پدافند غير عامل از مهم‌ترين ابزارهاي كاهش آسيب‌پذيري است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

پدافند غير عامل از مهم‌ترين ابزارهاي كاهش آسيب‌پذيري است

پست توسط sokuteasemuni »

جانشين شوراي پدافند غيرعامل خراسان رضوي:
پدافند غير عامل از مهم‌ترين ابزارهاي كاهش آسيب‌پذيري است
خبرگزاري فارس: جانشين رئيس شوراي پدافند غيرعامل خراسان رضوي، پدافند غيرعامل را از مهم‌ترين ابزارهاي بازدارندگي و بهترين راه كاهش مخاطرات و آسيب‌پذيري دانست.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، اميرالله شمقدري بعد از ظهر امروز در جلسه كارگروه امداد و نجات شوراي پدافند غير عامل استان اظهار داشت: پدافند غيرعامل را مجموعه‌اي از اقدامات غيرمسلحانه عنوان كرده‌اند كه موجب افزايش بازدارندگي، كاهش آسيب‌پذيري، تداوم فعاليت‌هاي ضروري، ارتقاي پايداري ملي، تسهيل مديريت بحران در مقابل تهديدات مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه دفاع و مقاومت در برابر تهديدات ريشه در تعاليم ديني و آموزه‌هاي اسلام دارد، گفت: كارگروه امداد و نجات بايد با توجه به منابع موجود، توقعات خودش را از دستگاه‌ها و سازمان‌هاي استان مطالبه كند و ضمن ساماندهي امكانات امداد و نجات، چشم‌انداز آينده را در يك افق 15 ساله ترسيم كند.
سرپرست معاونت امنيتي- انتظامي استانداري خراسان رضوي بر ضرورت سامانه‌هاي هشدار دهنده، تاكيد كرد و افزود: آموزش‌هاي ارائه شده در ارتباط با كاهش خطرات حوادثي چون زلزله بايد همگاني باشد و بدين منظور بايد از ظرفيت آموزش و پرورش كه با قشر وسيعي از جامعه در ارتباط است، استفاده كرد.
وي گفت: تمام دستگاه‌هاي اجرايي استان موظف‌اند تا پنج درصد از اعتبارات تملك دارايي خود را براي پروژه‌هاي پدافند غيرعامل صرف كنند.
جانشين شوراي پدافند غيرعامل خراسان رضوي ادامه داد: همچنين در صورت تصويب طرح‌هاي مرتبط با پدافند در شوراي پدافند غيرعامل استان، 50 درصد از اعتبار آن از محل اعتبارات تملك دارايي استان و 50 درصد ديگر از محل كميته دائمي پدافند غير‌عامل كشور تامين مي‌شود.
شمقدري با اشاره به اقدامات شوراي پدافند غيرعامل استان خراسان رضوي گفت: اين شورا از 14 كارگروه تشكيل شده كه دستورالعمل‌ها و مسئوليت‌هاي مربوط به هر يك از كارگروه‌ها ابلاغ شده است.
در اين جلسه، مدير عامل جمعيت هلال‌احمر خراسان رضوي ضمن ارائه گزارشي از برگزاري مانورهاي عملياتي امداد و نجات در شهرهاي اين استان گفت: براي نخستين بار در كشور كارگاه آموزشي آمادگي و مقابله با زلزله در مشهد برگزار مي‌شود.
مهدي بيرجندي هدف از برگزاري اين كارگاه را آموزش نكات كاربردي به كودكان و نوجوانان عنوان كرد و تصريح كرد: اين كارگاه از سه بخش تشكيل شده كه در بخش اول نيروي يك زلزله مصنوعي به ماكت يك ساختمان فرضي وارد و همزمان با لرزش ساختمان، اصول پناه‌گيري به كودكان آموزش داده مي‌شود.
وي برپايي نمايشگاهي از آثار زلزله‌هاي گذشته در كشور و برگزاري كلاس‌هاي آموزشي را از ديگر بخش‌هاي اين كارگاه خواند.
آخرین ويرايش توسط 1 on sokuteasemuni, ويرايش شده در 0.
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: پدافند غير عامل از مهم‌ترين ابزارهاي كاهش آسيب‌پذيري است

پست توسط sokuteasemuni »

عضو كميته پدافند غيرعامل كشور:
هدف از پدافند غيرعامل دفاع همه جانبه تا مرز بازدارندگي است
خبرگزاري فارس: عضو كميته پدافند غيرعامل كشور گفت: هدف از پدافند غيرعامل دفاع همه جانبه تا مرز بازدارندگي است.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، رضا محمدي‌نيا ظهر امروز در كارگاه آموزشي توجيهي اعضاي كميته پدافند غيرعامل آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: با فرهنگ‌سازي درست بايد دفاع همه جانبه را به دانش‌آموزان آموخت.
وي تصريح كرد: آموزش و پرورش بايد با آموزش مناسب و فرهنگ‌سازي درست، دفاع همه جانبه در برابر دشمن را به دانش‌آموزان بياموزد.
عضو كميته پدافند غيرعامل كشور افزود: هر ملتي كه از دفاع غفلت كند، هويت خود را از دست مي‌دهد.
وي گفت: وقتي توان ما در مقابل دشمن به حدي برسد كه از ما احساس رعب كند، هرگز جنگي صورت نخواهد گرفت و اين بدان معناست كه با استفاده از دفاع مي‌توان به پيروزي رسيد.
محمدي‌نيا هر گونه دفاع بدون سلاح و تجهيزات را دفاع غيرعامل خواند و تصريح كرد: هدف از پدافند غير‌عامل دفاع همه جانبه تا مرز بازدارندگي است‌.
رئيس سازمان آموزش و پرورش مازندران نيز در اين مراسم گفت: نقش دستگاه تعليم و تربيت در نهادينه سازي مفهوم پدافند غيرعامل نقشي بي بديل است.
عبدالوحيد فياضي با بيان اينكه آموزش و پرورش بايد پيشگام در عرصه فرهنگ‌سازي پدافند غيرعامل باشد، افزود: دفاع همه جانبه بايد به عنوان يك اصل مورد توجه مربيان، خانواده‌ها و دانش‌آموزان قرار گيرد.
وي تاكيد كرد: فعاليت‌هايي كه تاكنون در آموزش و پرورش پيرامون پدافند غيرعامل صورت گرفته است تاثير بسيار مثبتي داشته است.
فياضي تصريح كرد: اگر ولايت به عنوان باور قلبي در حيات اجتماعي و شخصي مردم پياده شود، بزرگ‌ترين تهديدات عليه كشور خنثي مي‌شود.
وي با تاكيد بر اينكه محتواي آموزشي و پرورشي در مدارس بايد دربرگيرنده مفهوم ولايتمداري باشد، تصريح كرد: تمسك به ولايت، جامعه را در مقابل تهديدات ايمن مي‌كند.
[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: پدافند غير عامل از مهم‌ترين ابزارهاي كاهش آسيب‌پذيري است

پست توسط حسن2568 »

سلام
براي من يك سوال پيش اومده
اگر اين پدافند غير عامل به معني آمادگي در مقابل زلزله و... است پس چه ربطي به بازدارندگي ورعب دشمن دارد .واينكه بطور كلي پدافند غير عامل چه اقداماتي را شامل ميشود؟
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”