بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط Shahryar »

 بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن 

 تصویر 

 

دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در بازگشت از خليج عدن صبح امروز طي مراسمي مورد استقبال مسوولان ارشد كشوري و لشگري، به ويژه امير دريادار سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش قرار گرفت.
به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين ناوگروه متشكل از ناوشكن شهيد دريابان نقدي و ناو لجستيكي بندرعباس در چهاردهم تير ماه سال جاري به دنبال افزايش پديده دزدان دريايي در خليج عدن و اقيانوس هند براي اجراي گشت‌هاي عملياتي، اطلاعاتي و تامين امنيت تردد ناوگان كشتي‌هاي تجاري و نفتكش‌هاي جمهوري اسلامي به منطقه‌ي خليج عدن، تنگه‌ي باب‌المندب و اقيانوس هند اعزام شد.
فرمانده ناوشكن شهيد دريابان نقدي در تشريح عملكرد اين ناوگروه و نتايج به دست آمده، به ابراز احساسات كاركنان كشتي‌هاي ايراني در حال تردد در اين منطقه نسبت به حضور مقتدرانه‌ي ناوگروه ايراني اشاره كرد و گفت: از اين كه توانستيم امنيت را به هموطنان خود بازگردانيم قلبا خوشحاليم و ماه‌ها دوري از خانواده و سختي ماموريت را به عنوان يك سرباز ولايت به جان خريداريم.

وي اضافه كرد: علي‌رغم اين كه در اين سفر با بادهاي موسمي دريايي شديد برخورد كرديم كه شدت آن به يكصد كيلومتر در ساعت مي‌رسيد، به حول و قوه الهي تلفات و صدماتي نداشتيم كه اين خود نشان‌دهنده‌ي آمادگي دفاعي و طبعا روحيه بالاي ناوگروه اعزامي نيروي دريايي ارتش قهرمان است.دريادار سياري:
نيروي دريايي ارتش توان انجام ماموريت در فاصله بيست هزار كيلومتري را داراست


 
 تصویر 

 فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: اين قول را به ملت شريف ايران و رهبرمعظم انقلاب مي‌دهيم كه امروز در هر لحظه و هر مكاني كه نياز باشد كه نيروي دريايي ارتش حضور داشته باشد، مطمئنا قادر خواهيم بود با تمام قوا و با توانمندي بالا در آن محل حاضر باشيم و به نحو احسن ماموريت خود را انجام دهيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل از روابط عمومي نيروي دريايي ارتش، امير دريادار حبيب‌الله سياري صبح روز شنبه در مراسم استقبال از دومين ناوگروه اعزامي نيروي دريايي ارتش به خليج عدن كه در منطقه سوم دريايي چابهار انجام شد، با عرض خير مقدم و تقديرو تشكر ازكاركنان ناوشكن‌هاي شهيد دريابان نقدي و ناو لجستيك بندرعباس، ميلاد حضرت امام حسن مجتبي(ع) را تبريك گفت و افزود: امروز كاركنان نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران از اين‌كه نماينده نيروهاي مسلح كشور در آب‌هاي بين‌الملل هستند به خود افتخار كنند و ببالند.

وي در ادامه خطاب به كاركنان نيروي دريايي ارتش اظهار كرد: شما فرزندان ملت شريف ايران و سربازان ولايت هستيد. موفقيت كامل در ماموريت خطير در يك شرايط نامساعد جويي و درياي متلاطم شمال اقيانوس هند كه ارتفاع موج‌ها در آن بعضا به بيش از ده متر مي‌رسد از افتخارات ايران است.

فرمانده نيروي دريايي ارتش با برشمردن ماموريت‌هاي ذاتي نيروي دريايي ارتش از قبيل پاسداري از مرزهاي آبي كشور و سيادت نظام جمهوري اسلامي در آب‌هاي درياي آزاد تصريح كرد: امروز شاهديم كه نيروي دريايي ارتش توان انجام ماموريت در فاصله بيست هزار كيلومتري را داراست.

وي از تمامي كاركنان نيروي دريايي ارتش كه زمينه حضور ناوگروه‌هاي اين نيرو در آب‌هاي آزاد را فراهم كرده‌اند تشكر كرد و گفت: اين حضور دايمي نخواهد شد، مگر با عشق و علاقه‌اي كه در شما دريادلان براي انجام ماموريت وجود دارد، زيرا كمتر كسي است كه رابطه ماموريت اين نيرو با اقتصاد كشور را بداند هم‌چنان كه رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ زماني كه ما نيازمند صدور نفت بوديم دشمن تلاش مي‌كرد صدور آن را قطع كند ولي نيروي دريايي ارتش با همت و ايثارگري، مانع هرگونه اقدام دشمن در اين زمينه شد.

وي در پايان خطاب به كاركنان نيروي دريايي ارتش گفت: شما دريادلان با اهتزاز درآوردن پرچم جمهوري اسلامي ايران در محيط بين‌ا‌لمللي در بين 40 كشور جهان قدرت و توانمندي بالاي خود را ثابت كرديد و افتخار ديگري به افتخارات ايران و ارتش اين كشور افزوديد.فرمانده ناوگروه اعزامي ارتش به خليج عدن:
امنيت كشتيراني را براي ناو‌هاي ايراني و ديگر كشورها فراهم كرديم

فرمانده ناو گروه اعزامي نيروي دريايي ارتش به خليج عدن از ارتباط و تعامل اين ناو گروه با ناوهاي برخي كشورها نظير استراليا و ژاپن در خصوص مبارزه با دزدان دريايي و پيشگيري از تحركات آن‌ها خبر داد و آن را نشان‌دهنده تاثيرگذاري نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران دانست.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل از روابط عمومي نيروي دريايي ارتش، ناخدا محمدرضا هلالي پور، صبح روز شنبه در مراسم استقبال از دومين ناو گروه اعزامي نيروي دريايي ارتش به خليج عدن در منطقه سوم دريايي چابهار، با اشاره به برخي اقدامات انجام شده از سوي اين ناو گروه اظهار كرد: در ماموريت اخير ، دو هزار و 279 فروند كشتي تجاري و نفتكش رهگيري و از 41 نفتكش و كشتي تجاري ايراني محافظت شد.

وي با بيان اين‌كه " يگان‌هاي دريايي سنگين بالاي چهار هزار تن از كشورهاي مختلف جهان در خليج عدن حضور دارند و تلاش مي‌كنند كه امنيت خطوط كشتيراني اين منطقه را برقرار كنند" اظهار كرد: نكته حائز اهميت اين است كه نيروي دريايي ارتش ايران با اعزام ناوگروه نيمه ‌سنگين در شرايط بحراني اقيانوس هند و خليج عدن توانست شرايط مساعدي را از نظر ايجاد امنيت كشتيراني براي ناوگان كشتي‌هاي تجاري و نفتكش‌هاي ايران و ديگر كشورها در خليج عدن به وجود آورد.

وي هم‌چنين تصريح كرد: در اين سفر، كشتي‌هاي تجاري ايراني در حال گذر از كريدور خطوط كشتيراني در خليج عدن با مشاهده حضور ناوهاي ايراني، صميمانه ابراز خرسندي و احساس امنيت مي‌كردند كه اين خود نشان دهنده غرور ملي و عزم راسخ نيروهاي مسلح كشورمان است و ما به عنوان سربازان اين كشور به آن افتخار مي‌كنيم.

ایسنا


[COLOR=#1f497d]1388/06/14
  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط sokuteasemuni »

 فرمانده ناوگروه اعزامي ارتش جمهوري اسلامي به خليج عدن گفت: دومين ناوگروه اعزامي ارتش پس از طي مسافت بيش از 9 هزار مايل با موفقيت به ميهن بازگشت.   [External Link Removed for Guests]   گزارش روز شنبه خبرنگار اعزامي ايرنا، ناخدا يکم محمدرضا هلالي پور فرمانده دومين ناوگروه اعزامي ايران به خليج عدن در مراسم استقبال از بازگشت دومين ناوگروه اعزامي به خليج عدن گفت: در مدت 64 روز ماموريت 2 هزار و 279 يگان تجاري و نفتکش توسط اين ناوگروه رهگيري شد و 21 فروند کشتي اسکورت گرديد. 81 فروند ناو نظامي نيز از 21 کشور در اين منطقه حضور داشتند.
وي با اشاره به اينکه اين ناوگروه از تاريخ 15 مرداد ماه سال جاري در بندر سلاله کشور عمان به مدت 3 روزپهلو گرفت، ادامه داد: در اين مدت با استاندار منطقه رابطه خوبي برقرار شد و با فرمانده دريايي اين استان نيز تبادل نظر صورت گرفت.
هلالي پور افزود: در حال حاضر اين ناوگروه امروز پس از طي 9 هزار و 592 مايل دريايي به ميهن بازگشته است و ماموريت خود را از تاريخ 15 تيرماه سال جاري آغاز کرده است.
وي اين ناوگروه را شامل ناوشکن اميردريابان شهيد نقدي و ناو جمهوري اسلامي "بندرعباس" اعلام کرد و گفت: در کريدوري به طول 520 مايل براي کشتي هاي تجاري و نفتکش ها اين ناوگروه اقدام به اسکورت کرده است.
وي ادامه داد: 257 کشتي عبوري نيز از اين ناوگروه خواستار امداد شدند که 21 کشتي تانکر و نفتکش نيز به وسيله اين ناوگروه به سلامت از خليج عدن گذر کرده اند.
فرمانده ناوگروه اعزامي ارتش جمهوري اسلامي به خليج عدن ادامه داد: کار اين ناوگروه با موفقيت انجام شد که مي توان به عنوان مثال جلوگيري از حمله دزدان دريايي به کشتي "سيما" جمهوري اسلامي نام برد.  
[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
پست: 163
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸, ۱۱:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 180 بار

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط mahshid.M »

بالاخره نیروی دریایی ارتش بود یا سپاه؟؟من از اخبار شنیدم گفت سپاه.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط shola »

mahshid.M نوشته شده:بالاخره نیروی دریایی ارتش بود یا سپاه؟؟من از اخبار شنیدم گفت سپاه.


این موضوع مربوط به هر دو نیروی دریایی فعال در جنوب است که گاهی ارتش و گاها سپاه برای حفاطت (براساس شیوه های مورد نیاز ) نیرو اعزام می شود
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط sokuteasemuni »

 
ديدار فرماندهان ناو گروه کشورهاي استراليا و ژاپن از ناو گروه اعزامي ايران به خليج عدن
   دومين ناو گروه اعزامي به خليج عدن در مدت دو ماهه ماموريت خود از ناو گروه کشورهاي استراليا و ژاپن ديدار کردند.   [External Link Removed for Guests]   گزارش [External Link Removed for Guests] به نقل از روابط عمومي نيروي دريايي ارتش، ناخدا هلالي فرمانده ناوگروه نيروي دريايي ارتش در اين باره گفت: امروز نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران تجارب زيادي در زمينه دريانوردي اطلاعاتي و عملياتي به دست آورده است.
وي ادامه داد: نيروي دريايي کشورهاي حاضر در خليج عدن، باب المندب و شمال اقيانوس هند که به منظور ايجاد امنيت خطوط کشتيراني به اين محل آمده اند به منظور تبادل اطلاعات و انتقال تجارب، خواهان ايجاد ارتباط و تعامل با ناو گروه ايران هستند.
ناخدا هلالي افزود: در اين ماموريت به منظور تبادل اطلاعات در خصوص آخرين وضعيت، تجهيزات و چگونگي عملکرد دزدان دريايي هنگام هجوم کشتي ها و نفتکش ها با ناو گروه کشورهايي استراليا و ژاپن ديدار و گفت و گو داشتيم که قطعا اين ديدار ها مي تواند تاثير بسزايي در ريشه کن کردن پديده شوم دزدان دريايي باشد.        
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط sokuteasemuni »

 
حضور فرمانده نيروي دريايي ارتش در ضيافت افطار کارکنان ناوگروه اعزامي به خليج عدن
   دريادار حبيب الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران پس از مراسم استقبال از ناو گروه اعزامي به خليج عدن در مراسم ضيافت افطاري که به همين مناسبت برگزار شد در جمع اين کارکنان و خانواده هاي آنان حضور يافت.   [External Link Removed for Guests]   گزارش [External Link Removed for Guests] به نقل از روابط عمومي نيروي دريايي ارتش در اين مراسم همسران، افسران و درجه داران لايق و شايسته در سفر دو ماهه -که به ايران اسلامي بازگشتند- از نزديک با فرمانده خود ديدار و گفت و گو کردند.  
[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط KH.I.A.2500 »

چهارمين ناوگروه ارتش آماده اعزام به خليج عدن خواهد شد :

سپاه نیوز: فرمانده نيروي دريايي ارتش با تاكيد بر اينكه تا وقتي كه لازم باشد ماموريت اعزام ناوگروه‌ها به خليج عدن ادامه خواهد داشت، تصريح كرد: در صدد هستيم تا چهارمين ناوگروه را نيز براي اعزام به اين منطقه آماده كنيم.

به گزارش سپاه نیوز به نقل از فارس؛ امير دريادار حبيب الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش در حاشيه مراسم استقبال از دومين گروه اعزامي اين نيرو به خليج عدن كه در منطقه سوم دريايي چابهار برگزار شد با اشاره به موقعيت مهم خليج عدن از نظر تجاري خاطرنشان كرد: از آنجايي كه 40 درصد گاز آسيا از اين منطقه صادر شده و 65 هزار كشتي ساليان در حال عبور و مرور از اين منطقه حساس هستند، بنابراين هرگونه ايجاد ناامني در اين آبراه موجب لطمه ديدن به اقتصاد كل دنيا مي‌شود.
سياري با بيان اينكه اين منطقه موجب برقراري ارتباط ميان 3 قاره اروپا، آفريقا و آسيا شده است، گفت: نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران مانند بسياري از كشورها امروز براي برقراري امنيت در اين منطقه حضور يافتند.

وي با اشاره به ظهور پديده شوم دزدان دريايي در منطقه خليج عدن گفت: به دنبال اين پديده و لزوم برقراري امنيت در خليج عدن از تمامي كشورهايي كه توان لازم را دارند، خواسته شد تا در آنجا حضور يابند كه نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي افتخار دارد تا در كنار 30 كشور ديگر جهان براي برقراري امنيت در اين منطقه حاضر شده است.
سياري با بيان اينكه تا هر زمان كه لازم باشد اين ماموريت ادامه خواهد داشت، با اشاره به اينكه سومين ناو گروه ارتش در روزهاي اخير به اين منطقه اعزام شده‌اند، تصريح كرد: در صدد آماده كردن چهارمين ناوگروه براي اعزام به منطقه خليج عدن هستيم.
انتهاي خبر/04

[External Link Removed for Guests]
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Furious Poster
Furious Poster
پست: 364
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۸۷, ۵:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط chad »

shola نوشته شده:
mahshid.M نوشته شده:بالاخره نیروی دریایی ارتش بود یا سپاه؟؟من از اخبار شنیدم گفت سپاه.


این موضوع مربوط به هر دو نیروی دریایی فعال در جنوب است که گاهی ارتش و گاها سپاه برای حفاطت (براساس شیوه های مورد نیاز ) نیرو اعزام می شود


طبق اطلاعات موثقی که من از چند منابع بدست اوردم کار سپاه در این ماموریتها فقط اعزام تفنگدار به همراه کشتیهای تجاری هست نه اعزام ناو.ناوگروه ها همان طور که در اخبار چندین بار گفته شد توسط ارتش اعزام میشود.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط sokuteasemuni »

 
دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن به بوشهر بازگشت
   دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران پس از بازگشت از خليج عدن با استقبال فرماندهان نظامي و مسوولان استاني وارد بندر بوشهر شد.    منطقه دوم نيروي دريايي ارتش در آيين استقبال از اين ناوگروه در جمع خبرنگاران گفت: بدنبال ناامني هايي که از سال 2008 ميلادي توسط دزدان دريايي صورت گرفت، برابر اوامر فرمانده کل قوا نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ماموريت يافت که با حضور خود در آبهاي خليج عدن امنيت کشتي هاي کشور و ساير کشتي هايي که از آن منطقه عبور مي کنند را تامين کند.
امير دريادار حسين اشرفي افزود: دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش با انجام ماموريت خود با موفقيت به آبهاي جمهوري اسلامي ايران بازگشت.
وي اضافه کرد: اين ناوگروه از بوشهر اعزام شد و چندين مورد اقداماتي که توسط دزدان دريايي صورت گرفته بود را با اقتدار خنثي کرد و دزدان دريايي نتوانستند به کشتي هايي که منافع جمهوري اسلامي ايران را در آنجا با خودشان حمل مي کنند، صدمه اي بزنند.
اشرفي، با بيان اينکه تا زمانيکه ناوهاي جمهوري اسلامي در آبهاي خليج عدن حضور دارند هيچ يک از ناوهاي دزدان دريايي جرات حمله را نخواهند داشت، گفت: حضور جمهوري اسلامي در آبهاي بين المللي يکي از موارد مهمي است که بايد مورد توجه قرار گيرد تا بتوانيم توان خودمان را به جهانيان نشان دهيم و اين يک نوع بازدارندگي براي جمهوري اسلامي ايران است.
فرمانده دومين ناوگروه اعزامي به خليج عدن نيز در اين آيين گفت: با توجه به تهديداتي که در خليج عدن از سوي دزدان سوماليايي پيش آمده بود، دومين ناوگروهي بوديم که به اين خليج در 13تيرماه سالجاري به مدت 64روز اعزام شديم.
ناخدا يکم ستاد محمد رضا حلالي پور افزود: اين ناوگروه شامل دو فروند يگان بود که يکي ناو جمهوري اسلامي نقدي و ديگري ناو پشتيباني فني بندرعباس بود و در اين ماموريت 9هزار و 592مايل دريايي که نزديک به 20هزار کيلومتر مي شود را طي کرد.
وي اضافه کرد: در اين مدت 184فروند يگان تجاري و نفتکش توسط ناوگروه نقدي رهگيري و ارتباط راديويي برقرار کرديم که از اين تعداد 41مورد کشتي ايراني و 21 مورد نيز کشتي ها را همراهي کرديم.
حلالي پور با اشاره به خوشحالي و اطمينان خانواده هاي ايراني که روي کشتي هاي تجاري و نفتکش حضور داشتند افزود: اين روحيه و رضايت مندي خانواده ها باعث شد که پرسنل با تمام سختي ها مقاومت کنند.
وي يادآور شد: اين مايه غرور ملي ما بود که پرچم جمهوري اسلامي ايران را در هزار و 500مايل دورتر از وطن اصلي خود در خليج عدن به اهتزاز درآوريم.
وي مشکل اصلي اين ناوگروه را وزيدن بادهاي فصلي با سرعت 110کيلومتر بود که از اواخر خرداد تا اوايل شهريور ماه ادامه داشت، ذکر کرد.
حلالي پور يادآور شد: اين ناوگروه با 243 نيرو ماموريت حفاظت يگان و کارها و آماده سازي يگان را انجام داد. 
[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۸۵, ۲:۵۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4259 بار

Re: بازگشت دومين ناوگروه نيروي دريايي ارتش از خليج عدن

پست توسط Fariborz »

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”