پنتاگون به حسابرسی زراد خانه هسته ای خود می پردازد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پنتاگون به حسابرسی زراد خانه هسته ای خود می پردازد

پست توسط yasermym »

پنتاگون به حسابرسی زراد خانه هسته ای خود می پردازد

تصویر

"نیویورک تایمز" روز 8 سپتامبر در مقاله ای نوشت که "باراک اوباما" رییس جمهور آمریکا اصرار دارد که حسابرسی دقیقی از زرادخانه هسته ای این کشور صورت گیرد. نتیجه این بررسی تعیین خواهد کرد که تا چه اندازه می توان این ذخایر را در چارچوب پیمان جدید کاهش تسلیحات استراتژیکی تهاجمی موسوم به "استارت" که قرار است با روسیه امضا شود، کاهش داد.

در این مقاله گفته می شود که دفعه قبل وزارت دفاع آمریکا حسابرسی مشابه ای را در سال 2001 انجام داده بود. نظامیان در آن زمان به این نتیجه رسیدند که داشتن از 1700 تا 2200 کلاهک آماده برای استفاده برای ارتش آمریکا کافیست. این شاخص مورد نظر دولت جرج بوش هم بود. در حال حاضر مسکو و واشنگتن قصد دارند زرادخانه های هسته ای خود را به میزان بیشتری کاهش دهند که این یکی از اهداف سیاسی باراک اوباما محسوب می شود.

در همین حال این نشریه آمریکایی خاطر نشان ساخت که چنین تحلیل مشروحی از توان هسته ای در شرایط فعلی چندان به صلاح آمریکا نیست. این مسئله اجازه خواهد داد تا حداقل میزان لازم تسلیحات تعیین شده و همچنین به دیگر مسائل نیز پاسخ داده شود. از جمله اینکه پنتاگون باید چه موشک ها، بمب افکن ها و زیر دریایی هایی را حفظ کند و همچنین چه هزینه هایی برای مدرنیزه کردن آنها با در نظر گرفتن این شرط که ممکن است دیگر کشورها نیز به سلاح هسته ای دست یابند، باید پرداخت کند.

در این مقاله اشاره شده که در سال 1960 آمریکا از 32000 هزار کلاهک هسته ای برخوردار بود اما زمان امضای پیمان "استارت" در سال 1991 تعداد آنها به 10500 کاهش یافته بود. در سال 2009 فدراسیون دانشمندان آمریکایی (The Federation of American Scientists) اطلاع داد که واشنگتن تعداد کلاهک های هسته ای آماده خود را تا 2200 فروند کاهش داده است. این مسئله سه سال زودتر از زمانی انجام شد که در قراردادهای بین المللی در نظر گرفته شده بود.

لازم به یادآوری است که در اوائل سپتامبر سال جاری روزنامه "کامرسانت" گزارش داد که هیئت های روسی و آمریکایی که بر روی متن توافقنامه جدید در ژنو فعالیت می کنند، نمی توانند در مورد اصول محاسبه کلاهک ها به توافق برسند. به همین خاطر آنها موفق نخواهد شد که تا 5 دسامبر سند مذکور را همانطور که از قبل برنامه ریزی شده بود، آماده سازند.

این نشریه به نقل از منابع خبری خود ادعا می کند که پیش از این بیشترین میزان کلاهک برای موشک های حاملی که با آنها آزمایش شده بودند، در نظر گرفته شده بود. حال واشنگتن اصرار دارد که آندسته از کلاهک هایی که در حال حاضر روی موشک ها نصب شده اند، محاسبه شوند. این مسئله امکان ایجاد ظرفیت به اصطلاح "بازگردانده" را فراهم می آورد که در هر زمان کلاهک ها به حالت جنگی در آیند. چنین روشی مطلوب نظر روسیه نیست.

[External Link Removed for Guests]
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”