روسيه:نمي گذاريم آمريكا به ايران حمله كند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

رزمايش نظامي روسيه در برابر تهديد آمريكا عليه ايران

پست توسط كيارش »

--------------------------------------------------------------------------------
آگاهان مسائل نظامي بر اين باورند كه رزمايش نظامي «آكتاعو» به منزله «نقطه عطفي» در روابط و همكاري‌هاي نظامي منطقه است، زيرا جمهوري‌هاي آسياي ميانه تحت پوشش پيمان «ورشو ـ اوراسيا» به رهبري روسيه در راستاي حفظ منافع روسيه، ايران، چين و به منزله نيروهاي جانشين (ارتش روسيه) عمل خواهند نمود.

--------------------------------------------------------------------------------
۲۶ شهريور ۱۳۸۵

رزمايش 2500 نفر از نيروهاي مسلح كشورهاي روسيه، قزاقستان، قرقيزستان و تاجيكستان تحت عنوان«RUBEZH 2006»هفته گذشته ( 24 – 29 آگوست) در بندر آكتاعو برگزار شد.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از روزنامه «اورتا دوعو»، رزمايش مذكور كه به استناد پيمان منعقده «سازمان امنيتي چند جانبه» برگزار گرديد، ظاهر براي آمادگي مقابله با اقدامات تروريستي است، ولي در واقع نوعي آمادگي نظامي براي پاسخگويي به تهديدات نظامي آمريكا در منطقه عليه جمهوري اسلامي ايران است.

در اين رزمايش، كشور ازبكستان به عنوان عضو ناظر شركت كرد، ولي كشورهاي روسيه سفيد و ارمنستان شركت نكردند.

گفته مي‌شود رزمايش مذكور كه از سوي ستاد مشترك ارتش روسيه تدوين شده، تمريني براي آمادگي رويارويي با حوادث مرتبط با جنگ احتمالي آمريكا عليه ايران در منطقه جنوب اوراسيا و حوزه درياي خزر است.
دست‌اندركاران نظامي و سياسي، چنين رزمايشي را نشانه ارتقاي همكاري كشورهاي منطقه ارزيابي مي‌كنند.

متخصصان بر اين باورند كه رزمايش «آكتاعو» تأثير و اهميت بسزايي در حوادث آتي منطقه خواهد گذاشت، زيرا با افزايش گام به گام فشارهاي آمريكا و نيز احتمال خطر حمله به ايران، پيش‌بيني مي‌شود نيروهاي نظامي آمريكا به منظور تأمين امنيت و حفاظت از خط لوله نفتي باكو ـ جيهان ـ تفليس و نيز حوزه‌هاي نفتي قزاقستان ـ آذربايجان به منطقه اعزام شوند. چرا كه افزايش حضور و تقويت نيروهاي آمريكا در حوزه خزر، در حفظ و تداوم استيلايش بر كشورهاي اوراسيا تاثير‌گذار خواهد بود.

هم‌زمان با رزمايش «آكتاعو»، نيروهاي نظامي كشورهاي قزاقستان و چين هم در چهارچوب «پيمان همكاري‌هاي شانگهاي» در خاك قزاقستان به عمليات مشترك نظامي پرداختند. در اين عمليات نظامي، نشانه‌هاي همكاري و هماهنگي نظامي – امنيتي كشورهاي عضو «سازمان همكاري‌هاي شانگهاي» و كشورهاي عضو «سازمان امنيتي چند جانبه» بيشتر آشكار شد.

ايران كه در سازمان همكاري‌هاي شانگهاي به عنوان عضو ناظر جاي گرفته است، به طور غيررسمي روابطش را با سازمان امنيتي چند جانبه نيز ادامه مي‌دهد.

آگاهان مسائل نظامي بر اين باورند كه رزمايش نظامي «آكتاعو» را بايد به منزله «نقطه عطفي» در روابط و همكاري‌هاي نظامي منطقه محسوب نمود، زيرا در چنين وضعيتي، جمهوري‌هاي آسياي ميانه تحت پوشش پيمان «ورشو ـ اوراسيا» به رهبري روسيه در راستاي حفظ منافع روسيه، ايران، چين و به منزله نيروهاي جانشين (ارتش روسيه) عمل خواهند نمود.

قدر مسلم آن است كه تحولات آتي، منطقه آبستن وقايع فوق‌العاده تاريخي، سياسي و استراتژيك مي‌نمايد و احتمالا باز هم كشورهاي آسياي ميانه، به ويژه جمهوري‌هاي ترك زبان، با واهمه از سرسپردگي به امپرياليسم آمريكا، اين بار ناآگاهانه دوباره به دامان روسيه و چين رهنمود مي‌گردند.

لازم به ذكر است، آكتاو (AKTAU) بندري در سواحل درياي خزر و در حوزه قزاقستان مي‌باشد كه مركز مهم فرآورده‌هاي نفتي است.
منبع :بازتاب :D
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

قدرت اندک روسیه در حمایت از ایران

پست توسط DANG3R »

آفتاب:‌ «روسیه هرگز متحد استراتژیک ایران نبوده است و این کشور توان مقابله با اروپا و آمریکا را به نفع ایران ندارد». این سخن دکتر مهدی سنایی رئیس مؤسسه مطالعات ایران و روسیه (IRAS) است که در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب در پاسخ به این سؤال که ارزیابی شما از اخباری که روزنامه‌های چاپ روسیه از جمله روزنامه ایزوستیا درباره تصمیم‌گیری مقامات بالای ایالات متحده برای حمله به ایران منتشر کرده‌اند چیست؟ اظهار داشت: «در روسیه مطبوعات متفاوتی وجود دارد و علیرغم فشار دولت جریان آزاد اطلاع‌رسانی حاکم است.
سنایی در تشریح بیشتر این موضوع تصریح کرد: رسانه‌های روسیه به دلیل تعاملات گسترده این کشور با اروپا و آمریکا و همچنین نفوذ لابی‌های یهودی به شدت تحت تأثیر غرب هستند. روزنامه ایزوسیتا نزدیک به دولت است و چاپ چنین خبری در این روزنامه تعجب‌آور است و تنها می‌توان این عمل را تحت تأثیر غرب دانست. چرا که دولت روسیه این موضع را در برابر ایران ندارد.

این استاد دانشگاه تهران افزود: «روسیه به دلیل مخالفت با هژمونی آمریکا در خاورمیانه اشتراکات مبنایی با ایران دارد و فشار به ایران، موضع روسیه را تضعیف می‌کند. از سویی روسیه به دنبال گسترش نقش خود در خاورمیانه و جهان اسلام است و به همین دلیل هم ایران از افزایش نقش روسیه حمایت می‌کند و هم روسیه از نفوذ ایران در جهان اسلام بهره می‌گیرد».
سنایی با اشاره به موضع گیری شدید و سریع روسیه در محکوم کردن حمله نیروهای آمریکایی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل این امر را دلیل مخالفت روسیه با اقدامات و گام‌های بعدی آمریکا در منطقه دانست و در برابر این سئوال که آیا روسیه می‌تواند به عنوان متحد استراتژیک ایران عمل کند افزود: «روسیه هرگز ممتحد استراتژیک ایران نبوده است. این تعبیر را هیچ کس در روسیه به کار نمی‌برد. اما این دو کشور همکاری جدی و گسترده‌ای دارد. اتحاد استراتژیک معانی خاص خود را دارد و باید در قالب یک معاهده و پیمان اعلام شود. روسیه همانگونه که در مجموعه اسناد امنیت ملی و سیاست خارجی این کشور آمده است پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق هیچ متحد استراتژیکی نداشته است».

رئیس مؤسسه مطالعات ایران و روسیه [ایراس: کلیک کنید] در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت اشتباه محض آمریکا در حمله به ایران، روسیه می‌تواند از ایران حمایت کرده و فشارها را کاهش دهد گفت: «امکانات و ظرفیت‌های روسیه چنین اجازه‌ای به این کشور نمی‌دهد. روسیه موشک‌های پدافند «تور ‌ام1» را در ماه‌های اخیر در اختیار ایران گذاشته و در یعنی زمان به قطعنامه تحریم علیه ایران در شورای امنیت رأی مثبت داده است. این دو موضع متفاوت حکایت از آن دارد که روسیه با اقدامات آمریکا مخالف است اما امکاناتش برای مقاومت محدود اسست. یعنی اراده ایستادگی در برابر اروپا و آمریکا در روسیه هست اما امکان گروه آن را ندارد».

مدیر مطالعات روسیه در دانشگاه تهران در پایان اظهار داشت:‌ «روسیه در نهایت امکان چانه‌زنی، فشار و به تعویق انداختن تصمیمات غرب را دارد. از سویی قطع گفت‌وگوی اروپا – ایران به نفع او نبوده و روسیه می‌توانست در این ماجرا نقش جدی ایفا کند. اما قطع این مذاکرات باعث ایجاد مشکلاتی در پرونده هسته‌ای و کاهش نفوذ روسیه در معادلات منطقه شده است».
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۵, ۹:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

روسيه:نمي گذاريم آمريكا به ايران حمله كند

پست توسط Ahmad6644 »

تصویر

معاون اول وزير امور خارجه روسيه مدعي شد: مسكو مانع از حمله نظامي امريكا به ايران خواهد شد زيرا گزينه نظامي را براي حل پرونده هسته اي "نامقبول" مي داند .

به گزارش عصر اير ان (asriran.com) سايت "استرانا" به نقل از "آندري دنيزف" نوشت:ما همه امكانات خود را به كار خواهيم گرفت تا نگذاريم به ايران حمله شود .

وي كه در يك كنفرانس خبري سخن مي گفت ، افزود: البته خطر حمله به ايران منتفي نيست ولي همانطور كه پيشتر نيز اعلام كرده ايم ، عمليات نظامي در مجاورت مرزهاي خود را نخواهيم پذيرفت و اين يك موضع غير قابل تغيير است .

دنيزف ابراز اميد"عقل" برنده شود تا "صلح" در منطقه از بين نرود .
وي در پاسخ به سوالي در باره استقرار يگان هاي جديد آمريكا در خليج فارس گفت: "شركا"ي آمريكايي ما اطمينان داده اند كه اين تغيير و تحولات صرفا در راستاي جايگزيني نيروهاست و ارتباطي به ايران ندارد ضمن انكه اعلام كرده اند هيچ برنامه اي براي حمله به ايران ندارند.

گفتني است مردم ايران به شدت نسبت به حسن نيت روس ها بدبين هستند .

منبع :
تصویر
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4122
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

ادامهء بحران چه با حمایت روسیه چه بدون آن

پست توسط Reza6662 »

ادامهء بحران چه با حمایت روسیه چه بدون آن

توقف غنی سازی پایان ماجرا نیست. تا زمانی که حمایت از حزب الله و حماس ادامه داشته و موجودیت اسرائیل انکار شود حکومت آمریکا تحت نفوذ لابی پر قدرت اسرائیلی به استراتژی کمتر از تغییر رژیم رضایت نخواهد داد. ندادن تضمین امنیتی حتی در صورت توقف فعالیت های هسته ای از همین جا سرچشمه می گیرد.

کنگره عظیم لابی اسرائیلی ایپک (AIPAC-American Israel Public Affairs Committee) با شرکت ۶٠٠٠ نماینده از ١١ مارچ تا ١٣ مارچ ٢٠٠٧ در واشنگتن برگزار گردید. محور اصلی سخنرانی ها و برنامه گروههای کاری چندگانه کنفرانس مقابله با ایران بود. سخنرانان روز پایانی ایهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل، نانسی پلوسی سخنگو و رئیس کنگره آمریکا از حزب دموکرات و جان بونر (John Boehner) رهبر اقلیت کنگره از حزب جمهوریخواه بودند.
این روزها مقارن بود با تهیه لایحه برنامه زمانبندی خروج نیروهای آمریکائی از عراق و نیز بودجه اختصاص یافته به جنگ توسط خانم نانسی پلوسی. از جمله موارد برجسته لایحه مزبور این بود که رئیس جمهور را موظف می کرد که برای ورود به جنگ با ایران از کنگره اخذ مجوز نماید که باین ترتیب دست و پای دولت بوش برای حمله ناگهانی و خودسرانه کاملا بسته می شد.
دیک چنی مشاور و عضو هیئت رئیسه تندروترین گروه حامی اسرائیل یعنی جینسا (JINSA-Jewish Institute for National Security Affairs) در سخنرانی خود در کنگره مزبور اظهار داشت:
"این امر که ما محتاج بیک برخورد تهاجمی علیه شرور و خباثت های ایران هستیم با قبول عقب نشینی از عراق که منجر به تقویت بدترین دشمنان ما و تضعیف بهترین دوست ما یعنی اسرائیل می گردد هم خوانی ندارد."
تام لنتس (Tom Lantos) نماینده کالیفرنیا و رئیس کمیته امور خارجی کنگره با لحنی التماس آمیز در همین کنفرانس ایپک از ۶٠٠٠ تن حاضرین جلسه حواست وی را در راه تهیه یک لایحه ضد ایرانی کمک کنند. او می گوید: "من به کمک شما نیاز دارم. تمنا می کنم طرحی را که من بدنبال آن هستم جدی بگیرید (و به من کمک کنید تا آنرا به تصویب کنگره برسانم). این لایحه مهمترین لایحه ای خواهد بود که کنگره در این دوره به تصویب خواهد رساند."
لنتس ادامه می دهد که تمام موفقیت هائی که اسرائیل بدست آورده در صورت دسترسی ایران به سلاح هسته ای بر باد خواهد رفت.
بالاخره در روز پایانی ایهود المرت در بخشی از سخنرانی خود در میان کف زدن های ممتد حاضرین گفت: "من می دانم که همه شما که نگران امنیت و آینده اسرائیل هستید اهمیت این امر را بخوبی درک می کنید که آمریکا به یک رهبری قدرتمند برای مقابله با خطر ایران نیازمند است و من مطمئنم که شما کاری نخواهید کرد که از اقتدار این رهبری کاسته شود."

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 60
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵, ۱:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط ferryultrastar »

فراموش نكنيد كه همين روسيه تا شب حمله امريكا به عراق هم به صدام اطمينان كامل داده بود كه نخواهد گذاشت كه امريكا به عراق حمله كند.و هيچ خطري متوجه وي نخواهد بود.مثل اينكه اين سياست روسيه است كه با تضمين دادن هاي دروغ از كشور هاي تحت فشار امتياز بگيرد و با انها قراردادهاي ميلياردي ببندد.ببينيد تا روز اخر به عراق تضمين داد و در عوض قراردادهاي هنگفت نفتي با عراق بست تا پس از سقوط صدام تا سالها بتواند بخش زيادي از صنايع نفتي عراق و توليدات ان را در اختيار بگيرد.به نظر من به هيچ وجه نبايد روي روسيه حساب باز كرد تا با اتكا به قدرت كشور خودمون مشكل رو بتونيم حل كنيم گو اينكه در دو قطعنامه قبلي هم فقط از منافع خودش حمايت كرد.منظورم خارج كردن نيروگاه بوشهر از تحريم بود تا به خودش اسيب مالي نخوره
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 557
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲ آذر ۱۳۸۵, ۱:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 67 بار
تماس:

پست توسط torabi89 »

يه پيشنهاد دارم :

عنوان اين خبر رو به يکي از دو گزينه زير تغيير بديد

1- جوک سال
2- دروغ 13
:grin:

خداييش بايد تو کتاب گينس بعنوان بزرگترين دروغ دنبا ثبت کنن !
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 20
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۹, ۵:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 108 بار
سپاس‌های دریافتی: 18 بار

Re:

پست توسط stormtomcat »

درست است روسها همیشه به فکر منافع خودشان بوده اند قرارداد گلستان وترکمنچای را که به خاطر می اورید؟
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”