سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

پست توسط Shahryar »

 سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

 
 تصویر 
 

خبرگزاري فارس:
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) گفت: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شده است.

 
 امير احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) صبح امروز يكشنبه با حضور در دومين ويژه برنامه دفاع مقدس راديو ايران با اشاره به كسب تجارب ارزشمند نيروهاي مسلح در 30 سال اخير اظهار داشت: علي رغم تحريم هاي 30 ساله دشمن در بعد نظامي، نيروهاي مسلح در بعد خودكفايي قدمهاي خوبي برداشته و توانسته اند نه تنها امكانات خود را به روز كنند بلكه پيشرفتهاي گسترده اي را در بخش نظامي و حوزه هوافضا به دست بياورند.
وي بهينه سازي مستمر سامانه هاي موجود، تعامل خوب با دانشگاهها و منابع صنعتي، ساخت دهها آتش‌بار بومي تا جايي كه قابل رقابت با سامانه روز دنيا داشته باشد، ساخت موشك هاي ضد هوايي و رادارهاي اكتيو عامل و غير عامل را از مهمترين فعاليت قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء دانست و تصريح كرد: امروز نه تنها قادر به شناسايي موشك كروز رادارگريز دشمن هستيم، بلكه مي‌توانيم آنها را منهدم كنيم.
ميقاني همچنين به فعاليتهاي پدافند هوايي و نقش آن در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: پدافند هوايي توانست با اقتدار در دوران هشت سال جنگ تحميلي با انهدام صدها فروند از هواپيماها و بالگرد دشمن بعثي حفاظت از مناطق اساسي و حساس كشور را برعهده داشته باشد و كارنامه درخشاني را از خود به نمايش بگذارد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) تصريح كرد: در حال حاضر قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(ص) نه تنها حفاظت از قلمرو هوايي كشور را برعهده دارد بلكه ضمن رصد كردن تمام تحركات دشمن در خارج از مرزها از غافلگيرشدن نيروهاي خودي نيز جلوگيري مي كند.

خبرگزاری فارس  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Junior Poster
Junior Poster
پست: 143
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۱ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

Re: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

پست توسط iran_f14 »

سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز بدون استفاده از رادار پرنده كارآيي چنداني نخواهد داشت
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸, ۱۲:۳۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

پست توسط kamranrus »

اگر رادار اخطار زمینی برد و دقتش کافی باشه میشه بدون آواکس هم موشکهای کروز رو رهگیری کرد . البته اواکس هم مکمل خوبی واسه ی سیستمه ولی الزامی نیست
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

پست توسط shola »

با سلام با اینکه ارتباط زیادی به موضوع ندارد ولی بد ندیدم دوستان را در جریان استخدام در نیروی پدافندی کشور قرار دهم برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به نشانی زیر مراجعه کنید تصویر

[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

پست توسط sokuteasemuni »

 
مطبوعات جنوب شرق آسيا:
ايران توانايي انهدام موشک هاي کروز را به دست آورده است
   - اعلام ساخت سيستم هاي ضدموشک کروز در ايران که قادر به رهگيري و انهدام اين موشک ها است در مطبوعات جنوب شرق آسيا بازتاب داشت.    گزارش روز چهارشنبه ايرنا از مالزي، رسانه هاي منطقه جنوب شرق آسيا با انعکاس خبر دستيابي ايران به اين توانايي، تاکيد کردند که ساخت اين سيستم ها توانايي هاي دفاعي جمهوري اسلامي ايران را به طور چشمگيري افزايش مي دهد.
بر اساس اين گزارش، خبرگزاري غيرمتعهدها (نم) گزارش داد ايران موفق به ساخت سيستم ضدموشک کروز شده که نه تنها قادر به رهگيري اين موشک هاي بوده، بلکه قادر است آنها را منهدم کند.
اين خبرگزاري تاکيد کرد که با ساخت اين سيستم ضدموشکي ايران توان مقابله با حمله هاي موشکي را دارد که اين موضوع باعث مي شود ايران از نظر دفاعي وضعيت مستحکمي پيدا کند.
در پايگاه اينترنتي اين خبرگزاري به نقل از امير سرتيب ميقاني آمده است: کارشناسان و متخصصان پايگاه خاتم الانبيا موفق به ساخت يک سيستم ضد موشکي شده اند که قادر است موشک هاي رادار گريز کروز را شناسايي و منهدم کند.
اين خبرگزاري مي افزايد: اين ژنرال ارتش ايران خاطرنشان ساخته که اين سيستم به طور کامل توسط متخصصان ارتش و در داخل کشور ساخته شده و قادر است با جديدترين سيستم هاي دفاع ضد موشکي روز جهان رقابت کند.
اين خبرگزاري در ادامه با اشاره به برخي از دستاوردهاي نظامي ايران از جمله ساخت هواپيماهاي نظامي، رادارهاي پيشرفته و موشک هاي شهاب، مي افزايد: موفقيت هاي نظامي ايران در عرصه هاي مختلف دفاعي و موشکي در حالي صورت مي گيرد که اين کشور از حدود سي سال پيش تحت تحريم هاي شديد نظامي از سوي قدرت هاي غربي بوده است.
روزنامه سواراکاريا اندونزي نيز در شماره روز جاري خود در گزارشي از ايران نوشت: جمهوري اسلامي ايران موفق به ساخت سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشک‌هاي کروز شده است.
اين روزنامه به نقل از امير سرتيپ احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي ايران نوشت: ايران امروز نه تنها قادر به شناسايي موشک کروز رادارگريز دشمن است، بلکه مي‌توانيم آنها را منهدم کند.
اين روزنامه مي افزايد: اسرائيل و آمريکا ايران را تهديد کرده اند که در صورت به بن بست رسيدن مذاکرات هسته اي امکان توسل به گزينه نظامي نيز وجود دارد.
خبرگزاري فيليپين (پنا) نيز در خبر مشابهي به بازتاب ساخت اين سيستم ضدموشکي در ايران پرداخت و نوشت: يک فرمانده ارشد ارتش ايران اعلام کرد که اين سيستم ضدموشکي به طور کامل در ايران ساخته شده است.
اين خبرگزاري مي افزايد: دستيابي به اين سيستم ضدموشکي توانايي هاي دفاعي ايران را به طور قابل توجهي افزايش مي دهد.
روزنامه بانکوک پست تايلند نيز با اشاره به اظهارات اميرسرتيپ ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند کشور، نوشت: ايران با ساخت يک سيستم جديد قادر به رهگيري و انهدام موشک هاي کروز شده است.  
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”