لاوروف: باید ایران را جذب همکاری کرد، نه اینکه منزوی ساخت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

لاوروف: باید ایران را جذب همکاری کرد، نه اینکه منزوی ساخت

پست توسط sand_fighter »

مسکو، 10 شهریور، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "سرگی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه طی سخنرانی در انستیتو دولتی روابط بین الملل مسکو اظهار داشت که در مسکو معتقدند مشکل برنامه هسته ای ایران تنها می تواند به روش های سیاسی و دیپلماتیک حل شود.

آمریکا و برخی دیگر از کشورها به ایران سوء ظن دارند که بطور پنهانی سلاح هسته ای می سازد. تهران چنین اتهاماتی را تکذیب کرده و اعلام می کند که برنامه هسته ای آن در راستای تامین نیازهای کشور به برق است.

لاوروف اظهار داشت: "در رابطه با ایران باید گفت که ما جایگزین معقولی برای راه حل سیاسی - دیپلماتیک برای مشکل برنامه هسته ای آن نمی بینیم".

وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه افزود که بهترین روش برای "تاثیرگذاری از خارج بر شکل گیری مقاصد آن (ایران)، نه منزوی سازی و نه تهدید توسل به زور، بلکه جذب گسترده به همکاری است". لاوروف ابراز یقین کرد: "تنها بدین ترتیب می تواند نقشی عینی در امر حمایت از ثبات و امنیت در منطقه مجاور و در کل داشت".

اوایل ماه آپریل سال جاری گروه 1+5 (پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد بعلاوه آلمان) به ایران پیشنهاد دادند که برای بررسی برنامه هسته ای خود پشت میز مذاکرات بازگردد. سران کشورهای گروه هشت (G8) نیز در اجلاس خود که اوایل جولای برگزار شده بود، تهران را فرا خواندند که تا ماه سپتامبر این کار را انجام دهد.

سران کشورهای جهانی قصد دارند باری دیگر اوضاع پیرامون برنامه هسته ای ایران را در اجلاس سران G20 که در شهر پیتزبورگ آمریکا طی روزهای 24 و 25 سپتامبر برگزار خواهد شد، بررسی کنند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”