سوال در مورد جنگنده های عربستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

سوال در مورد جنگنده های عربستان

پست توسط t-45 »

ایا جنگنده های تایفون عربستان مانند f-15 s آنها تقلیل یافته اندو امکاناتی از روی انها حدف شده است مثلا موتور های انها قابلیت تغیر

بردار رانش رادارد؟ درمورد ترنادو های انها جطور ؟

کسی لیست موشک های هوا به هوا و هوابه زمین عربستان راداره ؟ تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

Re: سوال در مورد جنگنده های عربستان

پست توسط sand_fighter »

قابلیت تغیر

بردار رانش رادارد

هیچ اف 15 دارای قابلیت تغییر بردار رانش رو ندارن تایفون ها هم ندارن فقط سوخو 37 و میگ 144 میگ 35 و سوخو 35 قابلیت تغییر بردار رانش رو دارن این تکنولوژی تنها تحت اختیار روسیه است اف 22 آمریکا هم از تکنولوژی تغییر نازل و خروجی موتور برخورداره نه تغییر کلی بردار رانش اف 35 هم تنها می تواند بردار رانش رو سمت پایین و در شرایت خاص تغییر دهد که کلا جز هواپیما های با قابلیت تغییر بردار رانش در شرایت جنگی و در حال حرکت نیست موتور های سوخو 47 هم اینقدر قوی است که نیازی به تغییر بردار رانش نداره ممکنه تایفون های عربستان مانند اف 15 ها شون مشکل جنگ الکترونیکی رو داشته باشن یا مشک قفل دیر هنگام
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

پست توسط t-45 »

مثل اینکه متوجه منطورم نشدی هرکسی میدونه که f-15 قابلیت تغییر بردار رانش را ندارد من منظورم با تایفون بود گفتم روی این حساب
که f-15 های انها قابلیت هایی همجون حنگ الکترونیک را از روی انها حذف کرده اند شاید روی تایفون های انها امکاناتی دیگر راحذف کرده باشند که شما گفتید تایفون تغییر بردار رانش ندارد من مثال زدم ..
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

پست توسط iran_f14 »

دوست عزيز معمولا كشورهاي سازنده كمتر علاقه مند هستند تجهيزات صادراتي خود را با تمام امكانات صادر كنند . براي اين امر دلايل خاص خود را دارند مگر كشور خريدار ارتبط بسيار تناتنگي با فروشنده داشته باشد و از نظر ساير تجهيزات نيز كاملا با كشور سازنده مشابه باشد مثلا سيستمهاي جديد ناوبري ماهواره اي طبعا براي كشوري كه ارتباط ماهواره اي ندارد قابل استفاده نيست و ... . احتمالا يوروفايترهاي عربستان نيز امكانات كمتري نسبت به يوروفايترهاي مورد استفاده در اروپا را خواهد داشت
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

پست توسط HITMAN_KU »

دوست عزیز در مورد اف-15 های سعودی باید خدمت شما عرض کنم که نیروی هوایی عربستان در زمان سفارش آنها برای توجیهشان دلیلی بیش تر از صدام نداشت در نتیجه نفوذ اسراییل مانع از آن شد که سعودیها نمونه کاملF-15E را تحویل بگیرند.پس نمونه ضعیفتری با نامF-15S به تعداد 72 فروند خریدند(S=Saudi) ضمنا چندان جنگ افزار هم براش نتونستن سفارش بدن(باز هم به دلیل نفوذ اسراییل).سعودیها از حدود 2 سال پیش ارتقا دادن ترنادوهای خود را شروع کرده اند.این ارتقاها شامل همون ارتقاهای نیروی هوایی انگلیس میشود و پیمانکار آنهم BAE سیستمز انگلستان میباشد.اما با بالا گرفتن پرونده اتمی ایران سعودیها توانستند کنگره آمریکا را برای تقویت نیروی هواییشان متقاعد کنن و از پس نفوذ اسراییل بربیان که در نتیجه آن به آرزوی نیمه کاره ناوگان اف-15 جامه عمل پوشانده و 20 میلیارد$ مهمات هوا به هوا و هوا به زمین خریدن!!!.اما دوست من دورخیز سعودیها برای یوروفایتر تیزبینانه تر صورت گرفت آنان در ابتدای بستن قرارداد شرط مونتاژو انتقال فناوری را قرار دادن و با اهرم کردن وضع بد اقتصادی توانستند به خواسته خود یعنی دریافت 24 فروند یوروفایتر و مونتاژ48 فروند در داخل دست پیدا کنند!!! در مورد کاهش تواناییهای این پرنده من کاملا مشکوکم چون به تازگی و به سرعت پس از پایان قرارداد تحویل هواپیماها شروع شده در نتیجه کاهش کیفیتی صورت نگرفته چون اگه صورت میگرفت باعث میشد تحویل هواپیماها به تاخیر بیافتد.در مورد موشکهای هوابه هوا-هوا به زمین-زمین به هوا-ضد کشتی-ضد رادار-نیروی هوایی سعودیها بهتره تحقیق نکنی چون سرت سوت میکشه هرچی که بخای محصول آمریکا یا اروپا یا روسیه یا حتی چین(موشک بالستیک) دارن تنها چیزی که سعودیها ندارن شرف نظامیست!!!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”