تمایل وزارت دفاع روسیه به خرید زیردریایی های آلمانی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

تمایل وزارت دفاع روسیه به خرید زیردریایی های آلمانی

پست توسط yasermym »

تمایل وزارت دفاع روسیه به خرید زیردریایی های آلمانی

تصویر

وزارت دفاع روسیه امکان تولید تحت مجوز زیر دریایی های آلمانی طرح 212 برای تجدید ناوگان زیردریایی های دیزلی-برقی نیرو دریایی را بررسی می کند. این مطلب را یک مقام آگاه وزارت دفاع به «ریا نووستی» اطلاع داد. احداث زیردریایی های غیر اتمی روسی فعلا از جدول زمانی عقب مانده و زیردریایی های آلمانی در همین کلاس در حال حاضر در دنیا از بهترین ها محسوب می شوند.

به گفته این مقام آگاه، به آب اندازی زیردریایی پرچم دار "سنت پتربورگ" طرح 677 "لادا" به خاطر مشکلات جدی به تعویق افتاده است. دو زیردریایی دیگر طرح های "کرونشتات" و "سواستوپول" که در سال های 2005 و 2006 مراحل ساخت آنها آغاز شده بود، فعلا به آب انداخته نشده اند. قرار بود که آنها جایگزین زیردریایی های طرح 877 "وارشاویانکا" زمان شوروی سابق شوند اما فعلا معلوم نیست که طراحان این زیردریایی ها مشکلات مربوط به آنها را بدون تغییر ماهیت فنی و مشخصات حل خواهند کرد یا خیر.

در حال حاضر امکان نصب راکتورهای کوچک اتمی بر روی برخی از زیردریایی ها بررسی می شود که به آنها برتری های اتمی، بدون تغییر محسوس اندازه و قیمت آنها را خواهد داد. این راکتورها به گفته مقام نظامی روسیه، می تواند بر روی زیردریایی های طرح 677 و مدل تجربی "ب-90" موسوم به "ساروف" نصب گردند. بر روی مدل اخیر موتور "کریستال-27" با مولد الکتروشیمیایی آزمایش شده بود.

در همین بین زیردریایی های آلمانی در حال حاضر به چنین موتورهایی با چنین مولدهایی مجهز هستند که طول مدل مدت شناوری آنها را به مراتب افزایش می دهند. ناوگان های روسی امروزه به طور سریع به زیردریایی های چنین کلاسی نیاز دارند.

لازم به یادآوری است که زیردریایی های طرح 212 توسط کمپانی آلمانی Howaldtswerke-Deutsche Werft AG به سفارش نیروی دریایی آلمان طراحی شده و از سال 2005 در اختیار ارتش این کشور گذاشته شده است. مدل صادراتی آنها به نام طرح 214 نامگذاری شده است. کشورهای یونان، کره جنوبی، ترکیه و پرتغال از جمله سفارش دهندگان آن بشمار می آیند.

برخی از مشخصات زیردریایی های آلمانی طرح 212 عبارتند از: ظرفیت-1840 تن؛ طول-56,3 متر؛ عرض- 6,8 متر؛ حداکثر عمق شناوری تا 600 متر؛ سرعت زیر آب- تا 20 گره دریایی؛ طول مدت شناوری بدون توقف تا 30 روز؛ خدمه- 27 نفر؛ از جمله تسلیحات آن می توان به اژدرها، مین و موشک هایی با برد نزدیک IDAS اشاره کرد.

[External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”