استعفاي افسران ارشد ضربه محكمي به ارتش اسرائيل زد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

استعفاي افسران ارشد ضربه محكمي به ارتش اسرائيل زد

پست توسط sokuteasemuni »

يديعوت آحارونوت:
استعفاي افسران ارشد ضربه محكمي به ارتش اسرائيل زد
خبرگزاري فارس: روزنامه عبري زبان "يديعوت‌آحارونوت " با چاپ گزارشي در مورد استعفاي افسران ارشد نوشت كه استعفاي اين افسران ضربه محكمي به ارتش اسرائيل وارد كرده است.

تصویر
به گزارش فارس، يديعوت ‌آحارونوت در شماره امروز خود نوشت كه پس از جنگ دوم لبنان، دو سرهنگ اسرائيل به نام‌هاي "گال هيروش " و "وايزر تسوكرموا " بدليل شكست در ميدان جنگ مجبور به استعفا شدند و پيش از آن نيز سرهنگ "شموئيل زكئي " استعفا كرده بود.
به نوشته اين روزنامه، در حال حضار نيز دو تن از افسران ارشد ارتش اسرائيل به نام‌هاي "عماد فارس " و "موشيه چيكو تامير " استعفا كردند و ديروز نيز "يسرائيل دانئيلي " بدليل استفاده شخصي از خودروي نظامي كه مخالفت قوانين ارتش است، از ارتش بركنار شد.
اين روزنامه در ادامه نوشت كه ارتش اسرائيل از اين استعفاها ضرباتي متحمل شده كه چندان ساده نبوده است و در زمينه‌هاي توسعه افسران ارشد و افزايش تعداد افسران خسارت ديده است و خطر اين مسئله از آنجا نشأت مي‌گيرد كه اين قشر هسته‌ اصلي فرماندهي عالي ارتش اسرائيل را تشكيل مي‌دهند و علاوه بر آن اين افراد از تجربه و مهارت در جنگ برخوردار هستند.
در همين رابطه "ايوي ايتام " سرهنگ احتياط ارتش اسرائيل گفت: يكي از مسائلي كه در كميته دوم مربوط به بررسي ميزان شايستگي افسران خبره ارتش اسرائيل بدنبال جنگ دوم لبنان بررسي شد اين بود كه ارتش با كمبود تجربه در ميدان نبرد مواجه است، زمانيكه ارتش رده‌هاي افسران ارشد را كه از تجربه بالائي در فرماندهي برخوردار هستند، از دست مي‌دهد خسارت روزافزون و خطرناكي متحمل خواهد شد.
وي افزود: رئيس ستاد مشترك ارتش نمي‌تواند چشمانش را به روي حقيقت ببندد و بايد افسران احتياط را حفظ كند.
از سوي ديگر "داني دانون " عضو كنست(پارلمان) رژيم صهيونيستي از حزب ليكود در نامه‌اي به رئيس ستاد ارتش اسرائيل از وي خواست قوانين مربوط به ممنوعيت استفاده خانواده‌هاي افسران ارتش از خودروهاي نظامي را لغو كند.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”