جنگنده رافال به يکي از بزرگترين شکست هاي فرانسه تبديل شده!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 445
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۶ ب.ظ
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 1808 بار
سپاس‌های دریافتی: 4147 بار
تماس:

جنگنده رافال به يکي از بزرگترين شکست هاي فرانسه تبديل شده!!!

پست توسط azeRilA »

شبکه تلويزيوني فرانس بيست و چهار جنگنده هاي مدرن رافال را به عنوان يکي از بزرگترين شکست هاي صنعتي فرانسه توصيف کرد.

به گزارش شبکه تلويزيوني فرانس بيست و چهار نيکولا سارکوزي رئيسجمهوري فرانسه به برزيل سفر مي کند تا به عنوان ميهمان افتخاري در مراسمروز جشن ملي اين کشور شرکت کند. امري که کارشناسان مسائل سياسي آن رانشانه روابط عالي موجود بين دو کشور تلقي مي کند. اما در پشت صحنه اين سفرقرار است قراردادهاي عمدتاً نظامي بين فرانسه و برزيل امضا شود و به اينترتيب برزيل احتمالا اولين کشوري خواهد بود که از فرانسه جنگنده هاي مدرنرافال را مي خرد. اما اکنون اين سوال مطرح شده که چرا اين نوع هواپيمايجنگنده فرانسوي تاکنون به خارج صادر نشده است . رافال هواپيمايي است که بهداشتن کيفيت هاي فني بالا مشهور است اما در خارج از ارتش فرانسه تاکنونارائه نشده است اما سفر نيکولا سارکوزي به برزيل اين اميد را ايجاد کردهاست که شايد صادرات اين
جنگنده ها به زودي آغاز شود.

رافال يک هواپيماي جنگنده بسيار کامل و فوق العاده پيچيده و گران استاما اکنون اين طرح به يکي از بزرگترين شکست هاي صنعتي فرانسه تبديل شدهاست.

ارتش فرانسه با احساس نياز به هواپيماهاي مدرن تر اقدام به ساختهواپيماي جنگده رافال کرد که توانايي انجام کارهاي هفت هواپيماي مختلف رادارد و حتي قادر است حملات هسته اي نيز انجام دهد. اما اين جنگنده در خارجاز فرانسه تحسين برانگيز نشد به طوري که کره جنوبي ، هلند ، سنگاپور ،عربستان سعودي و مغرب هر بار در زمان پيشنهاد هاي فروش بين المللي از خريدآن سر باز زدند.
فرانس بيست و چهار مي افزايد: بايد اذعان کرد رقابت امريکايي ها دراين زمينه بسيار شديد است و راهبرد واشنگتن، بازار جهاني فروش جنگنده هارا در اختيار امريکا قرار داده است.

گوي تِسيه رئيس کميسيون دفاع ملي فرانسه در ماه فوريه سال دوهزاروهشت گفته است: امريکايي ها به هيچ وجه تحمل نمي کنند که فرانسوي ها درسطح فني اين گونه جنگنده ها با آنها رقابت کنند و تلاش مي کنند فرانسه رااز بازار رقابتها حذف کنند.
تسيه معتقد است امريکايي ها براي جا گذاشتن رافال فرانسوي ها در حالتوسعه جنگنده هاي اف سي و پنج هستند که با کمک پنج کشور اروپايي درحالساخت آن هستند.

اما به نظر مي رسد فرانسه با امضاي قراردادهايي با برزيل بتواندرافال هاي خود را صادر کند . جنگنده هاي رافال هفته گذشته در مراسم رژههوايي طرابلس شرکت کردند و قرار است تعداد ديگري از آنها روز دوشنبه درمراسم جشن ملي برزيلي ها در حضور نيکلا سارکوزي به پرواز درآيند. برزيل درنظر دارد ارتش هوايي خود را نوسازي کند و جنگنده هاي رافال شانس زياديدارند تا توسط برزيلي ها خريداري شوند.
 تصویر تصویر 
منتقل شد: SAMAN
 
[SIZE=85]به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می      (دکتر علی شریعتی)   

DJ Dani نوشته شده:

 [SIZE=150]خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست
 
  
Novice Poster
Novice Poster
پست: 63
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱۰:۵۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: جنگنده رافال به يکي از بزرگترين شکست هاي فرانسه تبديل شده!!!

پست توسط shooter »

امارات به تازگی 60 فروند رافال خریده.من خیلی دوسش دارم ولی زیادی گرونه.su35هم ارزونتره هم کاراتر.
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸, ۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: جنگنده رافال به يکي از بزرگترين شکست هاي فرانسه تبديل شده!!!

پست توسط HITMAN_KU »

دوست من امارات از چیزی حدود85 فروند میراژ5-2000 و9-2000 استفداه میکند در کنار 80 فروند اف-16 سرس 60 و تاکنون رافال نخریده
Novice Poster
Novice Poster
پست: 63
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱۰:۵۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: جنگنده رافال به يکي از بزرگترين شکست هاي فرانسه تبديل شده!!!

پست توسط shooter »

خبر خرید 60 فروند رافال رو تو همین سایت خوندم.در سفر سارکوزی به امارات این قرارداد امضا شد
Novice Poster
Novice Poster
پست: 63
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۶, ۱۰:۵۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: جنگنده رافال به يکي از بزرگترين شکست هاي فرانسه تبديل شده!!!

پست توسط shooter »

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: جنگنده رافال به يکي از بزرگترين شکست هاي فرانسه تبديل شده!!!

پست توسط Shahbaz »

 
[External Link Removed for Guests]   
برزيل براي خريد هواپيماهاي جنگنده از فرانسه تلاش مي کند   

نيکولا سارکوزي رييس جمهور فرانسه در شرايطي اواخر روز يکشنبه براي ديداري دو روزه از برزيل وارد برازيليا شد که بزرگترين کشور امريکاي لاتين به دنبال خريد جت هاي جنگنده فرانسوي در چارچوب قراردادي به ارزش چهار ميليارد دلار است.
سارکوزي روز دوشنبه ميهمان ويژه لوئيز ايناسيو لولا دا سيلوا رييس جمهور برزيل در مراسم رژه روز استقلال اين کشور در برازيليا خواهد بود که نشانه اي نمادين ولي در عين حال مهم در خصوص روابط نظامي نزديک بين اين دو کشور است.
انتظار مي رود رييس جمهور برزيل در چند هفته اينده از توافق با فرانسه براي خريد سي و شش جت جنگنده پيشرفته از اين کشور خبر دهد که نيروي هوايي برزيل را در چند دهه اينده تقويت خواهد کرد.
هواپيماهاي جنگنده رافال Rafale ساخت شرکت دسول Dassault فرانسه به عنوان پيشتاز در رقابت با هواپيماهاي اف هجده نوع اي سوپر هورنت F/A-18 Super Hornet ساخت امريکا و گريپن ان جي Gripen NG ساخت شرکت ساب Saab سوئد قلمداد مي شود.
لولا در مصاحبه اي با خبرگزاري فرانسه پيش از ديدار سارکوزي از برازيليا تاييد کرد به علت تضمين هاي فرانسه براي ارائه هر گونه فناوري نظامي به برزيل در چارچوب اين توافق، پيشنهاد شرکت داسو از برتري نسبي استثنايي برخوردار است.
رييس جمهور برزيل بعدا نيز در مصاحبه با راديو ار اف اي RFI و تي وي فايو موند TV5Monde خاطر نشان کرد گفتگوها با فرانسه در خصوص هواپيماهاي جنگنده رافال در مرحله بسيار پيشرفته اي است و فکر مي کنم با فرانسه به تفاهم خوبي خواهيم رسيد.
برزيل ماه دسامبر پارسال نيز قراردادهايي به ارزش کل حدود ده ميليارد دلار با فرانسه به منظور خريد پنج زير دريايي و پنجاه بالگرد حمل و نقل نظامي از اين کشور امضا کرد که انتقال فناوري انها را نيز شامل مي شود.
هدف از تغيير و تحولات پر هزينه در ارتش برزيل، حفاظت از منابع طبيعي اين کشور از جمله جنگل هاي امازون و به ويژه ميادين نفتي برون ساحلي جديدي است که مي تواند اين کشور را به يکي از ده توليدکننده اصلي نفت خام در جهان تبديل کند.
دستيابي به اسرار نظامي يکي از بخش هاي مهم راهبرد برزيل است که به گفته رييس جمهور اين کشور، قصد دارد به يکي از قدرت هاي بزرگ در قرن بيست و يکم تبديل شود و قصد دارد از اين دانش نظامي براي توسعه صنايع دفاعي خود استفاده کند.
سارکوزي نيز در گفتگو با روزنامه او گلوبوي O Globo برزيل اعلام کرد رابطه بين برزيل و فرانسه از نوع رابطه بين فروشنده و مشتري نيست بلکه رابطه اي بين دو شريک است.
به رغم نزديکي بين برزيل و فرانسه، انتظار مي رود خبر تصميم برزيل براي خريد جت هاي جنگنده از فرانسه در جريان ديدار سارکوزي از برازيليا اعلام نشود.
مقامات مطلع مي گويند خبر اين توافق احتمالا در اواخر ماه اکتبر اعلام خواهد شد تا فرانسه فرصت داشته باشد در اين مدت قراردادهاي تجاري غيرنظامي با برزيل امضا کند.
روساي برخي از بزرگترين شرکت هاي فرانسوي از جمله ايدزEADS، الستومAlstom، جي دي اف سوئزGDF Suez و دسول نيز از اعضاي هيئت همراه سارکوزي در سفر به برزيل هستند.
رييس جمهور فرانسه به محض ورود به برازيليا، مورد استقبال رييس جمهور برزيل قرار گرفت و اين دو براي گفتگوها به اقامتگاه رسمي رييس جمهور برزيل رفتند.
به گزارش پايگاه اينترنتي بلومبرگ از برازيليا، روساي جمهور برزيل و فرانسه امروز پس از ديدار با يکديگر کنفرانس خبري مشترک برگزار مي کنند.


واحد مرکزي خبر  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”