طرح تحول در نيروي زميني ارتش اجرا مي شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

طرح تحول در نيروي زميني ارتش اجرا مي شود

پست توسط sokuteasemuni »

  

طرح تحول در نيروي زميني ارتش اجرا مي شود   سنندج - فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران با اشاره به حوادث اخير در جهان و ورود ادبيات جديد در عرصه سياسي جهان، گفت:نيروي زميني ارتش براي مقابله با تهديدات روز نياز به اجراي طرح تحول و ايجاد تغييرات دارد.   [External Link Removed for Guests]     گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ايرنا، امير سرتيپ احمدرضا پوردستان در حاشيه توديع و معارفه فرمانده لشگر 28 پياده کردستان در جمع خبرنگاران در سنندج افزود:طرح تحول نيرو ، منطبق بر تهديدات دشمن و نيازهاي روز نظام و کشور اجرا مي شود.
وي تکيه بر خوداتکايي يگان ها و منطقه اي کردن فعاليت ها را يکي از محورهاي اين طرح تحول خواند و گفت: در اين طرح يگان هاي نيروي زميني ارتش به صورت منطقه اي و با اتکاي بر توان خود فعاليت مي کنند و براي مقابله با تهديدات نيز خود در عمل وارد کار مي شوند.
وي يکي ديگر از محورهاي اجراي اين طرح را تقويت هواپيماهاي بدون سرنشين ذکر کرد و اظهارداشت: توليد و ساخت اين هواپيماها در شرکت صنايع دفاعي کشور در دستور کار قرار دارد.
امير پوردستان با اشاره به جنگ الکترونيک در جهان امروز، گفت: تقويت و ارتقاي بخش مخابراتي و توان الکترونيکي نيز در دستور کار اجراي اين طرح قرار دارد.
وي افزود: در طرح تحول نيروي زميني ارتش ساز و کارهايي تعريف شده تا متناسب با جنگ نامتوازن و نامتقارن دشمن، به ارتقاي توان و افزايش تجهيزات خود بپردازيم.
فرمانده نزاجا با اشاره به تقويت توان دفاعي و سلاحي نيروي زميني ارتش گفت: در اجراي اين طرح متناسب با نيازهاي خود اقدام به توليد سلاح مي کنيم.
وي به بحث نوآوري در ساخت و توليد سلاح در کشور اشاره کرد و افزود:با تعامل با مجموعه دانشگاهي سلاح بومي و ابتکاري را مي سازيم که از طريق رادارها و سيستم هاي رديابي دشمن قابل شناسايي و رديابي نباشد.
امير پوردستان با اشاره به اين که دشمن در رزم نزديک دچار نقص و ضعيف است، اظهار داشت: برنامه هاي بسياري براي تقويت توان دفاعي و همچنين تقويت توان رزمي براي مقابله رودرو در دستور کار قرار گرفته است.
وي به بحث زمين مسلح توسط تجهيزات روز اشاره کرد و افزود: در اين گونه اراضي نيز براي زمين گير کردن دشمن از تاکتيک ها و تکنيک هاي روز استفاده مي کنيم.
به گفته فرمانده نزاجا در قالب اجراي طرح تحول نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران يگان هاي ويژه جديد براي کشور تعريف شده است.
وي تقويت يگان هاي اطلاعاتي، تقويت و توجه جدي بر عمليات رواني، تقويت بخش ارتباطات و تجهيزات الکترونيکي و مخابراتي، توجه به پدافند غير عامل را از جمله محورهاي اين طرح دانست و گفت: مطابق با نيازهاي نظام و شرايط منطقه برنامه ريزي و اقدام مي کنيم.
فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران همچنين در ارتباط با شرايط مطلوب امنيتي در منطقه شمال غرب کشور اظهارداشت:امنيت کامل پايدار در اين منطقه برقرار است و مشکل امنيتي وجود ندارد.
امير سرتيپ پوردستان وضعيت تهديدات در منطقه شمال غرب را خيلي ضعيف توصيف کرد و گفت: دشمنان در اين منطقه تهديد جدي براي نظام نيستند و نيروهاي موجود توان کامل مقابله با آنان را دارند و نيازي به ورود نيروي جديد در اين منطقه نيست.
به گفته وي رزمايش ويژه اي نيز براي منطقه شمال غرب کشور پيش بيني نشده است.
وي همچنين به توان بالاي لشگر 28 پياده کردستان اشاره کرد و گفت: اين لشکر يکي از لشگرهاي آماده در سطح کشور است که در دوران ناآرامي هاي اوايل انقلاب در کنار مردم و ديگر نيروهاي مسلح توانست به خوبي از کيان ايران اسلامي دفاع کند. 
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”