مسکو مذاکراتی را جهت خرید ناو بالگردبر فرانسوی انجام می دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

Re: مسکو مذاکراتی را جهت خرید ناو بالگردبر فرانسوی انجام می دهد

پست توسط F-14 Fan »

kamranrus نوشته شده:تکنولوژی نظامی روسیه از غرب برتر هست .برای دیدن مثال های این برتری روسها به کامنت هفتم در همین مقاله مراجعه کنید تا خودتون متوجه بشید ، من یکبار دیگه هم گفتم که این کار کار کاملا زیرکانه و قابل توجه ایه که کسی به هر وسیله ای از توان نظامی حریف اطلاع پیدا کنه و اصلا یکی از اولویتهای کاری سازمان های اطلاعاتی روسیه (FSB و GRU) سازمان اطلاعات چین (MSS) و سازمانهای غربی همینه اما آمریکا بعد از ارزیابی که از S-300 کرد متوجه برتری قابل ملاحظه ی اون در مقابل سیستمهای مشابه غربی شد و بلافاصله دست به کپی تکنولوژی های اون زد که البته با این همه تلاش و مهندسی معکوس در حال حاضر بازهم در سیستمهای موشکی از روسها عقبتره (با اینکه هزینه هایی که صرف میکنه خیلی خیلی بیشتره) نمونه ی بارزش هم سیستم فوق پیشرفته S-400 هست که هم برد عملیاتیش 2 برابر آخرین مدل سیستم پاتریوت هست و هم سیستم جمع آوری اطلاعاتش از پاتریوت پیشرفته تره ، اما برای اینکه این موضوع برای شما اثبات بشه پیشنهاد میکنم به مطالبی که در آدرسهای [External Link Removed for Guests] وhttp://iranhotnews.blogfa.com/post-171.aspx در مورد S-300 نوشته شده مراجعه کنید ، در این مطالب به وضوح ذکر شده که آمریکا نمونه هایی از سیستم S-300P رو بمنظور ارزیابی و آپگرید سیستم پاتریوت به تکنولوژی برتر خریداری کرد ، اگر خواستید من بازم مطلب و لینک در این مورد دارم

نكته اي جالب درمقاله absoluteastronomy :
اين صفحه اي كه به ان اشاره كرديد در قسمت Operators مالكيت كشورها شرح داده شده بدون ذكر اسم كشور ها.

بنظر مياد كه قسمت Operators كپي شده است ازجاي ديگر (Wikipedia ) با اين تفاوت كه اسم كشورها در copy و paste از قلم افتاده.

راستش يك كم از اعتبار ان قسمت مقاله كم شد.

در هر صورت قطعا S-300 سيستم اي است پيشرفته و موثر.
اما برتري يا عدم برتري ان فقط در نبرد ها ميتواند ثابت شود و اين امري است كه هنوز رخ نداده چرا كه حتي يك موشك S-300 در هيچ نبردي شليك نشده.

موفق باشيد
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

پست توسط kamranrus »

فهمیدن این موضوع که منبع این مقاله سایت Wikipedia هست نیاز به IQ زیاد بالایی نداشت چون آخر مقاله خودش نوشته که منبع این مقاله Wikipedia است !!! یعنی شما wikipedia رو به عنوان یک منبع معتبر قبول ندارید ؟؟؟ تازه مثل اینکه یادتون رفت آدرس دوم رو هم بخونید / جوری حرف میزنید انگار درباره ی سابقه ی عملیاتی پاتریوت الان کتاب چاپ شده ، تنها جنگ درست حسابی که پاتریوت توش شرکت داشت جنگ خلیج فارس بود که در اون سیستم پاتریوت در عربستان و اسرائیل مستقر شده بود تا نیروهای آمریکایی رو در برابر موشکهای اسکاد عراقی حفاظت کنه که دیدیم چه گندی بالا اومد و یک موشک صاف خورد وسط پایگاه آمریکا و باعث کشته شدن 28 سرباز آمریکایی شد دلیل چی بود ؟؟ واماندگی سیستم مسیریابی و هدف گیری پاتریوت !!!!!!!!! فکر کنم همین سابقه واسه پاتریوت کافی باشه !
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

پست توسط sand_fighter »

Wikipedia را برادر 15 ساله من هم می تونه تغییر بده ویکی اصلا منبع مورد اعتمادی نیست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط kamranrus »

دوست عزیز درسته که میتونه تغییر بده ولی اگر در مدت زمان کوتاهی پس از اضافه کردن مطلبتون یک منبع معتبر واسش معرفی نکنید خود بخود مطلب پاک میشه ، wikipedia تمام اطلاعاتشو از منابع معتبر دیگه آورده حتی بعد از هر جمله ای که نوشته یک شماره گذاشته که با مراجعه به قسمت پایین مطلب در قسمت External links متوجه میشید که این جمله از کدوم سایته اکثرا هم منابع شناخته شده و معرفی توسط wikipedia استفاده میشن از جمله سایت معتبر FAS.org .
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

پست توسط F-14 Fan »

kamranrus نوشته شده:فهمیدن این موضوع که منبع این مقاله سایت Wikipedia هست نیاز به IQ زیاد بالایی نداشت چون آخر مقاله خودش نوشته که منبع این مقاله Wikipedia است !!! یعنی شما wikipedia رو به عنوان یک منبع معتبر قبول ندارید ؟؟؟ تازه مثل اینکه یادتون رفت آدرس دوم رو هم بخونید / جوری حرف میزنید انگار درباره ی سابقه ی عملیاتی پاتریوت الان کتاب چاپ شده ، تنها جنگ درست حسابی که پاتریوت توش شرکت داشت جنگ خلیج فارس بود که در اون سیستم پاتریوت در عربستان و اسرائیل مستقر شده بود تا نیروهای آمریکایی رو در برابر موشکهای اسکاد عراقی حفاظت کنه که دیدیم چه گندی بالا اومد و یک موشک صاف خورد وسط پایگاه آمریکا و باعث کشته شدن 28 سرباز آمریکایی شد دلیل چی بود ؟؟ واماندگی سیستم مسیریابی و هدف گیری پاتریوت !!!!!!!!! فکر کنم همین سابقه واسه پاتریوت کافی باشه !

يك لحظه ويكيپيديا را فراموش كنيد پاتریوت را هم همينطور.
هنوز يك موشك S-300 در هيچ نبردي شليك نشده. يعني سيستمي است بدون كارنامه جنگي. پس برتري يا عدم برتري ان فقط روي كاغذه.
من قبلا هم گفتم به باورهاي شما در مورد تكنولوژي روسيه احترام ميذارم.
فقط ديده من با شما فرق ميكنه.
موفق باشيد.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط kamranrus »

عزیزم شما از بحث اصلی خارج شدید ما داشتیم در مورد کپی کاری آمریکایی ها از تکنولوژی s-300 برای سیستم پاتریوت حرف میزدیم و wikipedia هم یکی از منابع معتبر برای صحت این مطلب هست ، چطور انتظار دارید من اینارو فراموش کنم ؟؟ در مورد حرفیم که در مورد سابقه عملیاتی S-300 زدید همون سابقه عملیاتی پاتریوت مهر تاییدی بر برتری S-300 و S-400 هست بالاخره پاتریوت از تکنولوژی S-300 استفاده کرده دیگه !!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”