روسیه و عربستان درباره خرید تسلیحات روسی مذاکره می کنند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

تصویر

"کنستانتین بیرولین" معاون مدیر سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه روز دوشنبه طی مصاحبه ای با «ریا نووستی» اظهار داشت که روسیه و عربستان سعودی مذاکراتی درباره خرید تجهیزات نظامی روسی از سوی عربستان انجام می دهند.

پیشتر عربستان سعودی تسلیحات و تجهیزات نظامی خود را تنها از کشورهای غربی، در درجه اول از آمریکا خریداری می کرد. در ماه جولای برخی رسانه ها از انجام مذاکراتی بین فدراسیون روسیه و عربستان سعودی درباره خرید سیستم های دفاع ضد هوایی اس-400 خبر داده بودند.

بیرولین گفت: "بر اساس توافقات حاصله در دیدارهای سران دو کشور، اکنون روی توسعه همکاری های فنی-نظامی با این کشور کار می شود. من به جزئیات مذاکراتمان اشاره نمی کنم. تنها می توانم بگویم که تسلیحات روسی می توانند جایگاه شایسته ای در بین تسلیحات عربستان سعودی داشته باشند".

[External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

[FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Novice Poster
Novice Poster
محل اقامت: بلند آسمان جایگاه من است
سپاس‌های ارسالی: 293 بار
سپاس‌های دریافتی: 151 بار

Re: روسیه و عربستان درباره خرید تسلیحات روسی مذاکره می کنند

پست توسط SORENA77 »

اين قرارداد زيز فشار شديد غرب به ويژه اسرائيل بر اعراب به خصوص عربستان تحميل شده :-? تا روسيه را از فروش سامانه هاي ضد هواي به ايران منصرف كنن.چرا كه مقامات روسي گفته بودن كه اگر مي خواهيد اين سلاح ها به ايران فروخته نشود خودتان اينها را خريداري كنين. :-(
من او بدم من او شدم

با او بدم بی او شدم

در عشق او چون او شدم

زین رو چنین بیسو شدم
l
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: روسیه و عربستان درباره خرید تسلیحات روسی مذاکره می کنند

پست توسط kamranrus »

با اینکه برای نظرتون احترام قائلم ولی این قرارداد ها اصلا به فشار غرب ربطی نداره روسیه الان سالهاست که داره برای تسلط روی بازار عربستان کار میکنه چون تنها برگ برنده ی امریکا در صادرات نظامی کشورهای عرب خصوصا عربستانه که هزینه های سرسام اوری جهت خرید سلاح های جدید میکنن
اگر روسیه بتونه 20 تا 30 درصد بازار تسلیحاتی عربستانو تسخیر کنه تبدیل به بزرگترین صادر کننده ی اسلحه ی دنیا میشه . پس اصلا به فشار غرب ربطی نداره روسیه هم به عنوان بزرگترین تولید کننده ی اسلحه ی دنیا که به 80 کشور اسلحه صادر میکنه
به هر قیمتی سعی در پیدا کردن بازار جدید واسه محصولاتش داره . به خصوص برای روسیه که اقتصادش تازه داره راه میفته و از بحرانی که 15 ساله گریبانشو گرفته در میاد
صادرات نظامی به عنوان یکی از تکیه گاه های اقتصاد (بعد از نفت و گاز و تجارت فضایی) باید به سرعت اقتصاد کشور رو احیا کنه
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”