اتحادیه اروپا از حمله ناتو به تانکرهای سوخت انتقاد کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

اتحادیه اروپا از حمله ناتو به تانکرهای سوخت انتقاد کرد

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 [External Link Removed for Guests]  

کشورهای اتحادیه اروپا از حمله هوایی به دو تانکر سوخت در افعانستان که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از 150 نفر شد، به شدت انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر: به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعضای اتحادیه اروپا حمله ناتو به غیرنظامیان در جریان انفجار دو تانکر حامل سوخت در افغانستان را به باد انتقاد گرفتند. بر این اساس "برنار کوشنر" وزیر خارجه فرانسه در دیدار غیررسمی با همتایان اروپایی خود این اقدام را یک "اشتباه بزرگ" برای ناتو دانست. در این حمله هوایی که با همکاری نیروهای آلمانی مستقر در استان قندوز افغانستان صورت گرفت، بیش از 90 غیر نظامی افغان و 5 سرباز آلمانی کشته شدند.

کوشنر که در استکهلم و در جمع وزرای خارجه اتحادیه اروپا سخن می گفت افزود: استراتژی نیروهای خارجی در افغانستان همکاری با مردم این کشور است نه بمباران کردن آنها. در همین حال "ژان اسلبورن" وزیر خارجه لوکزامبورگ با اشاره به وقوع این اشتباه فاحش در نبرد ناتو با طالبان خاطرنشان کرد چنین فاجعه ای نباید رخ می داد. همچنین وزرای خارجه انگلیس و ایتالیا نیز به انتقاد از این حمله خونین پرداخته و از مواضع فرانسه حمایت کردند.

گفتنی است جنگنده های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی( ناتو ) صبح روز جمعه به دو تانکر حامل سوخت در ولایت قندوز افغانستان حمله کردند که در نتیجه آن بیش از 90 نفر کشته شدند. این دو تانکر از سوی طالبان به سرقت رفته بود و شورشیان در حال توزیع محتویات آن میان مردم قندوز بودند که با حمله جنگنده های ناتو مواجه شدند.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”