كمك سالانه 2/1 ميليارد دلاري كويت به نظاميان آمريكايي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

كمك سالانه 2/1 ميليارد دلاري كويت به نظاميان آمريكايي

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 
خبرگزاري فارس: سفير آمريكا در كويت با اشاره به همكاري‌هاي امنيتي آمريكا و كويت در منطقه از كمك سالانه كويت به نظاميان آمريكايي مستقر در عراق به ميزان 2/1 ميليارد دلار پرده برداشت.

"ديبورا جونز " سفير آمريكا در كويت طي سخناني در يك مدرسه آمريكايي در اين كشور با مهم خواندن مناسبات آمريكا و كويت تاكيد كرد كه ابعاد امنيتي در صدر مناسبات دو كشور قرار دارد. وي ادامه داد: من تمايل دارم كه اين ارتباطات در زمينه امنيتي در ميان دو كشور را مناسباتي بر اساس اعتماد متقابل نامگذاري كنم. جونز ادامه داد: كويتي‌ها خوب مي‌دانند كه ما به آنها نياز داريم و مانند گذشته براي ما هم‌پيماني هستند كه نمي‌توان براي آن جايگزيني قرار داد.

سفير آمريكا در كويت از كمك‌هاي اين كشور براي اشغال عراق خبر داد و افزود: آنها (كويتي‌ها) شريك استراتژيك ما در آزادسازي عراق بودند، علاوه بر اينكه كمك‌ها و حمايت‌هاي لوجستيكي فراواني نيز از ما به عمل آوردند. وي در ادامه اين سخنان از كمك سالانه 2/1 ميليارد دلاري كويت به نظاميان آمريكايي مستقر در عراق پرده برداشت و گفت كه كويت هر ساله تقريبا به اين مقدار كمك براي اجراي عمليات‌هاي آمريكا در عراق به نظاميان اين كشور مي‌دهد.

وي با اشاره به اينكه كويت روزانه 860 هزار گالن بنزين براي هواپيماهاي بدون موتور آمريكايي با قيمت‌هاي يارانه‌اي تهيه مي‌كند، ‌افزود: در خاك كويت با آرامش و انعطافي مواجه مي‌شويم كه در بسياري از مناطق ديگر از آن بي‌بهره‌ايم. وي با اشاره به مناسبات امنيتي دو طرف تاكيد كرد: من مطمئنم كه ماهيت مناسبات امنيتي آمريكا و كويت بعد از خروج از عراق تغيير خواهد كرد.

سفير آمريكا در كويت به ماهيت اين تغيير اشاره‌اي نكرد و در عين حال افزود كه شركت‌هاي كويتي كه به نيروهاي آمريكايي كمك‌هاي لوجستيكي ارائه مي‌دادند در زمان خروج از عراق به نقاط ديگر جهان مانند افغانستان و آفريقا نيز اعزام خواهند شد تا در اين مناطق نيز نيروهاي آمريكايي را ياري دهند.

اين اظهارات در حالي بيان مي‌شود كه موجي از نارضايتي از سفير آمريكا در عراق در پي توهين وي به نمايندگان پارلمان به وجود آمده است. نمايندگان پارلمان كويت در پي اظهارات توهين آميز سفير آمريكا و تشبيه نمايندگان اين كشور به "سگ " خواستار اخراج سريع وي از كويت شدند.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”