ایتالیا سال 2008 روسیه را در بازار تسلیحات پشت سر گذاشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

ایتالیا سال 2008 روسیه را در بازار تسلیحات پشت سر گذاشت

پست توسط yasermym »

ایتالیا سال 2008 روسیه را در بازار تسلیحات پشت سر گذاشت

تصویر

"نیویورک تایمز" به نقل از تحقیقات جدید کنگره آمریکا گزارش می دهد که در سال 2008 آمریکا توانست به رغم رکود در بازار جهانی تسلیحات همچنان مقام اول را از نظر ارزش محصولات نظامی عرضه شده حفظ نماید و حتی این شاخص را نسبت به سال قبل از آن بهبود بخشد. ایتالیا بر اساس این گزارش در مکان دوم و روسیه در مکان سوم قرار گرفته است.

از جمله بر اساس گزارش کنگره آمریکا، در سال 2008 واشنگتن معاملات نظامی به ارزش 37,8 میلیارد دلار، منعقد نموده که این رقم 68,4% از شاخص های بین المللی است. برای مقایسه در سال 2007 آمریکایی ها محصولات نظامی خویش را به میزان 25,4 میلیارد دلار عرضه کرده بودند.

در این مقاله گفته می شود که تولید کنندگان ایتالیایی توانسته اند که قراردادهایی به ارزش 3,7 میلیارد دلار و روسیه به میزان 3,5 میلیارد دلار منعقد نمایند. این در حالیست که در سال 2007 مسکو قراردادهای نظامی به ارزش 10,8 میلیارد دلار امضا کرده بود.

مولفان این گزارش تحقیقاتی علت رشد صدور محصولات نظامی آمریکایی را قراردادهای جدید این کشور با کشورهای خاور نزدیک و آسیا و همچنین ادامه صدور تجهیزات و خدمات رسانی به شرکا در کل جهان توصیف می کنند. عمده ترین معامله را واشنگتن با امارات عربی متحده (6,5 میلیارد دلار)، مراکش (2,1 میلیارد دلار) و تایوان (2 میلیارد دلار) منعقد کرده است. از دیگر خریداران عمده محصولات نظامی آمریکایی می توان به هند، عراق، عربستان سعودی، مصر، کره جنوبی و برزیل اشاره کرد.

بر اساس گزارش کارشناسان آمریکایی، چین و هند هنوز هم از شرکای اصلی روسیه باقی مانده اند اگر چه این اواخر مسکو به صدور تسلیحات و تجهیزات نظامی به کشورهای آمریکای لاتین و از جمله ونزوئلا نیز توجه خاصی مبذول نموده است.

در بخش دیگری از این گزارش همچنین خاطر نشان شده است که در سال 2008 بازار تسلیحات 55,2 میلیارد دلار ارزیابی شده که تقریبا 7,6 درصد کمتر از شاخص مربوط به سال 2007 است. خریداران اصلی این محصولات امارات عربی متحده (9,7 میلیارد دلار)، عربستان سعودی (8,7 میلیارد دلار) و مراکش (5,4 میلیارد دلار) بوده اند.

"لنتا. رو"، [External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”