افشای نقشه جنگ سوم جهانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 111
تاریخ عضویت: شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۸, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 273 بار

افشای نقشه جنگ سوم جهانی

پست توسط MoHsEn 1368 »

سلام بر دوستان

تصویر

هراس از يک جنگ جهاني اتمي، يا جنگ جهاني سوم، بيش از نيم قرن بر اروپا سايه انداخته بود و البته به نظر مي رسد که اين هراس ها چندان هم بي پايه و اساس نبوده است چرا که مسوولان و دولتمردان اروپا هم به اين مساله به صورت جدي فکر کرده اند.
دولت جديد لهستان با آزاد اعلام کردن آرشيو اسناد محرمانه دولتي يک نقشه بسيار مهم را هم در معرض ديد عموم قرار داد. در اين نقشه که در سال 1979 طراحي شده است جزئيات يک جنگ جهاني اتمي بين نيروهاي پيمان ناتو و نيروهاي پيمان ورشو - بلوک غرب و شرق - توضيح داده شده است.
رادک سيکورسکي اين نقشه را در يک کنفرانس مطبوعاتي به خبرنگاران نشان داد. او در توصيف اين نقشه گفت؛ «تماشاي اين نقشه هم احساس بدي به انسان مي دهد.» در اين نقشه جزئيات بمباران هاي اتمي احتمالي شهرهاي اروپاي غربي و شرقي توسط نيروهاي دو طرف فاش شده است. براساس اين پيش بيني فقط دو ميليون لهستاني در جريان اين بمباران هاي اتمي کشته مي شدند و در واقع کشور لهستان از بين مي رفت و از روي نقشه محو مي شد. براساس پيش بيني هاي طراح اين نقشه تمام اروپا در زمان جنگ شش روزه جهاني سوم زير ابرهاي مسموم ناشي از انفجارهاي اتمي قرار مي گرفت. بمب هاي اتمي روسيه بر شهرهاي غرب اروپا از شمال دانمارک تا بروکسل فرو مي ريخت و شهرهاي فرانکفورت، اشتوتگارت، مونيخ، بادن بادن، هارلم، آشورپ و شالروا کاملاً از بين مي رفتند. از سوي ديگر شهرهاي شرق اروپا از جمله ورشو و پراگ هم در بمباران هاي اتمي تقريباً به صورت کامل از بين مي رفتند. اين نقشه زماني طراحي شده بود که جيمي کارتر رئيس جمهور امريکا بود، مارگارت تاچر نخست وزير انگلستان و البته روسيه هم تازه درگير جنگ افغانستان شده بود. براساس پيش بيني طراح اين نقشه نيروهاي هيچ يک از دو طرف از رود راين عبور نمي کردند و جنگ صرفاً در بمباران اتمي يا غيراتمي شهرهاي دو طرف، يا پايگاه هاي محل استقرار نيروهاي پياده يا زرهي خلاصه مي شد. در اين نقشه محل پرواز هواپيماهاي ناتو و پيمان ورشو و پايگاه هاي هوايي مختلف مشخص شده است. افشاي اين نقشه اولين اقدام جنجالي دولت محافظه کار جديد لهستان است. سيکورسکي اعلام کرد که چنين اقداماتي ادامه خواهد يافت تا حقايق در مورد گذشته کشور لهستان و عملکرد حاکمان آن مشخص شود. وي البته تاييد کرد که افشاي اين اسناد قطعاً با واکنش شديد روسيه روبه رو خواهد شد. با توجه به روابط نامناسب اخير سياسي روسيه - لهستان، افشاي اين نقشه مي تواند روابط را بحراني تر کند. سيکورسکي که دامپزشکي فارغ التحصيل از دانشگاه آکسفورد است، مي گويد؛ «افشاي اين نقشه براي آگاه کردن عموم مردم نسبت به گذشته و تاريخ و نقش افراد مهم در تاريخ است. مردم بايد بدانند چه کسي شيطان بوده و چه کسي قهرمان.»
تصویر هیروشیما پس از انفجار اتمی:

تصویر
منبع خبر انجمن ادبی شفیقی...
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸, ۱۲:۳۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: افشای نقشه جنگ سوم جهانی

پست توسط kamranrus »

یعنی مثلا میخواد بگه شوروی اونموقع شیطان بوده و امریکا قهرمان ؟ این چه قهرمانیه که اقدام به بمباران اتمی 2 تا شهر غیرنظامی کرد و هزاران نفرو کشت . ولی جدا اگه این جنگ درمیگرفت اوضاع خیلی بدتر از این حرفا میشد . "در صورت انفجار اتمی گرد و غباری که به هوا بلند میشود , حتی بعد از دهها سال جلوی تابش نور خورشید را میگیرد و دوران جدیدی از عصر یخبندانرا در زمین بوجود میاورد . حتی اگر بر فرض انسان زنده ای در زمین باقی بماند , تمام تمدن بشری , از وسایل حمل ونقل گرفته تا وسایل و تدارکات پزشکی درهم خواهد ریخت. تنها پس از گذشت صدها سال , در اولین گام , زمن خواهد توانست دوباره سلامتش را بازیابد"
البته اگر چنین جنگی میشد نه تنها اروپا و امریکا بلکه همه ی جهان بمباران میشدند . سال 1985 مجموع زرادخانه اتمی روسیه 45000 کلاهک بود که قادر به از بین بردن کل زمین برای 15 بار بود و زرادخانه امریکا 35000 تا که 10 بار زمینو نابود میکرد
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”