ادعای مضحک یک منبع صهیونیستی:شکست آزمایش موشکی ایران و هم‌پی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 330
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸, ۳:۲۴ ب.ظ
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

ادعای مضحک یک منبع صهیونیستی:شکست آزمایش موشکی ایران و هم‌پی

پست توسط Ruozbeh »

منابع اسرائیلی مدعی شده اند که ایران با همکاری کره شمالی و سوریه، آزمایش مخفیانه موشکی داشته‌اند.

به گزارش منابع نظامی سایت صهیونیستی «دبکا»، منابع اطلاعاتی ژاپن، مدعی شده‌اند که در اواخر ماه می ـ اواسط خردادماه ـ سه موشک کوتاه‌برد نوین، که توسط ایران، کره شمالی و سوریه طراحی شده، در جنوب سوریه آزمایش شده است.

بنا بر این گزارش، در اواخر ماه می، موشک‌های مختلفی از ایران و کره شمالی به سایت پرتاب موشک «جبل دروز» در نزدیکی شهر «سالخند» سوریه ارسال گردیده است.

در ادامه این گزارش همچنین می‌افزاید: پس از دو هفته تدارک برای پرتاب این موشک‌ها، پرتاب دو مورد از آنان با شکست مواجه شد. این ادعا در حالی است که در گزارش منابع اطلاعاتی ژاپن از شکست این آزمایش موشکی خبری نیامده است، اما سایت اسرائیلی با اعلام اینکه این موشک‌ها با بردی بین 800 تا 1000 کیلومتر آزمایش شده، افزوده‌اند که این آزمایش موشکی با شکست روبه‌رو شده است.

بر پايه گزارش «دبکا»، یکی از موشک‌ها با اخلال در سیستم هدایت کننده آن در نزدیکی شهر مرزی «منجیب» منفجر شد، که بر اثر این انفجار بیست تن کشته و 60 تن دیگر زخمی شدند. دومین موشک هم پس از طی دویست کیلومتر در نزدیکی شهر «ابو کمال» منفجر شده است.

پردازش عجیب این خبر، توسط سایت صهیونیستی «دبکا» در حالی صورت می‌گیرد که منبع ژاپنی مشخص نکرده است که این اطلاعات را از کجا به دست آورده است. ضمن آنکه هیچ منطقی نمی‌تواند بپذیرد که ایران یا کره شمالی ـ که از نظر امنیتی در برابر اقدامات جاسوسی دیگر کشورها وضعیتی به مراتب بهتر از سوریه دارند ـ در صورت تصمیم به آزمایش ادوات نظامی خود، سوریه را برای این کار برگزینند.

موضوع دیگری که بی‌اساس بودن این گزارش را ثابت می‌کند، ادعای کشته و زخمی شدن بیش از 80 شهروند سوری در پی انفجار یکی از موشک‌هاست، زیرا به هیچ وجه امکان ندارد که با وجود چنین تلفاتی، رسانه‌های بین‌المللی اقدام به پوشش چنین خبری نکرده باشند.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”