تعطیلی نهادهاي آمريکا در آفريقاي جنوبي به دلايل امنيتي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

تعطیلی نهادهاي آمريکا در آفريقاي جنوبي به دلايل امنيتي

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 [External Link Removed for Guests]  
 
پرتوريا - سفارت آمريکا و تمامي نهادهاي وابسته به آن در سراسر آفريقاي جنوبي بنا به دلايل امنيتي براي دومين روز متوالي تعطيل شده است.      شارون هادسون دين" سخنگوي سفارت آمريکا در پرتوريا پايتخت آفريقاي جنوبي با تاييد اين خبر، از اعلام زمان بازگشايي اين مراکز خودداري کرد و از مسافران آمريکا که به کنسولگري هاي اين کشور در آفريقاي جنوبي مراجعه کرده اند، خواست درخواست هاي رواديد و سووالات خود را از سامانه اينترنتي اين سفارتخانه پيگيري کنند.  
 وي علت اين تصميم ناگهاني را دريافت اطلاعات مشکوک و خطرناک از دفتر امنيت منطقه‌اي (قاره آفريقا) آمريکا اعلام کرد و گفت: نهادهاي دولتي و وابسته به دولت در اين کشور بايد تا اطلاع ثانوي تعطيل باشند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، اين نهادها شامل سفارت، کنسولگري ها در شهرهاي دربان، کيپ تاون، ژوهانسبورگ، دفاتر رسانه هاي مهم آمريکايي مستقر در آفريقاي جنوبي و نيز دفاتر نمايندگي خبرگزاري‌ آسوشيتدپرس و دفتر آمريکايي کمک‌هاي بين المللي (يو اس ايد) است. گمانه زني ها از احتمال تهديد شدن منافع آمريکا از سوي حاميان القاعده حکايت دارند.   
وابسته مطبوعاتي سفارت آمريکا در پرتوريا نيز ديروز در گفت وگويي، تلويحا افزايش تهديدهاي چند روز اخير را علت اين تصميم واشنگتن اعلام کرده بود. سازمان القاعده (شاخه آفريقا) که رهبر سوماليايي آن چندي پيش توسط آمريکا ترور شد، تهديد کرده است که انتقام کشته شدن رهبر خود را از آمريکا در هر نقطه‌اي از آفريقا و جهان خواهد گرفت.   
گروه شبه نظامي الشباب سومالي نيز از روز يکشنبه با انتشار مستند ويديويي 48 دقيقه اي جديد به نام "لبيک يا اسامه" در سامانه اينترنتي خود وابستگي و وفاداري خود را به "اسامه بن لادن" سرکرده القاعده اعلام کرد.   
برخي صاحبنظران بر اين اعتقادند که واشنگتن با علم به اين تهديدات تصميم به بستن سفارتخانه خود کرده است تا از اين طريق امتيازهاي امنيتي بيشتري از دولت آفريقاي جنوبي به دست آورد.  
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”