برنامه پنتاگون برای ساختن بمب ضد استحکام 300 هزار پاوندی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

برنامه پنتاگون برای ساختن بمب ضد استحکام 300 هزار پاوندی

پست توسط yasermym »

برنامه پنتاگون برای ساختن بمب ضد استحکام 300 هزار پاوندی

تصویر

نیروی هوایی آمریکا از برنامه پنتاگون برای تحکیم بمب های ضد استحکام و نابود کننده مهمات با وزن 300 هزار پاوند خبر می دهد. یک سخنگوی نیروی هوایی آمریکا گفت: پنتاگون بر آن است تا توسعه یک بمب ضد استحکام فوق العاده بزرگ را بر روی پیشرفته ترین بمب افکن آمریکا تا اوایل ژوئن سال 2010 توسعه دهد.

به گزارش «ریا نووستی» ازخبرگزاری رویتر به گفته "اندی بورلند" سخنگوی نیروی هوایی آمریکا این بمب غیر هسته ای با 300 هزار پاوند وزن قدرت نفوذ بسیاری بر مهمات دارد و هنوز در دوره آزمایشی خود قرار دارد و می توان به استحکاماتی که بمب های موجود توانایی نفوذ بر آن را ندارند نفوذ کند.

بورلند گفت: اگر کنگره بودجه کافی به این برنامه بدهد شرکت و پیمانکار مسئول این پروژه قادر خواهد بود تا جولای 2010 این کار را انجام دهد.

وی افزود: نیروی هوایی و وزارت دفاع در پی امکان تسریع در انجام این پروژه هستند و با کمیته های کنگره برای نظارت بر امکانات گفتگو کرده اند گرچه تصمیم نهایی هنوز اتخاذ نشده است.

[External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: برنامه پنتاگون برای ساختن بمب ضد استحکام 300 هزار پاوندی

پست توسط Shahbaz »

 تصویر
 
 
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون ) اعلام کرد:
قصد دارد تا ژوئیه سال آینده میلادی بمب های جدید هدایت شونده و بتون شکن را بر بمب افکن های " بی دو " آمریکا سوار کند که قادرند به تاسیسات اتمی زیر زمینی ایران و کره شمالی نفوذ کنند.
به گزارش خبرگزاری رویترز،
این بمب مهیب 30 هزار پوندی که هم اکنون در مراحل آزمایش قرار دارد از بمب های پیشین بتن شکن بسیار قوی تر بوده و قادر است با نفوذ در اعماق زمین تاسیسات بتنی و مستحکم را هدف قرار دهد.
" اندی برلند " سخنگوی نیروی هوایی آمریکا با اعلام این خبر افزوده است: 
  گر کنگره، بودجه مورد نیاز این طرح را تصویب کند وزارت دفاع آمریکا و نیروی هوایی این کشور قادر خواهند بود این بمب ها را بر روی هواپیماهای بمب افکن استراتژیک " بی دو " سوار کنند و کار تحقیقات بر روی سیستم رادار برای این بمب های هدایت شونده جدید (MOP ) را هر چه زودتر تکمیل کند.
به گفته مقامات دفاعی و نظامی آمریکا،
این بمب های جدید که تاکنون در هیچ جنگی از آنها استفاده نشده، مهیب ترین بمب های متعارفی هستند که قرار است تا سال آینده میلادی بر روی هواپیماهای بمب افکن " بی دو " سوار شوند.
این مقامات همچنین یکی از دلایل تسریع در ساخت این بمب را فعالیت های اتمی ایران و کره شمالی و احتمال نیاز به این بمب برای امحای تاسیسات این دو کشور در صورت انجام یک عملیات نظامی علیه می دانند.


عصر ایران  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”