امیدواری دولتمردان عرب به تداوم نا آرامی های داخلی در ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

امیدواری دولتمردان عرب به تداوم نا آرامی های داخلی در ایران

پست توسط sand_fighter »

صر ایران- " سامی الفرج " رییس مرکز مطالعات استراتژیک کویت ابراز امیدواری کرد که ناآرامی های داخلی و بحران سیاسی موجود در ایران ، از دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عرب منطقه بکاهد!

به گزارش عصر ایران ، این کارشناس کویتی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه با ابراز امیدواری نسبت به این موضوع گفت : " ایران هم اکنون در گیر یک بحران داخلی بسیار جدی است و شعارهای داده شده در راهپیمایی روز قدس نشان می دهد جوانان این کشور از دخالت کشورشان در امور داخلی دیگر کشورهای عرب منطقه خسته شده اند. "

سامی الفرج در ادامه می افزاید : " ایران در حال حاضر آن قدر مشکلات عدیده داخلی دارد که به نظر من در کوتاه مدت قادر به فتنه انگیزی و ایجاد جنگ داخلی بین جمعیت های شیعه و سنی موجود در کشورهای عرب همسایه اش(!) نخواهد بود."

الفرج در ادامه ادعاهای خود می گوید : " در حال حاضر و با توجه به وقایع ماه های اخیر در ایران ، حکومت ایران دیگر آن الهام بخشی سابق در میان توده های عرب منطقه را از دست داده و دیگر نمی تواند مدل حکومتی خود را به عنوان یک الگوی موفق برای توده های عرب منطقه معرفی کند "

از سوی دیگر " عبدالعزیز السکر " مدیر مرکز تحقیقات خلیج فارس در دوبی در این باره می گوید : " ایران سال هاست که آموزه های دینی را وارد مباحث سیاسی کرده است و در کنار این ، به طور آشکاری در امور داخلی کشورهای عرب منطقه دخالت می کند . اما با تداوم نا آرامی ها در ایران و بالا گرفتن بحران داخلی در این کشور ، به نظر می رسد نتواند این سیاست خود را تداوم دهد و همچنان در امور داخلی لبنان ، عراق ، فلسطین و یمن دخالت کند !"

اما علی رغم این اظهارات " محمد صالح صادقیان " مدیر مرکز مطالعات ایران و اعراب در تهران معتقد است که نا آرامی های داخلی در ایران هیچ تاثیری در سیاست منطقه ای این کشور نخواهد داشت .
وی در این باره می گوید : " وقایع اخیر در ایران هیچ تاثیری در سیاست خاورمیانه ای تهران نخواهد داشت . در واقع الزامات امنیت ملی ایران همچنان گسترش نفوذ ایران در برخی کشورهای منطقه را توصیه خواهد کرد ".
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4376
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6702 بار
سپاس‌های دریافتی: 12096 بار
تماس:

Re: امیدواری دولتمردان عرب به تداوم نا آرامی های داخلی در ایران

پست توسط Mohammad 1985 »

دولت مردان !!!! ( مردان !!! :::P ) عرب بدونن که اینجا ایرانه ! و مرده ایران هم برای اونها خیلی خطرناکه ! بزرگشون سردار قادسیه ! ( صدام ) رو مثل سگ از لونه کشیدن بیرون اعدام کردن ! چهارتاشون رو بکشی بقیه فرار می کنن !! :???: حالا می خوان یورو فایتر داشته باشن یا چلنجر 2 ! مهم اینه که اینها باید برن با شمشیر بجنگن !فکر کنم توی تانکها و هواپیماهاشون هم شمشیر دارن ! :::P
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”