خودكفايي نيروي زميني در ساخت سلاح‌هاي غيرقابل ردياب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

خودكفايي نيروي زميني در ساخت سلاح‌هاي غيرقابل ردياب

پست توسط sokuteasemuni »

فرمانده نيروي زميني ارتش خبر داد:
خودكفايي نيروي زميني در ساخت سلاح‌هاي غيرقابل ردياب
خبرگزاري فارس:فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: نيروي زميني ارتش تمام توان خود را براي ساخت سلاح‌هاي ابتكاري گذاشته و در اين راستا در ساخت ساخت سلاح‌هاي غيرقابل ردياب توسط سيستم‌هاي جاسوسي دشمن به خودكفايي كامل رسيده‌ايم.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، احمدرضا پوردستان بعد از ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج طرح تحول در نيروي زميني را زمينه‌ساز خوداتكايي و خودكفايي يگان‌هاي اين نيرو در مناطق مختلف كشور دانست و اظهار داشت: خوداتكا بودن مناطق، تقويت يگان‌هاي اطلاعاتي، عمليات رواني و جنگ ارتباطات و الكترونيك، توجه به پدافند غيرعامل و آمادگي منطبق با نيازهاي جمهوري اسلامي ايران را از ديگر اهداف طرح تحول در نيروي زميني ارتش ذكر كرد.
وي با اشاره به اينكه دشمنان از هر راهي براي ضربه زدن به كشور وارد مي‌شوند، افزود: در اين طرح تمامي مناطق ايران بايد خودكفا و خود اتكا شده و به آن قابليت‌هاي لازم براي مقابله با تهديدات دشمنان و جلوگيري از تحقق ترفندهاي آنان در مناطق مختلف دست مي‌يابند.
فرمانده نيروي زميني ارتش خاطرنشان كرد: در طرح تحول اين نيرو به هواپيماهاي بدون سرنشين و تدوين ساز و كار جامع و متناسب با مقابله با تهديدات روز دشمن توجه خاصي شده است.
پوردستان اذعان داشت: نيروي زميني ارتش بر اساس استراتژي‌ها و تاكتيك‌ها، سلاح‌هاي مورد نياز خود را تعريف كرده و بخشي از آن نياز را خود توليد مي‌كند و بخش ديگري نيز به صنايع دفاع واگذار مي‌كند.
وي عدم توانايي دشمنان در رزم نزديك را از نقاط ضعف آنان خواند و تصريح كرد: نيروهاي مسلح و به ويژه نيروي زميني ارتش در اين زمينه توانايي‌هاي زيادي دارد و هيچ دشمني توان مقابله با اين نيروها را ندارد.
فرمانده نيروي زميني ارتش يادآور شد: نيروي زميني ارتش تمام توان خود را براي ساخت سلاح‌هاي ابتكاري گذاشته و در اين راستا در ساخت ساخت سلاح‌هاي غيرقابل ردياب توسط سيستم‌هاي جاسوسي دشمن به خودكفايي كامل رسيده‌ايم.
پوردستان عنوان كرد: امروز توان نيروي زميني ارتش به جايي رسيده كه با استفاده از تجهيزات كنترل از راه دور مي‌تواند زمين را به يك ميدان مين وسيعي براي دشمناني كه قصد تجاوز به خاك ايران را دارند، تبديل نمايد.
وي در ادامه توان اشرار و معاند در مرزهاي شمال‌غرب را ضعيف و ناچيز دانست و گفت: شرايط امنيتي شما‌ل‌غرب و تهديد دشمنان به حدي نيست كه نيروهاي نظامي وارد شوند.
فرمانده نيروي زميني ارتش به توانمندي و ظرفيت بالاي نيروهاي مسلح در اين منطقه اشاره كرد و افزود: تهديدات ناچيز دشمنان در اين منطقه خدشه‌اي به اقتدار و توانمندي نيروهاي مقتدر وارد نمي‌آورد.
پوردستان لشكر 28 پياده كردستان را يكي از لشكرهاي آماده كشور خواند و افزود: اين لشكر يكي از نخستين لشكرهايي است كه در اوايل انقلاب در ناآرامي‌هاي كردستان نقش مهمي را ايفا كرد.
وي به آمادگي نيروهاي لشكر 28 پياده كردستان براي مقابله با هر نوع تهديدي اشاره كرد و اظهار داشت: در حال حاضر لشكر 28 با توجه به آن دوران اوايل انقلاب و درگير در جنگ تحميلي هشت ساله و همچنين بهره‌گيري از سلاح‌هاي پيشرفته كنوني، براي اجراي ماموريت‌هاي نيروي زميني آمادگي كامل را دارد.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”