اقدامات گروهک "جندالله" در دستور كار ديک چنی بود !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

اقدامات گروهک "جندالله" در دستور كار ديک چنی بود !

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 
خبرگزاري فارس: پايگاه تحليلي خانه شفاف‌سازي اطلاعات با اشاره به حمايت‌هاي پنهاني آمريكا از گروهك‌هاي تروريستي همچون جندالله نوشت، اين گروهك از سال 2005 بطور مخفيانه از سوي مقامات آمريكايي تشويق، هدايت و راهنمايي مي‌شود.

"برايان راس " و "كريستوفر ايشام "، گزارشي را در پايگاه اينترنتي "خانه شفاف‌سازي اطلاعات " به بررسي حمايت‌هاي پنهاني دولت‌هاي غربي از گروه‌هاي تروريستي و تلاش آنها براي ايجاد ناامني در ايران پرداخته‌اند. به گزارش شبكه تلوزيوني "اي‌بي‌سي نيوز "، منابع اطلاعاتي پاكستاني و آمريكايي به اين شبكه گفته‌اند كه يك گروهك قبايلي مسلح پاكستاني كه مسئول يكسري از حملات چريكي مرگ‌آسا در داخل ايران است، از سال 2005 بطور مخفيانه از سوي مقامات آمريكايي تشويق، هدايت و راهنمايي مي‌شود.

اين گروهك كه "جندالله " ناميده مي‌شود از اعضاي قبيله بلوچ تشكيل شده است كه از استان بلوچستان پاكستان وارد مرزهاي ايران شده و اقدام به انجام دادن عمليات مي‌كنند. گروهك مذكور مسئوليت كشتار و ربايش بيش از دوازده سرباز و مقام ايراني را به عهده گرفته است. اين گزارش مي‌افزايد: مقامات آمريكايي مي‌گويند روابط اين كشور با جندالله طوري چيده شده است كه نياز به دستور رسمي رياست‌جمهور و حكم كنگره دارد.

از سوي ديگر، منابع قبايلي پاكستان به شبكه تلوزيوني اي‌بي‌سي گفته‌اند كه كمك‌هاي مالي به جندالله علاوه بر آمريكا از طريق ايرانيان خارج از كشوري كه با كشورهاي اروپايي و حاشيه خليج فارس ارتباط دارند، به رهبر جوان اين گروهك، "عبدالمالك ريگي " ارسال مي‌شود.

اين دو كارشناس مسايل سياسي با بيان اين مطلب كه جندالله تصاوير ويديويي را توليد مي‌كنند كه نشان مي‌دهد سربازان و مرزداران ايراني توسط جندالله دزديده شده‌ و به پاكستان منتقل شده‌اند، مي‌نويسند: ريگي مدعي شده است كه برخي از ايرانيان را شخصا اعدام كرده است.

در همين حال، "الكسيس دبات " (Alexis Debat)، يكي از اعضاي ارشد بخش مبارزه با تروريسم "مركز نيكسون " و مشاور شبكه تلوزيوني اي‌بي‌سي نيوز كه اخيرا با مقامات پاكستاني و اعضاي قبايلي اين كشور ديدار داشته، مي‌گويد: ريگي "همراه با طالبان مي‌جنگيده است. وي بخشي از قاچاقچيان مواد مخدر، بخشي از طالبان و بخشي از فعالان سني است. ريگي در اصل فرماندهي نيرويي را به عهده دارد كه از چند صد جنگجوي شبه نظامي تشكيل شده است كه با عبور از مرزهاي ايران به نيروهاي نظامي و اطلاعاتي اين كشور حمله كرده و پس از دزديدن آنها، در مقابل دوربين اعدامشان مي‌كنند. "

اين گزارش مي‌افزايد: همين چند وقت پيش و در ماه فوريه بود كه جندالله با حمله به مرزهاي ايران 11 نفر از اعضاي سپاه پاسداران ايران را كه در داخل يك اتوبوس بودند، به قتل رساند. پس از اين ماجرا، تلويزيون ايران،‌ ماه گذشته اعترافات مسببان اين حملات را پخش كرد كه اعتراف كرده‌اند از اعضاي گروهك جندالله بوده و در محلي سري در داخل پاكستان براي انجام دادن چنين حملاتي،‌‌ آموزش ديده‌اند.

اين گزارش با اشاره به اين مطلب كه تلويزيون ايران از دست داشتن سازمان جاسوسي آمريكا، سيا، در اين حملات پرده برداشت، اظهار مي‌دارد: سخنگوي سازمان سيا با بيان اين مطلب كه "ادعاهاي مبني بر دست داشتن سازمان سيا در چنين اقداماتي، نادرست است "، بار ديگر تكرار كرد كه آمريكا هيچ گونه كمك مالي به گروه جندالله ارايه نمي‌كند. اين در حالي است كه منابع دولت پاكستان مي‌گويند، اقدامات ضد ايراني گروهك جندالله نيز در دستور كار ديدار "ديك چني " معاون رييس‌جمهور آمريكا و "پرويز مشرف " رييس‌جمهور وقت پاكستان، قرار داشته است.

در همين رابطه، يك مقام ارشد دولتي آمريكا اذعان كرده است كه گروه‌هايي همچون جندالله، نقش كمكي براي آمريكا داشته‌اند و مناسب است كه در اين زمينه با چنين گروه‌هايي معامله صورت گيرد. همچنين برخي مقامات اسبق سازمان سيا نيز با اشاره به چگونگي ارتباط آمريكا با گروه‌هاي تروريستي مي‌گويند: چنين آرايش‌هايي يادآور چگونگي استفاده دولت آمريكا از ارتش‌هاي واسط است كه توسط كشورهاي ديگري از جمله عربستان سعودي و با هدف بي‌ثبات سازي دولت نيكاراگوئه در دهه 80، حمايت مالي مي‌شدند.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”