كانادا درخواست ناتو براي حضور در افغانستان را رد کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

كانادا درخواست ناتو براي حضور در افغانستان را رد کرد

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 

خبرگزاري فارس: وزارت امور خارجه كانادا با رد هر گونه اظهاراتي در ارتباط با حضور نيروهاي اين كشور در افغانستان پس از سال 2011 گفت كه نيروهاي كانادا در اين سال افغانستان را ترك خواهند كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "لورنس كانون " وزير امور خارجه كانادا روز پنجشنبه مجددا خروج نيروهاي كانادا از افغانستان در سال 2011 را تائيد كرد و گفت كه بر خلاف درخواست رئيس سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) براي ادامه حضور نيروهاي كانادايي در افغانستان بعد از اين سال، كانادا تمام نيروهاي خود را در سال 2011 از اين كشور جنگ زده خارج خواهد كرد.
وزير امور خارجه كانادا در اين باره به صراحت گفت : "دولت ما به پيشنهادي كه در سال 2008 در مجلس به تصويب رسيد پايبند است و بر اساس آن تمام نيروهاي نظامي خود در افغانستان را در اين سال از اين كشور خارج مي‌كند. "
وي تاكيد كرد كه هيچ طرحي براي ادامه حضور نيروهاي كانادايي در كشور جنگ زده افغانستان بعد از سال 2011 وجود ندارد.
"آندرس فوگ راسموسن " دبيركل جديد سازمان پيمان آتلانتيك شمالي اخيرا در ديداري از يك پروژه در حال پيشرفت كانادا در ولايت قندهار در جنوب افغانستان گفت كه انتظار دارد نيروهاي كانادايي پس از سال 2011 در اين كشور باقي بمانند كه اين امر مخالفت مقامات كانادايي را به دنبال داشت تا جايي كه وزير امور خارجه اين كشور تاكيد كرد كه از فرصت پيش آمده براي قدرداني از حضور ويژه نيروهاي كانادايي در جنگ افغانستان استفاده و تاكيد مي‌كند كه در سال 2011 تمام نظاميان اين كشور از افغانستان خارج خواهند شد.
تكذيب ادامه حضور نيروهاي كانادايي در افغانستان پس از اين سال در حالي منتشر مي‌شود كه طبق نظرسنجي‌ها اكثر مردم كانادا با مشاركت نظامي كشورشان در جنگ افغانستان مخالف هستند.
بر اساس نظرسنجي موسسه "ايكوس " كه براي شبكه تلويزيوني كانادايي "سي.بي.سي " تهيه شد اكثر مردم كانادا از حضور نيروهاي نظامي اين كشور در افغانستان ناراضي هستند.
در اين نظرسنجي كه حدودا يك ماه پيش منتشر شد، 54 درصد از پرسش شوندگان با حضور نظاميان كانادا در افغانستان مخالفند.
"فرانك گرافيس " رئيس موسسه ايكوس گفت: موضع كانادايي‌ها در قبال درگيري از زمان آغاز فعاليت نظاميان كانادايي در سال 2002 ميلادي در افغانستان تغيير كرده ‌است به گونه‌اي كه در آغاز از هر سه كانادايي دو نفر ماموريت آن را تاييد مي‌كردند در حالي كه اكنون از هر سه كانادايي تنها يك نفر اين ماموريت را تاييد مي‌كند.
ارتش كانادا دو هزار و 800 نظامي خود را در منطقه ناآرام "قندهار " در جنوب افغانستان مستقر كرده است و اين در حالي است كه از سال 2002 ميلادي 124 نظامي كانادايي به همراه يك ديپلمات و دو فعال بشردوست اين كشور در افغانستان كشته شدند.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”