عملکرد ارتش روسيه در جنگ با گرجستان> ضعيف يا قابل قبول؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

عملکرد ارتش روسيه در جنگ با گرجستان> ضعيف يا قابل قبول؟

پست توسط Shahryar »

  روسيه در جنگ با گرجستان از 15 فروند موشك SS-21 استفاده  

 تصویر 
  عكس: ويكي  

ارتش روسيه بين8 تا 11 آگوست از 15 فروند موشك بالستيك برد كوتاه SS-21 Tochka/Scarab بر عليه مواضع ارتش گرجستان استفاده كرده است. هنوز از ميزان عملكرد آنها اطلاعي در دسترس نيست ، اگرچه در خلال جنگ چچن بيش از 60 فروند از آنها برعليه مواضع چريكهاي چچني مورد استفاده قرار گرفت. بسته به مدل موشكها ، آنها داراي بردي بين70 تا 120 كيلومتر ميباشند. مقامات كاخ سفيد اظهار ميدارند كه جرج بوش بلافاصله پس از مطلع شدن از اقدام روسها در شليك موشكهاي SS-21 نگراني خود را از اين موضوع به اطلاع مقامات كرملين رسانده است.

مقامات رسمي اظهار ميدارند كه تركيبي از جنگنده هاي Su-25، Su-27، Su-24 و بمب افكنهاي Tu-22M3 باعث ايجاد برتري هوائي روسيه شدند هرچند به دليل عملكرد دفاع ضد هوائي گرجستان اين برتري هوائي برفراز كل آسمان گرجستان نبود. كارشناسان نظامي به ناكارامد بودن 'سيستم كنترل و فرماندهي' ارتش گرجستان در اولين ساعات تهاجم روسيه اعتراف دارند اما هنوز مشخص نيست اين عملكرد ضعيف از سمت گرجي ها بوده يا به علت اقدامات تهاجم الكترونيكي روسها بوده است.

 تصویر 
[align=center]Su-27[/align]

در همين حال فرماندهان نيروي هوائي روسيه تائيد كرده اند كه از سلاحهاي هدايت شونده دقيق برعليه مواضع گرجي ها استفاده كرده اند. معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه Anatoly Nogovitsyn اعلام داشت كه در زرادخانه ارتش روسيه مهماتي وجود دارد كه اجازه ميدهد كه به جاي جنگيدن با 'فرشي از بمب' فقط تاسيسات حياتي نيروهاي تهديد كننده مورد هدف واقع شوند و ما دقيقا همين كار را كرديم. (وي از هيچ سلاحي نام نبرد). احتمالا روسيه از بمبهاي هدايت ليزري KAB-500L قابل حمل توسط Su-25 بر عليه گرجي ها استفاده كرده است. ميزان خطاي اين سلاح بيش از 10 متر نيست.

 تصویر 
  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه Anatoly Nogovitsyn  

 تصویر 
  انداز Uragan متعلق به ارتش روسيه در راه  

 تصویر 
  روسي در تسخينوالي در حال شليك موشك دوش  

منابع:

Aug. 12, 2008
Aviation Week
kommersant
آخرین ويرايش توسط 2 on Shahryar, ويرايش شده در 0.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

  روسها نتوانستند سیستم دفاع ضد هوائی گرجستان را مختل کنند؟ 

 تصویر 
  متعلق به ارتش  

ایالات متحده در حال کسب اطلاعاتی است تا متوجه شود که چرا اسرائیل موفق شد دفاع ضد هوائی روسی ' سوریه' را در حمله هوائی اخیر به شرق سوریه کور نماید ولی روسیه موفق به انجام این کار نشد؟ یک احتمال این میتواند باشد که شبکه ارتباطی دفاع ضد هوائی گرجستان بسیار کوچکتر از سوریه است و این کار را برای هواپیماهای مهاجم که قصد دارند نقاط کوری بر روی شبکه ایجاد کنند مشکل میسازد.

این سوال هم اکنون برای کارشناسان وآنالیزورهای نظامی آمریکائی مطرح است که چرا اسرائیل موفق به کور کردن سیستم دفاع ضدهوائی روسی سوریه گردید ولی روسیه نتوانست به خوبی شبکه سیستم روسی دفاع ضد هوائی گرجستان را کور نماید؟ آیا روسیه فاقد کدهای دیجیتال برای بازکردن شبکه دفاع ضد موشکی گرجستان بود؟ این سوالاتی است که از طرف آنالیزورهای نظامی آمریکا در ارتباط با عملکرد متقابل نیروی هوائی روسیه و دفاع ضد هوائی گرجستان مطرح است.

یک احتمال این است که دفاع ضد هوائی گرجستان فاقد شبکه ارتباط گسترده و به هم پیوسته ای باشد که بتوان در یک زمان آن را از کار انداخت. از این روی از کار انداختن هم زمان چنین شبکه دفاع ضد هوائی در یک زمان بسیار مشکل است. تئوری دیگری که محتمل به نظر میرسد به کارگیری برخی تجهیزات الکترونیکی اسرائیلی از طرف گرجستان است. قبل از درگیریهای نظامی بین روسیه و گرجستان- روسیه مدعی بود که چندین فروند هواپیمای بدون سرنشین (ساخته شده توسط کمپانی اسرائیلی - البیت) را توسط جنگنده های خود برفراز اوستیای جنوبی منهدم ساخته است.

اسرائیل همچنین گرجستان را در برنامه به روز رسانی جنگنده های پشتیبانی نزدیک Su-25 یاری میدهد. صنایع هوا- فضای اسرائیل و البیت برای رادارهایشان- سیستمهای جنگ الکترونیک و قابلیتهای تهاجم الکترونیکشان بسیار مشهور هستند. کارشناسان صنایع هوا- فضای آمریکا این احتمال را مطرح میکنند که فرکانسهای موشکهای سهمگین SA-11/Buk-1M و Tor-M1 تغییر داده شده باشند و این کار را برای سیستمهای جنگ الکترونیک روسیه جهت از کار انداختن آنها مشکل میسازد. یک مقام ارشد نیروی هوائی آمریکا که در دو جنگ حضور داشته و دارای تجربه در فناوری استیلت میباشد چنین اظهار میدارد:

" دلیل دیگری که میتوان بر روی آن تکیه کرد این است که گرجستان بر خلاف سوریه دارای شبکه کوچکتری از سیستمهای به هم پیوسته دفاع ضد موشکی و واحدهای عملیاتی خودگردان است و هیچ راهی برای کور کردن وسیع چنین شبکه هائی از طریق سیستمهای تاکتیکی جنگ الکترونیک وجود ندارد. کارشناسان دیگری معتقدند که جنگنده های روسی توسط دفاع ضد هوائی خودی مورد هدف قرار گرفته اند. اگر به ویدئو هائی که از تجهیزات نیروهای روسی پخش شده دقت شود میتوان دریافت که آنها از سیستم های دفاع ضدهوائی SA-11 هم در جنگ بهره برده اند. بسادگی میتوان این احتمال را داد که جنگنده های روسی توسط موشکهای خودی اشتباها مورد هدف قرار گرفته اند مشابه آنچه که در سال 2003 اتفاق افتاد و دفاع ضد هوائی آمریکا دو فروند هواپیمای آمریکائی و انگلیسی را مورد هدف قرار داد.

Aug 13, 2008
AVIATION WEEK
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

  از تسلیحات به غنیمت گرفته شده گرجستان توسط ارتش  

 تصویر 
  تانک T-72 از کشورهای: اوکرائین- چکسلواکی- اتحاد شوروی سابق و 15 دستگاه نفربر زرهی
به روز شده BMP-2 توسط اوکرائین و تعداد زیادی دفاع ضدهوائی Osa جزء اداوات غنیمتی  

 تصویر 
  خودکششی Dana 152mm  

 تصویر 
  ساخت شوروی- چک- روسیه و M-4 های ساخت  

 تصویر 

نووستی
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

  ضعيف ارتش روسيه در جنگ با  

 تصویر 

  3 فروند Su-25 كه در جنگ افغانستان 1989-1979 مشهور شدند
نشان دهنده ان است كه تاكنون هيچ گونه بهسازي روي آنها صورت نگرفته است.

.. برخي شركتهاي روسي مسئول سرنگوني 4 جنگنده، اسارت 2 خلبان و كشته شدن آنها
در نتيجه ضعف و بي كفايتي خود ميباشند.

سيستمهاي ECM روسي نتوانستند موشكهاي SAM و سيستمهاي شناسائي ،
رادار ، ارتباطات UHV و شبكه كنترل واحد هاي نظامي را از كار بي اندازند.
 


10 سپتامبر، وزير دفاع،Anatoly Serdyukov در دوماي روسيه توضيحاتي در مورد مشكلات فراروي توسعه ارتش روسيه ارائه خواهد كرد. Serdyukov احتمالا توضيح خواهد داد كه به چه علت ارتش روسيه در خلال عمليات وادار سازي گرجستان به صلح از سلاحهاي مدرن بي بهره بوده است. واحدهاي اصلي ارتش 58 مستقر در منطقه قفقاز شمالي مجددا در روسيه مستقر و آرايش گرفتند، شجاعترين افسران و مردان جنگي مدالهاي دولتي خود را دريافت كرده و كشته شدگان به خاك سپرده شدند، اكنون بهترين زمان براي بررسي درسهاي گرفته شده در اين جنگ براي ارتش روسيه است...

ارتش روسيه براي تبديل شدن به نيروئي موثر و مدرن نيازمند سيستم پشتيباني- نبرد است. اولين اوليت براي ارتش، نه سلاحهاي مدرن بلكه تجهيز به سيستم پشتيباني- نبرد است. آنهائي كه در فققاز جنوبي در ماه اگوست جنگيدند ميدانند كه صلح بانان روسي متحمل بيشترين خسارات و تلفات در طي اولين ساعات تهاجم گرجستان شدند زيرا مسكو و ولادي قفقاز (جائي كه ارتش 58 مستقر است)،‌ نتوانستند فرمان فوري جهت ممانعت از حمله گرجستان به نيروهاي نظامي صادر و همچنين نتوانستند يگانهائي از ارتش 85 را سريعا به اوستياي جنوبي اعزام كنند.

 تصویر 

علاوه بر اين، نيروهاي روسيه از محل شليك راكت اندازهاي گراد،‌ توپهاي خود كششي Gvozdika و واحد هاي تانك T-72 گرجستان بي اطلاع بودند. همچنين ارتش روسيه فاقد سيستمهاي شناسائي قابل اطمينان از جمله هواپيماهاي شناسائي بدون سرنشين UCAV بود. اگرچه هواپيماهاي بدون سرنشين UCAV روسيه و ديگر كشورهاي خارجي به طور دائم در نمايشگاه بين المللي هوا-فضاي MAKS واقع در نزديكي مسكو (ژكوفسكي) شركت ميكنند (از جمله در MAKS-2007) ، اما ارتش روسيه هنوز فاقد آنهاست زيرا وزارت دفاع در سال 2006 تصميم گرفت تا خريد آنها را متوقف نمايد.

در نتيجه ارتش روسيه چاره اي نداشت تا يك فروند بمب افكن استراتژيك Tupolev Tu-22M3 Backfire را جهت انجام يك ماموريت شناسائي به جنگ اعزام كند. همچنين از جتهاي Sukhoi Su-25 Frogfoot جهت نابود سازي آتشبارهاي MLRS گرجستان استفاده شد. سرنگوني 3 فروند Su-25 كه در جنگ افغانستان 1979-89 مشهور شدند نشان دهنده ان است كه تاكنون هيچ گونه بهسازي روي آنها صورت نگرفته است. Su-25 ها هنوز فاقد سايت رادار، كامپيوتر براي محاسبه مختصات اهداف زميني و موشكهاي سطح به هواي دوربرد كه ميتوانستند خارج از منطقه دفاع هوائي دشمن شليك شوند ميباشند. همچنين آنها فاقد هرگونه سلاح هوشمند براي نابود سازي واحدهاي توپخانه و موشكهاي SAM گرجستان بودند.

اين واقعا شگفت انگيز است.... زيرا چنين سلاحهائي به دفعات در نمايشگاههاي مختلف به نمايش گذاشته شده بودند. وزارت دفاع روسيه ترجيح ميدهد تا با كمپاني هاي مورد علاقه خود قرارداد بسته و سخاوتمندانه به آنها پرداخت كند. شركتهاي روسي مذكور مسئول سرنگوني 4 جنگنده، اسارت 2 خلبان و كشته شدن آنها در نتيجه ضعف و بي كفايتي خود ميباشند. ضعف فوق در سيستمهاي جنگ الكترونيك روسيه نيز به چشم ميخورد. سيستمهاي ECM روسي نتوانستند موشكهاي SAM و سيستمهاي شناسائي ، رادار ، ارتباطات UHV و شبكه كنترل واحد هاي نظامي را از كار بي اندازند. اين موضوع وقتي حاد به نظر ميرسد كه بدانيم ارتش گرجستان فاقد سيستمهاي مدرن است. در نتيجه ارتش 58 متحمل خساراتي بيش از ميزان پيش بيني شده شد.

 تصویر 

واحد هاي زرهي روسيه بويژه تانكها براي مدت طولاني دچار بحران بودند. منطقه نظامي قفقاز شمالي به طور مثال هنوز از تانكهاي T-72 بدون سايت ديد در شب استفاده ميبرد. اما حتي تانكهاي مدرنتر T-80-U و T-90 نيز فاقد چنين سيستمي ميباشند. از اين گذشته، زرههاي واكنش پذير تانكها از مواد منفجره پر نشده بودند و در نتيجه نتوانستند در مقابل سلاحهاي انفجاري شديد ضد تانك - HEAT به خوبي دفاع كنند. به طور عمومي تانكها در مناطق كوهستاني و شهري بسيار آسيب پذير ميباشند. Uralvagonzavod كه به غير تانك T-80، كليه تانكهاي شوروي سابق را توسعه داده است، سيستم پشتيباني نبرد تانك TSCV را بيش از 20 سال است كه معرفي كرده است. TSCV شامل 9 سيستم تسليحاتي ميباشد: موشكهاي ضد تانك هدايت شونده،‌ تيربارهاي كاليبر بالا و لانچرهاي راكت 30 و 40 ميليمتري.

سيستم فوق در نظر بود تا بر عليه نيروهاي مجاهدين افغان به كار گرفته شود. از همه مهمتر سيستم TSCV داراي سيستم موثر اكتسابي- هدف براي شناسائي و كشتن سربازان دشمن قبل از آنكه موفق به (اولين) شليك شوند ميباشد. اگرچه TSCV كليه تستهاي خود را با موفقيت پشت سر گذاشته و در نمايشگاهاي متعددي به نمايش گذاشته شد ولي هنوز وارد ارتش روسيه نگرديده است.

برخلاف ديگر ارتشهاي مدرن از جمله اسرائيل، تانكهاي روسيه از پشتيباني هليكوپترهاي تهاجمي بي بهره بودند. هيچ ارتباط راديوئي منظمي بين تانكها، واحدهاي موتوريزه، هليكوپترها، هواپيماهاي تهاجمي و بمب افكنهاي تهاجمي برقرار نبود. اگرچه كارشناسان مدتهاست كه در باره ساخت سيستم كنترل- نبرد توسعه يافته بحث ميكنند اما اين طرح همچنان در حد يك طرح بر روي كاغذ باقي مانده است.

افسران و سربازان روسيه بايد فقدان سيستم پشتيباني- نبرد را با شجاعت و جانفشاني خود جبران كنند. روسيه بار ديگر بهاي سنگيني را براي پيروزي پرداخت كرد...

9 سپتامبر 2008
بخش انگليسي RIA Novosti
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

TOPGUN نوشته:

رو که نيست سنگه پا قزوينه


... دوست گرامي ، به 2 چيز اصلا توجه نكرديد

1- متن مقاله
2- منبع مقاله

منبع مقاله سايت انگليسي نووستي است. ما كه نميتوانيم بيشتر از روسها نسبت به خودشان دلسوزتر باشيم.. ميتوانيم؟! وقتي روسها دارند از خودشان انتقاد ميكنند ما بايد از انها ايراد بگيريم؟! وقتي فرمانده نيروي هوائي عملكرد خودشان را زير سوال ميبرد آيا ما بايد به فرمانده نيروي هوائي روسيه ايراد بگيريم؟ آيا اطلاعات ما بيشتر از فرمانده نيروي هوائي روسيه و كارشناسان روسي است؟! در ضمن اين سبك نگارش شما در شان سايت وزين و كاربران محترم سنترال كلابز نيست. منبعد دقت بيشتري نمائيد.

نيروي هوائي روسيه ترميم ميشود

A10 عزيز

سقوط 4 فروند هواپيما فقط ظرف 5 روز كه يكي از آنها بمب افكن استراتژيك Tupolev Tu-22M3 Backfire بود جائي براي دفاع از عملكرد نيروي هوائي روسيه باقي نميگذارد. البته روسيه در اين جنگ به مراتب نسبت به دو نبرد قبلي در چچن موفقتر عملكرد و بسيار سريعتر پيروز شد ولي ناكامي نيروي هوائي روسيه شادي اين پيروزي را در كام روسها تلخ كرده. نميتوانيم خوشحالتر از روسيه باشيم در حاليكه خودشان به عملكرد و خسارت وارده به خودشان انتقاد دارند. حريف روسيه گرجستان بود نه اوكرائين نه روماني نه لهستان.. آيا از خلبان روسيه كه فقط 7 ساعت در سال پرواز دارد ميتوان انتظار عملكرد بهتري داشت؟ در اين سايت همواره سعي بر آن است تا نقاط قوت و ضعف يك رويداد از ديدگاه هر دو طرف (غرب و شرق) مورد بازبيني قرار گيرد.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

 : روسیه به تجدید قوای ارتش می  

 تصویر 

  این کار را مداوم، بدقت و با توجه به مشکلاتی
که در مدت اخیر بوجود آمدند، انجام خواهیم داد.  


"دمیتری مدویدیف" رئیس جمهور فدراسیون روسیه اعلام نمود که روسیه به تجدید قوای ارتش خواهد پرداخت و در این امر نتایج مناقشه با گرجستان را نیز در نظر خواهد داشت.

مدویدیف روز پنجشنبه در جلسه ای با موضوع توسعه نیروهای مسلح فدراسیون روسیه اظهار داشت:اکنون ما باید بر مسئله تجدید تسلیحات متمرکز شویم، ما این کار را مداوم، بدقت و با توجه به مشکلاتی که در مدت اخیر بوجود آمدند، انجام خواهیم داد. بدون تردید، بحران قفقاز، تجاوز گرجستان و نظامی شدن آن که همچنان ادامه دارد، بر این امر تاثیر خواهند داشت". وی افزود که این مسئله از اولویت های مهم کشور طی چند سال آینده است.

مدویدیف در بخشی دیگر از سخنان خود خاطر نشان نمود که برای ایالات متحده آمریکا بسیار مفیدتر است که با روسیه در امر مبارزه با تروریسم همکاری کند و نه اینکه روابط را با "رژیم های پوسیده" توسعه دهند.

رئیس جمهور روسیه همچنین اعلام نمود که او شخصاً تصمیم به اعزام هواپیماهای استراتژیک به ونزوئلا بنا به دعوت رئیس جمهور این کشور گرفت.

وی تاکید کرد که نیروهای مسلح روسیه در آینده نیز در مانورهای نظامی شرکای خود، از جمله کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت مشارکتی و سایر کشورهای ذینفع در گسترش همکاری های فنی و نظامی با روسیه شرکت خواهند کرد.

روز گذشته دو هواپیمای بمب افکن استراتزیک توپولف-160 روسیه در ونزوئلا فرود آمدند. طی چند روز آینده آنها به پروازهای تمرینی-آموزشی بر فراز آبهای بی طرف خواهند پرداخت و پس از آن به روسیه بازخواهند گشت. در مدت پرواز بسوی ونزوئلا جنگنده های ناتو بمب افکن های روسیه را همراهی می کردند.

نووستي
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

دوستان عزیز
با توجه به شبهات پیش آمده برای برخی کاربران محترم سایت . متن زیر گویای همه چیز از زبان نظامیان روسیه و تائیدی دیگر بر صحت مطالب درج شده در سنترال کلابز برای تجدید ساختار فوری نیروی هوائی و عملکرد ضعیف آن به خصوص در روز اول جنگ است:  خواستار تسلیحات جدید برای ارتش روسیه  

 تصویر 

  کننده ترین مشکل،
اقدامات ناکام نیروی هوایی در روز اول مناشقه بود. 


  جنگ ضرورت این را نشان داد که از قبل باید
سیستم های دفاع ضد هوایی دشمن را توسط نیروهای هوایی نابود کرد(!)  نظامیان روسیه به "دمیتری مدویدیف" رئیس جمهور کشور پیشنهاد می کنند که بر اساس نتیجه گیری از جنگ با گرجستان تدابیری فوری برای تجدید قوای ارتش اتخاذ کند. این می تواند نیازمند تغییر برنامه بودجه ارتش شود.
روز گذشته مدویدیف اعلام داشت که بحران در قفقاز و نظامی سازی گرجستان که که همچنان ادامه دارد، بر تصمیم گیری در رابطه با تجدید قوای ارتش و عرضه تسلیحات جدید تاثیر می گذارند. وی در آغاز دیدار با نظامیان در کرملین یادآور نمود که به دعوت رئیس جمهور ونزوئلا تصمیم گرفت که بمب افکن های استراتژیک توپولف-160 به این کشور پرواز کنند و نیز با توجه به سالگرد رویداد 11 سپتامبر در آمریکا اعلام نمود که آماده همکاری با ایالات متحده در مبارزه با تروریسم است.

درباره نتایج این دیدار که در آن "آناتولی سردوکوف" وزیر دفاع فدراسیون روسیه، "الکسی کودرین" معاون نخست وزیر و وزیر دارایی، "نیکلای ماکاروف" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و "ولادیمیر پاپوفکین" رئیس اداره تسلیحات وزارت دفاع حضور داشتند، اطلاعی داده نشد.

بعقیده مسئولین وزارت دفاع، ترکیب شرکت کنندگان گویای این است که رسماً کار سازمان دهی خرید فوری تسلیحات برای نیروهای مسلح با توجه به درس های گرفته شده از مناقشه گرجستان آغاز می شود.

نظامیان به رئیس جمهور درباره پیشنهادات خود گزارش دادند که پس از آن بصورت دستور ریاست جمهوری به ادارات مربوطه تنظیم خواهند شد و وزیر دارایی نیز احضار شده بود که فوراً این دستورات را در بودجه بحساب آورد.

این مقام وزارت دفاع اظهار داشت که اگر تصمیم به این کار هم اکنون بطور حقوقی تنظیم شود، می توان ظرف دو ماه آینده انتظار انعقاد قراردادهایی برای خریداری تسلیحات جدید داشت، هر چند که تحویل تجهیزات به این سرعت نخواهد بود. به گفته وی، نباید انتظار افزایش شدید بودجه خرید برای وزارت دفاع را داشت که در سال 2009 بیش از 500 میلیارد روبل (حدود 20 میلیارد دلار) خواهد بود، اما اولویت ها در خود بودجه می توانند تغییر کنند.

بعقیده کارشناسان، نگران کننده ترین مشکل، اقدامات ناکام نیروی هوایی در روز اول مناشقه بود. "میخائیل بارابانوف" دبیر علمی مجله "اکسپورت وااروژنیه" (صادرات تسلیحات) می گوید که جنگ ضرورت این را نشان داد که از قبل باید سیستم های دفاع ضد هوایی دشمن را توسط نیروهای هوایی نابود کرد.

طبق اطلاعات غیر رسمی، طی تمامی مدت مناقشه نیروی هوایی روسیه 7 هواپیما و از جمله 4 هواپیما را در روز اول را از دست داد: 3 هواپیمای شکاری سوخوی-25 و بمب افکن توپولف-22ام3. چنین برداشتی ایجاد می شود که برای فرماندهی نیروی هوایی روسیه، وجود مجموعه ضد هوایی اوکراینی "بوک ام-ا" در گرجستان که توسط آن هواپیماهای روسی منهدم شدند، غیر منتظره بود، هر چند که اطلاع درباره آن در رسانه ها نیز وجود داشت. به گفته این کارشناس نیاز به بازنگری جدی بر آمادگی نیروی هوایی کشور است.

روزنامه ویدموستی، خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 22 شهریور
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1102
تاریخ عضویت: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: ارومیه
سپاس‌های ارسالی: 12686 بار
سپاس‌های دریافتی: 11782 بار
تماس:

پست توسط kayvan6079 »

جنگنده پشتیبانی Su-25 روسی آسیب دیده توسط موشک شانه پرتاب نیروهای گرجی

[External Link Removed for Guests]
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

  هزار نظامی گرجستان در جنگ قفقاز کشته شده  

 تصویر 

یک منبع آگاه در اداره اطلاعات نظامی روسیه روز دوشنبه به «ریا نووستی» اطلاع داد که در حدود 3 هزار نظامی ارتشی و دیگر ارگان های انتظامی و امنیتی گرجستان طی ماه اوت در جریان تهاجم به اوستیای جنوبی و عملیات وادار سازی به صلح متهاجم از سوی روسیه کشته شدند.

وی گفت: اطلاعات ما از منابع مختلف حاکی از آنست که ارتش گرجستان و دیگر ساختارهای مسلح این کشور در نتیجه حمله به اوستیای جنوبی تا 3 هزار نفر از نیروهای خود را از دست داده اند.

به گفته وی متفقین گرجستان که در تدارک تهاجم مسلحانه همکاری فعالی با تفلیس داشته اند نیز این اطلاعات را در اختیار دارند.

وی تاکید کرد: مقامات گرجستانی تلاش دارند که مقیاس تلفات خود را پنهان نموده و رسما تلفات خود را فقط ده ها نفر (در حدود 70 نفر) اعلام کرده اند حال آنکه در حقیقت این رقم صدها برابر کمتر از ارقام واقعی است.

نووستی
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

پست توسط Shahryar »

  قفقاز به نفع سیستم گلوناس تمام  

 تصویر 

  در اوستیای جنوبی از تسلیحات فوق مدرن استفاده نکردیم
چونکه برای این منظور باید سیستم ماهواره ای مستقر کرد. تامین ردیابی ماهواره ای برای
نیروهای مسلح عملا وجود نداشت و رکن اطلاعاتی (نظامی) ضعیف عمل کرد.  دولت فدراسیون روسیه مبلغ 67 میلیارد روبل (1$تقریبا برابر 25,5 روبل است) به طور تکمیلی برای تامین برنامه های سیستم ردیابی گلوناس روسی تخصیص می دهد. بر اساس ارزیابی کارشناسان ماهواره های این سیستم دوبرابر خواهد شد که اجازه می دهد با سیستم های آمریکایی GPS رقابت کند. احتمالا تامین ارتش روسیه به سیستم های ردیابی پس از مناقشه اخیر در اوستیای جنوبی و آبخازی یکی از عوامل اساسی در این اقدام دولت به حساب می آید.

پیش از هر چیز به گفته سرگی ایوانوف معاون نخست وزیر روسیه این مبلغ در جهت افزایش تعداد ماهواره ها طی سه سال اخیر مصرف خواهد شد. امسال باید شش ماهواره جدید دیگر به فضا پرتاب شوند (تعداد آنها به 22 ماهواره خواهد رسید).

کارشناسان معتقدند که انتظار صدور این حکم را داشتند.

گنادی کراسنیکوف رییس بخش میکرو الکترونیک کمپانی "سیترونیکس" (طراح دستگاه های میکروالکترونیکی از جمله دستگاه های گیرنده گلوناس) معتقد است: شکوفایی سیستم گلوناس می تواند به اندازه محسوسی بر احیای سریع بخش های الکترونیکی داخلی تاثیر گذارد.

دمیتری زنامنسکی مدیر روابط عمومی کمپانی "آنگستروم" یکی دیگر از تولید کنندگان تجهیزات الکترونیکی روسیه تصمیم تخصیص اعتبارات تکمیلی را صحیح نامید. اما به اعتقاد وی بدون دستگاه های ردیاب مورد نیاز کاربردان افزایش تعداد ماهواره های سیستم گلوناس بی ثمر خواهد بود.

وی اشاره کرد: موسسات سازنده این دستگاه ها را عملا با بودجه خودتولید می کنند و برای این منظور از وام های بانکی استفاده می نمایند. البته در ماه مه سال جاری تصمیم گرفته شد که جهت حمایت از تولید کننده مکانیزمی جهت ارائه سوبسید به درصد وام هایی ذیربط تصویب شود اما تاکنون این مکانیزم ایجاد نشده است.

کارشناسان می گویند که تحلیل عملیات نظامی اخیر ارتش طی جنگ پنج روزه در قفقاز در افزایش اعتبار مالی گلوناس بی تاثیر نبوده است. یکی از اعضای آکادمی امور فضانوردی روسیه می گوید: مسئله تکمیل مالی برنامه گلوناس مدت هاست که مطرح شده اما رقم تصویب شده بیش از انتظار بود. این مسئله بعد از جنگ اخیر حاکی از تمایل مقامات کشور جهت تسریع در امور تجهیز ارتش به سیستم های جهانی ردیابی است. ما در اوستیای جنوبی از تسلیحات فوق مدرن استفاده نکردیم چونکه برای این منظور باید سیستم ماهواره ای مستقر کرد. تامین ردیابی ماهواره ای برای نیروهای مسلح عملا وجود نداشت و رکن اطلاعاتی (نظامی) ضعیف عمل کرد.

"کامرسانت"، خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 25 شهریورماه
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1102
تاریخ عضویت: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۱۰ ب.ظ
محل اقامت: ارومیه
سپاس‌های ارسالی: 12686 بار
سپاس‌های دریافتی: 11782 بار
تماس:

Re: عملکرد ارتش روسيه در جنگ با گرجستان> ضعيف يا قابل قبول؟

پست توسط kayvan6079 »

جنگنده فنسر روسی


[External Link Removed for Guests]
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”