روسیه پدافندهای اس-400 را در نزدیکی کره شمالی مستقر کرده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

روسیه پدافندهای اس-400 را در نزدیکی کره شمالی مستقر کرده است

پست توسط yasermym »

روسیه پدافندهای اس-400 را در نزدیکی کره شمالی مستقر کرده است

تصویر

"نیکلای ماکاروف" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه روز چهارشنبه به خبرنگاران اعلام نمود که روسیه سیستم های موشکی دفاع ضدهوایی اس-400 را در خاور دور این کشور مستقر کرده و قصد دارد از آنها استفاده کند تا با توجه به انجام آزمایش های موشکی کره شمالی امنیت خود را تامین کند.

ماکاروف اظهار داشت: "ما در آنجا (خاور دور) یک لشکر اس-400 مستقر کرده ایم. ما چنین تدابیر پیشگیرانه ای اتخاذ می کنیم تا بطور تضمین شده امنیت خود را در برابر پرتاب های ناموفق موشک های کره شمالی تامین کنیم و بطور تضمین شده افتادن قطعات این موشک ها در خاک روسیه را منتفی سازیم".

به گفته وی، طرف روسی نگران این است که میدان تیر کره شمالی که در آنجا آزمایش ها و از جمله آزمایش دستگاه های هسته ای انجام می شوند، در نزدیکی مرزهای فدراسیون روسیه قرار دارد.

ماکاروف گفت: "ما تدابیری معین اتخاذ نموده و خواهیم کرد تا در صورت پرتاب های ناموفق، از جمله توسط مجموعه های موشکی، امنیت خود را فراهم کنیم".

وی در پاسخ به این سوال که آیا بدین منظور از مجموعه های اس-400 استفاده خواهد شد، گفت: "چنین امکانی وجود دارد".

مجموعه های پدافند موشکی مذکور را می توان در هر ساعت شبانه روز و هر شرایط جوی و جغرافیایی حتی در حالت جنگ الکترونیکی مورد استفاده قرار داد. "تریومف" سیستم دفاع ضد هوایی غیر استراتژیکی برای مقابله با هواپیماها با جدیدترین نرم افزارهاست.

تفاوت این سیستم ها با نمونه های قبلی "اس-300" گسترش محدوده استفاده نظامی بوده و می توان در آنها از موشک های موجود جدید استفاده کرد. مجموعه های پدافند موشکی جدید برای انهدام اهدافی در مسافت تا 400 کیلومتری در نظر گرفته شده است. هدف با ترکش هایی که در اثر انفجار کلاهک بوجود می آیند، منهدم می شود.

مجموعه های پدافند موشکی "تریومف" با مجموعه های موشکی جدید طی 30-40 سال آینده بخش اصلی دفاع ضد هوایی نیروی هوایی روسیه را تشکیل خواهد داد. با تلاش مهندسین دفاتر طراحی روسیه موشک های جدیدی طراحی شده است که از نظر ماهیت فنی-تاکتیکی نسبت به نمونه های مشابه غربی خود از جمله نمونه های آمریکایی و فرانسوی برتری هایی دارند.

روز 6 اوت سال 2007 اولین لشکر مجهز به "اس-400" در شهر "الکترواستال" حومه مسکو مستقر شد.

قرار است که هر سال یک یا دو هنگ مجهز به سیستم های مذکور در اختیار نیروهای دفاع ضد هوایی روسیه قرار گیرد. انتظار می رود که دو سال بعد از استفاده یعنی بعد از سال 2009 سیستم های پدافند موشکی "اس-400" برای صدور به خارج از کشور پیشنهاد شوند.

اولان باتور، 4 شهریور، [External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”