قول عربستان براي تأمين سوخت هواپيماهاي حمله‌كنندهء آمريكا به ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 495
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۵, ۷:۴۹ ب.ظ
محل اقامت: tabriz.khiabane shamse tabrizi
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 96 بار
تماس:

جنگ اطلاعاتي سعودي با ايران: هياهو براي هيچ

پست توسط padshah »

گزارش امنيتي دولت سعودي مي‌گويد: ايران يك دولت شيعه در همسايگي عراق ايجاد كرده است و نيروهاي ايراني به شبه‌نظاميان شيعه، اسلحه و آموزش مي‌دهند.

بنا بر اين گزارش، بنيادهاي خيريه ايران به مدارس و بيمارستان‌هاي عراق پول ارسال مي‌كنند و همچنين ايران فعالان سياسي حامي خود را در عراق حمايت مي‌كند.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از روزنامه «واشنگتن‌پست»،‌ اين گزارش توسط پروژه ارزيابي امنيت ملي سعودي كه يك مركز مشاوره‌اي براي دولت سعودي است و توسط اين دولت ايجاد شده، انتشار يافته است.
گزارش مذکور در ماه مارس به دولت سعودي ارسال شد، اما تاكنون انتشار نيافته بود.

اين گزارش كه بنا بر ادعاي خود آنان، در تدوين آن از منابع عراقي استفاده شده شبه‌نظاميان شيعه در عراق را 35 هزار نفر و شبه‌نظاميان سني را 77 هزار نفر برآورد كرده است.
اين گزارش همچنين مي‌افزايد: ايران توسط سپاه قدس در عراق نفوذ پيدا مي‌كند كه در عمليات‌هاي اطلاعاتي و جنگ‌هاي نامنظم متخصص هستند.

«اوكانل»، تحليلگر ارشد مؤسسه تحقيقاتي و نظامي «Roand» مي‌گويد: نيروهاي اطلاعاتي ايران سعي داشتند با شبكه پيشين اطلاعاتي عراق (مخابرات يا «IIS») كه در زمان صدام فعاليت مي‌كرد، مقابله مي‌كنند. در حقيقت از هر شش عراقي، يك نفر عضو اين شبكه بود و به صورت پرداختي يا غيرپرداختي از آن حقوق دريافت مي‌كرد، اما از زمان حمله به عراق اين تشكيلات ناپديد شده است.

«اوكانل» مي‌گويد: داستان واقعي عراق چنين است: يك جنگ غيرمعمول بين نيروهاي پيشين مخابرات كه در حقيقت حاميان سعودي هستند و نيروهاي مخصوص ضداطلاعاتي سپاه قدس ايران.

در اين گزارش همچنين آمده است كه نيروهاي سپاه بدر، به حدود 25 هزار نفر مي‌رسند که سه ميليون نفر حامي دارند. نيروهاي مقتدي صدر نيز به يكصد هزار نفر مي‌رسند كه 5/1 ميليون نفر در عراق از آنان حمايت مي‌کنند. اين نيروها با نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي ايران در تماس دايم هستند. نيروهاي آمريكايي تأييد مي‌كنند كه شبه‌نظاميان در پليس عراق استخدام شده‌اند اما آنها كار خودشان را انجام مي‌دهند.

اين گزارش دولت سعودي که با مصاحبه با همسايگان عراق و چندين كارشناس در چهل صفحه تنظيم شده،‌ مي‌افزايد: نيروهاي سپاه بدر كه ايران حامي اصلي آنان است، دارند كم كم پليس عراق را به دست مي‌گيرند و اين زمينه نفوذ نظامي ايران را شديدتر مي‌كند.
اين مطالعه همچنين جزيياتي از نيروهاي سني شورشي عراق را بيان مي‌كند كه در آن، نيروهاي شورشي از سوي فرماندهان ارتش بعثي عراق مديريت مي‌شوند و تنها تعدادي معدود از جنگجويان خارجي كه به خاطر مسائل مذهبي به عراق آمده‌اند، هدايت مي‌شوند.

اين گزارش مي‌افزايد: 77 هزار نفر شورشي نيز هستند كه در آنها تنها هفده هزار نفر نيروي جهادي وجود دارد كه پنج هزار نفر آنان از شمال آفريقا، سودان، يمن، مصر و عربستان سعودي آمده‌اند و شصت هزار نفر بقيه نيروهاي پيشين صدام به نام فداييان هستند؛ اين شورشيان از سوريه پشتيباني مي‌شوند و از اين طريق براي آنها تجهيزات ارسال مي‌شود كه در حقيقت محلي است كه سنيان در آنجا قرار دارند.

بنا بر اين گزارش، با توجه به روابط ديرينه سني‌هاي عراقي با كشور سعودي، اين كشور خود را متعهد و مسئول مي‌داند كه به سنيان عراق كمك كند.

همچنين اين گزارش مي‌خواهد با دولت آمريكا تماس گرفته شود تا براي جمهوري اسلامي روشن كند كه ايران نمي‌تواند پوششي براي ممانعت از رهبري دولت سعودي در عراق به وجود آورد و از آيت‌الله سيستاني، از رهبران شيعه عراقي، دعوت كند كه اين موضوع را براي شيعيان عراق روشن سازد كه عربستان، رهبري در جهان اسلام را در اختيار دارد.
کد نمایش پرچم کوچک:
تصویر

کد نمایش پرچم و عکس کوچک دکتر:
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

تا كور شود انكه نتوان ببيند :-o
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1796
تاریخ عضویت: شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵, ۴:۱۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 215 بار
تماس:

پست توسط Karim1504 »

دریغ است که ایران ویران شود
کنام سوسمارخورهای عرب شود :smile:

شاعر: کریم کماندو
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
[External Link Removed for Guests]
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۴, ۳:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan »

این احتمالا حقه امریکا است که میخواهد بین شیعه و سنی ( ایران و عربستان ) اختلاف و جنگ ایجاد کند
اولا عربستان چه کاره است که رهبر اسلام را داره
البته مرکز اسلام - سنی ها عربستان است ولی مرکز اسلام - شیعه ایران است و نه جای دیگه
:-(
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 367
تاریخ عضویت: جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۸۵, ۵:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 339 بار

پست توسط jamal_khodamam »

سلام
والا تا جايي که ما ديديم و شنيديم کسي رهبر ميشه که يه سري شرايط رو داشته باشه نه اينکه کسي و يا دولتي بياد بگه من رهبر جهاني اسلام هستم اونم چه کشوري؟!!!! يه کشوري که مرکز وهابيون و دولتي خادم آمريکايي جماعت حالا بخواد رهبري جهان اسلام رو در دست داشته باشه 8)
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۵, ۹:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

حمایت ایران از شیعیان عربستان، صادرات نفت سعودی ها را به خطر می اندازد

پست توسط Ahmad6644 »

تصویر

دفتر "مطالعاتی - تحقیقاتی آمریکا در کوبا" با انتشار مقاله ای، رابطه ایران با عربستان سعودی را "روبه وخامت" و نفوذ تهران در خاورمیانه را رو به پیشرفت توصیف کرد.

به گزارش عصر ايران (asriran.com)، وب سایت اختصاصی این دفتر مطالعاتی اعلام کرد: ایران در حال حاضر در سه جبهه مشغول فعالیت است. از حزب الله لبنان که شیعه مسلک هستند حمایت می کند، درگیری فلسطینیان با اسراییل را با حمایت حماس رهبری و شیعیان عراق را نیز ضد سربازان آمریکایی تحریک می کند.

این وب سایت تحلیلی - خبری اعلام کرد: ایران تاکنون برای تعادل بخشیدن به اوضاع لبنان، فلسطین و عراق تلاش های فراوانی کرده اما اگر کمی دقیق تر به حرکات ایران بنگریم، به این نتیجه می رسیم که ایرانی ها عمدتا از گروههای شیعه پشتیبانی کرده اند.

وب سایت مذکور در عین حال تصریح کرد: هر چند گروه حماس و سوریه جزء شیعیان نیستند، اما ایران به نحو عجیبی آنها را نیز هدایت و رهبری می کند تا به هدف خود برسد و همین مانورهای کلیدی باعث شده تا نگرانی کشورهای عربی تشدید شود.

این سایت تخصصی اعلام کرد: کشورهای عربی منطقه، دلالان سنتی قدرت در خاورمیانه هستند و به ایران همانند تهدیدی برای نفوذ و بی ثباتی داخلی خود می نگرند.

سایت تحلیلی دفتر مطالعاتی - تحقیقاتی آمریکا افزود: در حالیکه سید محمد حسینی سفیر ایران در عربستان رابطه کشورش را با ریاض دوستانه توصیف می کند، وهابیون سعودی نظر خوشی نسبت به ایران ندارند و حتی تغییر سفیر سعودی ها در واشنگتن نیز حاکی از تغییر مسیر همکاری دوستانه با تهران است.

در ادامه تحلیل این سایت آمده است: حدود 10 تا 15 درصد از جمعیت عربستان سعودی شیعه هستند و این تعداد در مناطق نفت خیز به سر می برند و اگر ایران اراده کند، خواهد توانست منبع اصلی درآمد این کشور را با مشکل روبه رو کند.

از طرفی دیگر، حمایت مقامات عربستانی از مواضع ضد ایرانی آمریکا در باره عراق نشان می دهد مقامات ریاض ترجیح می دهند در کنار متحد آمریکایی خود باقی بمانند.

این پایگاه تحلیلی افزود: از آنجا که عربستان در پرونده لبنان و فلسطین در مقابل ایران بسیار ضعیف ظاهر شده است، مقامات سعودی از همتایان آمریکایی خود خواسته اند وارد مذاکرات دیپلماتیک با ایران نشوند.منبع : عصرایران
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4122
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

قول عربستان براي تأمين سوخت هواپيماهاي حمله‌كنندهء آمريكا به ايران

پست توسط Reza6662 »

درخواست ناتو براي پيوستن عربستان به اين معاهده

 [External Link Removed for Guests] 

ناتو امروز (يكشنبه) از عربستان سعودي درخواست كرد كه موضوع وارد شدن به توافقنامه‌ي همكاري با اين سازمان را بررسي كند.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري «رويترز»‌، «الساندرو مينوتو ريسو» معاون دبيركل سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) در رياض گفت: مي‌خواهم تاكيد كنم كه ناتو براي حضور عربستان سعودي در ناتو ارزش زيادي قائل است.

وي به طرح استانبول در سال 2004 اشاره كرد؛ زماني كه 26 كشور عضو ناتو خواستار روابط نزديك‌تر با خاورميانه و كشورهاي شمال آفريقا شدند.
اين طرح در آن زمان با استقبال سردي مواجه شد؛ چرا كه در چارچوب اقدام دولت آمريكا براي گسترش اصلاحات دموكراتيك در منطقه پس از حمله به عراق تلقي شد.

 تصویر 

ريسو گفت: ما درباره مناقشات مشتركي با مقامات عربي صحبت كرديم. از جمله اين كه چگونه با افراط گري مبارزه كنيم و چگونه با اثرات بي‌ثباتي در كشورهاي همسايه مقابله كنيم.

ريسو گفت: معتقدم كه عربستان از اين همكاري‌ها نفع زيادي خواهد برد.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

هتک حرمت عاشورا در حضور پادشاه عربستان

پست توسط DANG3R »

حضور عبدالله بن عبدالعزيز، پادشاه عربستان‌سعودي در مجلسي كه سخنران آن، به هتك حرمت عاشورا پرداخت، موجب ناخرسندي شيعيان اين كشور شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه خبري «اليوم»، در اين مجلس كه در قصر پادشاهي يمامه برگزار و مشروح آن به‌طور زنده از شبكه يك تلويزيون عربستان‌سعودي پخش شد، ملك عبدالله پادشاه عربستان‌سعودي، شيخ «عبدالعزيز بن عبدالله آل‌الشيخ» مفتي كل، رئيس هيأت علماي بزرگ و رئيس اداره تحقيقات علمي و فتواي عربستان‌سعودي، شيخ «صالح بن محمد اللحيدان» رئيس شوراي ‌عالي قضايي و ساير علماي وهابي اين كشور حضور داشتند،‌ خطيب جواني با زير سؤال‌بردن حقيقت روز عاشورا گفت: اكنون كه در آستانه روز عاشوراي محرم هستيم بايد حقايقي را در مورد اين روز بدانيم و براي زدودن دروغ‌ها و پيرايه‌ها از اين روز مبارك تلاش كنيم.

وي با اشاره به اينكه روزه روز تاسوعا و روز يازدهم محرم نيز استحباب دارد، افزود: هر كس اين روزها را روزه بگيرد به پيامبر(ص) و حضرت موسي(ع) اقتدا كرده زيرا عاشورا روزي است كه خدا در آن فرعون را در رود نيل غرق كرد و موسي و قومش را نجات بخشيد.

وي بدون اشاره به شهادت امام حسين(ع) و يارانش در روز عاشورا و با قرائت و شرح و تفسير تعدادي از آيات قرآن مجيد، افزود: اين روز بزرگ، روزي است كه اتفاقات شادي‌آفرين بزرگي در آن رخ داده و بايد به همگان توصيه كنيم تا اين روز را مبارك شمرده و روزه بدارند و از اكنون خود را براي گرفتن جشن در روز عاشورا آماده كنند.
به محض بيان اين عبارت، ملك عبدالله به احترام سخنران مزبور از جاي خود برخاست و ضمن تشكر از اظهارات وي، با او روبوسي كرد.

پخش اين اظهارات از شبكه يك تلويزيون عربستان‌سعودي در آستانه ايام عزاداري امام حسين(ع)، باعث ناراحتي شيعيان اين كشور شد كه بيشتر در مناطق شرقي عربستان سكونت دارند.
برپايي عزاداري روز عاشورا در عربستان‌سعودي ممنوع است و هرگونه عزاداري و قرائت زيارت عاشورا در اين روز با صدور احكام بسيار شديدي مواجه مي‌شود.

روزه روز عاشورا در زمان جاهليت مورد توجه بوده و يهوديان نيز اين روز را «يوم عيد كيپور» مي‌نامند و در اين روز روزه گرفته و به شادماني مي‌پردازند.
اين در حالي است كه شيعيان معتقدند اين روز، روزي است كه بني‌اميه و معاويه به آن تبرك جستند و هرگونه شادماني در اين روز، وهن اسلام و هتك حرمت اهل‌بيت(ع) است
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

گستاخی بی سابقه وزير سعودی عليه ايران

پست توسط كيارش »

شاهزاده سعود ال فيصل، وزير امور خارجه عربستان سعودی، ضمن بيان هشداری درباره تجزيه عراق، خطاب به ايران گفت که در امور اعراب، «مداخله» نکند.

به گزارش رادیو فردا وزير امورخارجه عربستان در مصاحبه با روزنامه فيگارو که روز چهارشنبه منتشر شد، با واژه هايی تند از آنچه «دخالت» ايران در امور عراق می خواند انتقاد کرد.

وی همچنين با انتقاد از طرح دولت فرانسه برای گسيل داشتن فرستاده ای به تهران برای مذاکره درباره بحران لبنان گفت که اجرای اين طرح «تاييدی است بر اينکه ايران می تواند در دنيای عرب دخالت کند.»

سال گذشته گزارش هايی منتشر شد مبنی بر اينکه عربستان سعودی، به ايالات متحده آمريکا هشدار داده است که اگر نيروهايش را از عراق خارج کند، از شورشيان سنی مذهب عراق حمايت خواهد کرد تا در برابر شيعيان عراقی مقاومت کند. اين گزارش از سوی آمريکا و عربستان تکذيب شد.

اما به گزارش خبرگزاری آسوشيئتدپرس، شهروندان ثروتمند سنی مذهب عربستان، همين حالا نيز با فرستادن پول از گروههای سنی عراقی حمايت می کنند.

«تجزيه عراق برای عربستان سعودی قابل پذيرش نيست و به شکلی قطعی بايد جلوی اين کار گرفته شود.»

اما وزير امور خارجه عربستان سعودی در اين باره گفت: «تجزيه عراق برای عربستان سعودی قابل پذيرش نيست و به شکلی قطعی بايد جلوی اين کار گرفته شود.»
به گفته وزير امورخارجه عربستان سعودی، تجزيه عراق، بيش از هر کس به مردم عراق «ضربه» خواهد زد. وی عراقی ها را مردمی توصيف کرد که در چندين دهه گذشته، تنها «رنج ناشی از بحران» را تحمل کرده اند.

خبرگزاری آسوشيتدپرس در اين باره گزارش داده است که همزمان با اوج گيری خشونتهای فرقه ای و قومی در عراق، روز به روز زمزمه های تجزيه عراق در محافل این کشور بيشتر شنيده می شود. اين خبرگزاری، «تجزيه عراق» را «پايان رويای آمريکا برای به وجود آوردن عراق دموکراتيک» توصيف کرده است.

با اين حال به رغم افزايش فشارها بر دولت آمريکا برای خارج ساختن نيروهايش از عراق، جرج بوش، رييس جمهوری اين کشور در تلاش است تا با افزايش نيروهای آمريکايی در عراق، با کسانی که «مسبب ناآرامی و خشونت» خوانده شده اند، مقابله کند.

شاهزاده ال فيصل، در مصاحبه خود با فيگارو همچنين گفت: «ما هر کاری می کنيم تا عراقی ها، چه سنی و چه شيعه و چه کرد، با يکديگر همکاری کنند. القاعده از درون عراق تنها عربستان سعودی را تهديد نمی کند بلکه تمام منطقه را تهديد می کند.»

عربستان سعودی به عنوان کشوری با اکثريت جمعيتی سنی مذهب، همواره از افزايش قدرت احزاب شيعه در دولت نوپای عراق، ابراز نگرانی کرده است، به ويژه که به گفته ناظران، سياستمدارن شيعه در عراق، ارتباط تنگاتنگی نيز با حکومت شيعه ايران دارند. آمريکا و برخی متحدانش در منطقه می گويند که ايران از شبه نظاميان شيعه در عراق، حمايت مالی و تسليحاتی می کند.

منبع: Please Login or Register to see this code
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72671 بار
سپاس‌های دریافتی: 31672 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

كيارش جان
لطفا لينک خبرهاي ارسالي رو هم در پايان نوشته اضافه کنيد :-o
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ اسفند ۱۳۸۴, ۲:۱۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

تشکر پادشاه عربستان از توهين كننده به امام حسين !!

پست توسط Mohsen1001 »

حضور عبدالله بن عبدالعزيز، پادشاه عربستان‌سعودي در مجلسي كه سخنران آن، به هتك حرمت عاشورا پرداخت، موجب ناخرسندي شيعيان اين كشور شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه خبري «اليوم»، در اين مجلس كه در قصر پادشاهي يمامه برگزار و مشروح آن به‌طور زنده از شبكه يك تلويزيون عربستان‌سعودي پخش شد، ملك عبدالله پادشاه عربستان‌سعودي، شيخ «عبدالعزيز بن عبدالله آل‌الشيخ» مفتي كل، رئيس هيأت علماي بزرگ و رئيس اداره تحقيقات علمي و فتواي عربستان‌سعودي، شيخ «صالح بن محمد اللحيدان» رئيس شوراي ‌عالي قضايي و ساير علماي وهابي اين كشور حضور داشتند،‌ خطيب جواني با زير سؤال‌بردن حقيقت روز عاشورا گفت: اكنون كه در آستانه روز عاشوراي محرم هستيم بايد حقايقي را در مورد اين روز بدانيم و براي زدودن دروغ‌ها و پيرايه‌ها از اين روز مبارك تلاش كنيم.

وي با اشاره به اينكه روزه روز تاسوعا و روز يازدهم محرم نيز استحباب دارد، افزود: هر كس اين روزها را روزه بگيرد به پيامبر(ص) و حضرت موسي(ع) اقتدا كرده زيرا عاشورا روزي است كه خدا در آن فرعون را در رود نيل غرق كرد و موسي و قومش را نجات بخشيد.

وي بدون اشاره به شهادت امام حسين(ع) و يارانش در روز عاشورا و با قرائت و شرح و تفسير تعدادي از آيات قرآن مجيد، افزود: اين روز بزرگ، روزي است كه اتفاقات شادي‌آفرين بزرگي در آن رخ داده و بايد به همگان توصيه كنيم تا اين روز را مبارك شمرده و روزه بدارند و از اكنون خود را براي گرفتن جشن در روز عاشورا آماده كنند.
به محض بيان اين عبارت، ملك عبدالله به احترام سخنران مزبور از جاي خود برخاست و ضمن تشكر از اظهارات وي، با او روبوسي كرد.

پخش اين اظهارات از شبكه يك تلويزيون عربستان‌سعودي در آستانه ايام عزاداري امام حسين(ع)، باعث ناراحتي شيعيان اين كشور شد كه بيشتر در مناطق شرقي عربستان سكونت دارند.
برپايي عزاداري روز عاشورا در عربستان‌سعودي ممنوع است و هرگونه عزاداري و قرائت زيارت عاشورا در اين روز با صدور احكام بسيار شديدي مواجه مي‌شود.

روزه روز عاشورا در زمان جاهليت مورد توجه بوده و يهوديان نيز اين روز را «يوم عيد كيپور» مي‌نامند و در اين روز روزه گرفته و به شادماني مي‌پردازند.
اين در حالي است كه شيعيان معتقدند اين روز، روزي است كه بني‌اميه و معاويه به آن تبرك جستند و هرگونه شادماني در اين روز، وهن اسلام و هتك حرمت اهل‌بيت(ع) است.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۵, ۹:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

چيکار ميشه کرد ، خوب پادشاه عربستان قدرت تجزيه و تحليل درست حسابي که نداره ، نبايد از دستش ناراحت شد ، فقط ميشه واسه اينکه خدا شفاش بده دعا کرد ، همين :AA: :AA: :AA: :AA:
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”