رئیس جمهور اسرائیل امیدوارست که ایران اس-300 را دریافت نکند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

رئیس جمهور اسرائیل امیدوارست که ایران اس-300 را دریافت نکند

پست توسط yasermym »

رئیس جمهور اسرائیل امیدوارست که ایران اس-300 را دریافت نکند

تصویر

"شیمون پرز" رئیس جمهور اسرائیل ابراز امیدواری نمود که برنامه ایران برای دریافت سیستم های موشکی دفاع ضدهوایی اس-300 تحقق نیابد.

پرز طی کنفرانس ویدیویی مسکو - سوچی که از سوی «ریا نووستی» سازماندهی شده بود، اظهار داشت: "رئیس جمهور مدویدیف وعده داد که باری دیگر این مسئله را بررسی کند، زیرا من توضیح دادم که این بر توازن نیروها در منطقه ما تاثیر می گذارد".

خاطر نشان می سازیم که مذاکرات "دمیتری مدویدیف" رئیس جمهور فدراسیون روسیه و شیمون پرز" رئیس جمهور اسرائیل روز سه شنبه در سوچی برگزار شد.

سوچی، 28 مرداد، [External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸, ۱۲:۳۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: رئیس جمهور اسرائیل امیدوارست که ایران اس-300 را دریافت نکند

پست توسط kamranrus »

raees jomhure israel ziad omidvar nabashe chon tebghe akhbare movasagh , amaliate enteghale S-300 be iran az 2 sale pish az khake belarus va be vasileye kashti haye libiaE be iran dar hale montaghel shodan hastanتصویر
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: رئیس جمهور اسرائیل امیدوارست که ایران اس-300 را دریافت نکند

پست توسط Parsa84 »

بازی بی پایان روس‌ها با ایران در پروژه «اس ـ 300»

قرارداد امضا شد، اما بنا به صلاحدیدهای سیاسی اجرا نشده است و همین طور هم باقی خواهد ماند. روسیه این قرارداد را اجرا نخواهد کرد، چرا که این یک ژست منفی علیه آمریکا خواهد بود... روسیه به ایران اعلام کرده است که ما موظفیم نیروگاه بوشهر را به پایان برسانیم و آن را به سیستم‌های پدافند هوایی مجهز سازیم. در همین حال، دیدار «پرز» باعث شد که موضع اسرائیل نسبت به همکاری‌های نظامی روسیه ـ سوریه دقیق‌تر شوند. تصویر 
روز سه‌شنبه گذشته، «شیمون پرز»، رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی، ابراز امیدواری کرده بود که برنامه ایران برای دریافت سیستم‌های موشکی دفاع ضدهوایی «اس-300» تحقق نیابد و رسما این تقاضا را از مدودف رئیس‌جمهور روسیه کرده است اما پاسخ روس‌ها مثل همیشه دوپهلو بود.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، روز سه‌شنبه «شیمون پرز» در کنفرانس ویدیویی مسکو ـ سوچی که از سوی «ریا نووستی» سازماندهی شده بود، اظهار داشت: رئیس‌جمهور مدودف وعده داد که باری دیگر این مسأله را بررسی کند، زیرا من توضیح دادم که این بر توازن نیروها در منطقه ما تأثیر می‌گذارد.

پس از این گفت‌وگو هرچند پرز از آن ابراز رضایت کرد، اما روس‌ها همانند گذشته تلاش کردند، به گونه‌ای موضعگیری کنند که هیچ یک از طرفین موضوع احساس زیان و یا جانبداری از سوی روسیه نکنند. مدودف در این دیدار و پس از درخواست پرز مبنی بر جلوگیری وی از فروش موشک‌های «اس ـ 300» به ایران، به رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی گفته است که بار دیگر همه چیز را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل این پاسخ این است که روس‌ها برای رضایت نسبی اسرائیل این امید را در آنها ایجاد کرده‌اند که بار دیگر موضوع را بررسی خواهند کرد و البته همین بررسی تحویل احتمالی این موشک‌ها به ایران را با دیرکرد روبه‌رو خواهد کرد و از دیگر سو، پاسخ قاطعی مبنی بر جلوگیری از فروش این موشک‌ها نیز نداده‌اند؛ موضوعی که برای ایران می‌تواند پیام امیدبخشی مبنی بر انجام این معامله در آینده باشد.

در همین حال، «ایگور یرماچنکو» در مقاله‌ای در سایت روسی «فینام»، نتایج دیدار شیمون پرز، رئیس‌جمهور اسرائیل به روسیه را این گونه ارزیابی کرد: این دیدار نشان داد که در خاور نزدیک هیچ چیز تغییر نکرده است، اما این دیدار چند مطلب جدید نسبت به صدور سیستم‌های پدافند موشکی «اس ـ300» به ایران و همچنین پیشنهاد روسیه برای برگزاری کنفرانس خاور نزدیک مسکو را نیز به همراه داشت.

«یرماچنکو» به نقل از «آناتولی تسیگانوک»، مدیر مرکز پیش‌بینی‌های نظامی ـ سیاسی روسیه، می‌نویسد که به رغم سخنان مدودف، همکاری‌های نظامی روسیه و ایران متوقف نخواهند شد؛ روسیه به ایران اعلام کرده است که ما موظفیم که نیروگاه بوشهر را به پایان برسانیم و آن را به سیستم‌های پدافند هوایی مجهز سازیم. در همین حال، دیدار پرز باعث شد که موضع اسرائیل نسبت به همکاری‌های نظامی روسیه ـ سوریه دقیقتر شوند.
«تسیگانوک» یادآوری کرد، سوریه اجازه داده که ناوگان دریای سیاه روسیه، در این کشور پایگاه ایجاد کند و برای روسیه پایگاه در دریای مدیترانه بسیار سودآور است.

بر پایه این گزارش، یرماچنکو در این مقاله همچنین به گفته «فیودر لوکیانوف» اشاره می‌کند که بر این باور است، همان داستان قدیمی باعث شده که صدور سیستم‌های «اس-300» به ایران به درازا کشیده شود و می‌گوید: قرارداد امضا شد، اما بنا به صلاحدیدهای سیاسی اجرا نشده است و همین طور هم باقی خواهد ماند. روسیه این قرارداد را اجرا نخواهد کرد، چرا که این یک ژست منفی علیه آمریکا خواهد بود به علاوه آنکه تحولات در روابط با آمریکا را هیچ کس لغو نکرده، چرا که در حقیقت برای اوباما زمینه کلیدی در این تحولات همین ایران است.

صاحبنظران روسی همچنین می‌گویند، تاریخ نشان می‌دهد که در خاور نزدیک نمی‌توان امکان چیزی را حذف کرد، به ویژه مناقشه نظامی جدید میان اسرائیل و ایران.

به باور مدیر مرکز پیش‌بینی‌های نظامی ـ سیاسی روسیه، تل‌آویو گویا تأییدیه آمریکا را دریافت کرده که اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را متوقف نکند، اسرائیل می‌تواند به تأسیسات ایران حمله هوایی کند. حال یا با استفاده از هواپیماهای اسرائیلی و یا حتی آمریکایی که در خاک عراق مستقر هستند.

ایگور یرماچنکو نیز در پایان مقاله خود در فینام خاطر نشان می‌کند که هم‌اکنون ناظران منتظر ایده‌های جدید باراک اوباما درباره خاور نزدیک هستند که تاکنون کاملا نامفهوم بیان شده‌اند و تنها آنچه مشهود است، این که اوباما پوئن‌های بسیاری برای روابط با جهان اسلام قایل شده است (این مسدله به احتمال قوی به خاطر ریشه اوست، چرا که پدر اوباما مسلمان بود) و باید منتظر سیاست‌های دوستانه آمریکا نسبت به اعراب در خاور نزدیک باشیم. احتمالا پاییز امسال اوباما برنامه جدید خاور نزدیک خود را اعلام خواهد کرد.

با نگاهی به دیدگاه‌های صاحبنظران روسی، می‌توان دریافت که آنها نیز موضوع فروش موشک‌های «اس ـ 300» را تنها نوعی بازی سیاسی از سوی مقامات «کرملین» قلمداد می‌کنند و باوری به تحقق این وعده مقاماتشان ندارند؛ بنابراین، به نظر می‌رسد طرف‌های ایرانی مذاکره کننده با روس‌ها، باید رویکرد جدیدی در پیش گرفته و برای پاسخ نهایی آنها بازه زمانی مشخصی تعیین کنند، زیرا ادامه این روند، جدای از اثرگذاری بر دیگر مبادلات دوجانبه تهران ـ مسکو و هزینه‌هایی که برای کشورمان دارد، برای شخصیت بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران نیز زیبنده نیست.

اما پرسش مهمی که اینجا مطرح می‌شود این که آیا بازی روس‌ها با ایران در پروژه «اس ـ 300» پایانی نیز خواهد داشت؟ این پایان چه هنگام است؟
به نظر نمی‌رسد، با سابقه مذاکرات صورت گرفته در این زمینه، پاسخ به پرسش خیلی هم پیچیده باشد، بلکه تنها نیازمند رفتارشناسی دقیقتر مقامات «کرملین» است.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸, ۱۲:۳۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: رئیس جمهور اسرائیل امیدوارست که ایران اس-300 را دریافت نکند

پست توسط kamranrus »

in kar faghat bekhatere saket negah dashtane israel va amricast vagarna russia ta S-300 nasb nashe bushehro rah nemindaze
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72671 بار
سپاس‌های دریافتی: 31672 بار
تماس:

Re: رئیس جمهور اسرائیل امیدوارست که ایران اس-300 را دریافت نکند

پست توسط Mahdi1944 »

  ,
لطفا فارسي تايپ کنيد، از اين بع بعد پستهاي فينگليش شما حذف خواهد شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”