اگه؟؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 102 بار

پست توسط Boyka »

shadro نوشته شده:
Boyka نوشته شده:خوب تو همه جا ادمهایی پیدا میشن که بیخود گیر بدن تو سربازی هم بعضی ها مثل همینی که شما میگی به ناحق گیر میدن ولی به نظر من همین برخورد سخته که باعث میشه تو یه سرباز روحیه جنگی بوجود بیاد ...
درسته ولي برادر خوبم اين که ميگي روحيه جنگي کاملا اشتباه وغير منطقيه :x سربازي هزارو يک فايده داره ومهمترين فايدش اينکه قدر پدر ومادرتو ميدوني..................................

هدف اصلی سربازی چیه؟ اینه که هر سال کلی جونو بیارن از خانوادهاشون دور کنن که بهشون بگن قدر پدرو مادروتونو بدونید ؟؟
من نمیخوام بگم حرفه شما اشتباهه و خودم 100% با شما موافقم دوری از خانواده واقعا سخته یکی از نعمت های سربازی هم موضوعییه که شما بهش اشاره کردین ولی بالاخره یه جوون اوونم تو کشور ما که احتمال جنگ توش زیاده نباید بتونه تو مواقع اضطراری از پدر و مادر خودش محافظت کنه ؟ حالا اصلا بگیم قرار نیست جنگ شه یا اگرم بشه خود کشور به حد کافی قدرت و نیرو و .... داره. ما تا کی قراری با پدر مادرمون زندگی کنیم ؟؟؟ تا کی قراره دستمون تو جیبشون باشه ؟؟ 10 سال 20 سال بالاخره یه روزی میشه که اونا میرن !!!اینم یکی دیگه از نعمت های سربازیه که من میفهم قرار نیست تا اخر عمر مامانم با ناز و نوازش بیدارم کنه بگه پاشو پسرم صبحانه حاضره و.... یه روزی میشه که تو این اجتماع میمونم اگر نتونم رو پای خودم بایستم 1 هفته نشده نابود میشم البته من نمیگم هرکی سربازی نره زندگی براش خیلی سخته اصلا هم اینطور نیست ولی به عقیده من سربازی باعث میشه من و ادمایی که با من هم عقیده هستند به زندگی و به اینده واقع بینانه تر نگاه کنیم...
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پست توسط earth »

Boyka, محترم

من تمام دوران تحصيل دور از خانواده و توي شهر هاي کوچيک و بزرگ و با مردم جور وا جور بودم ( حدود 8 سال ) . خيلي از دوستانم هم مانند خودم حداقل مقطع ليسانس رو توي شهر خودشون نبودن و خوب بلدن تو شهر غريب گليمشون رو از آب بيرون بکشن. ولي اينکه هيچ تمايزي بين ما و دوستاني که تا حالا يک شب هم از خونه دور نبودن قائل نشن کاري بس غير منطقي است . اين حرفا که شما و مسئولين در مورد مرد شدن و دوري از خانواده ميزنيد براي من و تمام افرادي که دانشجوي غير بومي بودن خنده داره . شايد يک آدم بيسواد اين حرفا رو باور کنه ولي مطمئن باشيد در نظر يک آدم تحصيل کرده دوران سربازي بجز بخش آموزشي تلف کردن عمره . خواهشا نمک روي زخم ما نريزيد
به قول حضرت استاد اکبر خان گلپايگاني :
چه غم ز بي کلهي
آسمان کلاه من است
زمين بساط و در و دشت . بارگاه من است
زنند طعنه که اندر جهان جايت نيست
به جان دوست . همان نيستي پناه من است .
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 102 بار

پست توسط Boyka »

هرکی نظر خودشو داره و نظر همه دوستان قابل احترامه ....
A soldier is he whose blood makes the glory of the general.
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: در همين نزديكي...
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 189 بار

Re: اگه؟؟

پست توسط Masoud »

سلام

بنظر شما، براي امريه كجا خوبه؟
سازمان تبليغات اسلامي
وزارت دفاع (يا ارگانهاي زير پوشش)
وزارت صنايع
وزارت نيرو
آموزش پرورش
كشاورزي

البته اون 3 تاي آخري احتمالش خيلي كمه، سختگيرند، و نتونستم باهاشون به نتيجه برسم. ولي 3تا اولي رو ميشه يه تلاشهايي كرد...

خواهش ميكنم راهنمايي كنين، فرصت زيادي تا پايان مهلتم ندارم... :lol:
تصویر
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: در همين نزديكي...
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 189 بار

پست توسط Masoud »

Masoud نوشته شده:سلام

بنظر شما، براي امريه كجا خوبه؟
سازمان تبليغات اسلامي
وزارت دفاع (يا ارگانهاي زير پوشش)
وزارت صنايع
وزارت نيرو
آموزش پرورش
كشاورزي

البته اون 3 تاي آخري احتمالش خيلي كمه، سختگيرند، و نتونستم باهاشون به نتيجه برسم. ولي 3تا اولي رو ميشه يه تلاشهايي كرد...

خواهش ميكنم راهنمايي كنين، فرصت زيادي تا پايان مهلتم ندارم... :lol:

بسيار ممنون از كمكتون...! تصویر
تصویر
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

پست توسط hani1459 »

دوستان سلام دیدم بحث داغه گفتم نون رو به تنور بچسبونم من تجربه خودمو میگم من تک پسر خانواده بودم در کل نظارت سنگینی روم بود بسیار وابسطه ودر کل با ترس بسیار زیاد از محیط خارج از منزل خلاصه مورد خدمت مثل همون مورد شتر مرگ میمونه اومد تالاپی در خونه ما نشست بعد 1 سال و اندی تلاش برای معافیت پرونده رو زدن زیر بغلمون و گفتن داداش شما سربازی ما که شوکه شده بودیم باید فردای همون روز خودمون رو به پایگاه اموزشی معرفی میکردم به راحتی میتونم بگم که سخت ترین لحظات زندگیم بود خلاصه رفتیم اموزشی تو اموزشی 25 کیلو وزن کم کردم شده بودم مثل میت ولی الان به راحتی میتونم بگم زیبا ترین دوران زندگیم همون اموزشی بود بعد تقسیم شدیم افتادیم منطقه ای در اراک زمستون بود بر عکس همه سال ها دمای هوای اراک رکورد سرما رو در 40 سال گذشته رو زده اومده بود -27 درجه زیر صفر یادم نمیره مثل ویبره موبایل میلرزیدیم بگذریم بعد روزی 12 ساعت شدیم 18 ماه خدمت از اونجا بود که روزی 100 بار خودمو لعنت میکردم مگه تموم میشد بعد شد 20 ماه پرونده رو دادند زیر بغلمون گفتند بفرما بورو کارتت روبگیر وقتی کارت رو گرفتم انگار تمام این 20 ما 10 ثانیه بود تمام اون 20 ماه تو 10 ثانیه از جلو چشمم گذشت شدم مثل دیوانه ها جدایی از دوستان خیلی سخت بود میخوام کل مطلب رو بگم در واقع وضعیتم بعد خدمت سختگیری خانوادم نسبت به من خیلی کم شد استقلال پیدا کردم جدایی برام راحت شد یک جورایی جلو افتام و از همه مهم تر کابوس لزوم کارت پایان خدمت برای معاملات و اکثر کار های ضروری از بین رفت از نظر روحی سبک شدم و خیلم راحت شد درمورد فرستادن یا نفرستادن این رو بهت بگم که اگر 1 روز زود تر بفرستی 10 روز جلویی بری خدمت به این حرفم میرسی من خیلی وقتم رو برای معافی حدر دادم اگر نمیدادم الان از این موقعیتم خیلی جلوتر بودم برادرانه بهت پیشنهاد میکنم که زودتر دست بجونبون
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”