ریسک تبدیل شدن روسیه به واردکننده تسلیحات وجود دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

ریسک تبدیل شدن روسیه به واردکننده تسلیحات وجود دارد

پست توسط yasermym »

ریسک تبدیل شدن روسیه به واردکننده تسلیحات وجود دارد

تصویر

تمایل ژنرال ها و دریاسالارهای روسی به تجهیزات نظامی خارجی و تسلیحات در حال افزایش است. کارشناسان معتقدند که وزارت دفاع به فکر هزینه ها نیست و فقط به این فکر می کنند که نشان دهند که روند مدرنیزه کردن نیروهای مسلح ادامه دارد.

ارتش روسیه در حال حاضر برای یگان های نیروی مخصوص تفنگ های "اسنایپری"(sniper) آلمانی و اتریشی خریداری کرده و دوربین های حرارتی کمپانی فرانسوی "تالس" بر روی تانک های تولید روسیه نصب شده است. هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل هم که سال گذشته در طرف گرجستان با ما جنگیده بودند، وظیفه پوشش هوایی روسیه را دارند.

"نیکلای ماکاروف" رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه تایید کرد که روسیه از فرانسه کشتی های بالگردبَر "میسترال" خریداری می کند. وی با این سخنان در مباحث مربوط به آنکه آیا روسیه در بحث فناوری های دفاعی به دیگر کشورها وابسته است، نقطه پایانی نهاد.

"روسلان پوخوف" رییس مرکز تحقیقات استراتژی و فناوری معتقد است: خرید کشتی هایی مانند "میسترال" حکایت از آن دارد که روسیه مانند چین فقط تلاش می کند که از مدرن ترین فناوری هایی که در جهان وجود دارند، برخوردار شود. بعد از خرید این کشتی باید قرارداد سه کشتی مشابه در کارخانه های روسیه منعقد شود. هیچ مسئله خجالت آوری در این وجود ندارد. آمریکا هم بعنوان مثال از فرانسه فناوری بمب های "بونکرزن" را خریداری کرده است.

وی می گوید که تنها چیزی که این مسئله را ناتمام می گذارد، آنست که چرا مناقصه برگزار نشد؟ چرا که کشورهای اسپانیا و هلند نیز می توانند چنین کشتی هایی بسازند. خرید کشتی هایی مانند "میسترال" عملا دیگر برنامه های کشتی سازی نیروی دریایی روسیه را مسدود می سازد.

فقط باید امیدوار بود که وزارت دارایی از خرید دیگر کشتی های غیرضروری جلوگیری کند. نیروی دریایی روسیه نیازهای واجب تر دارد که می توانند توسط صنایع داخلی رفع شوند، بعنوان مثال ساخت کشتی های کلاس "کوروت" و "فرگات". حال اگر دوستی با فرانسه تا این اندازه از نظر سیاسی مهم است و نیاز به پرداخت هزینه دارد، آیا راحت تر نبود که هواپیماهای مسافربری از آنها خریداری کنیم(مانند همان کاری که چین می کند). بعنوان مثال هواپیماهای ایرباس" А380" که مشابه روسی ندارد. این هواپیماها هم مانند کشتی های بالگردبَر چشمگیر، زیبا و از نظر سیاسی مهم هستند اما دست کم در اقتصاد کشور بکار گرفته می شود و حداقل درآمدزا است.

"ایزویستیا"، "ویدوموستی"، [External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”