با یک کشور بسیج کند . بنابراین اگر مجبور به رویارویی نظامی با ترکیه شویم ، با تمام توان نظامی آنها روبرو نخواهیم شد! 
سلام
توی هر جنگی با ایران تردید نکنید تمام طرفهای مخالف ترکیه دربست به کمک این کشور میان.از اسرائیل و اروپا تا اعراب و آمریکا.پای ضربه به ایران وسط بیاد لابی اسرائیل کارش را میکنه. نباید تصور کنید در صورت جنگ با همه توان ترکها مواجه نیستیم.منظور از پروکسی ها هم گروه های متحد ایران هست که سالها برای ایجادش سرمایه گذاری شده هم کردهای مخالف این کشور هست.یادتون باشه در جنگ با عراق ایران از برخی کردها برای زدن ارتش بعث بهره برد.مطمئینا چه طالبانی چه بارزانی دربست همفکر و متحد نبودن ولی نیاز فوری باعث همکاری نزدیک شد.
چون حمله مستقیم ما به ترکیه امکان پذیر نیست.حمله به کشور عضو ناتو یعنی ورود اعضای این سازمان به جنگ با ایران.پس اگر قرار بر ضربه ای باشه غیر مستقیم از طریق نیابتی ها ممکنه
غیر این باشه اگر الهام حماقت کنه و قصد تعقییر مرز داشته باشه ما باهاش وارد جنگ نشیم ترکیه سود دالان تورانیش را میبره.اگر هم وارد جنگ بشیم توان اقتصادی و نظامی ایران تحلیل میره قطعا توی نفوذ در عراق و سوریه اثر می‌گذاره حتی ممکن ترکها رویای گرفتن کرکوک و مناطق شمال سوریه را بدون دردسر به پیش ببرن.ما باید به اردوغان حالی کنیم نمیتونه شر درست کنه آنوقت کنار بایسته و هزینه نده.وگرنه الهام یک عروسک بیشتر نیست کنترلش تو انکارا هست
آخرین ويرايش توسط 2 on جنگال, ويرايش شده در 0.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 118
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۷:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 296 بار
سپاس‌های دریافتی: 203 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط جنگال »

Mohammad 1985 نوشته شده: پنج‌شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱, ۴:۵۶ ب.ظ البته آذربایجان در حد اکراین نیست از هیچ نظر
آیا ایران از نظر توان اقتصادی و قدرت نظامی در حد روسیه هست؟؟!!
اونهایی که الان از طریق امثال لهستان سیل تجهیزات و پول را روانه اکراین کردن همان هایی هستند که قراره از طریق گرجستان همین امکانات را بفرستن برای باکو.
حالا روسیه به لطف قدرت اتمی برای خودش راه گریز ایجاد میکنه.مثلا اگر فردا لوهانسک و دونباس را الحاق رسمی کنه میتونه آنجا را بعنوان خاک روسیه ببره زیر چتر اتمی حتی جنگ را پایان ببره و وارد گرفتن امتیاز از غرب بشه.
ما چی ؟؟ آیا ما این چتر هسته ای را داریم؟؟ایا ما میتونیم روی سیاست آمریکایی‌ها برای کنترل تسلیح آذربایجان اثر بگذاریم.فکر میکنید علت تعلل اکراین در زدن خاک روسیه غیر از فشار آمریکا از ترس ایجاد جنگ هسته ای است؟؟
اگر اکراین با آذربایجان قابل قیاس نیست که کاملا هم درسته ایران با روسیه هم قابل قیاس نیست ولی اونهایی که می خوان ما را در تله گیر بندازند همون هایی هستند که روسیه را در تله اکراین انداختن.
ما باید پیش از حماقت باکو و انکارا خودمان را آن دیوانه ای نشون بدیم که آماده یک تقابل تمام عیار و بدون محدودیت با آنها هستیم بلکه از خر شیطون بیان پایین وگرنه اگر الهام و اردوغان حماقت کنند و جنگ آغاز بشه این جنگ به ضرر هر سه کشور ولی به نفع غرب و اعراب و اسراییله.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3574
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4760 بار
سپاس‌های دریافتی: 7053 بار

Re: روزهای سرنوشت ساز آینده؟!

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

چند روزی بود که اوضاع آرام تر شده بود ، اما با چند اتفاق همزمان دوباره اغتشاشگران جان گرفته اند : وقایع زاهدان ، نامه جعلی منتسب به قوه قضائیه در پرونده خانم امینی ، ادعاها درباره قتل خانم نجفی ، تجمعات گسترده ضد انقلاب در خارج از کشور و ...

صرف نظر از اینکه هرکدام از این دلایل قابل تفسیر و توضیح است ، ثابت کننده همان حرف پیشین بنده است ؛ اینکه ضد انقلاب با تمام توان به میدان آمده (یا در واقع به میدان آورده شده) تا جلوی فروکش کردن اعتراضات و اغتشاشات گرفته شود و ایران برای حوادث آینده بین المللی نتواند با تمام قدرت در صحنه باشد .

شخصاً دیروز دو تجربه داشتم ؛ ظهر برای کاری به مجتمع تجاری پارک در خیابان چهارباغ بالا رفتم . مجتمع تجاری پارک اولین مجتمع تجاری مدرن و به اصطلاح باکلاس شهر اصفهان بود که یک زمانی قلب اقتصادی شهر محسوب می شد اما حالا فقط در حد پاتوق دختر و پسرهای نوجوان است! این مجتمع در خیابان چهارباغ بالا (محور اصلی شهر) قرار دارد . برای رسیدن به آنجا باید چند خیابان را طی می کردم و در تمام طول مسیر همه چیز عادی بود ، مردم سرگرم کارهای خودشان بودند و مغازه ها همه باز بود . اما در چهارباغ اوضاع فرق می کرد ، ساعت تعطیلی مدارس و ادارات بود و اوج ترافیک و تعداد نسبتاً زیادی دختر بی حجاب هم در گروه های چند نفره این طرف و آن طرف تجمع کرده بودند . خیلی به اینها توجه نکردم و مستقیم رفتم سمت مجتمع پارک که در کمال تعجب دیدم تعطیل است و چند نفری که در ورودی مجتمع ایستاده بودند اجازه ورود به کسی را نمی دادند و ادعا می کردند اگر مغازه ها را باز کنند به آنها شلیک می شود! و البته نگفتند توسط چه کسانی! شنیده بودم که در کانال های ضد انقلاب درخواست اعتصاب شده ، بنابراین با یک حساب دو دو تا چهار تا کاملاً مشخص است که چه کسانی مانع باز شدن مغازه ها شده اند! و به محض خروج از چهارباغ ، دوباره اوضاع کاملاً عادی شد و انگار نه انگار که جایی از شهر خبری هست! مورد دوم هم راس ساعت 19 دیشب اتفاق افتاد ؛ نمی دانم فراخوانی چیزی در کار بوده یا نه ، اما راس ساعت یک نفر با صدای بلند در محله مان شروع کرد به شعار دادن (یا در واقع فحش دادن) و سوت زدن و دو-سه دقیقه این کار را ادامه داد اما هیچکس با او همراهی نکرد و خیلی زود ساکت شد .

این دو مورد را گفتم که بدانید ، نظام جمهوری اسلامی به این زودی ها سقوط کردنی نیست! اما تلاش ها برای ایجاد اغتشاش و تفرقه بین مردم ادامه دارد و دشمن می داند این زمستان ، شاید سرنوشت سازترین برهه در تاریخ معاصر جهان باشد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”