رادارهای ساخت شوروی هواپیمای آتی اسراییلی را رویت می کنند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

رادارهای ساخت شوروی هواپیمای آتی اسراییلی را رویت می کنند

پست توسط yasermym »

رادارهای ساخت شوروی هواپیمای آتی اسراییلی را رویت می کنند

تصویر

امروز پایگاه اینترنتی "کورسور" به نقل از شبکه دوم "ای تی و" گزارش داد که هواپیماهای نسل پنجم "اف-35" که در آینده باید اساس نیروی هوایی اسراییل و دیگر کشورهارا تشکیل دهند، نمی توانند از دید رادارهای قدیمی تولید شوروی سابق پنهان شوند.

بر اساس این گزارش، رادارهای "پی-12" و یا نمونه های مدرنیزه شده آن به نام "پی-18" بر روی امواج بلند (فرکانس کوتاه) کار می کنند در حالیکه رادارهای مدرن و امروزی از امواج کوتاه استفاده می کنند و فناوری "استلس" بر این اساس طراحی شده که هواپیماها توسط رادارهای جدید شناسایی نشوند.

در این برنامه یادآوری می شود که صربستان با برخورداری از چنین رادارهایی توانست در سال 1999 هواپیماهای غیر قابل رویت "اف-117" آمریکا را منهدم سازد.

"کورسور" به این مسئله اشاره دارد که در سال های 70 قرن گذشته در روسیه رادار "پی-18" طراحی شد که هنوز هم یکی از سیستم های اصلی شناسایی و رهگیری در سیستم های دفاع ضد هوایی و نظارت بر حریم هوایی کشور محسوب می شود.

همچنین در این گزارش تاکید می شود که این اواخر ایران به خرید رادارهای قدیمی تولید شوروی سابق ابراز تمایل کرده است.

مولف این گزارش یادآوری می کند که روسیه فروش سیستم های دفاع ضد هوایی "اس -300" را به ایران طولانی کرده و به تعویق می اندازد و حال روشن شده که برای مقابله با هواپیماهای جدید، تهران بیش از "اس-300" نیاز به رادارهای قدیمی روسی دارد بعلاوه به نظر می رسد که "اف-35" می تواند از پدافند موشکی "اس-300" عبور کند.

در نهایت به این مسئله تاکید می شود که در خصوص "استلس" باید گفت امواج کوتاه توسط بدنه ویژه هواپیما پراکنده می شوند و به همین خاطر نمی توان آن را رویت کرد (دقیقا شکل بدنه این هواپیما اساس فناوری استلس است). اما برای رادارهایی که با امواج بلند (فرکانس کوتاه) کار می کنند ، شکل این هواپیماها مهم نیست. این رادارها از دقت کافی برخوردار نیستند اما در عوض هر گونه شی بزرگی در هوا را رویت می کنند.

[External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۷, ۱۰:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: رادارهای ساخت شوروی هواپیمای آتی اسراییلی را رویت می کنند

پست توسط Morteza313 »

مهمترين بهينه سازي ها در رادار پي 18 كه به نقل از خبرگذاري ARMS-TASS به نهاجا تحويل شده شامل پروسسور هاي ديجيتالي براي اجراي متدهاي جهش فركانسي براي جلوگيري از جم شدن رادار و نصب مدارهاي حالت جامد هست،‌اين رادار هم مثل نبو و كاستا از باند هاي متريك استفاده مي كنه كه اين صول موج به خصوص طراحي خاص بدنه استيلث ها رو بي اثر مي كنه ،‌البته ژنهانكاري ديگه يك مشكل واقعي نيست فلبته راهكار موثري براي مهاجمه.

[External Link Removed for Guests]
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸, ۱۲:۳۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: رادارهای ساخت شوروی هواپیمای آتی اسراییلی را رویت می کنند

پست توسط kamranrus »

رادار اس-300 ردخور نداره . سیستم راداری اس-300 از 3 رادار هشدار زودهنگام بیگ برد با برد 200 کیلومتر هست . رادار هشدار ارتفاع پایین"کالم شل"که امکان نفوذ جنگنده های دشمن زیر خط راداری (که به عنوان تاکتیکی شناخته شده است) از بین برده و در آخر رادار شگفت انگیز درگیری "فلپ لید" که توانایی ردیابی 100 هدف بطور همزمان و درگیری با 12 تای ان بطور همزمان است البته شاید توانایی ان برای کشف اهداف استلف به اندازه ی لازم نباشه مسشه حتی با لینک کردن رادار پی 12 به این شبکه امکان کشف اهداف استلف را هم فراهم کرد . لازم به ذکره که رادار پی 12 روی موج 10 مگاهرتز فعالیت میکنه و در مدل های ارتقا یافته
دارای تجهیزاتی برای مقابله با موشکهای ضد رادار شده این رادار در نمونه ی اولیه 500 متر برد دارد علت خاصیت ضد استلف رادار پی 18 فعلیت ان روی باند وی اچ اف هست که طراحی بدنه و مواد جاذب امواج در مخفی ماندن هواپیما بی اثر است
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”