دخالت مستقیم "Black Water" در ترور حریری و بوتو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

دخالت مستقیم "Black Water" در ترور حریری و بوتو

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 

رئیس سابق ستاد ارتش پاکستان در اظهاراتی تکان دهنده شرکت امنیتی "بلک واتر" آمریکا را در ترور رفیق حریری و بی نظیر بوتو نخست وزیران سابق لبنان و پاکستان دخیل دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر: به نقل از روزنامه الوطن عربستان، ژنرال "میرزا اسلم بیک" رئیس سابق ستاد ارتش پاکستان با اشاره به همکاری "پرویز مشرف" رئیس جمهور اسبق این کشور با مقامات سیا، اظهار داشت: مشرف به شرکت امنیتی بلک واتر که تحت نظر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) فعالیت می کرد، مجوز انجام عملیات های ترور را در شهرهای بزرگ پاکستان همچون اسلام آباد، راولپندی، پیشاور و کویته را داده بود. این مقام نظامی ارشد پاکستانی در ادامه افزود: آمریکایی ها به علت اینکه از حمله به سفارت و کنسولگری خود واهمه داشتند، همواره مسئله حضور نیروهای بلک واتر را در پاکستان پنهان می کردند.

بر این اساس واشنگتن حتی از نیروهای بلک واتر در سیستم حراست از سفارت این کشور در شهر پیشاور نیز استفاده می کرده است.چندی پیش یک روزنامه نگار آمریکایی نیز دیک چنی را به دست داشتن در ترور رفیق حریری متهم کرده بود. وی در این باره گفته بود: چنی گروهکی تروریستی را اداره می کرده که ماموریت اصلی اش ترور شخصیت های برجسته در لبنان و افغانستان بوده است.

براین اساس این گروهک تروریستی تحت نظر مستقیم سیا قرار داشته است. پس از ترور "رفیق حریری" نخست وزیر اسبق لبنان در فوریه 2005، برخی کشورها و در راس آنها آمریکا، سوریه را به دست داشتن در این ترور متهم کردند، اما بعدها دادگاه بین المللی نیز دست داشتن دمشق در این مسئله را رد کرد.از طرفی مشرف و سیا ، ترور بی نظیر بوتو را که در دسامبر 2007 رخ داد به "بیت الله محسود" رهبر وقت طالبان پاکستان نسبت دادند.

به گزارش مهر ، آمریکا از سال 2003 از نیروهای شرکت امنیتی بلک واتر برای حمایت کارمندان و مقرهای خود در عراق استفاده می کند. پیش از این و در سال 2007 دست داشتن نیروهای این شرکت در کشتار بی دلیل 17 غیر نظامی عراقی جنجال بسیاری برپا کرده بود.

بلک واتر (Black Water) که مقر اصلی آن در ایالت کارولینای شمالی قرار دارد، اخیرا پس از عدم تمدید قراردادش در عراق به "ایکس ای" (XE) تغییر نام داده است.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”