دقت موشک‌هاي سپاه در بالاترين حد ممكن است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

دقت موشک‌هاي سپاه در بالاترين حد ممكن است

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 [External Link Removed for Guests]  
 سرلشكر جعفري با اشاره به توان بالاي سپاه پاسداران در موضوع اشراف اطلاعاتي و قدرت موشك هاي زمين به زمين گفت: با انجام چند پروژه توانستيم دقت موشك‌هايمان را به بيشترين حد ممكن برسانيم.

سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز در نشست خبري كه هدف از آن را ارائه گزارش از فعاليت‌هاي شش ماهه اخير سپاه و بسيج در سال 88 عنوان كرد، ‌اظهار داشت:‌ در اين مدت كه زمان پركاري براي سپاه و بسيج بوده است، در عرصه‌هاي مختلف ماموريت‌هاي متعددي انجام شد و جاي دارد از تمامي پاسداران و بسيجيان تشكر كنيم.   
جعفري ماموريت سپاه را بر اساس قانون، دفاع از انقلاب و دستاوردهاي آن دانست و گفت: سپاه پاسداران همواره در جهت حمايت از مردم به ويژه محرومين و مستضعفين گام برمي‌دارد و در اين زمينه انجام ماموريت‌هاي مختلف از الزامات قطعي انجام اين وظيفه است.   
وي با بيان اينكه سپاه پاسداران داراي سه ويژگي عمده مكتبي، مردمي و انقلابي بودن است، تصريح كرد: اين نهاد متكي بر اصول و مباني اسلام و تشيع سازماندهي شده و بر همين اساس به انجام ماموريت‌هاي خود مي‌پردازد. فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد:‌ دغدغه اصلي سپاه در موضوع امنيت عمومي مردم در ابعاد دفاعي و امنيتي خلاصه مي‌شود كه هم در بعد دفاعي و هم امنيتي سپاه پاسداران مسئول امنيت و آرامش جامعه است كه اين ماموريت را به كمك نيروهاي امنيتي، دفاعي و نظامي انجام مي‌دهد و هر كجا كه در مسائل امنيتي و دفاعي احتياج به كمك سپاه و بسيج باشد، اين نهاد به كمك ديگر نيروها خواهد رفت.  
  رفاه و آسايش عمومي بر اساس عدالت و حمايت از اقشار محروم مستضعف را يكي ديگر از موضوعات مهم در وظايف سپاه پاسداران عنوان كرد و گفت: اين موضوعات برخاسته از همان ويژگي‌هاي سه‌گانه سپاه مي‌باشد و در اين شش ماهه شاهد بوديم كه اقدامات قابل توجهي نيز انجام گرفته است.   

 * تسلط كامل سپاه بر نيروهاي ضد انقلاب در شمالغرب و جنوب شرق كشور


عضو شورايعالي امنيت ملي با اشاره به اقدامات مناسب سپاه پاسداران در برخورد با نا آرامي‌هاي شمالغرب و جنوب شرق كشور اظهار داشت: منطقه شمالغرب به دليل وضعيت جغرافيايي از سال‌هاي گذشته حتي قبل از انقلاب مورد تهديد دشمنان قرار داشته و اين مناطق از دست عناصر ضد انقلاب و گروهك‌هاي معاند آرامش نداشت.  
  جعفري ادامه داد:با تلاش‌هاي بي‌وقفه‌اي كه از طرف سپاه و نيروهاي بسيج در اين منطقه و خصوصا در كردستان انجام شد، عمليات‌هاي گسترده‌اي عليه نيروهاي ضد انقلاب، احزاب و گروهك‌هاي كوموله،‌دموكرات و پژاك انجام گرفت، امروز امنيت مناسبي در اين منطقه برقرار شده است.   
وي خاطرنشان كرد: پس از آنكه دشمنان از ناامني‌هاي داخلي،‌ نااميد شدند با تحريك عناصر ضد انقلاب قصد برهم زدن امنيت در اين مناطق را داشتند كه با اقدام نيروهاي امنيتي و دادن تلفات سنگين كه شامل 45 كشته و بيش از 50 زخمي طي 15 روز و با انجام سلسله عمليات‌هاي مختلف انجام گرفت، با شكست روبرو شدند و تسلط نيروهاي ما آنقدر زياد بود كه در اين عمليات‌ها تنها يك شهيد و چند زخمي داديم. فرمانده كل سپاه ضمن تشكر از نيروهاي پاسدار وبسيج،‌خصوصا بسيجيان بومي منطقه اظهار داشت: اين عمليات‌ها بيانگر تسلط و مهارت نيروهاي خودي بر دشمن است.  
  با اشاره به اينكه از ابتداي سال جاري مسئوليت امنيت منطقه جنوب شرق كشور به سپاه واگذار شد، اظهار داشت: قبل از واگذاري اين مسئوليت نيز درگيري در آنجا داشتيم كه همان آغاز وارد شدن سپاه در اين موضوع بود و بعد از آن نيز سپاه پاسداران به كمك نيروهاي انتظامي و نيروهاي بومي منطقه و با اتكا بر عشاير و تسليح آنها و واگذاري امنيت بر عهده خودشان ظرف چند ماه اخير توانسته امنيت و آرامش را به جنوب شرق كشور برگرداند كه البته در اين زمينه بايد تلاش‌هاي زيادي در طول زمان انجام گيرد اما به هر حال يكي از دستاوردهاي مهم سپاه محسوب مي‌شود.   
* بسيج در اقدامات تخريبي كوي دانشگاه هيچ دخالتي نداشته است

فرمانده كل سپاه در خصوص برخي نا آرامي‌ها و اغتشاشات اخير پس از انتخابات رياست جمهوري گفت: در بعد امنيتي شاهد حضور سپاه پاسداران و بسيجيان در نا آرامي‌هاي اخير هم در تهران و هم دربرخي مراكز ديگر مثل اصفهان، فارس، خراسان شمالي و... بوديم كه اين حضور دركنار نيروهاي امنيتي و انتظامي بسيار تعيين‌كننده بود. جعفري خاطرنشان كرد: با حضور گسترده نيروها نا آرامي‌هاي اخير كه با وابستگي به بيگانه وبرنامه‌ريزي‌هاي گسترده انجام مي‌شد، ظرف مدت يك هفته خنثي و اوضاع به كنترل ما درآمد.

وي ادامه داد: مظلوميت نيروهاي امنيتي و دفاعي نظام جمهوري اسلامي با توجه به خصوصيت مردمي بودن در اين ماموريت‌ها خود را نشان داد كه البته اين موضوع از ويژگي‌هاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است. فرمانده كل سپاه تاكيد كرد: عليرغم اينكه نيروهاي نظامي و انتظامي ما از قدرت بالايي براي مقابله با اين بحران‌ها برخوردار بودند اما بيش از آنكه به خود توجه داشته باشند، متوجه مردم بودند و اين را مي‌توان از مقايسه كشته‌شدگان و شهدا به خوبي دريافت.   
جعفري ادامه داد: در حوادث اخير 13 نفر از نيروهاي بسيج و حدود 7 نفر از نيروهاي مردمي كه بعضا سابقه بسيجي نيز داشتند، به شهادت رسيدند كه نيروهاي مردمي در ترورهاي كور و نيروهاي بسيجي با اقدام از پيش تعيين شده به وسيله زير گرفتن با خودرو يا با پرتاب سنگ و اشياي مختلف به شهادت رسيدند. وي خاطرنشان كرد: از مخالفين و معارضين نيز 9 نفر كشته شدند كه مقايسه اين آمار نشان مي‌دهد نيروهاي امنيتي و بسيج عليرغم گستردگي بالاي اين حوادث به خوبي متوجه حفظ جان مردم بودند.   
فرمانده كل سپاه با اشاره به تلاش دشمنان در برخورد نرم با جمهوري اسلامي افزود: رهبر معظم انقلاب به درستي فرمودند كه طي چند سال اخير دشمن به جنگ نرم روي آورده و اين موضوع از دهه دوم انقلاب مدنظر آنها بود و پيش‌بيني مي‌كنيم در دهه چهارم نيز ادامه داشته باشد. جعفري تهديد اصلي نظام را تهديدات نرم دشمن دانست و گفت: سپاه پاسداران بنا بر مسئوليت خود كه حفاظت از انقلاب و دستاوردهاي آن است در اين زمينه به خوبي اقدام كرده و آمادگي خود را افزايش مي‌دهد.   
عضو شورايعالي امنيت ملي حوادث اخير را به دليل تقابل فيزيكي كه در برخي مقاطع صورت گرفت از نوع تهديدات نيمه سخت امنيتي عنوان كرد و گفت:در تهديدات نرم بعد از تلاش‌هاي فرهنگي و سياسي دشمن حاصل آن منجر به برخوردهاي امنيتي و فيزيكي و انجام اغتشاشات مي‌شود كه سپاه و بسيج با اقتدار كامل در اين صحنه‌ها حضور مي‌يابند. جعفري خاطرنشان كرد: بحران‌هاي اجتماعي و فتنه‌هاي اخير آنقدر گسترده بود كه نام بحران براي آن كوچك است چرا كه در اين حوادث كه خصوصا در ايام انتخابات صورت گرفت با احساسات مردم بازي شد.   
وي با اشاره به برخي اقدامات صورت گرفته در اماكني مانند كوي دانشگاه اظهار داشت: از آنجايي كه اين حوادث با برنامه‌ريزي قبلي صورت گرفته بود در جايي مانند كوي دانشگاه،تخريب‌هاي گسترده توسط برخي عوامل آشوبگر صورت گرفت كه اطلاعات دقيق ما حاكي است تعداد زيادي از آنها نيز دانشجو نبوده و با نفوذ در ميان آنها اقدام به تخريب كوي دانشگاه كردند. فرمانده كل سپاه اظهار داشت: نيروهاي انتظامي در ابتدا به دليل مسئوليت خود صبوري به خرج دادند اما مردمي كه احساس تكليف كرده بودند و برخي گروه‌هاي تندرو كه متاسفانه سازماندهي آنها اصلا مشخص نبود وارد شده و دست به اقدامات خرابكارانه‌اي زدند.   
جعفري خاطرنشان كرد:‌ همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند گروه ويژه‌اي براي بررسي اين موضوع تشكيل شده و احتمال مي‌دهيم تا پايان اين ماه دادگاهي مخصوص اين عوامل تشكيل شود. وي تاكيد كرد: بررسي‌هاي انجام شده از سوي حفاظت و اطلاعات سپاه نشان مي‌دهد كه نيروهاي بسيجي در اين حادثه حضور نداشتند هر چند ممكن است تعداد كمي از بسيجيان كه سازماندهي نشده بودند در اين قضيه وارد شده باشند ولي در بين نيروهاي لباس شخصي و خودسر به ندرت شاهد بسيجيان بوديم و عمده آنها لباس‌شخصي‌هايي بودند كه ربطي به بسيج نداشتند.   
جعفري اظهار داشت: پس از آنكه نيروهاي انتظامي وارد عمل شدند، بسيجياني كه سازماندهي شده بودند در كنار آنها حضور داشته و كمك مي‌كردند. عضو شورايعالي امنيت ملي يكي ديگر از اقدامات مناسب سپاه در ماه‌هاي اخير را برخورد با تهديدات فرهنگي و جنگ سايبري و اينترنتي دشمن عنوان كرد و افزود: اين اقدامات از سوي دشمنان براي مقابله با باورهاي ملت ايران شروع شد و سپاه در حال توسعه هر چه بيشتر آمادگي خود در اين زمينه است تا با قدرت بيشتري به مقابله با آنها بپردازد.   
* حضور سپاه در آب‌هاي آزاد و خليج عدن بنا بر ضرورت ادامه مي‌يابد

فرمانده كل سپاه با اشاره به پايان يافتن موفقيت‌آميز ماموريت نيروي دريايي سپاه پاسداران در آب‌هاي آزاد و خليج عدن آن را در جهت برقراري امنيت كشتيراني جمهوري اسلامي در اين مناطق عنوان كرد و افزود: البته حيطه اصلي ماموريت سپاه خليج فارس و تنگه هرمز است اما در ماه‌هاي اخير به دليل وجود ناامني‌هاي صورت گرفته در خليج عدن عليه كشتي‌هاي تجاري و ربايش آنها توسط دزدان دريايي، اين ماموريت به سپاه پاسداران و ارتش جمهوري اسلامي واگذار شد و نيروي دريايي سپاه با اعزام بخشي از نيروهاي تكاور دريايي و تجهيزات مورد نياز در چند ماه اخير اقدام به برقراري امنيت كشتيراني در اين منطقه كرد كه گزارش چندين مورد اقدام عملياتي آن نيز از طريق رسانه‌ها به اطلاع مردم رسيد.   
وي با بيان اينكه اين ماموريت به دليل سختي كار و عمليات در آب‌هاي آزاد كه در اين مدت با طوفان‌هايي روبرو بود به دليل كارآمدي و آموزش بالاي نيروي دريايي سپاه با موفقيت كامل انجام گرفت، اظهار داشت: هر چند مقابله با دزدان دريايي از نظر عملياتي براي نيروهاي ما سخت نبود ولي شرايط جوي به گونه‌اي رقم خورد كه انجام اين ماموريت با سختي‌هايي براي نيروهاي ما همراه شد كه البته عليرغم اين سختي‌ها اين ماموريت با موفقيت كامل انجام گرفت و در صورت نياز نيروي دريايي سپاه مجددا در آب‌هاي آزاد حضور پيدا خواهد كرد.   

* 30 ميليون نفر - روز فعاليت سازندگي بسيج سازندگي

جعفري در ادامه صحبت‌هاي خود با اشاره به فعاليت سپاه در ابعاد اقتصادي، سازندگي و محروميت‌زدايي اظهار داشت: موضوع محروميت‌زدايي، سازندگي و توسعه از موارد مد نظر سپاه پاسداران است كه از طريق انجام اقدامات لازم مانند سدسازي، راه‌سازي، گازرساني و آبرساني در مناطق محروم و با هدف سازندگي توسط نيروهاي بسيج و در قالب بسيج سازندگي و محروميت‌زدايي هم اكنون در حال پيگيري است كه عمدتا در مناطقي انجام مي‌گيرد كه به دليل سختي و صعب‌العبور بودن آن، شركت‌هاي ديگر قادر به انجام خدمات در اين مناطق نيستند.   
فرمانده كل سپاه با بيان اينكه تا كنون حدود 30 ميليون نفر-روز كار سازندگي توسط دانشجويان و دانش‌آموزان دختر و پسر بسيجي صورت گرفته است،اظهار داشت: اين خدمات در قالب بازسازي مدارس، خانه‌هاي بهداشت و ايجاد پل و نيز احداث جاده در روستاها و مناطق محروم صورت مي‌گيرد كه عملكردي مشابه جهاد سازندگي در اوايل انقلاب دارد.   

* دقت موشک های سپاه در بالاترين حد ممكن است

جعفري در ادامه با تاكيد بر ارتقاء آمادگي دفاعي و نظامي سپاه در ابعاد مختلف خاطرنشان كرد: حفظ اين آمادگي كه به خصوص در زمينه اشراف اطلاعاتي، پدافند هوايي و ارتقاء موشك‌هاي زمين به زمين صورت مي‌گيرد، همواره مورد نظر فرماندهان عاليرتبه سپاه است.   
وي خاطرنشان كرد: اشراف اطلاعاتي از وظايف جاري و مهم سپاه محسوب مي‌شود كه به واسطه آن سپاه پاسداران بر تمامي اهداف استراتژيك خود اشراف دارد و ملت ايران مطمئن باشند كه سپاه و بسيج همواره پشتيبان نيروهاي نظامي، امنيتي و دفاعي كشور است و تا زماني كه اين تدبير حكيمانه مقام معظم رهبري پابرجا است هيچ تهديدي در ابعاد نظامي و امنيتي عليه كشور كارساز نخواهد بود و سپاه نيز براي استقرار عدالت و طرفداري از مظلومين و مستضعفان از هيچ تلاش و كوششي دريغ نخواهد كرد.   
فرمانده كل سپاه ادامه داد: البته اشراف اطلاعاتي موضوعي نيست كه ظرف چند روز تامين شود اما در موضوع ارتقاء آمادگي‌هاي موشكي نيز با توجه به مدت زماني كه از مسئوليت بنده به عنوان فرمانده سپاه مي‌گذرد، اقدامات مناسبي درجهت توسعه، تجهيز و خصوصا افزايش دقت موشك‌ها صورت گرفته است. جعفري اين افزايش دقت در موشك‌ها را از نكات مورد تاكيد سپاه پاسداران عنوان كرد و افزود:‌ با انجام چند پروژه توانستيم دقت موشك‌ها را به بيشترين حد ممكن برسانيم.   

* تدوين طرح شايسته‌سالاري در سپاه تا پايان سال به اتمام مي‌رسد

وي در بخش پاياني اين نشست خبري با تاكيد بر اهميت توجه به موضوع شايسته‌سالاري در انتصابات سپاه پاسداران گفت: توجه به درجات در سپاه به عنوان يك نيروي مكتبي و يك نهاد انقلابي چندان اهميت ندارد بلكه موضوع درجات يك الزام سازماني است كه سپاه نيز آن را پذيرفته اما موضوع شايسته‌سالاري موضوع مهمي است كه در بحث مديريت و فرماندهي سپاه همواره مورد توجه قرار دارد و طرح جامعي در اين زمينه در دست تدوين داريم كه اواخر امسال يا سال آينده عملي شده و در سطح گسترده‌اي انجام مي‌گيرد.         [External Link Removed for Guests]  
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: دقت موشک‌هاي سپاه در بالاترين حد ممكن است

پست توسط shola »

[COLOR=#366092] [COLOR=#244061]بازتاب سخنان سردار جعفري در رسانه‌هاي عربي   

خبرگزاري فارس: سخنان ديروز فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در كنفرانس خبري در تهران ، در رسانه‌هاي عربي بازتاب مختلفي داشت، ولي موضوع "بالابودن دقت موشك‌هاي ايران " در همه گزارش‌ها مشترك بود به گزارش فارس، سخنان مطبوعاتي "سردار جعفري " فرمانده كل سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران در رسانه‌هاي عربي بازتاب‌هاي مختلفي داشت.

روزنامه فرامنطقه‌اي "الشرق الاوسط " در گزارشي از اخبار ايران به اين موضوع اشاره و سخنان سردار جعفري را درباره اينكه موشك‌هاي ايران بسيار دقيق است، تيتر گزارش خود قرار داد.

اين روزنامه با بيان اينكه سردار جعفري اطلاعات تكميلي در اين خصوص ارائه نكرد به نقل از وي نوشت كه موشك‌هاي ايران به هر نقطه‌اي كه هدف گرفته شود، دقيقا اصابت خواهد كرد.

پايگاه خبري "شفاف الشرق الاوسط " نيز اولويت‌بندي ايران در تهديدها را تيتر گزارش خود درباره سخنان سردار جعفري كرد و نوشت: محمد علي جعفري فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، اعلام كرد كه رويارويي با تهديدهاي نرم را در اولويت كنوني خود قرار داده است.
اين پايگاه خبري به نقل از سردار جعفري نوشت كه سپاه در همه عرصه‌هاي درگيري حضور يافته و توانسته است با ايجاد راهبردها و تاكتيك‌هاي نظامي كه متناسب با نوع تهديدهاست از انقلاب اسلامي دفاع كند.

روزنامه "المستقبل " لبنان خبر خود را به نقل از "فارس " منتشر كرد ودر آن به موضوع به روز كردن فناوري موشك‌هاي ايران پرداخت و نوشت كه سردارجعفري در كنفرانس خبري اعلام كرده است كه "با توسعه تجهيزات و به كارگيري فناوري نوين، دقت موشك‌ها را بسيار بالا برده‌ايم "

اين روزنامه به آمادگي ايران اشاره كرد و نوشت كه سردار جعفري اعلام كرده است كه بخش دفاعي ايران در حوزه موشك و دفاع هوايي كاملا آماده است وايران توانسته است در دو سال اخير قدرت خود را در اين حوزه تحكيم بخشد.

پايگاه خبري "اسلام اليوم " اين خبر را با سياست ضد ايراني هميشگي خودگزارش كرد و با اين تيتر كه "ايران به تلاش خود براي سيطره بر خليج عدن اعتراف كرد " مدعي شد كه ايران تلاش مي‌كند بر اين منطقه تسلط يابد.

سردار جعفري ديروز در كنفرانس خبري در اين خصوص اعلام كرده بود كه"در ماه‌هاي اخير به دليل وجود ناامني‌هاي صورت گرفته در خليج عدن عليه كشتي‌هاي تجاري و ربايش آنها توسط دزدان دريايي، اين ماموريت به سپاه پاسداران و ارتش جمهوري اسلامي واگذار شد و نيروي دريايي سپاه با اعزام بخشي از نيروهاي تكاور دريايي و تجهيزات مورد نياز در چند ماه اخير اقدام به برقراري امنيت كشتيراني در اين منطقه كرد ".

اين پايگاه خبري در عين حال به اين سخن سردار جعفري كه موشك‌هاي ايران بسيار دقيق است و بدقت به اهداف خود برخورد مي‌كند، اشاره كرد.

پايگاه خبري "المحيط "، جمله "سپاه پاسداران حضور خود را در خليج عدن گسترده مي‌كند "، را تيتر گزارش خود كرد و نوشت: محمد علي جعفري فرمانده سپاه ايران اعلام كرد كه حضور نيروهاي خود را در خليج عدن به دليل ضرورت‌هاي دفاعي كه خود ناشي از نگراني ايران از درگيري‌هاي مسلحانه دراين منطقه است، گسترده مي‌كند.

پايگاه خبري شبكه تلويزيوني المنار لبنان نيز تهديدات نرم را تيترگزارش خود كرد و به نقل از سردار جعفري نوشت: سپاه پاسداران بايد در مقابل تهديدهاي نرم تدابير پيشگيرانه اتخاذ كند.

اين پايگاه خبري به نقل از سردار جعفري نوشت: تهديدهاي نرم ازخطرناك‌ترين تهديدهاي موجود عليه ايران است كه ايران نياز دارد درحوزه‌هاي فرهنگي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي با تهديدهاي نرم برخورد شود.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”