پدافند هوایی ایران شی نورانی بر فراز جزیره خارک سرنگون کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پدافند هوایی ایران شی نورانی بر فراز جزیره خارک سرنگون کرد

پست توسط Mil@d »

یک فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران میگوید هجدهم شهريور سه شی نورانی بر فراز جزاير خارک و خارگو مشاهده شدند که یکی از این اشیا هدف قرار گرفت و در آبهای خلیج فارس سرنگون و غرق شد.
به گزارش خبرگزاری رسمی ایرنا، سردار علی رزمجو، روز دوشنبه گفت لاشه شی نورانی که اخيرا پدافند سپاه و ارتش در جزيره خارک هدف قرار داده بود، هنوز پيدا نشده است
این فرمانده سپاه پاسداران افزوده است درفضای خليج فارس و برخی ازشهرهای ساحلی استان بوشهر بعضا اشيای نورانی مشاهده ميشوند.
وی از سویی درباره دفاع از نيروگاه هسته ای بوشهر گفت حلقه دفاعی اين نيروگاه در دريا، هوا و زمين را سپاه، ارتش و نيروی انتظامی تشکیل میدهند و آنرا خاکريز دفاعی تسخيرناپذير و آسيب ناپذيری خواند.

[External Link Removed for Guests]
  بی  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

Re: پدافند هوایی ایران شی نورانی بر فراز جزیره خارک سرنگون کرد

پست توسط sand_fighter »

ایران جسمی نورانی و غیرخودی را در خلیج فارس منهدم کرد

مسکو، 30 شهریور، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "علی رزمجو" فرمانده ارشد سپاه بوشهر و فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز دوشنبه اطلاع داد که در تاریخ 18 شهریور اشیایی نورانی برفراز جزایر خلیج فارس مشاهده شدند که یکی از این اشیا توسط پدافند سپاه و ارتش مورد اصابت قرار گرفت و در آب های خلیج فارس در حوزه سرزمینی استان بوشهر غرق شد.

رزمجو به مناسبت بزرگداشت "هفته دفاع مقدس"، سالروز آغاز جنگ ایران و عراق، درگفتگویی باخبرنگاران افزود: "هجدهم شهریور ماه سه شی نورانی بر جزایر خارک و خارگو در خلیج فارس مشاهده شدند که از طریق رادار، غیر خودی بودن آنها به مرکز کنترل هوایی، اعلام شد. لاشه شی نورانی که اخیرا توسط پدافند سپاه و ارتش در جزیره خارک مورد هدف قرار گرفته بود، هنوز پیدا نشده است".
وی تصریح کرد: "درفضای خلیج فارس و برخی ازشهرهای ساحلی استان بوشهر بعضا اشیای نورانی مشاهده می شوند و ظرفیت و قابلیت های نیروی دریایی سپاه به گونه ای است که در روی آب، زیر دریا و فضا آمادگی پاسخگویی به هرگونه تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی وجود دارد."
فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران افزود: "با واگذاری مسئولیت امنیت خلیج فارس به سپاه مسیر تردد شناورهای بیگانگان در خلیج فارس به سمت کشورهای حاشیه خلیج فارس کشانده شده است".
وی گفت: "حضور قایق های تندرو با چهره های شهادت طلب، آرایش نظامی سپاه در جزایر وسواحل و استقرارسامانه های موشکی، شناورهای موشک انداز، اژدرافکن و مین ریز این نیرو در راستای افزایش توان بازدارندگی جمهوری اسلامی باعث اقتدار توان دفاعی جمهوری اسلامی در خلیج فارس شده است."
وی در خصوص دفاع از نیروگاه اتمی بوشهر نیز بیان کرد: "رینگ دفاعی این نیروگاه در دریا، هوا و زمین توسط سپاه، ارتش و نیروی انتظامی به گونه ای حفاظت می شود که از خاکریز دفاعی تسخیر ناپذیر و آسیب ناپذیری برخوردار است".
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۶, ۵:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

Re: پدافند هوایی ایران شی نورانی بر فراز جزیره خارک سرنگون کرد

پست توسط Mil@d »

جزئیات تازه‌ از حمله سپاه و ارتش به سه هواپیمای جاسوسی
تصویر

در پی مصاحبه فرمانده منطقه دوم نیروهای دریایی سپاه پاسداران، یك منبع آگاه جزئیات تازه‌ای از موفقیت سپاه و ارتش در برخورد با هواپیماهای بدون سرنشین دشمن اعلام كرد. به گزارش خبرنگار «آینده»، این اجسام كه فرمانده منطقه‌ای سپاه از آن‌ها با نام اشیای نورانی یاد كرده، ‌هواپیماهای بدون سرنشین هستند كه برای جاسوسی به آسمان نقاط مرزی ایران، ‌به ویژه در جنوب،‌ غرب و شمال‌غرب اعزام می‌شوند. اخیراً در هجدهم شهریورماه، سه فروند از این هواپیماها شناسایی می‌‌شوند كه یكی از آن‌ها توسط پدافند ارتش مورد اصابت قرار گرفته و در آب‌های خلیج فارس در استان بوشهر غرق شده و به دیگری پدافند سپاه شلیك كرده كه در جزیره خارك سقوط كرده و مورد سوم از منطقه خارج شده است. این در حالی است كه به گفته سردار رزمجو هواپیمای ساقط شده در خارك هنوز پیدا نشده است. در همین‌حال صبح امروز همزمان با مراسم رژه نیروهای مسلح و مانور جنگنده بمب‌افكن‌های سپاه و ارتش شایعاتی در خصوص سقوط یك هواپیمای نظامی در منطقه قرچك منتشر شد. ایرنا، خبرگزاری دولت نیز خبری در این زمینه منتشر كرد كه پس از دقایقی این خبر از خروجی ایرنا حذف شد. اكونیوز، خبرگزاری اقتصادی ایران هم در این زمینه نوشت: یك فروند هواپیما كه گفته می شود امروز سه شنبه در مراسم روز ارتش درحال انجام مانور نظامی بود، در روستای ولی آباد شهر قرچك سقوط كرده است.
  بی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۷, ۱۰:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 559 بار
سپاس‌های دریافتی: 3796 بار

Re: پدافند هوایی ایران شی نورانی بر فراز جزیره خارک سرنگون کرد

پست توسط Morteza313 »

همچنان يک سوال خورنده روح ، چرا بايد يک هوا ژيماي جاسوسي که طبيعتا اختفا بزرگترين سلاح تدافعيشه از خودش نور ساطع کنه؟

نمي گم اين هوا ژيماي شناسايي نيست ، شايد باشه ! اما چرا نور؟ با کدوم منطق نور؟
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 124
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸, ۲:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

Re: پدافند هوایی ایران شی نورانی بر فراز جزیره خارک سرنگون کرد

پست توسط simab1348 »

ممکنه این کار رو عمدا کرده باشند تا توان پدافند ما رو بسنجند یا اونها رو منحرف کنند!
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: پدافند هوایی ایران شی نورانی بر فراز جزیره خارک سرنگون کرد

پست توسط میهن پرست »

دمشون گرم مثل این که واقعا پدافند ارتش و سپاه در کنار هم ترکیب خوبی هست. :grin: :grin: :grin:
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”