نداجا 50 فروند كشتي خارجي را در خليج عدن اسكورت كرده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

نداجا 50 فروند كشتي خارجي را در خليج عدن اسكورت كرده است

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 
خبرگزاري فارس: فرمانده منطقه يكم نيروي دريايي ارتش گفت: از ابتداي آغاز ماموريت نيروي درياي ارتش در محدوده آب‌هاي خليج عدن تاكنون اين نيرو بيش از 50 فروند كشتي خارجي را نيز اسكورت كرده است.

فريبرزز قادرپناه ظهر امروز در مراسم اعزام سومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش به خليج عدن بيان كرد: بنا بر ابلاغ فرماندهي ارتش از چهار ماه گذشته تامين امنيت خطوط كشتيراني كشور در محدوده خليج عدن به عهده نيروي دريايي ارتش قرار داده شده است.

وي ضمن اشاره به عملكرد موفقيت‌آميز دو ناوگروه اعزامي به خليج عدن ادامه داد: اعلام هر چه بيشتر سيادت و اقتدار دريايي ايران به مهمان‌هاي ناخوانده و بيگانه در خليج فارس كه با حضور ناميمون خود باعث ناامني منطقه شده‌اند نيز يكي از اهداف اعزام ناوگروه‌ها به آب‌هاي بين‌المللي است. فرمانده منطقه يكم نداجا يادآور شد: در طول چهار ماه گذشته تا‌كنون ناوگروه‌هاي اعزامي 300 كشتي متعلق به خطوط داخلي را نيز در شعاع وسيع مشخص تا گذر از منطقه خطر اسكورت و محافظت كرده است.

قادر پناه همچنين از برقرار كردن تماس شناورهاي حاضر انگليسي در آب‌هاي عدن با ناوگروه‌هاي اعزامي ايران خبر داد و اضافه كرد: ناوهاي انگليسي پس از استقرار ناوگروه‌هاي ارتش ايران به معرفي اين ناوگروه‌ها از طريق سيستم به ساير كشتي‌هاي تجاري نيز كرده‌اند. وي با اشاره به عملكرد مطلوب نيروي دريايي ارتش در طول مدت ماموريت خود در خليج عدن افزود: حفظ ايمني و پاسداري از نفتكش‌ها، شناورها و كشتي‌هاي تجاري سبب تقدير جامعه بين‌المللي از ارتش ايران شده است و اين در نوع خود به معناي ظرفيت و اقتدار مثال زدني اين نيرو در سطح منطقه و دنيا به شمار مي‌رود.

قادر پناه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آمادگي مطلوب ناوگروه‌هاي اعزامي گفت: مراحل آماده‌سازي، تعميرات لازم و مسائل فني در دو شناور خارك و سبلان به مناسب‌ترين وجه ممكن انجام و انديشيده شده است. فرمانده منطقه يكم نيروي دريايي با بيان اينكه كه ناوگروه اعزامي از نظر تامين اقلام در مدت دو ماه ماموريت خود در خودكفايي كامل به سر مي‌برند، ادامه داد: شناورهاي خارك و سبلان در راستاي تامين اقلام مصرفي و تغذيه‌اي نيروهاي خود هيچ احتياجي به پهلوگيري در بنادر خارجي ندارند.

وي ادامه داد: ناوگروه سوم اعزامي به خليج عدن تنها در مسيرخود از يك بندر خارجي بازديد به عمل مي‌آورد. قادر پناه در پايان با بيان اينكه انجام ماموريت‌هاي نيروي دريايي سپاه پاسداران در خليج عدن به عهده نيروي دريايي ارتش گذاشته شده است، يادآور شد: نداجا با تكيه بر ايمان، توانائي‌ها و استعدادهاي نيروهاي متخصص خود با به‌كارگيري تمام توان و امكانات آمادگي ارائه هر گونه خدمات به ميهن را دارد.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 67
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸, ۱:۲۵ ب.ظ
محل اقامت: تهران / م انقلاب
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

Re: نداجا 50 فروند كشتي خارجي را در خليج عدن اسكورت كرده است

پست توسط vahidm007 »

زنده و جاوید باد جمهوری اسلامی ایران :razz:

و زنده باد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که هر روز بر عظمت و قدرتشان اضافه میشود :smile: :smile:

تا ما ایرانیان با امنیت و آرامش و خاطری آسوده و راحت زندگی کنیم...
((( علم اگر در ستاره سهیل باشد مردمانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد )))

[External Link Removed for Guests]
یا علی جان مقتدای من توئی
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 111
تاریخ عضویت: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۸, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 273 بار

Re: نداجا 50 فروند كشتي خارجي را در خليج عدن اسكورت كرده است

پست توسط MoHsEn 1368 »

ایولا اییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییران :-D
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”