لاريجاني در گفت و گو با روزنامه اسرائيلي: دنبال نابودي اسرائيل نيستيم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 495
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۵, ۷:۴۹ ب.ظ
محل اقامت: tabriz.khiabane shamse tabrizi
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 96 بار
تماس:

مذاکرات مخفیانه ایران و اسراییل در اروپا

پست توسط padshah »

یک خبرگزاری رسمی آمریکایی از مذاکره مخفیانه نمایندگان ایران و اسراییل در یک کشور اروپایی خبر داد.

گزارش عصرايران (asriran.com)، خبرگزاری "آسوشیتدپرس" به نقل از روزنامه "هاآرتص" اعلام کرد: در حالی که رییس جمهور ایران منکر حق موجودیت اسراییل است، نمایندگان دو کشور در حال بررسی میزان بدهی های راجع به انتقال نفت ایران به اسرائیل در زمان قبل از انقلاب هستند.

این خبرگزاری افزود: اسراییل صدها میلیون دلار بابت نفتی که از ایران دریافت کرده به این کشور بدهکار است و مقامات سوییسی، ایرانی و اسراییلی در یک کشور اروپایی مشغول مذاکره برای تعیین میزان بدهی مذکور و سودهای متعلقه به آن هستند.

ایران و اسراییل در سال های پیش از انقلاب اسلامی ، روابط اقتصادی و دیپلماتیک نزدیکی با هم داشتند و بعد از پیروزی انقلاب، تمام روابط قطع شد.

"آسوشیتدپرس" نوشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تمام ارتباطات خود را با اسراییل قطع کرد و بدهی زیادی را بابت سرویس های دریافتی از سوی اسراییل به جا ماند اما مبلغی که ایران بابت ارسال نفت به این کشور طلب دارد، بسیار فراتر از بدهی ایرانی ها به اسراییل است.
کد نمایش پرچم کوچک:
تصویر

کد نمایش پرچم و عکس کوچک دکتر:
تصویر
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 321
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۵, ۸:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 59 بار

پست توسط کفير »

من که فکر مي کنم اگر کمي در برابر اسراييل نرمش نشان ذهيم يعني نابودي اسراييل را بي خيال شويم نيازي به منت کشي از روسها نباشذ
تصویر
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵, ۶:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

عصبانيت روزنامه‌نگاران اسرائيلي از برخورد تند خاتمي با آنان

پست توسط arash_slayer »

برخورد تند سيدمحمد خاتمي با روزنامه‌نگاران اسرائيلي در حاشيه اجلاس رسانه‌هاي اوراسيا در قزاقستان با عصبانيت شديد آنان روبه‌رو شد.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب»، روزنامه صهيونيستي «اورشليم پست» نوشت: محمد خاتمي، رئيس‌جمهور سابق ايران كه طرفدار گفت‌وگوهاي صلح‌آميز با غرب است، هفته گذشته با خبرنگاران اسرائيلي كه در ششمين اجلاس اتحاديه رسانه‌هاي اوراسيا در قزاقستان براي صحبت با او رفته بودند، برخورد زننده‌اي كرد.

خاتمي بر حق ايران براي دستيابي به برنامه صلح‌آميز انرژي اتمي اين كشور تأكيد كرد و گفت: ايران هيچ تمايلي به دستيابي به سلاح‌هاي اتمي ندارد.

وي اضافه كرد كه كشور او به هيچ‌وجه تشنه جنگ نيست و از قول «آلبرت انيشتن» ادامه داد: صرف نظر از سلاح‌هايي كه در جنگ جهاني سوم مورد استفاده قرار مي‌گيرد، جنگ جهاني چهارم با چوب و سنگ خواهد بود.

رئيس‌جمهور سابق ايران همچنين اظهار داشت: آژانس بين‌المللي انرژي اتمي كاملا بر فعاليت‌هاي ايران نظارت دارد.

خاتمي روز پنجشنبه به طور غيررسمي با «ريچارد هالبروك»، سفير سابق آمريكا در سازمان ملل، ديدار كرد و گفت: زماني كه دولت جديدي در آمريكا بر سر كار بيايد، او آماده سفر به آمريكا براي بحث در مورد برنامه اتمي ايران خواهد بود.

اما وي به رغم طرفداري از گفت‌وگو، از صحبت كردن با خبرنگاران اسرائيلي حاضر در جلسه خودداري كرد.
كانال 10 اسرائيل بعدها گزارش داد كه خاتمي در زمان رفتن به اتاق خود، به نحوي آنان را لعنت كرده و گفته است: «برويد به جهنم».

روز جمعه خاتمي شركت در جلسه‌اي برنامه‌ريزي‌شده براي برنامه اتمي ايران را به دليل سخنراني نماينده اسرائيل، لغو كرد.

ژنرال «دني راتشيلد»، رئيس شوراي صلح و امنيت اسرائيل، ضمن اظهارنظر در مورد استانداردهاي دوگانه اعمال‌شده از كشورهاي داراي سلاح‌هاي اتمي، غيبت خاتمي در جلسه را نشانه‌اي از اين دانست كه اظهارات وي در مورد گفت‌وگو راجع به برنامه اتمي ايران، صرفا حرف است و به آنها عمل نمي‌كند.

چندي پيش هم در جريان اجلاس بين‌المللي داووس، روزنامه صهيونيستي «يديعوت آحارنوت» مدعي شده بود كه خبرنگار آن با خاتمي مصاحبه كرده است،‌ اما اين نكته از سوي خاتمي و نزديكانش به شدت تكذيب شد.

منبع: بازتاب
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۸۵, ۳:۱۲ ب.ظ
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

لاريجاني در گفت و گو با روزنامه اسرائيلي: دنبال نابودي اسرائيل نيستيم

پست توسط ghalamman »

جواد لاريجاني در گفت و گو با روزنامه اسرائيلي: سوء تفاهم شده ، دنبال نابودي اسرائيل نيستيم
وي همچنين در خصوص احتمال دستيابي اسرائيل و فلسطيني ها به يك توافق پايدار خاطرنشان كرد: ايران از چنين توافقي حمايت مي كند و زماني كه صلح برقرار شود ايران بخشي از آن خواهد بود.خبرنگار اورشليم پست در ادامه از لاريجاني پرسيد كه آيا منظور وي اين است كه ايران سرانجام روزي اسرائيل را به رسميت خواهد شناخت و لاريجاني پاسخ داد: اين يك سوال بدموقع است اما ايران قصد ندارد براي فلسطيني ها تصميم گيري كند.
عصرايران- دكتر "محمد جواد لاريجاني" در گفت و گو با يك روزنامه اسرائيلي گفت: ايران به دنبال نابودي اسرائيل نيست و رسانه هاي غربي از اظهارات محمود احمدي نژاد در اين رابطه "سوء برداشت" كرده اند.
به گزارش عصر ايران (asriran.com)، روزنامه "اورشليم پست" در تازه ترين شماره خود مصاحبه اي از دكتر لاريجاني، مدير موسسه مطالعات فيزيك نظري و رياضي تهران و معاون سابق وزارت خارجه به چاپ رساند و از آن به عنوان "گفت و گويي كم نظير" ياد كرد.
لاريجاني در اين مصاحبه كه قبل و بعد از اجلاس "مجمع جهاني اقتصاد مختص به خاورميانه" در بحرالميت اردن صورت گرفت، اظهار داشت: ايران تمايلي به نابودي اسرائيل ندارد و از اظهارات احمدي نژاد، رييس جمهوري ايران برداشت نادرست شده است.
برادر دكتر علي لاريجاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي در خصوص نگراني اسرائيل از برنامه هسته اي ايران گفت: دليلي براي نگراني اسرائيل از برنامه هسته اي ايران وجود ندارد و اسرائيل بيش از آنكه از ايران بترسد بايد نگران سياست هاي نادرست خود باشد.
وي همچنين در خصوص احتمال دستيابي اسرائيل و فلسطيني ها به يك توافق پايدار خاطرنشان كرد: ايران از چنين توافقي حمايت مي كند و زماني كه صلح برقرار شود ايران بخشي از آن خواهد بود.
خبرنگار اورشليم پست در ادامه از لاريجاني پرسيد كه آيا منظور وي اين است كه ايران سرانجام روزي اسرائيل را به رسميت خواهد شناخت و لاريجاني پاسخ داد: اين يك سئوال زودهنگام (بدموقع) است اما ايران قصد ندارد براي فلسطيني ها تصميم گيري كند.
وي افزود: مواضع احمدي نژاد درباره اسرائيل به خوبي درك نشده و احمدي نژاد از نابودي دولت يهود سخن نگفته، بلكه منظور وي "محو كردن اقدامات" صورت گرفته توسط اسرائيل عليه فلسطيني ها بوده است.
لاريجاني همچنين در خصوص برگزاري كنفرانس اخير هولوكاست در ايران گفت: موضع احمدي نژاد درباره هولوكاست نيز به درستي تعبير نشده و هيچگونه "ضد سامي گري" در ايران وجود ندارد.
وي خاطرنشان كرد: ايران همواره رفتار عادلانه اي با يهوديان داشته و اتفاقا چند وزير اسرائيلي نيز از مواضع ايران در اين باره استقبال كرده اند.
معاون سابق وزارت خارجه در پاسخ به اين سئوال اورشليم پست كه از وي پرسيد: "صريحا توضيح دهيد كه اگر صلح كامل بين اسرائيل و فلسطيني ها برقرار شود، ايران از آن حمايت مي كند يا خير"، گفت: ما در موضعي نيستيم كه براي فلسطيني ها تصميم گيري كنيم ما اينجا هستيم كه از آنها حمايت كنيم و يك توافقنامه قابل قبول براي فلسطيني ها مورد قبول ايران نيز خواهد بود.
لاريجاني ادامه داد: اين تصور كه ايران خواهان محو اسرائيل است، زاييده رسانه هاي غربي است، ايران مي خواهد اين مفهوم را منتقل كند كه "ما قادر به تحمل دولتي كه چنين اقداماتي عليه فلسطيني ها صورت مي دهد، نيستيم."
وي اضافه كرد: اسرائيل، فلسطيني ها را از حقوق اوليه خود محروم مي كند و ما "بدترين نظام حكومتي" را در اين كشور شاهد هستيم كه سازمان ملل آن را با نظام آپارتايد در آفريقاي جنوبي مقايسه كرده است.
مدير موسسه مطالعات فيزيك نظري و رياضي همچنين در خصوص برنامه هسته كشور تاكيد كرد كه ايران هرگز از برنامه هسته اي خود چشم پوشي نخواهد كرد و ايران يك كشور هسته اي است كه اين واقعيتي غير قابل انكار است.
منبع: [External Link Removed for Guests]
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵, ۶:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

انتقاد «كيهان» از مصاحبه جواد لاريجاني با روزنامه اسرائيل

پست توسط arash_slayer »

به گزارش چند خبرگزاري داخلي به نقل از خبرگزاري فرانسه، محمد جواد لاريجاني معاون بين الملل قوه قضائيه در حاشيه اجلاس «مجمع جهاني اقتصاد مختص خاورميانه» كه پريروز در شهر مرزي بحرالميت اردن افتتاح گرديد با يك روزنامه صهيونيستي مصاحبه كرده است.
«كيهان» نوشت: اين اولين مصاحبه يك مسئول ايراني با يك رسانه و محفل صهيونيستي پس از پيروزي انقلاب اسلامي است و از همين رو بازتاب فراواني در رسانه هاي دنيا داشت.

بنا بر اين گزارش محمد جواد لاريجاني در مصاحبه با «جروزالم پست» كه ديروز به چاپ رسيد، از توافق ميان فلسطيني‌ها و صهيونيست‌ها حمايت كرد و گفت: «يك توافقنامه قابل قبول ميان اسرائيلي ها و فلسطيني ها مورد قبول ايران نيز هست» وي در اين مصاحبه پا را از اين ادعا كه با سياست رسمي ايران كاملاً مغاير است، فراتر گذاشت و در پاسخ به سؤال اين روزنامه صهيونيستي كه پرسيد: «آيا ايران سرانجام روزي اسرائيل را به رسميت خواهد شناخت» گفت: اين سؤال زودهنگام است!

وي در اين مصاحبه كه روزنامه صهيونيستي آن را «گفت‌وگويي كم نظير» ناميد، مدعي شد: «ايران تمايلي به نابودي اسرائيل ندارد» و سپس افزود: «اين تصور كه ايران خواستار محو اسرائيل است، زاييده رسانه هاي غربي است» اين در حالي است كه همه مي‌دانند كه حضرت امام خميني(ره) در عبارت درخشاني كه اكثر مردم دنيا با آن آشنا هستند، فرموده‌اند: «اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود» و افزوده‌اند: «ما ملت‌هاي اسلامي را به محو اسرائيل از نقشه جهان فرا مي‌خوانيم»، انكار موضع انقلابي ايران از سوي اين ديپلمات سابق فقط القاكننده پشيماني ايران از مواضع انقلابي ـ اسلامي است و صد البته به هيچ وجه واقعيت ندارد.

اگرچه اين اولين بار نيست كه اظهارات اين ديپلمات سابق وزارت خارجه جنجال‌هايي را عليه ايران سبب شده و نگراني مؤمنين انقلابي را برانگيخته است ولي زشتي مصاحبه با يك جريده صهيونيستي از يك سو و درجه مخالفت اين مواضع با مواضع رسمي نظام جمهوري اسلامي از سوي ديگر به حدي بود كه خبرنگار كيهان در صحت آن ترديد كرد ولي متاسفانه اين خبر در پي جويي از يك «منبع آگاه» در وزارت خارجه تأييد شد.

اين در حالي است كه ستاد حقوق بشر قوه قضاييه در آخرين ساعات ديروز طي اطلاعيه‌اي اعلام كرد: «محمدجواد لاريجاني» دبير اين ستاد هيچ مصاحبه‌اي با روزنامه صهيونيستي «جروزالم پست» نداشته است.

lمنبع: بازتاب
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

توریست های اسرائیلی به ايران دعوت شدند

پست توسط Achilles »

ایران توریست های اسرائیلی را دعوت کرد


عصرایران - یک خبرگزاری اسرائیلی نوشت: تنها چند روز پس از اظهارات محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران در خصوص آغاز شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل، مقامات دولتی ایران "صمیمانه" از گردشگران اسرائیلی ها دعوت کردند که از کشورشان دیدن نمایند!

به گزارش عصر ایران (asriran.com)، خبرگزاری "اسرائیل تودی" با اشاره به برگزاری کنفرانس اخیر گردشگری بین المللی در برلین آلمان مدعی شد: در طول برگزاری این کنفرانس مقامات سازمان گردشگری ایران نسبت به سفر گردشگران اسرائیلی به کشورشان ابراز علاقه کردند.

یک نماینده برنامه تلویزیونی فرهنگ و گردشگری در اسرائیل با عنوان "زندگی خوب" که در این کنفرانس شرکت کرده بود، گفت: مقامات ارشد سازمان گردشگری ایران به گرمی با وی رفتار کرده و گفته اند آنها بسیار علاقه مند به سفر گردشگران اسرائیلی به ایران هستند.

"شارون لامبرگر" افزود: رفتار بسیار گرم مسئولان ایرانی و ابراز علاقه آنها برای سفر گردشگران اسرائیلی به ایران مرا شگفت زده کرد.

این نماینده تلویزیون اسرائیل در ادامه ابراز امیدواری کرد با استفاده از اطلاعاتی که دوستان جدید ایرانی اش در اختیار وی گذاشته اند، اسرائیلی ها را برای روزی آماده کند که با سفر به ایران از نقاط دیدنی این کشور دیدن کنند.
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1649
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸, ۱۱:۱۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 14934 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

Re: توریست های اسرائیلی به ايران دعوت شدند

پست توسط oweiys »

جنگ جهاني چهارم با چوب و سنگ خواهد بود


با آلبرت موافقم
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۸۸, ۱۱:۲۰ ق.ظ

Re: لاريجاني در گفت و گو با روزنامه اسرائيلي: دنبال نابودي ا

پست توسط jadebambaei »

ghalamman نوشته شده:جواد لاريجاني در گفت و گو با روزنامه اسرائيلي: سوء تفاهم شده ، دنبال نابودي اسرائيل نيستيم
وي همچنين در خصوص احتمال دستيابي اسرائيل و فلسطيني ها به يك توافق پايدار خاطرنشان كرد: ايران از چنين توافقي حمايت مي كند و زماني كه صلح برقرار شود ايران بخشي از آن خواهد بود.خبرنگار اورشليم پست در ادامه از لاريجاني پرسيد كه آيا منظور وي اين است كه ايران سرانجام روزي اسرائيل را به رسميت خواهد شناخت و لاريجاني پاسخ داد: اين يك سوال بدموقع است اما ايران قصد ندارد براي فلسطيني ها تصميم گيري كند.
عصرايران- دكتر "محمد جواد لاريجاني" در گفت و گو با يك روزنامه اسرائيلي گفت: ايران به دنبال نابودي اسرائيل نيست و رسانه هاي غربي از اظهارات محمود احمدي نژاد در اين رابطه "سوء برداشت" كرده اند.
به گزارش عصر ايران (asriran.com)، روزنامه "اورشليم پست" در تازه ترين شماره خود مصاحبه اي از دكتر لاريجاني، مدير موسسه مطالعات فيزيك نظري و رياضي تهران و معاون سابق وزارت خارجه به چاپ رساند و از آن به عنوان "گفت و گويي كم نظير" ياد كرد.
لاريجاني در اين مصاحبه كه قبل و بعد از اجلاس "مجمع جهاني اقتصاد مختص به خاورميانه" در بحرالميت اردن صورت گرفت، اظهار داشت: ايران تمايلي به نابودي اسرائيل ندارد و از اظهارات احمدي نژاد، رييس جمهوري ايران برداشت نادرست شده است.
برادر دكتر علي لاريجاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي در خصوص نگراني اسرائيل از برنامه هسته اي ايران گفت: دليلي براي نگراني اسرائيل از برنامه هسته اي ايران وجود ندارد و اسرائيل بيش از آنكه از ايران بترسد بايد نگران سياست هاي نادرست خود باشد.
وي همچنين در خصوص احتمال دستيابي اسرائيل و فلسطيني ها به يك توافق پايدار خاطرنشان كرد: ايران از چنين توافقي حمايت مي كند و زماني كه صلح برقرار شود ايران بخشي از آن خواهد بود.
خبرنگار اورشليم پست در ادامه از لاريجاني پرسيد كه آيا منظور وي اين است كه ايران سرانجام روزي اسرائيل را به رسميت خواهد شناخت و لاريجاني پاسخ داد: اين يك سئوال زودهنگام (بدموقع) است اما ايران قصد ندارد براي فلسطيني ها تصميم گيري كند.
وي افزود: مواضع احمدي نژاد درباره اسرائيل به خوبي درك نشده و احمدي نژاد از نابودي دولت يهود سخن نگفته، بلكه منظور وي "محو كردن اقدامات" صورت گرفته توسط اسرائيل عليه فلسطيني ها بوده است.
لاريجاني همچنين در خصوص برگزاري كنفرانس اخير هولوكاست در ايران گفت: موضع احمدي نژاد درباره هولوكاست نيز به درستي تعبير نشده و هيچگونه "ضد سامي گري" در ايران وجود ندارد.
وي خاطرنشان كرد: ايران همواره رفتار عادلانه اي با يهوديان داشته و اتفاقا چند وزير اسرائيلي نيز از مواضع ايران در اين باره استقبال كرده اند.
معاون سابق وزارت خارجه در پاسخ به اين سئوال اورشليم پست كه از وي پرسيد: "صريحا توضيح دهيد كه اگر صلح كامل بين اسرائيل و فلسطيني ها برقرار شود، ايران از آن حمايت مي كند يا خير"، گفت: ما در موضعي نيستيم كه براي فلسطيني ها تصميم گيري كنيم ما اينجا هستيم كه از آنها حمايت كنيم و يك توافقنامه قابل قبول براي فلسطيني ها مورد قبول ايران نيز خواهد بود.
لاريجاني ادامه داد: اين تصور كه ايران خواهان محو اسرائيل است، زاييده رسانه هاي غربي است، ايران مي خواهد اين مفهوم را منتقل كند كه "ما قادر به تحمل دولتي كه چنين اقداماتي عليه فلسطيني ها صورت مي دهد، نيستيم."
وي اضافه كرد: اسرائيل، فلسطيني ها را از حقوق اوليه خود محروم مي كند و ما "بدترين نظام حكومتي" را در اين كشور شاهد هستيم كه سازمان ملل آن را با نظام آپارتايد در آفريقاي جنوبي مقايسه كرده است.
مدير موسسه مطالعات فيزيك نظري و رياضي همچنين در خصوص برنامه هسته كشور تاكيد كرد كه ايران هرگز از برنامه هسته اي خود چشم پوشي نخواهد كرد و ايران يك كشور هسته اي است كه اين واقعيتي غير قابل انكار است.
منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”