تاپیک جامع رزمایش هوائی "ميلاد نور ولايت "

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

تاپیک جامع رزمایش هوائی "ميلاد نور ولايت "

پست توسط Shahryar »

 رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود
 


 تصویر 


  خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، اين رزمايش با عنوان "ميلاد نور ولايت " در منطقه مهمي در ايران برگزار خواهد شد و قرار است بخش قابل توجهي از تجهيزات، سامانه‌ها و انواع هواپيماهاي شكاري - بمب افكن نيروي هوايي ارتش با مهمات جنگي به اجراي عمليات بپردازند.
جزئيات اين رزمايش به زودي اعلام خواهد شد.
نيروي هوايي ارتش پيش از اين نيز رزمايش رعد 2 را در آبهاي خليج فارس و درياي عمان به اجرا گذاشت كه يكي از نكات مهم آن، پرواز و عملياتهاي 2 هزار كيلومتري جنگنده‌ها بود.  
 فارس نیوز 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Captain I
Captain I
پست: 119
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۷, ۳:۲۴ ب.ظ
محل اقامت: يك رسانه
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 525 بار
تماس:

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط reporter »

دوستان اگر لطفا سوژه هاشون رو براي پيگري در اين مانور به صورت پي ام اعلام كنن، بسيار ممنون ميشم. با تشكر ويژه از آقا نويد و فريبرز خان
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests] 


امیردره‌باغي: جنگنده‌هاي ارتش پرواز 3600 كيلومتري انجام مي‌دهند  محسن دره‌باغي جانشين فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در نشست خبري كه صبح امروز با حضور اميرخلبان سيد محمد علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش و امير خلبان حسين چيت فروش به منظور بررسي اهداف و ويژگي‌هاي رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت در ستاد فرماندهي نيروي هوايي برگزار شد، با بيان اينكه اين رزمايش در نيمه اول تيرماه و در سطح گسترده‌اي از كشور برگزار خواهد شد، هدف از برگزاري رزمايش‌ها را تزريق خون تازه به نيروهاي مسلح، ‌ايجاد محيط عملياتي و سلحشوري، برآورد نحوه آموزش ادواري نيروها، پيدا كردن نقاط قوت و ضعف، انتقال تجربيات به نيروهاي جوان و نمايش قدرت و توان رزمي در راستاي بازدارندگي در نيروهاي مسلح عنوان كرد.
دره باغي با اشاره به اهداف خاص رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت گفت: اجراي اوامر و تدابير فرمانده معظم كل قوا و فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي،‌ حفظ و ارتقاي توان عملياتي نيروي هوايي، پشتيباني سطحي و زميني در خليج فارس و درياي عمان از ويژگي‌هاي خاص اين رزمايش خواهد بود.
وي همچنين به انجام پروازهاي بلند در مسافت‌هاي قريب 3 هزار و 600 كيلومتر با انجام عمليات سوخت‌گيري هوايي اشاره كرد و افزود:
اين عمليات سوخت‌گيري از طريق سوخت‌گيري شكاري از تانكر سوخت‌رسان و يا شكاري از شكاري انجام خواهد شد و همچنين در اين رزمايش هواپيماهاي راهبردي سوخو 24 در مسافت‌هاي طولاني و نيز بكارگيري و آزمايش مهمات جديد ساخت جهاد خودكفايي نيروي هوايي ارتش را در دستور كار خواهيم داشت.
جانشين فرمانده نيروي هوايي ارتش خاطرنشان كرد‌: در اين رزمايش پروازهاي طولاني در سطح خليج فارس و درياي عمان و با ارتفاع پايين انجام خواهد شد كه جنگنده‌ها مسافت‌هاي 700 كيلومتري را در سطح دريا طي خواهند كرد.
دره‌باغي به ارتقاء و بالا بردن سرعت عمل پرسنل نيروي هوايي در نگهداري و لود نمودن مهمات و آماده سازي جنگنده‌ها براي عمليات بعدي اشاره كرد و افزود: در اين رزمايش قصد داريم از هواپيماهاي شناسايي و اطلاعاتي براي ارسال سيگنال‌ها و تحليل تهديدات فرضي استفاده كنيم.
وي اضافه كرد: اجراي عمليات كنترل و فرماندهي هوايي كه در رزمايش رعد 2 نيز انجام شد و همچنين استفاده از انواع شكاري بمب افكن‌هاي صاعقه با مهمات جنگي و انهدام اهداف از پيش تعيين شده از ديگر برنامه‌هاي رزمايش گسترده ميلاد نور ولايت خواهد بود.
فارس  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط sokuteasemuni »

علوي: جنگنده‌هاي صاعقه اولين عمليات جنگي خود را اجرا مي‌كنند

تصویر

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير سيدمحمد علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران صبح امروز پنج‌شنبه در نشست خبري كه با حضور امير دره‌باغي جانشين فرمانده نيروي هوايي ارتش و اميرخلبان حسين چيت‌فروش برگزار شد، علت نامگذاري رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت را همزماني با ميلاد حضرت زهرا (س) و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران عنوان كرد.
علوي افزود: اين رزمايش بزرگ هوايي در منطقه گسترده‌اي از كشور از جمله همدان، اصفهان، چابهار،‌ بندرعباس و بوشهر برگزار خواهد شد كه در آن انواع بمب‌افكن‌ها و تانكرهاي سوخت‌رساني نيروي هوايي ارتش به پرواز درخواهند آمد. در اين رزمايش پايگاه‌هايي همچون منطقه هوايي مهرآباد، شهيد بابايي اصفهان، شهيد دوران شيراز، دوم شكاري تبريز، سوم شكاري همدان، شهيد نوژه همدان، پايگاه چهارم شكاري دزفول، پايگاه ششم شكاري شهيد ياسيني، نهم شكاري بندرعباس و پايگاه دهم شكاري چابهار شركت خواهند كرد.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش افزود:‌ جنگنده صاعقه براي اولين بار به انجام ماموريت‌هاي تاكتيكي با مهمات‌هاي جنگي خواهند پرداخت و همچنين از هواپيماهاي اف 4، آر اف 4، اف 14، جنگنده‌هاي راهبردي سوخو 24، تانكرهاي سوخت‌رسان بوئينگ 747 و 707 و نيز هواپيماهاي شنود الكترونيكي در اين رزمايش استفاده خواهد شد.
وي تاكيد كرد كه توانمندي سوخت‌گيري جنگنده‌ها در اين سطح با آموزش‌ها و خلاقيت نيروهاي داخلي ارتش جمهوري اسلامي ايران و پس از انقلاب اسلامي به دست آمده است.
علوي با بيان اينكه رزمايش ميلاد نور ولايت از نيمه اول تيرماه شروع شده و به مدت سه روز در 5 مرحله انجام خواهد شد، مرحله اول اين رزمايش را توجيه و بريفينگ پرسنل نيروي هوايي و دريايي ارتش عنوان كرد و گفت: اين رزمايش به صورت تركيبي با همكاري ديگر نيروهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران برگزار خواهد شد.
وي به گسترش جنگنده‌ها در مناطق رزمايش اشاره كرد و گفت: يكي از نقاط قوت اين رزمايش آن است كه جنگنده‌هاي اف 5 و صاعقه را گسترش داده‌ايم تا در داخل درياي عمان و با ارتفاع پايين پرواز كنند.
علوي به تمرين دو روزه جنگنده‌ها با مهمات مشقي در مرحله سوم اشاره كرد و افزود: در مرحله چهارم كه اصلي‌ترين مرحله رزمايش خواهد بود جنگنده‌ها با مهمات جنگي اهداف مورد نظر را منهدم كرده و در مرحله پاياني با انجام موفق ماموريت‌ها به پايگاه‌هاي خود برخواهند گشت.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش، پرواز در برد زياد و ارتفاع پست را يكي از اهداف مهم برگزاري رزمايش ميلاد نور پيامبر دانست و گفت:‌ همچنين جنگنده‌هاي نيروي هوايي به انجام پروازهاي دوربرد و بيش از 3 هزار كيلومتر خواهند پرداخت.
وي به سوخت‌گيري انواع جنگنده‌ها از جمله اف 4 و اف 14 و سوخو 24 توسط تانكرهاي سوخت‌رسان اشاره كرد و گفت: براي اولين بار در اين رزمايش جنگنده‌هاي راهبردي سوخو 24 در ارتفاع پست بر فراز درياي عمان و تنگه هرمز پرواز خواهند كرد و همچنين بهره‌برداري از انواع مهمات هوشمند و ساير تجهيزات و مهمات ساخت داخل از ديگر برنامه‌هاي رزمايش است.
علوي با بيان اينكه تمام خلبان‌هاي حاضر در اين رزمايش آموزش‌هاي خود را در داخل كشور ديده‌اند، گفت: در اين رزمايش جنگنده‌هاي اف 14 به عنوان اسكورت، جنگنده‌هاي شكاري و راهبردي را تا روي اهداف از پيش تعيين شده همراهي خواهند كرد.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش اضافه كرد:‌ در اين رزمايش فرماندهي و كنترل متحرك و غيرمتمركز هوايي و نيز فرماندهي كنترل زميني در اين رزمايش تمرين خواهد شد و تصاوير به صورت متمركز از نقاط دوردست به منطقه رزمايش ارسال مي‌شود تا فرماندهان بتوانند تمامي مناطق را زير نظر داشته باشند.
وي پرواز سطحي و انهدام اهداف از پيش تعيين شده را از ماموريت اصلي ارتش عنوان كرد و گفت: پشتيباني از نيروهاي سطحي با مشاركت نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در اين رزمايش تمرين خواهد شد.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط sokuteasemuni »

چيت‌فروش: هواپيماهاي ارتش هماهنگي با شناورهاي سطحي را تمرين مي‌كنند

به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، اميرخلبان حسين چيت‌فروش سخنگوي رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت كه در اوايل تيرماه سال جاري برگزار خواهد شد در نشست خبري كه امروز صبح با حضور امير دره‌باغي جانشين فرمانده نيروي هوايي ارتش و امير خلبان سيدمحمد علوي معاون عمليات نيروي هوايي و در ستاد فرماندهي اين نيرو برگزار شد به بيان اهداف و ويژگيهاي اين رزمايش پرداخت.
چيت‌فروش با بيان اينكه اصل كار نيروي هوايي در فضاي كشور ااست، يكي از ويژگيهاي مهم يك نيروي هوايي تاكتيكي را واكنش سريع عنوان كرد و افزود: اين آمادگي بايد به حدي باشد كه در هر زمان و در هر مكان از كشور كه لازم بود وارد عمل شده و به سرعت خود را به منطقه تهديد برساند.
وي به ورود غير قانوني يك هواپيماي بيگانه در ماههاي گذشته به فضاي كشور اشاره كرد و گفت: تحرك و آمادگي بالا و نيز هماهنگي و رصد كامل توسط نيروي هوايي ارتش انجام شد، موجب گرديد تا نيروهاي ما به سرعت درمنطقه مورد نظر حاضر شوند.
معاون نيروي هوايي ارتش با تاكيد بر تمرينات لازم براي ترابري تاكتيكي هوايي اظهار داشت: اگر زماني ارتش آمادگي خود را از دست بدهد كشور مورد تهديد واقعي قرار خواهد گرفت و ما بايد به گونه‌اي عمل كنيم تا عليرغم بعد مسافت در دورترين نقطه در هنگام هرگونه تهديدي حاضر بوده و از فضاي كشور دفاع كنيم.
چيت‌فروش به تحركات ارتش جمهوري اسلامي ايران در درياها اشاره كرد و گفت: به همين دليل لازم است تا جنگنده‌هاي ما براي پشتيباني از تجهيزات سطحي، پرواز در ارتفاع پست در منطقه خليج فارس، تنگه هرمز و درياي عمان را تمرين كنند كه اين امر در اين رزمايش مدنظر قرار خواهد گرفت.
وي هدف از برگزاري اينگونه رزمايشات را اعلام آمادگي نيروهاي مسلح عنوان كرد و افزود: در سالهاي گذشته چندين مرتبه كشور مورد تهديد قرار گرفت اما آمادگي نيروهاي مسلح و بسيج در جاي جاي كشور باعث شد تا اين تهديدات حالت عملي به خود نگيرد و ما به دشمن نشان داده‌ايم كه همواره براي حراست از كيان جمهوري اسلامي ايران بيدار و حاضر هستيم.
معاون نيروي هوايي ارتش با اشاره به آمادگي و ارتقاء توان رزمي نيروي هوايي ارتش گفت: ما همواره دشمن را زير نظر داشته و نقاط قوت و ضعف آنها را كاملا رصد كرده و با برنامه‌ريزي و آموزش نيروها بر روي نقاط ضعف آنها تمركز مي‌كنيم.
چيت‌فروش همچنين در خصوص تدابير در نظر گرفته شده براي هماهنگي بيشتر ميان جنگنده‌هاي صاعقه كه اخيرا به ناوگان هوايي ارتش اضافه شده‌اند با ديگر جنگنده‌ها اظهار داشت: هماهنگي‌هاي مورد نظر در اين سطح صورت گرفته و اين اقدامات رزمي و تاكتيكي جزء اهداف اصلي رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت قرار دارد.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط Shahbaz »

نقاط ضعف و قوت خود و دشمن را هر لحظه رصد مي کنيم

  امير سرتيپ خلبان "حسين چيت فروش" همچنين گفت: به دليل اينکه انتخابات درگير انتخابات هستند، اين رزمايش چند روز به تعويق افتاده و به هفته اول تير موکول شده است.
سخنگوي رزمايش ميلاد نور ولايت که در جمع خبرنگارن سخن مي گفت، ادامه داد: نيروي هوايي نگهبان فضاي کشور است، به دليل آنکه بسياري از تهديدات در فضا وجود دارد. بايد گفت که از مشخصه‌هاي يک نيروي تاکتيکي، واکنش سريع است. اگر يک تهديدي در بحران‌هاي مختلف کشور وجود داشته باشد، جزء وظيفه ذاتي اين نيرو است که سريعا خود را به منطقه تهديد برساند و آنرا دفع کند.
چيت‌ فروش با اشاره به اينکه در سال گذشته هواپيمايي بدون هماهنگي وارد فضاي هوايي کشور شد و در اين موقعيت سامانه‌هاي نيروي هوايي و پدافندي اقدامات لازم را انجام دادند، ادامه داد: به دليل مسافت زياد کشور، نيروي هوايي بايد تحرک فوق‌ العاده سريع را در حداقل زمان داشته باشد.
وي با تاکيد بر اينکه ترابري تاکتيکي از جمله وظايف نيروي هوايي است، ادامه داد: اين رزمايش باعث بازدارندگي در مقابل دشمنان ما مي ‌شود زيرا ما همواره در چهار راهي قرار داريم که مورد تهديد از سوي دشمنان خود هستيم و بايد به ارتقاي توان رزمي و آمادگي خود در اين ميان بيانديشيم.
وي گفت: يکي از مسائلي که ما بايد مد نظر داشته باشيم بعد مسافت است که بايد در حداقل زمان، خود را از نقطه‌اي به نقطه‌ تحليل برسانيم و چون ما با تهديداتي در دريا مواجه هستيم بايد آموزش‌هايي در ارتفاع پست خليج فارس داشته باشيم.
 
 ‌فروش گفت:  
 در سال اصلاح الگوي مصرف بايد در هر سورتي پرواز چندين هدف مثبت را دنبال کنيم، زيرا آشکارا مي‌دانيم که حتي براي تهيه يک قطعه در تحريم هستيم و به همين خاطر در هر رزمايش ما بايد بهترين بهره‌برداري را داشته باشيم.  
 
سخنگوي رزمايش ميلاد نور ولايت با تاکيد بر اينکه حاصل تمرين هاي مختلف در اين رزمايش لحاظ شده است، تاکيد کرد: پيام اين رزمايش اين است که ما آماده‌ايم. در سال گذشته ما همواره با تهديداتي روبرو بوديم و اين آمادگي ملت و نيروهاي مسلح کشورمان در جاي جاي کشور است که باعث بازدارندگي دشمنان در مقابل ميهن اسلامي ما مي ‌شود.
وي تصريح کرد: اگر ما اين آمادگي را در شهريور ماه سال 59 داشتيم، صدام جرات نمي ‌کرد به ايران حمله کند.
سخنگوي رزمايش ميلاد نور ولايت خاطر نشان کرد: ما نقاط ضعف و قوت خود و دشمن را رصد مي‌کنيم و روي آن نيز تمرين داريم. 
   
   
   
  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

تاپیک جامع رزمايش ميلاد نور ولايت

پست توسط Shahbaz »

 صاعقه در رزمايش ميلاد نور ولايت پرواز مي کند  


  سرتيپ محسن دره‌باغي گفت: نيروهاي مسلح در اجراي رزمايش‌هاي مختلف به دنبال دو دسته هدف هستند که يکي کلي و ديگري اهداف خاص است که در آن رزمايش بخصوص دنبال مي ‌شود.
وي ادامه داد: انجام يک رزمايش تزريق خوني تازه به پيکره‌ي پرسنل و نيروها و کارکنان يک نيرو است و باعث بالا بردن روحيه سلحشوري در آنان مي ‌شود؛ ديگري برآورد نحوه آموزش دوره‌اي است که نيروها آن را گذرانده‌اند تا بدين وسيله دريابيم آن آموزش‌ها در يک محيط عملياتي چگونه به انجام مي‌ رسد.
جانشين فرماندهي نيروي هوايي ارتش اظهار داشت: از جمله ديگر اهداف کلي مي‌ توان پيدا کردن نقاط قوت و ضعف نيرو و عملياتي کردن نکات تئوري آنرا نام برد.
وي گفت: انتقال تجربيات نفرات گذشته که از يادگاران دفاع مقدس هستند به نيروهاي جديد يعني کساني که داراي سن خدمت پايين‌ تري هستند، از اهداف ديگر آن مي‌باشد.
امير دره‌باغي افزود: از جمله ديگر اهداف يک رزمايش، نمايش قدرت يک نيرو است که بايد در راستاي بازدارندگي يک نيرو اطلاع ‌رساني کاملي انجام شود که بخشي از آن به نمايش گذاشتن قدرت از سوي آن نيرو است تا باعث بازدارندگي در برابر دشمنان شود.
وي اهداف خاص رزمايش ميلاد نور ولايت را در کل اجراي اوامر فرماندهي کل قوا اعلام کرد و گفت: حفظ و ارتقاي توان عملياتي و بازدارندگي نهاجا و حفظ آمادگي و پشتيباني از نيروهاي سطحي و زميني از جمله اهداف ديگر اين رزمايش است زيرا اين رزمايش بيشتر در محدوده آب‌هاي خليج فارس و درياي عمان برگزار مي‌شود.
امير دره‌ باغي گفت:  از ديگر ويژگي‌ هاي اين رزمايش پرواز در مسافت‌هاي طولاني در حدود بيش از 3 هزار کيلومتر مي‌‌باشد که اين امر با استفاده از سوخت‌ گيري هوايي انجام مي‌شود و ما سعي داريم که نزديک به سه هزار و 600 کيلومتر پرواز در يک مرحله داشته باشيم.
جانشين فرماندهي نيروي هوايي ارتش افزود:   از ديگر اهداف اين رزمايش انجام سوخت‌ گيري‌هاي هوايي به دو طريق شکاري از هواپيماي سوخت‌ رسان و شکاري از شکاري است.
وي گفت: بکارگيري هواپيماي راهبردي سوخو 24 در مسافت‌هاي طولاني و انجام بمباران در نهايت و انجام سوخت ‌گيري شکاري به شکاري در طول مسير توسط اين هواپيما از جمله ديگر اهداف اين رزمايش است.
امير دره‌ باغي تصريح کرد: براي ايجاد هماهنگي بين نيروها به دليل آنکه در اين رزمايش از نيروي ديگري مانند نيروي دريايي نيز استفاده خواهيم کرد، يک عمليات تکميلي انجام خواهيم داد.
جانشين فرماندهي نيروي هوايي ارتش تاکيد کرد:   ارتقا و بالا بردن سرعت‌ عمل پرسنل، روش نگهداري در لود (Load) کردن مهمات بر روي هواپيما و آماده‌سازي هواپيما براي ماموريت بعدي براي اينکه سطح آموزش‌هاي تئوريک را در اين گروه و ميزان کارآيي آموزش‌ها را در يک عمليات رزمي مشاهده نماييم از جمله اهداف اين رزمايش به حساب مي‌ آيد.   
وي افزود: استفاده و بکارگيري هواپيماهاي شناسايي و اطلاعاتي براي دريافت سينگال‌هايي که حاوي تهديدات هوايي هستند و شناسايي و تحليل آنها در جهت شناسايي تجهيزات دشمن در منطقه از جمله اهداف خاص رزمايش ميلاد نور ولايت است.
وي ديگر هدف خاص اين رزمايش را اجراي فرماندهي و کنترل هوايي دانست و اظهار داشت: در رزمايش قبلي که حدود يک هفته پيش از سوي اين نيرو در جزيره هنگام و تنگه هرمز صورت پذيرفته نيز تمرين اين مانور انجام شده است.
امير دره‌باغي اظهار کرد:   استفاده از هواپيماي شکاري و بمب‌افکن صاعقه در اين رزمايش، حمل مهمات و انهدام اهداف توسط اين هواپيما و نمايش قدرت اين هواپيما که 100 درصد ساخت داخل است، از جمله مجموعه‌ اهداف خاص اين رزمايش است 


  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط shola »

امروز هم روزنامه خراسان مطلبی در مورد جرییات رزمایش نوشته بود که نکته هایی از ان جدید بود و بسیاری از مطالب ان تکراری امیدوارم مطالب کم وحداقل جدید مفید واقع شود

مطالب تکراری که دوستان عزیز قبلا ارسال کردن رو با اجازه دوستان پاک کردم

جزئیات رزمایش بزرگ میلاد نور تشریح شد

علوی در تشریح برنامه‌ زمانی رزمایش میلاد نور ولایت گفت:این رزمایش طی پنج مرحله از نیمه‌ اول تیر ماه به انجام خواهد رسید. ویگفت: در مرحله اول به توضیح و تشریح مراحل انجام رزمایش به كلیه‌ یگان‌هایشركت‌كننده پرداخته خواهد شد كه در این میان باید گفت نیروهای
دریایی همدر این رزمایش شركت خواهند كرد و بعد از كسب مجوزها از فرماندهی كل آجا وقرارگاه مركزی به انجام رزمایش پرداخته خواهد شد.

معاون عملیات نیرویهوایی ارتش گفت: در مرحله‌ دوم كه نقطه‌ قوت این رزمایش است ما هواپیماهایF5 و صاعقه را در منطقه گسترش می‌دهیم تا در منطقه‌ رزمایش كه در داخلآب‌های دریای عمان می‌باشد پرواز كنند. علوی كه این شیوه از گسترش نیروهارا شیوه‌ جدیدی می‌دانست، گفت: هواپیماهای دیگر به هیچ عنوان در این منطقهگسترش نخواهند یافت. وی گفت:
نقطه‌ عطف این رزمایش این است كه هواپیماهایF4 و سوخو 24 در حدود پنج ساعت در ارتفاع پست پرواز خواهند كرد.  [COLOR=#000000]معاونعملیات نیروی هوایی ارتش اظهار كرد: در مرحله‌ سوم این رزمایش كه طی دوروز انجام می‌گیرد نیروها به تمرین با مهمات مشقی می‌پردازند.
  

[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط Shahbaz »

 رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش هفته اول تيرماه برگزار مي‌شود  

امير محسن دره‌باغي جانشين فرمانده نيروي هوايي ارتش صبح امروز يكشنبه در حاشيه مراسم تجليل از 48 نفر از كاركنان برتر زن اين نيرو كه در ستاد فرماندهي نيروي هوايي برگزار شد، در جمع خبرنگاران ضمن تبريك سالروز ميلاد پربركت حضرت زهرا(س) و امام خميني(ره) گفت: در نيروي هوايي رسم بر اين بوده و هست كه همه ساله در روز ميلاد دختر پيامبر اسلام از كاركنان زن نمونه اين نيرو در سراسر كشور تجليل به عمل مي‌آيد.
دره‌باغي در ادامه به برگزاري رزمايش بزرگ هوايي به نام ميلاد نور ولايت در هفته اول تيرماه خبر داد و افزود: در اين رزمايش بزرگ كه برفراز آب‌هاي خليج فارس و درياي عمان برگزار خواهد شد، بسياري از پايگاه‌هاي هوايي اين نيرو شركت خواهند داشت و انواع جنگنده‌هاي نيروي هوايي از جمله جنگنده صاعقه با مهمات جنگي به انجام عمليات در اين رزمايش خواهند پرداخت.
وي افزود: همچنين در اين رزمايش از تجهيزات و مهمات جديد و بومي نيروي هوايي استفاده خواهد شد و جنگنده ها نيز به انجام پروازهايي با برد بيش از 3600 كيلومتر در ارتفاع پايين مي‌پردازند.
جانشين فرمانده نيروي هوايي ارتش خاطرنشان كرد: در رزمايش ميلاد نور ولايت عمليات سوخت گيري جنگنده از تانكر سوخت‌رسان و جنگنده از جنگنده انجام خواهد شد.فارس  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط Shahbaz »

 از امروز به مدت چهار روز؛
رزمايش نيروي هوايي ارتش در درياي عمان برگزار مي‌شود
   عقيدتي سياسي پايگاه دهم شكاري گفت: رزمايش نيروي هوايي ارتش با عنوان ميلاد نور ولايت در آب‌هاي آزاد درياي عمان و چابهار برگزار مي‌شود.

موسي زارعي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهارداشت: با هدف تقويت بعد نظامي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران، بازدارندگي و آمادگي رزمي در سطح بين‌المللي، اين رزمايش از امروز به مدت چهار روز برگزار مي‌شود.
وي افزود: اين رزمايش در محدوده شهرستان‌هاي چابهار، كنارك و محدوده آب‌هاي آزاد درياي عمان به مرحله اجرا درمي‌آيد.
رئيس عقيدتي سياسي پايگاه دهم شكاري گفت: اين رزمايش به صورت آبي و خاكي و در سه مرحله در سطح منطقه به اجرا درمي‌آيد.
زارعي خاطرنشان كرد: در اين رزمايش، هواپيماهاي جنگي كشور با مهمات اصلي به بمباران اهداف فرضي از پيش تعيين شده، مي‌پردازند.
وي افزود: جديدترين سلاح و مهمات مرتبط با اين رزمايش مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه اكثر آنها، ساخت پرسنل توانمند داخلي كشور است.
رئيس عقيدتي سياسي پايگاه دهم شكاري تصريح كرد: در اين رزمايش، جنگنده‌هاي كشور در سطوح مختلف به مانور و انجام عمليات مي‌پردازند و سطوح پروازي از نظر سطح و زمان نيز در آن به اجرا درمي‌آيد.
فارس  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط Shahbaz »

 آغاز رزمايش نيروي هوايي ارتش در خليج فارس و درياي عمان


 
  - سخنگوي رزمايش هوايي "ميلاد نور ولايت" گفت: اين رزمايش توسط تيزپروازان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بر فراز آب هاي نيلگون خليج فارس و درياي عمان از صبح دوشنبه آغاز شد. 
  سرتيپ خلبان حسين چيت فروش : 
  نخست اين رزمايش هوايي بر فراز آبهاي نيلگون خليج فارس و درياي عمان توسط عقابان تيز پرواز نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران امروز با موفقيت انجام شد.
در اين مرحله از رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت، تمرين پرواز در دو مسافت سه هزار کيلومتر و نيز 600 کيلومتر به وسيله جنگنده ها با انجام عمليات سوختگيري شکاري از تانکر سوخت رساني و همچنين شکاري از شکاري انجام شد.   
رزمايش هوايي ميلاد نور ولايت طي چهار روز و در سه مرحله به منظور حفظ و ارتقاي توان عملياتي و پشتيباني سطحي و زميني دلاور مردان نيروي هوايي ارتش در خليج فارس و درياي عمان با انجام عمليات هاي مختلف درحال برگزاري است.   
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

Re: رزمايش بزرگ نيروي هوايي ارتش برگزار مي‌شود

پست توسط Shahryar »

تصاویر آجا در مورد این خبر. هرچند آرشیوی است اما خالی از لطف نمیباشد. تصاویر اوریجینال سایزشان در حد wallpaper است. پس فرصت رو از دست ندهید تصویر


تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”