یک زندانی گوانتانامو: مي خواستند خودم را تروريست معرفی کنم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

یک زندانی گوانتانامو: مي خواستند خودم را تروريست معرفی کنم

پست توسط CAPTAIN PILOT »

تصویر 
خبرگزاري فارس: بنيام محمد زنداني سابق گوانتانامو در باره شكنجه هاي فجيعي كه متحمل شده بود،گفت: شكنجه گران تلاش داشتند تا به زور وي را وادار كنند كه خود را به عنوان يك تروريست القاعده معرفي كند.

بنيام محمد زنداني سابق گوانتانامو كه شش ماه از آزادي‌اش از گوانتانامو و بازگشتش به انگليس مي گذرد، در نخستين سخنراني عمومي خود گفت هدفش اين است كه براي تحقق عدالت براي زندانياني كه همچنان در زندان آمريكا به سر مي‌برند مبارزه كند.

بنيام محمد شهروند انگليسي اتيوپي الاصلي كه در سال 2002 در پاكستان دستگير شد و در فوريه سال 2009 بعد از هفت سال زنداني بودن و شكنجه شدن در بازداشتگاه هاي مختلف از جمله گوانتانامو به انگليس بازگردانده شد، در سخنان خود گفت كه شكنجه هاي سختي را كه متحمل شده همچنان به ياد دارد و هنوز نتوانسته است خود را با زندگي پس از گوانتانامو انطباق دهد.

بنيام محمد در باره شكنجه هاي فجيعي كه در زماني كه در مراكش در بازداشتگاهي كه تحت كنترل آمريكاهايي بود متحمل شده بود و شكنجه گران تلاش داشتند تا وي را به زور وادار كنند كه خود را به عنوان يك تروريست القاعده معرفي كند صحبت كرد و گفت كسي تا زماني كه در آن وضعيت ها به سر نبرده باشد نمي تواند معناي آن را درك كند. بنيام محمد در سخنان خود گفت: كمك به افرادي كه در گوانتانامو و يا بگرام به سر مي برند به منزله تعهدي بر دوش همه ما است، چه از نقطه نظر اسلامي و چه از نقطه نظر غير اسلامي اين يك تعهد است، نمي توان افراد را صرفأ بر مبناي ظن داشتن به آنها به مدت هفت يا هشت سال در بازداشت نگه داشت و اين دليل كافي به شمار نمي رود.

بنيام محمد همچنين در باره آزار و شكنجه هايي كه در زماني كه در افغانستان در بازداشتگاه متعلق به سيا به سر مي برد متحمل شده بود، سخن به ميان آورد و گفت آن بازداشتگاه به زندان تاريك موسوم بود و زندانيان در اتاق تاريكي نگه داشته مي شدند و با صداي بلند موزيك پاپ بمباران مي شدند. بنيام محمد گفت هر گاه وارد اتاقي مي شود حال به هر دليلي برق آن اتاق روشن نباشد خاطرات دردآور زماني كه در زندان تاريك به سر مي برده است برايش دوباره زنده مي شوند و پيش خود فكر مي كند كه آيا دوباره به آن زندان سياه بازگشته است.

بنيام محمد با اشاره به خاطرات تألم آور شكنجه هايي كه در باره خود و ديگر زندانيان شاهد بوده، گفت بعد از آزادي از گوانتانامو هنوز نتوانسته است خود را با جامعه انطباق دهد.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”