شكنجه‌های جنون‌آمیز, عليه مسلمان آمريكايي !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

شكنجه‌های جنون‌آمیز, عليه مسلمان آمريكايي !

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 
خبرگزاري فارس: پايگاه اينترنتي آنتي‏وار با اشاره به دستگيري يك مسلمان آمريكايي به جرم تلاش دوست وي براي فرستادن چكمه و باراني به گروه القاعده، تصريح كرد: اين دانشجوي مسلمان هم‌اكنون با شكنجه‌هاي رواني ديوانه‌كننده‌اي دست‌وپنجه نرم مي‌كند.

پايگاه خبري "آنتي‏وار " در مقاله‏اي به قلم "ويليام فيشر " (William Fisher) نوشت: با نزديك شدن به مهلت مقرر براي تعطيلي زندان گوانتانامو، فعالان حقوق بشر سوالاتي را در خصوص رفتار با مظنوناني كه اكنون به آمريكا براي محاكمه منتقل مي‏شوند، مطرح مي‏كنند.

به نوشته اين تحليلگر غربي، درحالي كه رسانه‏ها تمام توجه خود را معطوف به زندانيان خارجي زندان گوانتانامو كرده‏اند، دولت آمريكا تعدادي از شهروندان آمريكايي را در خود آمريكا در رابطه با تروريسم بازداشت كرده است. اين بازداشت‏شدگان در حالي در انتظار محاكمه به‏سر مي‏برند كه حاميان آن‌ها شرايط نگهداري اين افراد را وحشتناك مي‏خوانند.

وي با بيان اين كه اين زندانيان تحت عنوان يكي از قوانين مصوب وزارت دادگستري آمريكا يعني "اقدامات اجرايي ويژه " (SAMs) نگهداري مي‏شوند، تصريح كرد: اين قانون در دوران رياست جمهوري "بيل كلينتون " به تصويب رسيد و در دوران زمامداري بوش گسترش يافت. هدف از قانون SAMs، نگهداري مظنونان تروريستي در شرايط حبس براي جلوگيري از تماس آن‌ها با ساير تروريست‌هاست.

بنا بر گزارش فوق، اين اقدامات پس از حملات تروريستي 11 سپتامبر توسعه يافت و مدت اين حبس از 120 روز به يكسال افزايش پيدا كرد و همچنين مقرر شد كه مكالمات مظنونين با وكلايشان در شرايط خاص كنترل شود.

* دستگيري مظنونين به اعمال تروريستي با اتهامات خنده‌دار!

فيشر با بيان اين كه وزارت دادگستري آمريكا و دفتر زندان‌هاي تحت نظر اين وزارتخانه اعلام كرده كه 6 نفر تحت قوانين SAMs در حال حاضر در حبس هستند، افزود: اما در ميان اين افراد يك مورد هست كه نياز به توجه بيشتري دارد. اين مورد مربوط به شخصي به ‏نام "سيد هشمي " (Syed Hashmi)، يك پاكستاني‌الاصل 29 ساله است كه در محله كوينز شهر نيويورك بزرگ شده است. اين شخص كه يك تبعه آمريكا محسوب مي‏شود اكنون براي دو سال است كه در زنداني انفرادي در زندان فدرال شهر نيويورك در انتظار محاكمه به جرم تهيه تداركات القاعده به سر مي‏برد.

هشمي كه يك زنداني مسلمان است، 23 ساعت از شبانه‏روز را در حبس انفرادي به سر مي‌برد و يك ساعت ديگر را كه به توالت و حمام مي‏رود، تحت نظر ماموران زندان است. او براي ماه‌ها اجازه نداشته با خانواده‏اش ملاقات كند اما اكنون به وي اجازه داده شده است كه هر هفته تنها يك نفر را براي 5/1 ساعت ملاقات كند.

فيشر با بيان اين كه هشمي تنها اجازه دارد هفته‏اي يك نامه به يكي از اعضاي خانواده‏اش بنويسد اما اجازه ندارد بيش از سه ورق كاغذ براي هر نامه استفاده كند، اظهار داشت: در سلول نيز او تحت محدوديت است چرا كه اجازه ندارد با محافظين يا ساير مظنونين صحبت كند.

به گفته اين تحليلگر سايت آنتي‏وار، هشمي حق ندارد با رسانه‏ها تماسي داشته باشد. وي مي‏تواند روزنامه بخواند، اما تنها آن بخش‌هايي از روزنامه به وي داده مي‏شود كه مورد تاييد زندانبانان بوده و حداقل 30 روز از انتشار آن گذشته باشد. همچنين او اجازه ندارد به اخبار راديو گوش دهد يا تلويزيون نگاه كند. اين تحليلگر غربي افزوده است كه هشمي تمام طول 24 ساعت را تحت كنترل دوربين‏هاي الكترونيكي است. او روزي يك ساعت اجازه دارد ورزش كند، اما نه در هواي آزاد.

"جين تئوهاريس " (Jeanne Theoharis)، استاد هشمي در دانشگاه بروكلين، اظهار داشته است كه سلامت روحي و رواني هشمي در خطر است. حاميان هشمي بر اين باورند كه ايزوله شدن وي در زندان موجب ناراحتي‏هاي رواني، عاطفي و جسمي براي وي خواهد شد.

تئوهاريس كه استاد علوم سياسي دانشگاه بروكلين در شهر نيويورك است، توانسته يك طومار با 550 امضا خطاب به وزارت دادگستري ايالات متحده جمع‏آوري كند و در آن خواستار رعايت حقوق انساني هشمي و محاكمه عادلانه وي شود.
بنابر گزارش فوق، در ميان امضاكنندگان اين طومار، برخي از اساتيد دانشگاه‌هاي ديگر آمريكا نظير "لوييس گيتس " (Louis Gates)، "دانكن كندي " (Duncan Kennedy) از دانشگاه هاروارد، "سيلا بي‏حبيب " و "ساسكيا ساسن " (Saskia Sassen) از دانشگاه كلمبيا حضور دارند.

دادستان‌ها مدعي هستند در زماني هشمي در حال گذراندن دوره كارشناسي ارشد در لندن بوده، دوست وي به نام "جنيد ببر " كه به مدت دو هفته در لندن در منزل هشمي حضور داشته است، اقدام به ذخيره‌سازي تداركات القاعده نظير كت‏هاي باراني و چكمه‏ كرده و آن‌ها را تحويل يك عضو دست سوم القاعده در پاكستان داده است. به نوشته اين منتقد غربي، بعدها، وقتي يك دادگاه در نيويورك هشمي را متهم به تهيه كمك براي يك گروه تروريستي در خارج از مرزهاي ايالات متحده كرد، وسايلي نظير باراني و چكمه به عنوان تداركات نظامي مد نظر قرار گرفتند!

دولت آمريكا همچنين مدعي است كه هشمي به دوست خود اجازه داده است كه از موبايل وي براي تماس با ساير توطئه‏گران استفاده كند. هشمي در اين خصوص گفته است كه او از اين‌كه دوستش با چه كساني تماس مي‏گيرد هيچ اطلاعي نداشته است. هشمي همواره اين اتهام را كه در بين توطئه‏گران جايي داشته را رد كرده است و همچنين اظهار داشته كه هيچ تلاشي براي رسانيدن تداركات به القاعده نكرده است.

فيشر با بيان اين كه هشمي ابتدا در سال 2006 در شهر لندن دستگير و سپس به آمريكا فرستاده شد، اظهار داشت: او از سال 2007 به بعد در نيويورك نگهداري شده است و اين درحالي است كه داراي هيچگونه سابقه كيفري و جنايي نيست.
گزارش فوق با بيان اين كه در دادگاهي كه در ژانويه 2009 برگزار شد، وكلاي هشمي با سخت خواندن بسياري از محدوديت‌هاي اعمال شده بر وي، خواستار برچيده شدن بخشي از آن‌ها شدند، تصريح كرد: شايد آن‌ها فقط خواسته باشند كه هشمي بتواند يك هم سلولي داشته باشد و يا در فضاي آزاد ورزش كند اما قاضي حتي با اين تقاضا هم مخالفت كرده است. جلسه بعدي دادگاه هشمي در 30 نوامبر آتي برگزار خواهد شد.

اين تحليلگر غربي با اشاره به اعتراف جنيد ببر، دوست هشمي، به كمك به القاعده افزوده است كه وي حاضر شده در دادگاه‌هاي ضدتروريسم از جمله در دادگاه هشمي به عنوان شاهد حاضر شود. به گفته فيشر، وزارت دادگستري ايالات متحده آمريكا، ببر را مدرك اصلي خود عليه هشمي مي‏داند. در عوض، به ازاي انجام اين كار، ببر مشمول تخفيف در مجازات خواهد شد و اگر هشمي در اين دادگاه محكوم شود، بايد 70 سال پشت ميله‏هاي زندان باشد.

* وضعيت زندانيان در دوران اوباما نيز بهتر نشده است

تحليلگر سايت آنتي‌وار با بيان اين كه بيشتر شواهدي كه عليه هشمي مورد استناد قرار گرفته‏اند، از اسناد طبقه‏بندي شده سازمان سيا بوده و قابل طرح با ديگران حتي خود هشمي نيستند، ادامه داد: يكي از حاميان هشمي به نام "سين ماهر " به رسانه‏ها گفته است كه هشمي تحت شرايط بسيار سختي است كه حتي برخي از آن‌ها قابل گفتن هم نيست.

وي افزود: در سال 2005 يك وكيل و فعال حقوق بشر به نام "لين استوارت " (Lynne Stewart) به جرم نقل جملاتي از "شيخ عمر عبدالرحمان "، كه از زندانيان يك گروه اسلامي غيرقانوني بود، در دادگاه محكوم شد و اين وكيل غربي، تنها به خاطر همين اقدام در حال تحمل دوران محكوميت خود است. طبيعي است كه وكيل هشمي نيز تحت همان شرايط قرار دارد و مي‏ترسد با سخن گفتن مجرم شناخته شود.

اين منتقد غربي با بيان اين كه نكته مهم ديگري كه وكيل هشمي به آن اشاره كرده است، مساله پنهانكاري در دادگاه‌هاي فدرال آمريكا است، يادآور شد: اصل استفاده از اسناد طبقه‌بندي شده در دادگاه‏هاي مدرن محل سوال است. فيشر با تاكيد بر اين كه پروفسور "كوري روبين " (Corey Robin)، يكي ديگر از اساتيد هشمي در دانشگاه بروكلين گفته است كه با به قدرت رسيدن اوباما نيز شرايط نگهداري هشمي بهتر نشده، به نقل از اين استاد آمريكايي تصريح كرد: "بايد به همان اندازه كه به آزار زندانيان در دوران بوش توجه شد، به ادامه اين آزارها در زمان اوباما نيز توجه كرد. "
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: شكنجه‌های جنون‌آمیز, عليه مسلمان آمريكايي !

پست توسط Mohammad 1985 »

کسی که خربزه میخوره باید پای لرزش هم بشینه !!! طرف برای یک گروه تروریستی میخواسته کالا ارسال کنه انتظار دارید بوسش کنن ؟
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”