احتمالا تاسیسات سپر موشکی در لهستان و چک برپا نشوند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

احتمالا تاسیسات سپر موشکی در لهستان و چک برپا نشوند

پست توسط yasermym »

احتمالا تاسیسات سپر موشکی در لهستان و چک برپا نشوند

تصویر

دولت آمریکا به نظر می رسد که از استقرار تجهیزات سپر ضد موشکی خود در لهستان و چک منصرف شود. این مطلب را روز چهارشنبه روزنامه "ویبورچا" لهستان به نقل از "ریک الیسون" رییس سازمان اجتماعی آمریکایی "ائتلاف حامیان سپر ضد موشکی" نوشت.

الیسون به روزنامه مذکور گفت: علامت هایی که از پنتاگون می رسند، کاملا روشن است: آمریکا تصمیمات دیگری درباره دفاع ضد موشکی اتخاذ خواهد کرد و از پایگاه های لهستان و چک انصراف خواهد ورزید.

به گفته الیسون، تصمیم عملا اتخاذ شده است- آمریکا در حال حاضر امکان استقرار سپر ضد موشکی در لهستان و چک را بررسی نمی کند. دلیل انصراف از این برنامه ها آنست که دولت جدید بیشتر به دلایل روسیه توجه می کند.

وی تاکید کرد: زیردستان اوباما معتقدند که بسیاری از مسائل در جهان را بهتر است با مسکو حل نمود. سیاست جدید در قبال با روسیه و سپر ضد موشکی حقیقتی غیر قابل کتمان است.

این روزنامه می نویسد که آمریکا به احتمال قوی به جای تاسیسات سپر ضد موشکی در لهستان و چک قصد دارد که موشک های رهگیر خود را در اسراییل، ترکیه و کشورهای بالکان مستقر کند.

مسکو، 5 شهریور، [External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

امکان چشم‌پوشی آمریکا از سپر دفاع موشکی!

پست توسط Parsa84 »

ه گزارش یک روزنامه‌ی لهستانی، دولت آمریکا می‌خواهد از نقشه‌های خود برای استقرار سپر دفاع موشکی در لهستان و چک چشم‌پوشی کند. به جای آن، موشک‌های زمین به هوا در کشتی‌ها و پایگاه‌های اسراییل و ترکیه تعبیه خواهند شد. تصویر 
روزنامه‌ی لهستانی «گازتا ویبورژا»، روز پنجشنبه (۲۷ اوت) با استناد به منابع ناشناس در کنگره‌ی آمریکا گزارش داد که دولت ایالات متحده قصد دارد، از نقشه‌های خود برای استقرار سپر دفاع موشکی در اروپای مرکزی چشم‌پوشی کند. بدین منظور هفته‌هاست که واکنش احتمالی کنگره در قبال این امر تحت بررسی است.


تغییر رویکرد آمریکا


ریکی الیسون، یکی از لابیست‌های سپر دفاع موشکی، به روزنامه‌ی یادشده گفت که علامت‌هایی که از سوی ژنرال‌های پنتاگون در این رابطه فرستاده می‌شود، کاملا آشکار است و دولت آمریکا در جستجوی راه‌حل‌های دیگری بجز پایگاه‌های نظامی در لهستان و جمهوری چک است.


الیسون که هفته‌ی گذشته در کنفرانس دفاعی وزارت دفاع آمریکا با نمایندگان صنایع نظامی این کشور شرکت کرده بود، خاطر نشان ساخته که در این نشست، از موضوع نقشه‌های سپردفاعی، کوچک‌ترین سخنی به میان نیامده است.


همکاران نزدیک باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا، خواستار آن هستند که موشک‌های پدافندی زمین به هوا، روی کشتی‌ها و نیز در پایگاه‌های نظامی اسراییل، ترکیه و بالکان تعبیه شوند. الیسون یکی از دلایل تغییر این نقشه را درنظر گرفتن استدلال‌های روسیه توسط تیم اوباما ذکر کرده است.


همچنین هزینه‌های سنگین این سیستم موشکی نیز نقش داشته است. الیسون به روزنامه‌ی لهستانی گفته است که تغییر رویکرد آمریکا نسبت به روسیه و سپردفاعی، واقعیتی آشکار است.


«ارزیابی یکسان از تهدید موشکی»


سال گذشته واشنگتن و ورشو توافقنامه‌ای بر سر استقرار ده سکوی پرتاب موشک‌های پدافندی زمین به هوا در لهستان از سال ۲۰۱۳ امضا کردند. قرار بود پایگاه‌های آمریکایی در ردزیکوف واقع در شمال غربی لهستان برپا گردد. همچنین قرار بود در جمهوری چک تاسیسات رادار تعبیه شود.


دولت روسیه شدیدا به این نقشه‌ها انتقاد کرده و آن را علیه منافع امنیتی خود دانسته بود. باراک اوباما پس از راهیابی به کاخ سفید اعلام کرد که پروژه‌ی سپردفاع موشکی را از نو بررسی خواهد کرد. رییس‌جمهوری آمریکا در ماه ژوییه به روسیه سفر و با دمیتری مدودیف، رییس‌جمهوری این کشور دیدار و گفت‌‌وگو کرد. در اعلامیه‌ی مشترکی که آن دو منتشر کردند آمده بود که هر دو کشور تهدید موشکی را یکسان ارزیابی می‌کنند.


ایالات متحده‌ی آمریکا همواره اعلام کرده بود که سپر دفاع موشکی را علیه حمله‌های احتمالی موشکی ایران تعبیه می‌کند. چندی پیش رسانه‌ها از نامه‌ی محرمانه‌ی باراک اوباما به مسکو خبر دادند که در آن به روسیه پیشنهاد کرده بود که اگر این کشور موفق شود نقشه‌های موشکی ایران را متوقف کند، آمریکا از استقرار سپر دفاع موشکی در اروپای مرکزی چشم‌پوشی خواهد کرد.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

Re: احتمالا تاسیسات سپر موشکی در لهستان و چک برپا نشوند

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 نيويورک تايمز: طرح سپر دفاع موشكي آمريكا در اروپاي شرقي لغو مي‌شود ! 

 تصویر 

يک روزنامه آمريكايي در گزارشي به احتمال لغو شدن طرح سپر دفاع موشكي آمريكا در لهستان و جمهوري چك پرداخت و نوشت ممكن است طرح جايگزين آن در تركيه يا بالكان مستقر شود.

روزنامه آمريكايي "نيويورك تايمز " گزارش داد كه دولت "باراك اوباما " رئيس جمهور آمريكا به دنبال ارائه طرح جايگزيني براي سپر دفاع موشكي در لهستان و جمهوري چك است. بر اساس گزارش اين روزنامه اوباما ممكن است ايده جديد آمريكا درباره سپر دفاع موشكي را در جريان نشست مجمع عمومي سازمان ملل در ماه سپتامبر به "ديميتري ميدويديف " رئيس جمهور روسيه ارائه كند.

طبق اطلاعاتي كه مقامات آمريكايي به اين روزنامه آمريكايي ارائه كرده‌اند در اين طرح جايگزين ممكن است سپر دفاع موشكي در چك يا لهستان و يا هر دوي اين كشورها حذف شده و به جاي آن تاسيسات راداري و سايت‌هاي دفاع موشكي در تركيه يا بالكان مستقر شود.


روزنامه صهيونيستي "جروزالم پست " نيز به نقل از "پيوتر پاسكوفسكي " سخنگوي وزارت امور خارجه لهستان نوشت: سامانه دفاع موشكي در حال حاضر تحت بازبيني قرار گرفته و احتمال آن كه اين سامانه در لهستان مستقر شود 50 درصد است.


"ديميتري روگوزين " سفير روسيه در ناتو نيز ابراز اميدواري كرده ديدار دوجانبه اوباما با ميدويديف در نيويورك نتايج خوبي داشته باشد و اين امكان وجود دارد كه در ماه اكتبر در جهاني جديد با روابط جديدي بين آمريكا-روسيه زندگي كنيم.


[External Link Removed for Guests]
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”